Přejít na obsah


Fotka

Export do KML - optimalizovany pro iGO8 POI (GG2)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 11:21

Geoget sam o sobe neumi vyexportovat nic. O export se staraji exportni makra, coz je proste kus programu, kteremu jsou predhazovany udaje a on si z nich generuje data na vystup. Vtip exportnich maker spociva v tom,z e ten kus programu neni zakomponovan do Geogetu, ale lezi v obycejnych textovych souborech. Takze kdokoliv si muze nadefinovat a pridat vlastni exportni formaty nebo si poupravit stavajici. Takze na vystupo exportu jsou data ve formatu, ktery je exportni makro schopno vygenerovat. (je technicky schopno generovat jak textove, tak i binarni formaty.) Jde jen o sikovnost programatora. Protoze vsak nektere formaty jsou prilis komplikovane na to, aby se do nich primo generovalo, pouziva se princip mezikroku. Tedy z Geogetu vyexportujes treba GPX, ktere pak nejakym dalsim udelatkem prekonvertujes do formatu, ktery potrebujes.
  • 0

#22 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 12:04

No a francouzsky bys to nemohl příště napsat? Myslím, že by to bylo stejné! Tzn. já si to vyexportuji do jednoduššího GPX a co pak s tím, abych dostal poi? Co mám použít pak? Dík. Nejsem programátor, sakra. B)
  • 0

#23 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 12:08

Or_Mi: Klidek. Tady jsi byl? http://geoget.ararat...:user:kmlexport Kdybys tady byl (a treba i na prvni strance tohoto vlakna), tak bys pochopil, ze to presne resi tvuj problem. Nemusis mit soubory .poi, iGO 8 umi cist KML. A priste trochu te slusnosti bychom prosili.
  • 0

#24 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 0:21

Četl jsem, že to exportuje do klm, ale nikde jsem se nedočetl, že to IGo8 umí číst a kam se pak ten soubor klm má dát a co udělat, aby to IGo8 načetlo?? Díky za pomoc. Kdybys včera projel tolik stránek a přečetl tolik zbytečných informací a různých blbostí při hledání té správné informace a byl stále na začátku, taky bys byl netrpělivý. :D
  • 0

#25 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 5:22

Or_Mi : KML uloz to \iGO8\content\userdata\POI
  • 0

#26 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 8:57

Jako nevim, ale tu stranku jsem psal ja a ten export jsem programoval. Je tam spousta obrazku z iGO 8 a je to tam explicitne napsano, ze slouzi k exportu z geogetu do iGO 8. Jsem si docela jist, ze jsem tam napsal pomerne pekny navod na instalaci. (Protoze jsi prvni, kdo s tim ma takovy neprekonatelny problem) To je to fakt takovy problem podivat se na tu odkazovanou stranku?
  • 0

#27 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:10

Včera jsem neměl čas, ale teď se na to dívám a stáhnul jsem si dole ten kmlexport a rozbalil si to do adresáře. Zatím jsem podle tvého návodu vymazal požadované soubory v IGo8 a zkopíroval tam ten adresář UI_IGO8. Jak mám pak použít ten GeoGet, co a kde mám vyexportovat - soubor/export/export/gpxpoi.gge.pas (to se tak blíží poi) nebo něco jiného? Importoval jsem jím PQ .gpx - teď tam mám 500 kešek, ale nikde nevidím, že bych vyexportoval soubor s koncovkou kml. Je tam jen .gpx, .html, .mp, .txt a .wpt.
  • 0

#28 pirkacu

pirkacu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:35

Or_Mi napsal/a:
Včera jsem neměl čas, ale teď se na to dívám a stáhnul jsem si dole ten kmlexport a rozbalil si to do několika adresářů. Chápu, že tady ve vaší komunitě je všem jasné k čemu to je, ale co s tím mám probůh dělat? Mám to někam překopírovat, jak mám pak použít ten GeoGet, co a kde mám vyexportovat - soubor/export/export/gpxpoi.gge.pas (to se tak blíží poi) nebo něco jiného? A co mám pak udělat s těmi adresáři? Chápu, že vám studentíkům, kteří se tím zabývají, je všechno jasné, ale já pracuji v úplně jiném oboru. :D

hlavně neprozrazuj v jakym, nebo Ti už nic neřeknou
  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:55

Or_Mi napsal/a:
Včera jsem neměl čas, ale teď se na to dívám a stáhnul jsem si dole ten kmlexport a rozbalil si to do adresáře. Zatím jsem podle tvého návodu vymazal požadované soubory v IGo8 a zkopíroval tam ten adresář UI_IGO8. Jak mám pak použít ten GeoGet, co a kde mám vyexportovat - soubor/export/export/gpxpoi.gge.pas (to se tak blíží poi) nebo něco jiného? Importoval jsem jím PQ .gpx - teď tam mám 500 kešek, ale nikde nevidím, že bych vyexportoval soubor s koncovkou kml. Je tam jen .gpx, .html, .mp, .txt a .wpt.


Tak studentikem uz opravdu delsi dobu nejsem. :)

Obecne: GeoGet je jen nastroj na udrzovani informaci o kesich a manipulace s nimi provadeji ruzna makra. Jak ktere makro pracuje a co dela je jen veci autora. Existuje skupina maker, ktera provadi export informaci do ruznych formatu. Pokud takovet makro pouzijes, je jeho vystupem soubor nebo soubory v pozadovanem formatu a tento soubor musis zpracovat odpovidajicim program, napr. aby jej dostal do GPS (nebo kam) To uz ovsem neni veci toho makra, ale toho pristroje, kam to chces dostat.

Jestli si vygenerujes POI body pro Garmini pristroj, zrejme budes potrebovat garmini program POILoader, a tak podobne. Navod na obsluhu makra muzes zadat od autora. Navod na to, co s vystupem z makra ovsem sotva. Podobne to bude s vygenerovanym vystupem pro nejaky program 9v tvem pripade iGo8).

Zkus kouknout do navodu ke svemu programu nebo prohledat zdejsi forum, kde urcite najdes odpoved na jasne formulovanou otazku. Na obecne otazky se odpovida tezko, pokud vubec.

EDIT: take existuji diskusni fora tohoto programu (iGo8), tak treba ziskas odpovedi tam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:21

Tos mi moc nepomohl. :| Položil jsem jasně formulovanou otázku, mám gpx z PQ a potřebuji to dostat do kml. Jak a čím? A když to dostanu do kml, kam přesně do IGo8 to mám zkopírovat, aby se to načetlo s těmi ikonkami co jsem si tady stáhnul od Medwyna?
  • 0

#31 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:45

Do datoveho adresare geogetu (je videt vpravo ve stavovem radku v geogetu) zkopiruj ty soubory s priponou .pas. Potom geoget restartuj. V geogetu si nahledej kesky ktere chces exportovat (predpokladam ze je tam mas a ze geoget mas nainstalovany, kdyz jsi v tomto foru a vypsal jsi vsemozne formaty ktere tvuj geoget exportovat umi). No a hle - najednou budes moct exportovat i do kml. Soubor pak uloz na urcene misto a spust iGO8. Dale viz navod (prirazeni ikonek a podobne) Jinak do plena: Za tyden mam posledni zkousku a pak vyhledove se vrhnu na vylepseni tohoto makra ;-) PS: Burze zdar!
  • 0

#32 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 23:57

No to je bomba, ono to fakt funguje! Nevěřil jsem tomu, ale super, vážně jsi dobrej!!! Moc děkuji. Ještě takový dotaz, zatím jsem si naimportoval 500 keší z Prahy, co když do Igo8 budu chtít naimportovat více keší z jiných míst, to mám (protože se to dá číst v texťáku) zkopírovat ten nový soubor .kml rovnou v textovém editoru na konec toho cache.kml co mám umístěný v \IGO8\content\Userdata\poi? Nebo to mám udělat jinak, protože hrozí, že by nějaké keše mohly být zdvojené, kdybych je získával z průniku území?
  • 0

#33 pirkacu

pirkacu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 0:13

Or_Mi napsal/a:
No to je bomba, ono to fakt funguje! Nevěřil jsem tomu, ale super, vážně jsi dobrej!!! Moc děkuji.

no tak teď Ti už moc neujedu, ale lovu zdar
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 7:53

Or_Mi napsal/a:
Ještě takový dotaz, zatím jsem si naimportoval 500 keší z Prahy, co když do Igo8 budu chtít naimportovat více keší z jiných míst, to mám (protože se to dá číst v texťáku) zkopírovat ten nový soubor .kml rovnou v textovém editoru na konec toho cache.kml co mám umístěný v \IGO8\content\Userdata\poi? Nebo to mám udělat jinak, protože hrozí, že by nějaké keše mohly být zdvojené, kdybych je získával z průniku území?


Neres pruniky, proste vsechno sypej do Geogetu. ten je od toho, aby data sbiral a evidoval.

A pak si v geogetu vyberes ty kesky, ktere chces exportovat a ty si vyexportujes.
  • 0

#35 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 8:49

HaLuMa napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Ještě takový dotaz, zatím jsem si naimportoval 500 keší z Prahy, co když do Igo8 budu chtít naimportovat více keší z jiných míst, to mám (protože se to dá číst v texťáku) zkopírovat ten nový soubor .kml rovnou v textovém editoru na konec toho cache.kml co mám umístěný v \IGO8\content\Userdata\poi? Nebo to mám udělat jinak, protože hrozí, že by nějaké keše mohly být zdvojené, kdybych je získával z průniku území?


Neres pruniky, proste vsechno sypej do Geogetu. ten je od toho, aby data sbiral a evidoval.

A pak si v geogetu vyberes ty kesky, ktere chces exportovat a ty si vyexportujes.


V tom není problém, vyexportuji je opět do cache.kml a mě jde o to jak je přidat opět do toho Igo8, jestli mám ten výsledný texťák kml zkopírovat do toho co už mám ve složce v Igo8, nebo jak to udělat, aby to bylo nejjednodušší?
  • 0

#36 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 9:50

Ja exportuju do KML celou republiku. A vzdy proste to stare premazes a je to.
  • 0

#37 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 10:49

Nezobrazují se mi u keší v IGO ikony, může dát někdo radu. Jinak se zdá, že vše je OK.
  • 0

#38 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 10:54

Postupovat presne podle navodu. Ikony je treba nejprve do iGO nahrat a potom jeste keskam nastavit.
  • 0

#39 Malcik_CZ

Malcik_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 11:05

Tak už jsem na to přišel, kliknul jsem do jednoho prázdného místečka už naskočili. Teď je jenom přiřadím k jednotlivým druhům keší a vyzkouším. Moc se mi to líbí, šlape to, skvělá práce medwyne..Takže díky, zůstanu u iGO8, zahájím zkušební provoz..
  • 0

#40 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 13:30

Pokud se vám nezobrazují na mapě kešky, ale přesto jste si jistí, že jste si je tam exportovali, upravte vzdálenost viditelnosti POI (Řídit - POI - u kategorie ve které jsou keše zmáčknout EDIT - nastavte vzdálenost ve které se mají kešky zobrazovat a zaškrtněte políčko u "Stejná viditelnost v podskupinách" a nebo si u každé podskupiny nastavte vzdálenost zvlášť)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama