Přejít na obsah


Fotka

Klub luštitelů hlavolamů.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 3:02

Některé keše jsou určené pro luštitele hlavolamů. Nejrůzněji zakodované souřadnice keší, neznámými způsobí kodování, dělají z geocachingu pobočku klubu luštitelů hádanek. Zakodované souřadnice bych bral, ale musí tam být nějaký odkaz na to, jakým způsobem je to kodované. Pak mně tato informace rozšíří obzor o šifrování a kodování. Ale plácnout šifru bez ničeho je poněkud ujeté. Šifraři by se měli zaregistrovat na stránkách klubu luštitelů hádanek a na jejich stránky plácat něco z geocachingu. Tak tyto dvě discipliny propojit. Čínské násobení je pěkná věc, ale ten kdo s tím nikdy nepřišel do styku kouká na mřížky jak puk. Např. keš GRYNGLE GC1BH57 . Když by u toho byl odkaz na video z youtube, tak to kačerům píchne, něco se při tom naučí a nebudou ztrácet čas protáčením panenek, při koukání na mřížky. ;)
  • 0

#2 Thovt

Thovt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 4:56

Osobně nemám podobné mysterky rád. Sedět doma X hodin a luštit nějaké šifry není nic pro mě. :| To radši 10 multin na zajímavých místech. :P Jestli ale někdo mysterky s vysoukou obtížností preferuje, tak nic proti. Ať si každý loví co se mu líbí. B)
  • 0

#3 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 6:08

Za dlouhých zimních večerů ti ještě budou takové mysterky dobré... :)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#4 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 6:15

To já mám zase logické šifry a hádanky rád. Nech tomu, prosím, trochu volnosti, a nevnucuj svůj pohled na GC ...
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 6:49

Podle hesla "Nemusím mít každou keš B)" se prostě na to vždy podívám, zjistím jestli na to mám nebo ne :o a podle toho buď vyluštím :Dnebo prostě přeskočím ;).
  • 0

#6 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 6:52

ale názor. Dej sem odkaz na zdroj ze kterého čerpáš při luštění šifer atp. Osobně jsem na toto tema nic řádného nenašel, ale zajímá mně to. Zkus napsat čeho se chytneš třeba u GC1BH29 . Koukám na to a je po mně jako po žabě. Kešule je kousek ode mne a rád bych ji ulovil. Nepomohla mně ani křišťálová koule.:D
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 7:24

zdefran napsal/a: Čínské násobení je pěkná věc, ale ten kdo s tím nikdy nepřišel do styku kouká na mřížky jak puk. Např. keš GRYNGLE GC1BH57 . Když by u toho byl odkaz na video z youtube, tak to kačerům píchne, něco se při tom naučí a nebudou ztrácet čas protáčením panenek, při koukání na mřížky. ;)


no kdyz to tam autor nenapsal, tak bys to hlavne asi nemel psat do fora a vyzblebtat tady vo co de, ne? :@
  • 0

#8 Pacifa

Pacifa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 7:26

Ty luštitelský jsou dobrý pro nekoho, kdo nemá nic užitečnýho na práci civet 3hodky do nejakyho zakodovanyho nesmyslu.
  • 0

#9 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 7:29

zdefran napsal/a:
ale názor. Dej sem odkaz na zdroj ze kterého čerpáš při luštění šifer atp. Osobně jsem na toto tema nic řádného nenašel, ale zajímá mně to. Zkus napsat čeho se chytneš třeba u GC1BH29 . Koukám na to a je po mně jako po žabě. Kešule je kousek ode mne a rád bych ji ulovil. Nepomohla mně ani křišťálová koule.:D

Ty tady porad loudis rozumy. Nezacinej hned s petkovou pikslou. Navod ti nikdo asi nerekne. Tady mas odkaz na stranky, ktere nam v zacatcich dost pomohly. http://sifry.sourcef...chart_code.html Ale nektere mysterky pouzivaji sifry, ktere nebyly publikovany a jsou dilem tvurce kese. A jemu do hlavy nevidis. Pak se bohuzel objevuji logy "Po nakopnuti uz to bylo jasne"
A ze ji mas blizko? No a co. Utece ti neco? Kdybys videl, co toho mame po prazdninach okolo baraku. No co, na zimu budou dobry.
  • 0

#10 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 7:35

Nějaké vodítko pro luštění použitých šifer atp. považuji za samozřejmost. B12lo//..:phždDDR33.15*ˇ+ˇˇdrtt. To je pro tebe vzkaz ode mne. Co ty na to? Napiš jak se ti to povedlo dekodovat!!:D
  • 0

#11 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 7:42

Já beru Geocaching jako hledání škatulí v přírodě. Také mi někdy uniká smysl hádanek nijak nesouvisících s místem uložení krabičky. Řeším to tak, že na ně prostě nechodím. Ale štve mě, že poslední dobou jich v mém okolí přibývá jako hub po dešti a pro pěknou tradicionálku aby člověk jezdil stovky kilometrů. :(
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:01

JarMar napsal/a:
Já beru Geocaching jako hledání škatulí v přírodě. Také mi někdy uniká smysl hádanek nijak nesouvisících s místem uložení krabičky. Řeším to tak, že na ně prostě nechodím. Ale štve mě, že poslední dobou jich v mém okolí přibývá jako hub po dešti a pro pěknou tradicionálku aby člověk jezdil stovky kilometrů. :(


Jestli to také nebude tím, že paralelně tady běží vlákno, kde se řeší, jak správně nadávat, vlastně "konstruktivně kritizovat", autorům keší.

Geocaching je takový, jaký si ho uděláme a když autoři touží mít keše, kam nikdo nechodí, je to jejich volba.

Já mystérky považuju za možnost nad něčím hloubat, až to vyhloubám. A nebo se na to vyfláknu ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:08

Zdefran: tys to nepochopil. Šifry nejsou o tom luštit šifry podle nějakého návodu, kouzlo spočívá v tom přijít na řešení. V převážné většině se jedná o šifry logické, o originální nápad autora, takže žádný algoritmus na luštění nikde nenajdeš. Prostě tě to musí napadnout. Jestli tě toto nebaví, nedělej to. Já v tom zase vidím pěkné zpestření jinak nudných tradicionálek, kde jde jen o to dojít na místo. Tady musíš zapojit i mozek. Jestli chceš objevit kouzlo šifer, zkus se někde zúčastnit nějaké šifrovací hry. Pak pochopíš, o co jde, a nebudeš takové kešky odsuzovat. Jestli se chceš mrknout, jak se třeba takové šifry luští, mrkni třeba na http://tmou.gdi.cz/archiv/index.php, je jich tam hromada i s řešením ...
  • 0

#14 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:10

Takže dík za info, bude vhodné nejen pro mně. Takže vyrábím kešuli s vlastní šifrou. Enigma a USAarmy šifrátoři mají po ptákách. NIKDO NEMÁ nárok. Bude to kešule se zárukou NENALEZENÍ, jen snad náhodně. Klíč bude závislý na konstelaci hvězd, čili časově závislý. Okno k jeho otevření bude trvat jen jednu minutu. :D . Konečně dobrá zábava.:o
  • 0

#15 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:27

http://en.wikipedia....i/Cryptanalysis :P
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:27

Také mám v okolí pár podobných mysterek. Tady ale jejich zmizení z GC mapy způsobí asi jen jejich archivace, rozhodně ne můj Found it log :-))) Pokud nebudu mít ve snu nějaké vidění ...
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#17 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:34

zdefran napsal/a:
ale názor. Dej sem odkaz na zdroj ze kterého čerpáš při luštění šifer atp. Osobně jsem na toto tema nic řádného nenašel, ale zajímá mně to. Zkus napsat čeho se chytneš třeba u GC1BH29 . Koukám na to a je po mně jako po žabě. Kešule je kousek ode mne a rád bych ji ulovil. Nepomohla mně ani křišťálová koule.:D


Ja osobne se chytl na jedne z pomucek v listingu a prislusnemu note autora. A nebylo to tezke :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:37

Koukám že frustrace z nezvládnutí luštění je ošklivá věc, tolik negativních příspěvků do fóra kvůli ní napsat... ;) Ono se to s obtížností mysterky nesmí přehánět, GC1991V má 12 nálezů a všechny hrubou silou...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:39

zdefran napsal/a:
Nějaké vodítko pro luštění použitých šifer atp. považuji za samozřejmost.

Uff, to snad ne :). Že ne? Nenapadá tě, proč asi tyhle keše mají deklarovanou vyšší obtížnost? Ta se nevztahuje jen k hledání, ale i k luštění.

Já třeba nelezu pro keše na skály, protože na to prostě nemám. Vadí mi výšky, nerad se spoléhám na to že pode mnou tenhle kámen neujede, prostě mi tyhle cache nevyhovují. No a co? Tak je nechám být. A nebudu u autora žadonit "ale nějaká vedlejší schůdná přístupová cesta by tam přece měla být, to považuji za samozřejmost".

B12lo//..:phždDDR33.15*ˇ+ˇˇdrtt. To je pro tebe vzkaz ode mne. Co ty na to? Napiš jak se ti to povedlo dekodovat!!:D

Fór je v tom, že ty tvoje náhodné znaky nejsou šifra. O to se klidně vsadím :):)
  • 0

#20 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:50

A přitom je GC1FVJ4 tak jednoduchá. Ale když to tady poslouchám, asi zvednu obtížnost :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama