Přejít na obsah


Fotka

Náměty - zkratky států, písmo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 10:40

Nebylo by prosím možné přidat mezi zobrazitelné položky i zkratky států (CZ, PL, D, SK atd...)? Ty celé názvy jsou zbytečně dlouhé a buď se tam nevejdou, nebo musí být ten sloupec zbytečně široký. Zkratky by úplně stačily. Buď by to GG dělal sám (což bych preferoval, zase nemusí uživatel smět všecko ;)), nebo by si uživatelé definovali sami, jakou zkratku chtějí kterému státu přiřadit. Myslím, že by taky nemuselo být špatné, kdybychom měli možnost si nastavit zda písmo v tom kterém sloupečku bude normální, tučné či skloněné a kdybych chtěl být detailista, tak třeba i barvu. Na velikost a typ fontu bych raději nesahal.
  • 0

#2 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2008 - 0:13

Ještě jedna drobnost, ve sloupečku s názvy států mám patkové písmo, zatímco v ostatních sloupcích je všude písmo bezpatkové. Pokud jsem to nějak zapnul já, tak rozhodně ne vědomě ;)
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 17:55

_Tom napsal/a:
Ještě jedna drobnost, ve sloupečku s názvy států mám patkové písmo, zatímco v ostatních sloupcích je všude písmo bezpatkové. Pokud jsem to nějak zapnul já, tak rozhodně ne vědomě ;)


Nedela ti to spise vzdycky treti sloupecek? ;) Opraveno.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 17:57

_Tom napsal/a:
Nebylo by prosím možné přidat mezi zobrazitelné položky i zkratky států (CZ, PL, D, SK atd...)? Ty celé názvy jsou zbytečně dlouhé a buď se tam nevejdou, nebo musí být ten sloupec zbytečně široký. Zkratky by úplně stačily. Buď by to GG dělal sám (což bych preferoval, zase nemusí uživatel smět všecko ;)), nebo by si uživatelé definovali sami, jakou zkratku chtějí kterému státu přiřadit.


Co kudby tam byl soubor s definici tech zkratek, takze kdyz by se to nekomu nelibilo, mohl by si to upravit?

_Tom napsal/a:
Myslím, že by taky nemuselo být špatné, kdybychom měli možnost si nastavit zda písmo v tom kterém sloupečku bude normální, tučné či skloněné a kdybych chtěl být detailista, tak třeba i barvu. Na velikost a typ fontu bych raději nesahal.


Mozne je cokoliv, ale sperkovani tohoto druhu bych odlozil, nez budou hotovy zasadnejsi veci.
  • 0

#5 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:28

HaLuMa napsal/a:

Co kudby tam byl soubor s definici tech zkratek, takze kdyz by se to nekomu nelibilo, mohl by si to upravit?


To je ideální řešení.
  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:25

Ještě jednu věc k těm státům. V Německu v tom asi je nějaký bordel, protože se mi teď ve filtru objevily mezi státy (Country) i jména spolkových zemí. Předpokládám, že to Geoget vyčetl z těch importovaných keší. Proto mě napadlo, zda by nebylo možné implementovat jakýsi "metafiltr", který by zastoupil ono přidávání nebo odebírání ze seznamu podle dalšího filtru. Prostě kdybych zvolil filtr nazvaný třeba Německo, aby to vybralo keše, co mají jako stát Germany, ale taky třeba Saxen a podobně. Tedy obecně - kombinace několika filtrů na jedno kliknutí - metafiltr.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:42

Ten binec vznika, kdyz importujes jen seznam kesi. Tam totiz vznika binec v tom, ze na jednom miste se jednou objevuje 'country' a jindy 'state', aniz by byla moznost to nejak inteligentne rozlisit. A protoze je lepsi neco nez nic, cpu to vsechno do country s tim,z e pri pripadnem importu listingu ci GPX se to opravi.
  • 0

#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:47

HaLuMa napsal/a:
Ten binec vznika, kdyz importujes jen seznam kesi. Tam totiz vznika binec v tom, ze na jednom miste se jednou objevuje 'country' a jindy 'state', aniz by byla moznost to nejak inteligentne rozlisit. A protoze je lepsi neco nez nic, cpu to vsechno do country s tim,z e pri pripadnem importu listingu ci GPX se to opravi.


Listingy doplňuji postupně, takže se to časem možná spraví samo, to je dobře. Ten metafiltr by ale mohl být možná užitečný i pro jiné případy... Ostatně hledání keší podle trasy bude asi něco na ten způsob, ne?
  • 0

#9 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 20:30

Mám offline listingy uložené na kartě. Protože je to nesmírné množství maličkých souborů, tak 600MB dat zabírá na kartě (8GB) zhruba čtyřnásobek. Nemáš v plánu v budoucnu nějak měnit způsob uložení offline listingů v PDA?
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 21:17

_Tom napsal/a:
Listingy doplňuji postupně, takže se to časem možná spraví samo, to je dobře. Ten metafiltr by ale mohl být možná užitečný i pro jiné případy... Ostatně hledání keší podle trasy bude asi něco na ten způsob, ne?


Ted jsem nejak nepochopil souvislost metafiltru s hledanim podle trasy... nemel jsi spise na mysli hledani v polygonu?
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 21:26

_Tom napsal/a:
Mám offline listingy uložené na kartě. Protože je to nesmírné množství maličkých souborů, tak 600MB dat zabírá na kartě (8GB) zhruba čtyřnásobek.

Nemáš v plánu v budoucnu nějak měnit způsob uložení offline listingů v PDA?


To je proste neblaha vlastnost filesystemu. Ja u sveho PDA vyrazne zlepsil situaci tim, ze jsem svoji 4GB kartu preformatoval na FAT32. (byla na FAT16...) Moje PDA s tim nema problem, a neplyva se tak mistem.

Zmena formatu, to se snadno rekne, ale hure dela. Premyslel jsem o tom opravdu mnohokrate, ale pokazde moje uvahy narazi na nasledujici:

- mame tam indexy. Ty ale zabiraji temer nic. Tady neusetrime, naopak, chce to udelat spousty dalsich indexu v budoucich verzich.

- pak tam mame samotne listingy. Co s tim? Leda tak sloucit vice listingu do jednoho souboru, ale to se zase zpomali zobrazovani listingu a zneprijemni to prohlizeni. Navic v absolutnim objemu nenejsou listingy zdaleka nejvetsim bumbrdlicek.

- Pak tam mame obrazky z listingu. Tady se da zlepsovat, planuji predelani tak, ze obrazky nebudou cleneny podle prislusnostike kesce, ale budou cleneny podle zdroje, odkud pochazi. Takze jeden a tentyz obrazek pouzity ve vice keskach tam bude jen jednou. nebude to ve vysledku ale zadna zasadni uspora, spise to odstrani tuhromadu grafickych parbytovych smajliku. ;)

- a nakonec tam jsou mapky. Tvori (alespon u mne) nejvetsi objem, a s tim se neda delat nic.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 21:29

Jo, abych nezapomnel... export listingu bude predelan tak, ze bude generovat primo na cilove misto (tedy treba na tu kartu ve ctecce) a bude generovat prave a jen to, co bude mit clovek vybrano. Takze clovek nebude muset nosit s sebou vzdy vsechno, ale snadno si tam nahraje jen to, co potrebuje. A take se usetri cas, kdy se nejdriv slozite generovalo na disk, a pak clovek zase slozite data kopiroval. jedna faze se da preskocit. To by k nejakym usporam mohlo vest...
  • 0

#13 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 10:08

HaLuMa napsal/a:
Ted jsem nejak nepochopil souvislost metafiltru s hledanim podle trasy... nemel jsi spise na mysli hledani v polygonu?


Popravdě nevím, jak je ve skutečnosti udělané hledání podle trasy, ale tipuji, že se vypočítává vzdálenost keší od jednotlivých úseků lomené čáry - trasy. Na jedno kliknutí se tak tedy řeší vzdálenost keší od několika objektů - úseků trasy. Tedy něco jako několik filtrů najednou.
Pokud je moje úvaha scestná, tak ji prosím ignoruj, je mi totiž celkem fuk, jak to ve skutečnosti funguje, hlavně že to funguje - i když to vlastně nevím, tuhle funkci jsem ještě nevyzkoušel :-)
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 10:12

Tipujes si spravne. mam bod, a mam nejakou lomenou caru. Takze jedu po jednotlivych usecich a pocitam vzdalenost bodu od usecky. Jakmile je vzdalenost mensi, nez co je nastaveno, hledani koncim, protoze dalsi vypocet by byl zbytecny.
  • 0

#15 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 12:19

HaLuMa napsal/a:
To je proste neblaha vlastnost filesystemu. Ja u sveho PDA vyrazne zlepsil situaci tim, ze jsem svoji 4GB kartu preformatoval na FAT32. (byla na FAT16...) Moje PDA s tim nema problem, a neplyva se tak mistem.


Ta moje karta je FAT32 (jak aspoň hlásí wokna). Prý může pomoct zmenšení velikosti clusteru (což chápu), leč názory na to, zda je to vhodné udělat, se různí, protože se to prý občas někomu přeformátovat nepovede a pak je problém to uvést aspoň o původního stavu - aspoň co jsem se na webu dočetl... Tomu opravdu houbeles rozumím, ale jistě se tu někdo povolaný najde. Určitě byt zajímalo víc lidí. U mě se jedná o 8GB kartu Panasonic...
  • 0

#16 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 12:33

Změna velikosti clusteru na osmigigové kartě na 4kB přinesla na offline databázi GG úsporu cca 1.2GB, to není špatné.
  • 0

#17 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 12:36

Drobný námět - pro mě osobně asi neužitečný, ale někomu by se to mohlo hodit. Vedle volby "ukládat všechny mé logy" přidat ještě možnost "ukládat logy těchto přezdívek:". Pokud by někdo měl třeba zkušenost, že něčí logy jsou dobré čtení ;-)
  • 0

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 13:30

Na ukládání na PDA je docela šikovný Plucker - http://www.plkr.org. Nahraje HTML stránky do jednoho souboru - je možný si nastavit i jak má zacházet s obrázkama, kolik úrovní webu má stahovat atd. Třeba by se dal integrovat přímo do GG. Jinak mi to funguje i ve WindowsCE 5.0 core (Medion P4420) a je to free soft.
  • 0
MaFa

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 13:46

Napad je to zajimavy... tak to zkus postvat na offline adresar, a uvidime, jestli je to pouzitelne.
  • 0

#20 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 14:45

MaFa napsal/a:
Na ukládání na PDA je docela šikovný Plucker - http://www.plkr.org.


Léta jsem ho používal na svém Tungstenu T, jenže s přechodem na WM na něj pozapomněl. Pokud to má verzi i pro WM, připadá mi to jako dobrá možnost, i když se tím trochu ztrácí ta univerzalita html výstupu. Podle mě to je ale přijatelná cena za redukci desetitisíců souborů na soubor jediný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama