Přejít na obsah


Fotka

Makro pro tříděný export do .gpx z GG2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#41 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 22:32

HaLuMa napsal/a:
Schvalne sjem se kouknul do zdrojaku, a napadlomne pouze jedine, a to ze v radku:

Result := UtfToAscii(Result) + ' </wpt>' + CRLF + CRLF;
selze volani UtfToAscii a vrati prazdny string. To by se ale v datech muselo vyskytovat neco co odporuje UTF8...

No, zkus otevřít soubor POI_Export.gge.pas notepadem, najdi řádku
Result := UtfToAscii(Result) + ' </wpt>' + CRLF + CRLF;
a změň ji na:
Result := Result + ' </wpt>' + CRLF + CRLF;
Pak teprve spust GG a zkus export. GPS asi bude zobrazovat nesmysly místo diakritiky, ale pro otestování do bude stačit. Taky mne to napadlo, ale přišlo mi to moc nepravděpodobné. Teď už je to asi jediná možnost.
  • 0

#42 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 0:29

Vypadá to na dobrý začátek. Toto z toho vylezlo. Takže po dlouhé době změna: <wpt lat="49.6755" lon="15.468333"> <time>2007-11-04T00:00:00.000</time> <name><![CDATA[T:ZizkovaStuda]]></name> <desc><![CDATA[(GC16WT2) Zizkova studanka (1.5/1.5) Small:]]></desc> <link href="file://E:/Pája/GPS/Poklady/Cache_T.bmp"/> <sym>Geocache</sym> <type>Geocache|Traditional Cache</type> </wpt> <wpt lat="49.909083" lon="13.970617"> <time>2007-11-04T00:00:00.000</time> <name><![CDATA[T:ZdickaSkalaZ]]></name> <desc><![CDATA[(GC175TA) Zdicka skala / Zdice rock (1.5/2) Small:]]></desc> <link href="file://E:/Pája/GPS/Poklady/Cache_T.bmp"/> <sym>Geocache</sym> <type>Geocache|Traditional Cache</type> </wpt> To je jenom příklad. Soubory jsou docela veliký a zdá se,že to generuje všechny cache. Ale tak to nemá vypadat že?? Co vlastně dělá ta funkce, proč neběží správně a co to pro mně znamená? Generuje to teď správné soubory pro POI LOADER?? jakou chybu můžu mít v datech?? EDIT: vyzkoušeno, že POI Loader to nebere a hlásí neplatný formát GPX
  • 0

#43 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 23:15

Tyto dvě kešky se měly vyexportovat takto:
<wpt lat="49.908967" lon="13.970467">
  <time>2007-11-04T00:00:00.000</time>
  <name><![CDATA[T:ZdickaSkalaZ]]></name>
  <desc><![CDATA[(GC175TA) Zdicka skala / Zdice rock (3/2) Regular:Vedle krovi pod velkym kamenem zakryto drny travy]]></desc>
  <link href="file://C:/Garmin/Data/POI/Cache_T.bmp"/>
  <sym>Geocache</sym>
  <type>Geocache|Traditional Cache</type>
 </wpt>

 <wpt lat="49.6755" lon="15.468333">
  <time>2007-11-04T00:00:00.000</time>
  <name><![CDATA[T:ZizkovaStuda]]></name>
  <desc><![CDATA[(GC16WT2) Zizkova studanka (1.5/1.5) Small:Koreny silneho stromu priblizne ve smeru, kterym se diva J. Zizka.]]></desc>
  <link href="file://C:/Garmin/Data/POI/Cache_T.bmp"/>
  <sym>Geocache</sym>
  <type>Geocache|Traditional Cache</type>
 </wpt>

Co ta funkce děla vyplyva z jejiho názvu: převádí text ze znakové sady UTF do ASCII - tedy odstraňuje diakritiku a jiné "nevhodné" znaky. Tobě se (bez této funkce) nevypisují HINTy, vypadá to, že tam bude problém.
Pro ověření smaž
':' + OneLine(HintOut))+
ze souboru POI_Export.gge.pas (je tam jen jednou) - nezapomeň si udělat zálohu. Jestli je to tím HINTem, mělo by to chodit.
Jo, nedoporučuji dávat LINK na ikony do adresáře, kde máš diakritiku - ta funkce UTFTOASCII ti diakritiku odstraní a POIloader pak soubory nenajde. Na to jsem zapomněl upozornit.
Jo, soubory jsou velké. Např. GC-Tradi má 2103KB. Pokusím se přiložit ten nejmenší (7kb).
  • 0

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 7:22

Nekoukal jsem se poradne, ale nejsou ty hinty ve skriptu ukladany v zakodovane podobe? protoze treba kdyz by v hintybyla diakritika a prohnalo se to pres reversestring, tak se ta diakritika zmrsi doneplatnych UTF-8 znaku. V takovem pripade je hint potreba nejprve prevest na ascii a az pak otacet.
  • 0

#45 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 8:10

Jo, soubory jsou velké, hlavně tradicionálky a multiny. Ten adresář si opravím (bez diakritiky). Používám GG už od jeho první verze tak nevím, jestli ty hinty tam už jsou. Pokud vím, načítaly se až při stahování listingu. A to jsem zatím neudělal. Nebo se hint stahuje při stahování kešek?? Uvidím, jestli změna názvu adresáře umravní POI Loader. Zatím díky za rady. Uvidím večer jak to půjde.
  • 0

#46 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 19:55

Problém byl název adresáře s diakritikou. Teď jsem ve stavu, že to exportuje POI a jdou nahrát do Garmina. Po aktivaci UTFtoASCII to taky běží. Ještě tedy zkusím dodat hinty a už to bude perfektní. Zatím díky za pomoc. Nakonec to byla taková hloupost.
  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 8:13

Hodne bych se primlouval, aby nenalezene disablovane nebo archivovane kesky mely ikonu preskrtnutou (klidne vsechny stejnou, zelenou) a pripadne byly v samostanem souboru GC-Dis.gpx. Snazil jsem se to udelat sam, ale pascal neni muj kamarad a nejak se v jeho strednikach a end-ech ztracim. V podstate jsem nebyl po 2 hodinach snazeni schopen spravne vlozit a ukoncit if. Integrovany Script Debugger mi v tom take prilis nepomaha, protoze hlasi chyby na cisle radku, ktery ziska i s includovanym souborem, ... (To neni vytka HaLuMovy prace, to je konstatovani a vysledek meho odporu k pascalu.) Vysledek: vzdal jsem to :(
  • 0

#48 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 20:21

gord napsal/a:
Hodne bych se primlouval, aby nenalezene disablovane nebo archivovane kesky mely ikonu preskrtnutou (klidne vsechny stejnou, zelenou) a pripadne byly v samostanem souboru GC-Dis.gpx.

Dík za tip, i o tom jsem uvažoval, zatím jsem nechtěl moc rozšiřovat typy keší a hlavně počet souborů. Nechce se mi míchat disabled a archived. Uvažuji udělat disabled se škrtnutou ikonou v normálním souboru (a asi název zakončit, nebo začít "#" ), archived asi do jiného - přeci jen použití bude zřejmě omezené, resp nedovedu si představit, k čemu mi v terénu bude informace, že kousek odtud kdysi bývala keš (až na nostalgickou vzpomínku ... ("Jó, Stalker, to byla keška ... tam, kde máte záchod, tam byl Ježibabí rosol!" :D).
Tak trochu uvažuji i udělat jmennou konvenci ikon, aby si každý mohl (do určité míry) vybrat, co chce rozlišovat a co ne.
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 6:23

Prave proto, ze jich bude jen par, klidne bych je nechal pohromade v jedinem souboru. Na disabled asi taky vetsinou nepujdu. Ale je mi to v podstate jedn, hlavne, abych mel info o tom, ze je zbytecne (vetsinou) tam chodit. Ten znak # bych pouzil spis jako prefix nez postfix.
  • 0

#50 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 20:23

Při stažení zipu ze stránky GeoGetu nemůžu ze zipu extrahovat soubor POI_Export.gge.pas, TotalCommander hlásí, že zip je poškozený... Nové stažení nepomáhá...

[Edit o 30 minut později] Tak jsem našel odkaz na jiný zip tady z fóra (http://www.geocachin...4&getfile=97039) a odtud ten soubor extrahovat šel.
  • 0

#51 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 22:18

Hledal jsem v tomhle vlákně odpověď na svou následující otázku a nenašel. Jde o to, že na některých souborech produkovaných tímhle makrem Poiloader bez hlesu spadne. Soubory jsou veliké a moc se mi nechce experimentovat, která položka loader odpálí... Je něco, co bych měl konkrétně hledat? Nějaký znak nebo tak něco? Zkusil jsem ty soubory předhodit i GPSBabelu a skončilo to jakousi chybou. Pokud jsem tytéž keše exportoval z GG do ov2 souboru pomocí mikromova makra a tenhle soubor předložil GPSBabelu, ten z něj .gpi soubor už uměl vyrobit. Soudím tedy, že mikromovo makro dělá s daty něco, co způsobí průchodnost dat a co tohle makro nedělá... Určitě se tu všichni snažíme o to samé, tedy dostat všecky keše do nějakého garmina jako POI, takže budeme mít asi stejné problémy, proto myslím, že nejsem první, koho tohle postihlo...
  • 0

#52 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 23:16

_Tom napsal/a:
Hledal jsem v tomhle vlákně odpověď na svou následující otázku a nenašel.

Jde o to, že na některých souborech produkovaných tímhle makrem Poiloader bez hlesu spadne. Soubory jsou veliké a moc se mi nechce experimentovat, která položka loader odpálí... Je něco, co bych měl konkrétně hledat? Nějaký znak nebo tak něco?

Ono to v tomto vlákně je. Nemusí totiž jít o nějaký "speciální špatný" znak, ale o chybnou syntaxi. Např. se mohlo stát, že do některé položky dat se ti v GG uložilo víc, než mělo - což se může stát v okamžiku, kdy Groundspeak mění formát a zrovna importuješ HTML stránku. Pak máš dvě možnosti, jak najít problém: a) zahodit všechna data a celou databázi vytvořit znovu (to asi nebude přijatelné, že) 2) zjistit, ve kterých souborech je chyba a pak postupně omezovat rozsah exportovaných keší (třeba podle času založení), až najdeš tu chybnou (metoda půlení intervalu je dost rychlá, ale i tak to dá hodně práce). Můžeš použít makro "Validate-simple.ggp.pas" - přidal jsem ho do některých distribucí mých maker. Třeba tady: http://geoget.ararat...ra_gg2_v1.2.zip
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 23:29

Neni treba celou databazi zahodit, ale aktualizovat importem nejlepe vseho. Poslednich nekolik verzi GG2 pri importu ty divne znaky zahazuje...
  • 0

#54 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 23:53

Tak nevím, jestli jsem blb, nebo kde je problém. 1. exportoval jsem traditional. Poiloader to skousnul. 2. exportoval jsem traditional+multi. Poiloader to skousnul. 3. exportoval jsem traditional+multi+unknown. Poiloader spadnul. 4. exportoval jsem unknown. Poiloader to skousnul. Podle bodů 1-3 by se zdálo, že problém je někde mezi unknown kešemi. Podle bodu 4 mezi těmi kešemi problémová keš není. To mi připadá jako rozpor, co vám? Jinak validační makro mi obsah databáze schválilo.
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:09

To je opravdu zvlastni. Zkus to GPX, co POIloader nezkousnul, prejmenovat na XML a hodit do to IE nebo Firefoxu. Tim se snadno overi, jestli je to syntakticky spravne, a kdyz ne, rekne ti to radek s problemem.
  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:34

_Tom napsal/a:
Podle bodů 1-3 by se zdálo, že problém je někde mezi unknown kešemi. Podle bodu 4 mezi těmi kešemi problémová keš není. To mi připadá jako rozpor, co vám?

Jinak validační makro mi obsah databáze schválilo.


Ja mel podobnou zkusenost a po mnoha pokusech jsem zjistil, ze to zpusobuji kese s nulovymi souradnicemi. Od te doby, co ze seznamu eliminuji vsechny kese a waipointy s nulovymi souradnicemi, se mi to nestalo ani jednou.
  • 0

#57 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:35

gord napsal/a:
Ja mel podobnou zkusenost a po mnoha pokusech jsem zjistil, ze to zpusobuji kese s nulovymi souradnicemi. Od te doby, co ze seznamu eliminuji vsechny kese a waipointy s nulovymi souradnicemi, se mi to nestalo ani jednou.


To mě napadlo, zkusil jsem jeden z těch souborů, které to schazovaly, vzít a radikálně zkrátit tak, aby v něm zbyl (kromě jiných bodů s nenulovými souřadnicemi) právě jeden bod s nulovými souřadnicemi. Takový soubor Poiloader zpracoval. Takže v tom to -zdá se- nebude...
  • 0

#58 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 17:31

HaLuMa napsal/a:
To je opravdu zvlastni. Zkus to GPX, co POIloader nezkousnul, prejmenovat na XML a hodit do to IE nebo Firefoxu. Tim se snadno overi, jestli je to syntakticky spravne, a kdyz ne, rekne ti to radek s problemem.


xml soubory jsou podle MSIE všechny v pořádku.
A co mi poradíte teď? :-) Já už nevím, co ještě vyzkoušet.

Ještě jsem zkusil, zda to nemá na svědomí nějaká blbá konfigurace PC, instaloval jsem Poiloader na téměř čerstvé Visty na jiném PC a dopadlo to stejně.
  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 7:44

No, ja si s tim hral dost dlouho, nez se mi to podarilo zprovoznit. Urcite jsem manipuloval s vyberem WP. POkud si vzpomenu vecer doma, tak se podivam, co mam nastaveno ve filtu nebo ti ho i poslu, bude-li jeste zajem. Ale ted to nemam u sebe v praci, tak nepomuzu.
  • 0

#60 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 16:38

_Tom napsal/a:
Co mi poradite ted?


Prikladam filtr, zkus jej, zda to pomuze. Rozbal, uloz do GG adresare a restartuj GG (to mozna nutne neni, ale jistota je jistota).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama