Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#21 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:39

Vancosi napsal/a:
Už to vidím, pár jedinců přispěje do sbírky a ostatní budou právě parazitovat. Dobrovolné sbírky jsou nesmyl. Na gc.com to vyřešené mají, platíš=nekoukáš na reklamy, neplatíš=koukáš na reklamy.


Navíc, geocaching.cz je, a zřejmě i dlouhou dobu bude, nejnavštěvovanější server který se GC věnuje. Lidí sem lezou mraky. Staří kačeři, nováčci, každý kdo se o GC někde dozví. To mi připadá jako ideální základna pro provoz serveru založený na reklamě. Mnohem lepší než povinně-dobrovolné sbírky.

Reklama má navíc tu výhodu, že oproti tlačítkům "paypal donate" atd., nevyvolává v lidech pocit "zaplatil jsem vám dvě stovky, tak se snažte ať to tady funguje jak chci já!"

Na druhou stranu ... klasická bannerová reklama typu "AdSense a spol." neřeší problém, kde vzít peníze do začátku a neinvestovat přitom ze svého ...
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:43

pepa.z.pocernic napsal/a:
Který hosting třeba? Zkusil jsem oslovit hostingy z vrcholu jednoho žebříčku dostupnosti a po sdělení zátěže mi nabízeli tarify za 700kč/měsíc nebo dedikovaný server.


Dobre, budu konkretni:

Ja mam dlouholetou naprosto pozitivni zkusenost s http://www.web4u.cz/. Napriklad Geogeti web (nejen on...) jede prave na tom tarifu Optimal za 169,- za mesic (platba na rok je s 10% slevou...). Omezeni je tam na 20GB disoveho prostoru, coz odhaduji, ze by nam mohlo stacit.

Ano, sdili to vykon kdovi s cim, ale s vykonem jsem tam problem nikdy nemel. A kdykoliv jsem mel nejaky problem, podpora byla skvela, ba dokonce ochotne pomahali i s problemem, ktery vubec nebyl jejich rybiz. To se dneska moc nevidi.

A kdybys touzil po tom virtualnim serverhostingu, tak tam mas jasne specifikovan minimalni vypocetni vykon, limit pameti, swapu, diskoveho prostoru, konektivita, maximalni fyzcka agregace virtualnich serveru na fyzickych, atd.

Ale je pravda, ze tady se za kvalitu plati. Nicmene teto investice jsme opravdu nikdy nelitovali.

Ostatne, nabizeji tam 21 dnu zkusebni provoz zdarma, tak si to muzes odzkouset. ;)
  • 0

#23 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 7:44

pepa.z.pocernic napsal/a:
Po odstřihnutí webu ze strany předchozího webhostera máme dočasný azyl u společnosti Mediaweb ...


Přestože se diskutuje o charakteru hostingu, tak bych k danému tématu připomněl ještě jednu důležitou věc. A to je jakési rezervní, záložní fórum (pandora?, path?, Štádler?) resp. vlákno na něm, kde bychom nalezli vzkaz od administrátora tohoto fóra v případě podobné havárie. Chápu, že v současné době lze změnu webhostera zařídit poměrně rychle, ale řadu netrpělivců, kteří si při takové nepříjemnosti okamžitě kladou otázku: "co se děje?", "jak dlouho?", by nějaký vzkaz, případně výzva k pomoci, mohla uklidnit ;)
  • 0

#24 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 11:55

chemik napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Po odstřihnutí webu ze strany předchozího webhostera máme dočasný azyl u společnosti Mediaweb ...


Přestože se diskutuje o charakteru hostingu, tak bych k danému tématu připomněl ještě jednu důležitou věc. A to je jakési rezervní, záložní fórum (pandora?, path?, Štádler?) resp. vlákno na něm, kde bychom nalezli vzkaz od administrátora tohoto fóra v případě podobné havárie. Chápu, že v současné době lze změnu webhostera zařídit poměrně rychle, ale řadu netrpělivců, kteří si při takové nepříjemnosti okamžitě kladou otázku: "co se děje?", "jak dlouho?", by nějaký vzkaz, případně výzva k pomoci, mohla uklidnit ;)


Jednoduché fórum nebo informační stránku můžu rozjet na svém serveru a v případě výpadku se tam může nasměrovat i doména. Na to bych traffic měl.
  • 0

#25 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 12:32

Web byl přesunut na náhradní hosting, na kterém nějaký čas pobude. Řešíme spoustu dalších okolností zároveň, takže buďte trpěliví na informace.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#26 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 18:48

tomasgn napsal/a:
hlasuju pro sbirku. reklama je parazit.


Hlasuju jednoznačně pro reklamu. Platit shlédnutím reklamy je standard, počínaje komerční televizí, a konče internetovým bůhvíčím.

Mimochodem, co vlastně generuje ten šílený trafic? Fórum, nebo všelijaké ty fíčury, mapy, statistiky kolem? Navrhoval bych to očesat, a nechat jenom fórum - na tom podle mě záleží nejvíc.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 19:25

Obavam se, ze ta zatez je generovana prave skoro jen temi fory, ne?
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 19:29

pavels napsal/a:

tomasgn napsal/a:
hlasuju pro sbirku. reklama je parazit.


Hlasuju jednoznačně pro reklamu. Platit shlédnutím reklamy je standard, počínaje komerční televizí, a konče internetovým bůhvíčím.

Mimochodem, co vlastně generuje ten šílený trafic? Fórum, nebo všelijaké ty fíčury, mapy, statistiky kolem? Navrhoval bych to očesat, a nechat jenom fórum - na tom podle mě záleží nejvíc.


Na provoz by měla vydělat reklama tak, aby to vyšlo zhruba fifty-fifty.

Na náhlé výdaje, pořízení toho a onoho dražšího by se mohla udělat sbírka. Pak bude také hned jasné, jestli je o zaváděnou novinku zájem. Když nebude, tak se moc nevybere ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 19:38

Minimálně souhlasím s tím, že držet chod serveru pomocí sbírek je kravina. Tohle lze dělat nárazově, ale udržovat to pomocí tohodle delší dobu je sebevražda.
Sbírka=fajn věc na jednorázovou záplatu nebo na vybavení.

Ohledně reklamy, proč ne. Ony to fičurky v prohlížečích dokáží odstranit tak co B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 20:01

HaLuMa napsal/a:
Obavam se, ze ta zatez je generovana prave skoro jen temi fory, ne?

Sice bohužel 90% tohoto fora tvoři debata, ale jsou tu i jiné fíčury jako mapa a umím si představit, že i tato může generovat slušný provoz... Správce webu by měl vědět, které části mu generují jaký trafic...
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 20:28

No, zatimco mapa generuje pro jedno načtení sql dotaz na vrstvu + dotaz na uživatelské nastavení + tuším dva dotazy, co jsou v jádru php-fusion + pár dotazů při startu aplikace, tak stránka fóra těch dotazů umí udělat i 30. A většinou jsou to zbytečně dotazy select * ... A to jsem do toho musel dodělat indexy, protože ten manik co to psal o nich asi nikdy neslyšel.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 Avaloh

Avaloh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 20:53

Ja jsem rozhodne pro reklamu. Jedna reklama na jeden mesic by klidne mohla pokryt rok hostingu, kdekoliv. Navic tato stranka muze oslovit hned nekolik technickych smeru, dokonce klidne i telefonni operatory, prsote s reklamou by rozhodne problem nebyl, dle meho nazoru, alespon s hledanim inzerentu :) Tak uz jen staci, aby nekdo z admin. kdo ma zivnost to vzal na sebe a je to, ne? I kdyby si neco privydelal, tak co, vsichni budem radi :) Ale moc temto vecem nerozumim, jsem rad, ze dokazu napsat svoje danove priznani ;) Mapy rozhodne nemazat :) Pripadne poprosim o poskytnuti zdroje a rozjedu je na svym serveru, protoze ty jsou uplne super a verim ze nejenom ja se rad podivam kde ze jsem to uz vsude byl. s tim spojene, sup sup, zapnout GD :)
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 21:10

pepa.z.pocernic napsal/a:
...tak stránka fóra těch dotazů umí udělat i 30. A většinou jsou to zbytečně dotazy select * ... A to jsem do toho musel dodělat indexy, protože ten manik co to psal o nich asi nikdy neslyšel.

A nebylo by třeba na místě přemýšlet o změně softu na kterém celé forum běží a je vyladěnější? ...phpBB?
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 21:18

máš nějaké porovnání zátěže?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 21:30

klidně reklamy, ti chytřejší si je zakážou v AdBlocku. :P
  • 0

#36 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 22:34

Nazdarek, koukam ze mam presne obraceny nazor nez vetsina zde na vlastni server. Pokud vetsina webhosteru tvrdi, ze tento web je prilis velky na sdileny hosting - a narovinu: trafic jenom poroste geometrickou radou pri aktualnim reklame geocachingu, tak je asi treba zacit opravdu uvazovat o vlastnim serveru. V tomto smeru mohu nabidnout: 1. Komplexni spravu Linuxoveho serveru, od A-Z (pokud nekdo na tohle bude chtit rict, ze to umi kazdej tak by se me to dotklo, sem Senior Administrator s nejakou certifikaci :). Zde bych mohl nabidnout i zalohovani na jiny server (nemam tedy predstavu o objemu dat, ale storage zas tak malej nemame :) 2. Umisteni do profesionalni serverovny MAI v Brne, lokalita Kovoterm a fyzicke starani se o tento server - jeden uz tam mam s vybornymi zkusenostmi. Aktualni cena je 1059 s DPH na mesic. V tomto smeru bych mozna zkusil otukat Master, zda by nebyli ochotni dat slevu za baner na webu. 3. Teoreticke umisteni do poloprofesionalni serverovny spolecnosti ve ktere pracuju (stejna lokalita) za lepsi, pripadne zadne penize - opet za cenu nejake ikony/reklamy -- o tomhle ovsem nerozhoduju, pouze nabizim moznost vyzjistit vice Myslete ovsem na to, ze samotna koupe zeleza je nemala investice, na kterou by bylo nutne vybrat dost penez. Jeste k te sbirce, vsimnete si, ze wikipedie jiz radu let funguje pouze z vybranych penez. To me vzdycky presvedci o tom, ze i sbirky muzou byt dlouhodobejsi. Netusim ale zda je komunita dost velka na vybrani tolika penez.
  • 0

#37 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 0:55

No, to je slovo do pranice! To by mne zajimalo na cem to bezelo doposud. Abychom meli predstavu o jaky stroj by se jednalo. Btw. pokud chodi dost updatu a insertu, tak je potreba mit rychle disky (nejlepe v raidu). Pokud chodi jen hodne selectu, tak by melo stacit hooodne pameti.
  • 0

#38 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:36

Ja bych v prve rade zmenil software. Tam bude totiz zakopany pes. Takhle velka fora bezne funguji na sdilenem hostingu.
  • 0

#39 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:43

Se zobrazovanim reklamy na webu problem nemam. Jeste mne celkem nadchl jeden napad, ktery tu padl - a to drazsí sbirkovy coin na pomoc gc.cz, kde by cast z prodeje sla prave na provoz serveru - uplne na minci vidim Narodni divadlo a napis kaceri sobe...:P
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:46

kabukiman_CZ napsal/a:
Se zobrazovanim reklamy na webu problem nemam. Jeste mne celkem nadchl jeden napad, ktery tu padl - a to drazsí sbirkovy coin na pomoc gc.cz, kde by cast z prodeje sla prave na provoz serveru - uplne na minci vidim Narodni divadlo a napis kaceri sobe...:P


A proč Národní divadlo? Proč ne stylizovaný server ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama