Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#1 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 10:38

O Coloradu toho již bylo napsáno dost. O navigaci OREGON toho zatím nic moc řečeno nebylo.
Vaše postřehy, názory, makra, nové firmwary ale i konstruktivní dotazy směřujte sem do tohoto fóra.
Přístroj je do značné míry podobný Coloradu, ale jisté rozdíly tu jsou.
Pomozme vytvořit uživatelský manuál na wiki http://geowiki.hidden.cz/wiki/Oregon

Hodně informací najdete v recenzi http://navigovat.mob...113956&CAI=2153 na navigovat.cz

Další odkazy v jiných vláknech najdete zde:
http://www.geocachin...4789#post_94789 (mazání waypointů)
http://www.geocachin...4521#post_94521 (firmware 2.40)

Místo rad typu "už to tu bylo, hledej!" raději vložte odkaz kde to bylo, nebo napište odpověď, nebo raději nepište nic.
  • 1

#2 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 11:59

ja sem presel nazpatek ke Coloradu ten dotykac me sral hlavne svou svetelnosti Colous ma taky svoje mouchy ALE me vic vyhovuje
  • 0

#3 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 13:05

Tak ja pridam osobni zkusenost. Skoro pul roku jsem pouzival Colorado, pak zmoklo a jelikoz se odpalilo podsvetleni displeje tak slo na reklamaci, tu nestihli a ted uz tyden jedu s Oregonem. Kdyz to chci srovnat tak me zatim napada:

Podsviceni: U colorada bylo rozhodne lepsi, ale jelikoz jsem nebyl postizen 60kovou radou, tak nemam " v oku" nic vyrazne lepsiho, takze me to az tak nevadi.
Dotykovy diplej: Pouzivam PDA telefon, takze po porizeni Colorada jsem prvne porad tukal na displej, ted uz to konecne na tohle tukani reaguje :) Takze tady jedoznacne plus, uvidime az budu nekdy jako prase treba od blata. Jeste bych k tomu doplnil, ze chovani je trochu odlisne od displeju u PDA, na ten tukam bud stylusem a nebo nehtem. U oregonu je treba vyuzivat v podstate cely prst. Ale to je u tohoto typu zarizeni jen dobre. Nevim jake to bude v rukavicich. Uvidime.
Vodotesnot: Tohle zkouset asi nemam v planu, ale vzhledem ke zpusobu utesneni se oplachnuti pod vodou od spiny asi bat nebudu, ten system je VYRAZNE lepsi.
Antena: Parkrat se mi s kolousem stalo, ze sem ho pri vytahovani z kapsy nekde zahakl za kapsu o antenu a pak to vedlo k padu na zem, to ted nehrozi, pritom signal me prijde naprosto srovnatelny.
Rychlost: Zapinani pristroje je u Oregonu vyrazne rychlejsi
Funkcnost: Mel jsem trochu strach z absence deleneho displeje, na ktery jsem byl zvykly z Colorada. Nakonec to neni tak strasne vzhledem k dotykovemu displeji, protoze napr. do kompasu a tudiz k sipce se da dostat velmi rychle, ale kdyby tam moznost toho prouzku dodelali bylo by to fajn. Naopak moznost vstoupit do kalibrace kompasu podrzenim prstu je supr.
Zadavani textu: Tady myslim neni co resit a Oregon colorado valcuje naprosto s prehledem.
Listingy: Zatim jsem nenarazil ani na jeden "rozhozeny" nebo urizly listing jako u colorada, ale to muze (a asi i je) byt zatim jen nahoda, ze jsem zatim takovy neotevrel.

Takze ja zmenu z Kolouse na Oregon hodnotim jako jednozacne +. Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#4 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 13:16

malcor napsal/a:
.....Takze ja zmenu z Kolouse na Oregon hodnotim jako jednozacne +. Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D


V podstate souhlasim, je mi Oregon prijde takovy, jak bych to rekla, mene odolny v pripade padu...
Zatim jsem to, dikyBohu, nezkousela a doufam ze nebudu.
A co se prezdivky tyka - coz takhle Regous ci Orous?:-D
  • 0

#5 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 13:23

malahavranice napsal/a:
.. je mi Oregon prijde takovy, jak bych to rekla, mene odolny v pripade padu...


No, mozna to bude tim, ze je novy :) Az spadne jednou, podruhe,... pak uz to bude takovy v norme :) Ja mam asi nejvetsi strach z toho displeje a jeho odolnosti. Cim myslim odolnost proti tomu kdyz bych na nej nahodou neco pritlacil. U kolouse se poskrabe, ale co u Oregonu? Protrhne se? A nebo to odpruzi?

Pavel Liska: Tu lavinu odpruzis.. :D


  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#6 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 15:16

malcore ,koukám že máme stejný hradvér,takže veskrze stejný názor. Listingy už jsem některé viděl špatně zobrazené ,ale ze sta to byly možná dva,žádná hrůza. Přidal bych ještě názor na výdrž: Používám aku jménem Sanyo 2700 a výdrž při stu prcnt podsvětlení je asi 10hodin ,takže taky spokojenost. Jen tak tak a mohl jsem mít Colorado.V pátek jsem si ho chtěl jet koupit,ale nějak jsem se ocitl na pivu a už jsem nikam nedošel a v sobotu jsem se dozvěděl že Garmin uvede nový model s dotykovým displejem,,tak jsem si počkal a koupil, a neprohloupil.Jsem za něho velice rád.Do té doby jsem používal pda s beeline a generovaný html z gsaku. Jo a pda mi spadlo asi 5x a stále jede, a to je prakticky neodolný stroj.Pádu Oregona bych se nebál,je podstatně odolnější.
  • 0

#7 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 16:13

Stroj jsem po důkladném zvážení pro a proti zakoupil. Svou starou GPSMAP60CSx však nechávám v záloze.
Display je na slunci čitelný dost špatně, ale žít se s tím dá, ve tmě už je to naprostá pohoda, za předpokladu zaplého podsvícení. Zaplé podsvícení vůbec nevadí, baterie i tak vydrží dostatečně dlouho. Nesmí se ovšem zapomenout na nastavení typu použitých baterií.
První co jsem udělal, bylo že jsem zrušil obrázky pozadí a nahradil je jednobarevnou plochou, pro každý profil jinak barevnou.
Autonavigace je výrazně použitelnější, než u starých modelů. Kvalit ToToma samozdřejmě nedosahuje, nicméně použít už jde celkem bez problémů. Potěšil mě způsob jak se dostat ke kalibraci kompasu, stačí kompas chvíli zmáčknout a už se kalibruje.

Pár dotazů:
Nahrál jsem si PQčko do Oregona, jenže listingy neobsahují hinty.
Hinty řeším tak, že za použití makra "MULTIEXPORT-POI-Colorado" (makro od Miona - http://gsak.mioncz.net/index.htm) vygeneruju v GSAKu POI celé republiky a tam už hinty jsou.

Také netuším jak vyvolat Field Notes tak jak je to u Colorada.

Jaké makra kdo používáte???? (dotaz pro Coloradisty)

Budu netrpělivě očekávat další verze firwaru a doufat, že se vylepší práce s waypointy, dále bych uvítal stránkovací tlačítka v listování listingem. Při prohlížení obrázků by neuškodila možnost listování ve jednotlivých složkách a zobrazování názvů obrázků.
  • 0

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 16:29

Když se naviguješ na kešku a přes menu ťukneš na Geocaches, tak se ti tam objeví nabídka ukázáni hintu. A Field notes ti to umožní zadávat hned po výberu typu logu, je to jedna z možností. Že tys s tím ještě nebyl na keškách? :D:D
  • 0

#9 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 16:55

Že tys s tím ještě nebyl na keškách? :D:D

Mám ho uplně čerstvě a byl jsem jen na jedný vypočítaný mysterce, takže jsem se ještě nedostal na navigaci ke keši. Super dík, ted už v tom mám jasno. B)
  • 0

#10 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:19

malcor napsal/a:
..Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D


"Origoš" :)
  • 0

#11 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:34

Mion napsal/a:

malcor napsal/a:
..Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D


"Origoš" :)

Super,vzal jsem to za své;)
  • 0

#12 Marvin_CZ

Marvin_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:42

Mion napsal/a:

malcor napsal/a:
..Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D


"Origoš" :)

Oráč, připadně "Pan Přemysl" :)
  • 0

#13 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 9:06

Přemek. To se mi líbí, my máme Bedřicha (Trávníčka):)
  • 0

#14 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 9:46

Marvin_CZ napsal/a:

Mion napsal/a:

malcor napsal/a:
..Ted jenom vymyslet nejaky prihodny nazev jako je "Kolous" :D


"Origoš" :)

Oráč, připadně "Pan Přemysl" :)


Hmm v tom bych mel zmatek, tak se jemenuju ja :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#15 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 10:30

Tak pád OREGONU jsem už vyzkoušel. Při výletu v Adršpachu jsem si špatně zahákl karabinu a přístroj mi spadl přímo na kámen. K mému překvapení se přístroj jen vypnul a z boku mám v plastu asi 2 mm škrábanec. nic víc se nestalo. Jde o to kam spadne, když to nebude na displej tak by to měl přežít;) Jinak jsem s ním naprosto spokojený. Používám ho i v autě a kromě hlasové navigace plně nahradí klasickou autonavigaci.
  • 0
Anaconda Team

#16 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 14:53

Máte někdo na displeji Oregonu ochrannou fólii? A jaké zkušenosti? Je tam ještě něco vidět?
  • 0

#17 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 15:03

Mam tam zastrizenou folii co mi zbyla z colorada a pouzitelny to je. Rozdil ale nevim, protoze jsem ji nalepil hned jak jsem sundal tu folii co tam byla. Ted jsem koupil na ebay folie promo na oregon, takze az tuhle odru tak nalepim.
  • 0

#18 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 20:51

Potřebuji koupit pro děti do školy (různé kroužky apod.) outdoorovou navigaci. "Oregáno" mi bylo nedoporučeno z několika důvodů, ze kterých si pamatuji jen špatný kontrast displeje - špatnou čitelnost na slunci. Prý máme koupit "Kolouše". Tak co mi na to povíte? Děkuji.
  • 0

#19 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2008 - 15:33

Hamaci napsal/a:
"Oregáno" mi bylo nedoporučeno z několika důvodů, ze kterých si pamatuji jen špatný kontrast displeje - špatnou čitelnost na slunci.
Prý máme koupit "Kolouše".
Tak co mi na to povíte?
Děkuji.

Horší čitelnost proti Coloradu určitě je, ale to je také asi jediná horší vlastnost tohoto přístroje.
Používal jsem Col. asi 4 měsíce a hned co jsem si ho koupil, proklínal jsem se, co jsem udělal zase za kravinu, pak jsem ho shodou šťastných náhod vyreklamoval a vyměnil za Oregona, ovládání je úplně o nečem jiném a mechanické zpracování obalu je také nesrovnatelné. Kolečko se prostě nepovedlo a zadávat s ním souřadnice, neboj nedej bože psát text je docela otravné o vodotěsnosti tu už bylo napsáno dost, není zřejmně náhodou, že Oregon má hodně podobně vyřešená zadní dvířka jako 60tka.
Pokud bych měl dneska vybírat, rozhodoval bych se mezi 60tkou a Oregonem a vzhledem k tomu, že chcete přístroj pro děti, tak Oregon, bude se jim líbit a nejen to, budou ho umět ovládat během chvilky, naše holky s ním nemají problém se šedesátkou jim to šlo hůř.

Jak jsem psal v úvodu, čitelnost displeje je horší a bez podsvícení se prakticky nedá používat, ale osobně jsem displej čekal horší a když jsem viděl oba přístroje ležet na pultě v obchodě vedle sebe, Colorado displejově o moc lepší nebylo, řekl bych, že právě jen o tu dotykovou vrstvu, která je u Oregona navíc.

Nejlepší je si oba přístroje vyzkoušet, Colorado určitě v okolí někdo bude mít a viděl jsem, že jste z Kadaně, takže s Oregonem by problém také nebyl, chystáme se v dohledné době na finálovku Pověstí Kadaňska, takže bychom se mohli domluvit.

Možná jsem proti Coloradu trochu zaujatý, hrozně se nás nazlobilo, ale myslím, že by většina těch, kdo vyzkouší oba přístroje a měla se rozhodovat, tak vybere Oregona.

A na konec to nejlepší, teď jsem potkal jeden team, ketrý loví bez GPSky a došlo mi, že by nejlepší volba byla nějaká nejjednodušší GPSka třeba Geko a to jen kvůli multinám, které se bez přístroje hledají docela špatně a proč? Bez těch ostatních vymožeností se dá žít, přítomnost listingu stejně jen svádí použít nápovědu dřív než je to potřeba, mapu si můžu pořídit papírovou a slavné Wherigo, ještě jsem neprošel žádnou wherigovku, aby s ní neměl přístroj problémy, vlastně jednu Mionovu Davli a pokud se mají děti naučit orientaci, tak papírová mapa a buzola bude ještě dlouho to nejlepší, co je donutí použít orientační smysl :D.
  • 0

#20 func

func

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 14:20

Používáme s kámošema Oregáno nebo Dobromysl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama