Přejít na obsah


Fotka

Náměty - zkratky států, písmo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 15:09

Rozhodne bych to nebral jako cestu, jak ztratit univerzalitu... proste kdo by chtel, nechal by si vygenerovany vysledek schroupat do Pluckeru. Horsi ovsem je, ze ten prohlizec pro WM je nejaka sesta beta z roku 2006, tedy zjevne mrtvy projekt. Takze tezko rict, jak dobre to bude chodit. :(
  • 0

#22 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 15:43

No ja uz jsem to prave zkusil na tom offline adresari a vypada to docela dobre, dokonce i ty mapky tam byly. O vikendu to chci vyzkouset v terenu, tak tam dneska naleju data. Jen ta cestina tam trochu zlobi, nejde nahodou nekde v GG nastavit vystupni kodovani pro offline export?
  • 0
MaFa

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 15:45

Nejde, vsechno je v UTF-8.
  • 0

#24 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 16:11

Ještě jeden námět - atributy by určitě šly udělat jako maličké ikonky, které by se jen narovnaly za sebe do řádku..
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 17:56

Ted mas na mysli jake atributy, a kde bys je takto chtel zobrazit?
  • 0

#26 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 19:55

HaLuMa napsal/a:
Ted mas na mysli jake atributy, a kde bys je takto chtel zobrazit?


Mám na mysli to, co se vyskytuje v textové podobě ve sloupečku "Tag", tedy "dogs allowed" a podobně. Místo dlouhých textů malé ikony, narovnané vedle sebe do řádku. Zaberou méně místa než texty a sdělí stejnou informaci. Nějak podobně, jako to je GC.com, jen samozřejmě příslušně menší, ať se zase zbytečně nezvyšuje výška řádků ve výpisu.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 20:35

Aha, jasne, uz tomu rozumim.
  • 0

#28 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 9:56

MaFa napsal/a:
No ja uz jsem to prave zkusil na tom offline adresari a vypada to docela dobre, dokonce i ty mapky tam byly. O vikendu to chci vyzkouset v terenu, tak tam dneska naleju data. Jen ta cestina tam trochu zlobi, nejde nahodou nekde v GG nastavit vystupni kodovani pro offline export?


Zkusil jsem to spustit celý offline adresář s kompletní ČR. Protože mi na noťasu furt padá Plucker, musel jsem ty skripty v pythonu pustit z příkazové řádky a měl tam blbě parametry, takže třeba zmenšoval všechny mapy, které ve skutečnosti zmenšovat nepotřebují. Pustil jsem to navečer a když jsem šel spát, pořád makal. Ráno už plucker neběžel a výstup hotový nebyl, takže to asi někdy v noci spadlo.

Každopádně s menší hloubkou konverze (tj. bez map a obrázků) to proběhlo bez problému a výsledný soubor v pda krásně funguje. S nastavením češtiny jsem nemohl experimentovat, protože jsem nenašel dokumentaci pro parametry těch skriptů.

Zdálo se mi že ta struktura je na něj už dost velká a tak mu to trvá hodně dlouho. Hlásil v jeden okamžik, že má ke zpracování ještě 70 000 souborů. ve skutečnosti pak samozřejmě zjistí, že jich je míň, že to jsou jen různé vzájemné odkazy mezi soubory, ale je to postě hodně velká struktura.
Pokud by konverze měla trvat pár hodin, tak to asi ztrácí smysl.
  • 0

#29 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 9:58

Neexistuje třeba nějaký sw pro pda, který by umožnil browzdat po souborech zabalených v zipu nebo jiném archívu? Nejde ostatně vůbec o kompresi, ale o to zajistit, aby těch souborů nebylo tolik..

Co soubor .chm a k němu něco na tenhle způsob - http://www.microolap.../pda/chmreader/ ?

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 12:31

CHM format vubec neni spatny napad! Jednak jej precte vice ctecek, nasel jsem i nejakou free, ale jeste jsem ji nezkousel. Zkusil jsem postvat HTML Help Workshop na muj zkusebni offline adresar (data nekdy z dubna) a prekladalo to 10 minut. Vysledek je 375MB CHM komprimovany soubor, vcetne fulltextovych vyhledavacich indexu. Pokud se podari najit rozumnou ctecku pro PDA, je to jiste zajimava cesta.
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 14:50

Zkusil jsem AllReader+, a ten to velke CHM oteviralo nekolik minut. Co hur, jakekoliv zobrazeni dalsi stranky proklikama opet trvalo desne dlouho. :( To pouzitelne nebylo... Zato takovy MicroOlap CHM eBook Reader se tvari vyrazne lepe. Sice soubor otevira asi ctvrt minuty, ale nasledny pohyb po nem je odhadem jen trosicku pomalejsi nez prochazeni v PIE. Obsah zobrazuje vyrazne lepe nez Allreader. nefunguje mi ale fultext vyhledavani, stezuje si to na nedostatek pameti. (Ale nevim, jestli to nesouvisi s tim, ze na karte uz mam jen par mega volno... pocitac si dela vedle CHM souboru jeste fulltextovy indexovy soubor.) Cestina je v pohode. Ale ani jedno z toho neni free, jsou to trial verze, ale da se to poridit docela levne. ;) Tak myslim, ze tato cesta rozhodne stoji za dalsi zkoumani! (jako treba ladeni parametru tvorby CHM, atd. Navic by Geoget pri exportu mohl i rovnou vyrabet prislusny projektovy soubor pro HTML Workshop, atd.
  • 0

#32 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2008 - 20:10

Když mám stažený listing, je už stát OK, ale pokud si zase stáhnu seznam keší, tak se znovu stát přepíše spolkovou zemí. Možná by informace o státě, uvedená v listingu měla mít přednost před tou, uvedenou v seznamu a když je jednou listing stažený, tak by se neměla už aktualizovat z pouhého seznamu, ale jen dalším stažením listingu.
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2008 - 20:21

To by mela, to mas recht.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama