Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 20:41

Po odstřihnutí webu ze strany předchozího webhostera máme dočasný azyl u společnosti Mediaweb, který aktivně zajistil vlastník domény u svého webhostera. Takže díky oběma. Nicméně je nutné zajistit plnohodnotnou náhradu. Vzhledem k reakcím několika webhosterů s dobrou dostupností si asi s levným webhostingem nevystačíme. Technologicky jsou dvě možnosti: buď nějaký dražší hosting, nebo vlastní server. Obojí předpokládá vyšší náklady a tedy buď nějakou sbírku, nebo přehodnotit vztah k reklamě.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 20:55

Co se řeší v Hradci, tak ti byl nabídnutej celkem solidní hosting, za malej banner, jen kvůli finanční kotrole..to se ti nezdá košér?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 Benc

Benc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 20:58

MediaWebu (potažmo kolegovi kačerovi) děkujeme. ;)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:03

Ja jsem pro poradny profesionalni hosting. Poradny profesionalni hosting s non-stop podporou a bez zadnych pripitomelych limitu preci vyjde do 2500,- rocne. To by preci i nejaka mala reklama mela s prehledem ufinancovat, ne?
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:05

Navrhuju na eventech kasičku, kde se bude sbírat na provoz serveru. Jinak, pokud by byla šance na vlastní server, tak jsem jedině pro. Ale jedině opravdický server, diskové pole, provedení pro rack. Myslím, že oslovit lidi z IT, kteří by mohli dát server někam na svoji páteř by mohlo zlevnit jeho provoz ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:11

No, kdyz si koupis prachobycejny hosting u nekoho poradneho, tak ti to na poradnem serveru bezi, ba dokonce na clustenru serveru, s poradnymi diskovymi poli, v poradnych serverovnach, atd. Otazka je, jestli si vystacis s obycejnym hostingem. Pokud si nevystacis, opet si u poradnych firem muzes poridit serverhosting, coz u profesionalu je porad vlastne jen virtualni pocitac. opet je to nejaky cluster fyzickych serveru s diskovymi poli, na kterych se vyrabeji virtualni pocitace, do kterych si uz instalujes co chces. A podle cenovych programu se ti pak garantuje nejaky minimalni vypocetni vykon. A v posledni rade si muzes zaplatit, ze si nekam posadis vlastni pocitac. To mi ale ve svetle vyse uvedenych moznosti prijde jako nejmene (!) vyhodna varianta!
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:14

Qnik napsal/a:
Co se řeší v Hradci, tak ti byl nabídnutej celkem solidní hosting, za malej banner, jen kvůli finanční kotrole..to se ti nezdá košér?

Asi takhle. Bannery za hosting tu už jednou byly a byli s tim jenom problémy, protože pak tu možnost chtěli mít i ostatní a raději jsme to stáhli Takže hrozí, že se s tím začne na novo. Takže to není otázka banneru, ale reklamy vůbec. A za reklamu se platí, takže se musí vyřešit nějaký právní rámec, vyřešit to s vlastníkem domény, kdo je příjemce peněz, daně,... Ale je to "politické" rozhodnutí a od těch tady naštěstí nejsem.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:31

geocaching.cz má zásadní doménu v čr a tedy by měl běžet na odpovídajícím zázemí. Pokud by se spustila v rozumné míře reklama na tomto serveru formou banerů, pak by se jistě získané peníze daly využít rozumně jak na provoz serveru, tak třeba na nákup profesionálního systému který bude umět některé věci lip nez ten současný, možná na profesionálního grafika který serveru dá nějaký image a možná i na další věci kolem českého geocachingu... ... nevidím nic proti reklamě.
  • 0

#9 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:31

Můj názor je, že musí stačit profi hosting u dobré společnosti. Samozřejmě nevím jak moc velký je tu trafic, ale na samostatný server bych to neviděl (můj názor). Co se týká reklamy, nevadí mi a když to bude na dobrou věc (což tenhle server je), tak klidně. Klidně sem dejte i paypal tlačítko na sponzorské daty a já pár korun pošlu (asi lepší než kasička na eventech) :)
  • 0

#10 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:58

Hmm - tohle neni moc dobra situace. Vybrat technicky to spravne reseni (webhosting/serverhosting, provider, ... ) je detail. Ziskat na to penize, mozna taky, protoze verim ze se najde dost kaceru kreri by prispeli. Pro oboji, ale hlavne pro to druhe, je ovsem potreba aby gc.cz mel formalni pravni formu. To uz se tu kdysi diskutovalo, ale zavery neznam. Tedy mi prislo zakladat treba obcanske zdruzeni jako "Mission impossible".
  • 0

#11 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 22:03

Ja bych byl taky pro PayPal jen nevim jak by to bylo s danovymi zalezitostmi. Ale z hlediska financi pokud plati to co napsal HaLuMa o cene, tak jsem presvedcen, ze kdyz spousta z nas kupuje pres PayPal coiny apod. tak zvladneme i prispet na prooz tohoto serveru a urzet jej.
  • 0

#12 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 22:09

Na webhosting nemusí být žádné sdružení, smlouvu s providerem může uzavřít kdokoliv. A pokud dotyčnému pár "známých" (v tomto případě kačerů) dá nějaký dobrovolný příspěvek na provoz, není taky snad žádná zvláštní forma potřebná:) (když svezu kamarády autem a každý mi dá stovku na benzín, taky kvůli tomu nezakládám občanské sdružení) Jen se pak nesmí objevit rýpalové, kteří budou mít dojem, že někdo dostal moc chechtáků. Osobně bych nic neměl ani proti nějaké té reklamě na webu.
  • 0

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 23:01

No já bych byl taky pro nějaký profi webhosting. Financovaný i reklamou (v rozumné míře) i bych něco připlatil. Třeba bych si koupil nějakou vytvořenou minci (jejíž cena by zahrnovala i příspěvek na provoz). ;)
  • 0

#14 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 6:13

Zdravím,již kdysi jsem navrhoval vstupní poplatek za přístupová hesla,ale co funguje na těchto stránkách je v z 99% jenom fórum. Jiný význam podle mě tyto stránky nemají.
  • 0

#15 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 6:15

HaLuMa napsal/a:
Ja jsem pro poradny profesionalni hosting. Poradny profesionalni hosting s non-stop podporou a bez zadnych pripitomelych limitu preci vyjde do 2500,- rocne. To by preci i nejaka mala reklama mela s prehledem ufinancovat, ne?

Pokud by to opravdu vycházelo takhle levně, tak je to vynikající.

Z mého pohledu:
- reklamy klidně ano. Ale ať o nich rozhodují jen provozovatelé serveru, a žádní kecalové.
- raději normální webhosting než vlastní server. Kritických situací může v provozu nastat opravdu hodně, a navíc nemuset se starat o hardware, zálohování *všeho* (nejen databáze), zabezpečení serveru, upgrady, ..., myslím stojí za ty peníze.
- občanské sdružení? Proč? Copak je to nutné?
  • 0

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 6:39

HaLuMa napsal/a:
Ja jsem pro poradny profesionalni hosting. Poradny profesionalni hosting s non-stop podporou a bez zadnych pripitomelych limitu preci vyjde do 2500,- rocne. To by preci i nejaka mala reklama mela s prehledem ufinancovat, ne?

Který hosting třeba? Zkusil jsem oslovit hostingy z vrcholu jednoho žebříčku dostupnosti a po sdělení zátěže mi nabízeli tarify za 700kč/měsíc nebo dedikovaný server. V tomto cenovém limitu jsem dostal i jedno vyjádření ve stylu "když nedojde k zátěži, není problém", což pro mě není zrovna moc uspokojivá a konkrétní odpověď.
btw už to že někdo tvrdí, že je něco bez limitu, je podezřelé, protože vždycky je tam minimálně nějaký technologický strop. A pokud chce webhoster zajistit nějakou kvalitu služby pro všechny, tak tam nějaké limity budou. A pokud nebudou uvedeny explicitně tak že člověk dopředu ví do čeho jde a má je zaručené, tak budou schovány někde v patičce obchodních podmínek v neurčitých větách typu "pokud dojde přetěžování, nadměrnému přenosu, dojde k omezení služby", nebo něco takového.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:01

Souhlasím s HaLuMa :-) to fak dobrej profi hosting zvládne a netřeba vlastních servrů a starání se o to je to podle mě v dnešní době zbytečný. co se týče reklamy... pokud to zaplatí a udělá se rozumná forma to jest nebude každej pátej řádek reklama tak nemám námitek.. a když se podívám kolik je tu lidiček PREMIUM na www.geocaching.com tak nevidím důvod proč by se nesehnali prašule na provoz za 2500,- ročně a myslím by se dalo i víc pokud by se nabídlo něco rozumnýho pár funkcionalit...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#18 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:08

[b]Obojí předpokládá vyšší náklady a tedy buď nějakou sbírku, nebo přehodnotit vztah k reklamě.


hlasuju pro sbirku. reklama je parazit.
  • 0

#19 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:27

tomasgn napsal/a:

[b]Obojí předpokládá vyšší náklady a tedy buď nějakou sbírku, nebo přehodnotit vztah k reklamě.


hlasuju pro sbirku. reklama je parazit.

Už to vidím, pár jedinců přispěje do sbírky a ostatní budou právě parazitovat. Dobrovolné sbírky jsou nesmyl. Na gc.com to vyřešené mají, platíš=nekoukáš na reklamy, neplatíš=koukáš na reklamy.
  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:36

Tak bohužel poslední zpráva od webhostera, který nám zkusil vypomoci je taková, že zátěž je příliš vysoká a při takové návštěvnosti jakou má dokáže sdílený hosting vytížit na 100%. S ohledem na to a na to, že nám zkusil z dobré vůle budu pravděpodobně nucen web zase odstavit, abychom ho nepoškozovali.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama