Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:46

Ja bych naopak SW nemenil... zkusil bych to rozbehnout na normalnim webhostingu, a az kdyby byl problem, tak pak bych venoval to velke usili a spousty prace na smenu SW!
  • 0

#42 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:47

Výkonu by prospělo aby se nepřihlášeným ukazovala kešovaná stránka ze serveru. Stačí třeba 5 minutová keš. Tím by se ušetřila spousta dotazů. I Drupal něco takového má. A když nám tam přiletělo 200 lidí najednou kvůli nějakým fotkám tak to lehlo, se zapnutou keší jich to obsloužilo více.
  • 0

#43 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 8:09

No chtělo by to vědět jaký trafic tento web vytváří. Bez něj nelze neznalému navrhnout vhodné řešení. Já bych to také možná viděl na optimalizaci/změnu SW stránek. Je nás tu hodně a jistě se najde někdo z této oblasti, který má zkušenosti s jinými redakčními systémy. Co se týče reklamy tak bych to viděl použití např. Google reklamy, kterou si může zřídit kdokoliv a nemusí být ani firma ani žádné sdružení. Na začátku bych uskutečnil sbírku na 1. rok provozu a dále už financoval z reklamy či jak tu někdo navrhoval z "charitativních GC". Pokud se povede (a já pevně věřím, že ano) web zachránit, doufám, že se tu objeví více věcí než jenom fórum a mapy. Chtělo by to i nějaké články, i když vím, že se do toho nikdo nežene, ale bylo by to hezké. Třeba vždy po skončení eventu by tu jeho autor napsal článek o jeho průběhu, dojmech apod. ať i my ostatní co jsme se na něj nedostali mohli alespoň takto prožít s nimi.
  • 0

#44 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 8:25

PetrX napsal/a:

Chtělo by to i nějaké články, i když vím, že se do toho nikdo nežene,
ale bylo by to hezké. Třeba vždy po skončení eventu by tu jeho autor napsal článek o jeho průběhu, dojmech apod. ať i my ostatní co jsme se na něj nedostali mohli alespoň takto prožít s nimi.


teda se predem omlouvam za silny OT, a s klidem to smaznete, ale tohle mi neda :) hezky by to bylo, nejdriv by se opravdu hlavne musel najit nekdo, kdo tu bude chtit psat - zatim si pisajici nanejvys pisi na svoje regionalni stranky, protoze jsou jejich nebo jsou jim blizsi. a jako autor eventu psat po zkonceni zpravu o prubehu - to bych si pripadal, jak kdyz podavam na vyssi mista povinny report o zdarnem prubehu a zhodnoceni akce, splneni planu na 130% a pod :) vzdyt o tom eventu muze prece psat kazdy zucastneny a nedeje se tak.
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 8:33

pepa.z.pocernic napsal/a:
máš nějaké porovnání zátěže?

Nemám, bo nejsem software ing... ale prostě se mi nezdá, že by takový trafic mělo generovat jen forum.. je tu ještě rss feed, galerie obrázků atd. atd. Nechce se mi věřit, že by těch cca 10-15 online kačerů generovalo to o čem je řeč. prostě tenhle soft je na nějaký malinký hobby webík a ne na centrální komunitní server...
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 8:36

Dain & Olik napsal/a:
teda se predem omlouvam za silny OT, a s klidem to smaznete, ale tohle mi neda :) hezky by to bylo, nejdriv by se opravdu hlavne musel najit nekdo, kdo tu bude chtit psat - zatim si pisajici nanejvys pisi na svoje regionalni stranky, protoze jsou jejich nebo jsou jim blizsi.

Osobně si myslím, že i toto je obsah který tady na hlavním komunitním serveru schází (a nejen tento)...

Pokud by zde bylo vhodné zázemí (vhodný redakční software), určitě by se našlo víc lidí, co by sem napsalo své zážitky. Stačilo by i spustit tady blog pro kačery a best články dávat na home...

ano, i blog tady schází...
  • 0

#47 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 8:59

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
...tak stránka fóra těch dotazů umí udělat i 30. A většinou jsou to zbytečně dotazy select * ... A to jsem do toho musel dodělat indexy, protože ten manik co to psal o nich asi nikdy neslyšel.

A nebylo by třeba na místě přemýšlet o změně softu na kterém celé forum běží a je vyladěnější? ...phpBB?

Proč navrhuješ phpBB, když je to co jsem se dočetl jen fórum a ty chceš přitom i další funkce?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#48 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:03

sobikovi napsal/a:
ano, i blog tady schází...


To je zajímavý nápad, zamlouvá se mi.
  • 0

#49 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:08

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
...tak stránka fóra těch dotazů umí udělat i 30. A většinou jsou to zbytečně dotazy select * ... A to jsem do toho musel dodělat indexy, protože ten manik co to psal o nich asi nikdy neslyšel.

A nebylo by třeba na místě přemýšlet o změně softu na kterém celé forum běží a je vyladěnější? ...phpBB?

Proč navrhuješ phpBB, když je to co jsem se dočetl jen fórum a ty chceš přitom i další funkce?


on není vůbec důvod to propojovat, běžně máš stránky (redakční systém) a z nich teprve odkaz na forum třeba v phpBB (které je super btw :) )
  • 0

#50 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:19

PetrX napsal/a:
Třeba vždy po skončení eventu by tu jeho autor napsal článek o jeho průběhu, dojmech apod. ať i my ostatní co jsme se na něj nedostali mohli alespoň takto prožít s nimi.

Vždyť to píše (měl by) každý účastník i pořadatel přímo do logu eventu. A pokud je to něco opravdu mimořádného, stačí to šoupnout na www.poklady.com
  • 0
VSA

#51 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:21

je škoda, že když Choze někdy před rokem hledal redakční systém, tak se to moc s ohlasem a nějakou větší aktivitou při výběru bohužel nesetkalo. Aby někdo vyhodnotil zkušenosti, srovnal + a -. Tenkrát to php-fusion běželo bokem na testování a každý měl možnost se k tomu vyjádřit. Bohužel tady se každý ke všemu vyjadřuje až dodatečně, když se mu to nelíbí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#52 Lenka1982

Lenka1982

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:23

sobikovi napsal/a:

ano, i blog tady schází...


Jojo, blog je taky věc, co mi chybí... moc někde popsat svoje zážitky trochu víc do detailu, protože do logu všechno krátím, nikdo nepíše litánie, nechci to dělat ani já...
Ale blog by mi fakt bodnul. A klíďo bych si ho připlatila jako nadstandard např. k prémiovému účtu nebo tak něco B)
  • 0

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:28

pepa.z.pocernic napsal/a:
je škoda, že když Choze někdy před rokem hledal redakční systém, tak se to moc s ohlasem a nějakou větší aktivitou při výběru bohužel nesetkalo. Aby někdo vyhodnotil zkušenosti, srovnal + a -. Tenkrát to php-fusion běželo bokem na testování a každý měl možnost se k tomu vyjádřit. Bohužel tady se každý ke všemu vyjadřuje až dodatečně, když se mu to nelíbí.


Já myslím, že po spoustě chytrých řečí co je a není lepší se to nechá v tom, v čem to je a bude.

Protože realizace změn není na tom, kdo radí, ale na správcích. Tak ať si to především rozhodnou správci serveru !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:36

Upřímně řečeno, před cca rokem jsem řešil, jaké fórum nasadit a nakonec to vyhrálo php-fusion. Od té doby vyšla nová verze phpBB, tu jsem ale netestoval, tak nemůžu posoudit. Kromě toho jsem v neustálém procesu výběru redakčního systému a taky to není žádná sranda. Zatím to vypadá na WordPress, ale neviděl jsem slušný redakční systém s vyhovujícím fórem. Pokud někdo víte o jednom produktu, který zahrnuje solidní fórum, blogy a tříditelné články, tak sem s tím.
  • 0

#55 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 10:05

kabukiman_CZ napsal/a:
Se zobrazovanim reklamy na webu problem nemam. Jeste mne celkem nadchl jeden napad, ktery tu padl - a to drazsí sbirkovy coin na pomoc gc.cz, kde by cast z prodeje sla prave na provoz serveru - uplne na minci vidim Narodni divadlo a napis kaceri sobe...:P


Coin "Kačeři sobě" si myslím je dobrý nápad. Jen poněkud neřeší aktuální situaci. Tímto způsobem by se možná dalo řešit financování ( asi jen částečné) v budoucnu.... bude-li nějaké...
  • 0
Sylvia999

#56 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 10:11

kolombo napsal/a:
Já myslím, že po spoustě chytrých řečí co je a není lepší se to nechá v tom, v čem to je a bude.

Protože realizace změn není na tom, kdo radí, ale na správcích. Tak ať si to především rozhodnou správci serveru !!!

Jenže mě už to nebaví číst. Problém není ve zvoleném systému, ale v lidech. Proč třeba plzeňský web má řádově lepší články (to nám ještě fandim) přestože mají stejný systém? Proč tam se o web stará víc lidí, kteří mají nápady a chuť něco dalšího organizovat? Jenom proto, že když chtějí něco udělat, tak to udělají a nečekají až "se to udělá" a nevymlouvají se, že něco nejde.
Podívejte na kalendář. Po minulém roce bylo mraky radílků, co se mělo udělat líp. Když se na to letos Choze vykašlal, čemuž se po té kritice není co divit a přenechal to ostatním, aby se zapojili a ukázali co umí, tak nikdo nic líp neudělal a kalendář asi ani nebude.
Proč třeba do wiki kromě pár lidí nikdo nic nenapíše? Většina věcí je tam jen proto, že tenkrát když vznikla, tak si k tomu sedli 3 lidi a napsali 3/4 obsahu.
Nebo myslíte, že jsem chtěl být admin? Když se po migraci dat na nový systém objevilo spousta problémů a požadavků, tak jsem nabídnul pomoc. A admina jsem původně dostal jen z testovacích důvodů. Tak jsem myslel, že by to mělo fungovat. Že to děláme pro sebe a kdo může, tak pomůže. Kdyby chtěl někdo opravdu přispět a napsat článek, tak nebude čekat na nějaký lepší redakční systém, ale buď si vystačí s tím co tu je, nebo nám ho pošle a vložíme ho my.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#57 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 10:22

Pepa: Vítej ve světě českého internetu. Nedělám si moc iluze, že jinde je to lepší, ale u nás se to bohužel pojí s tím, že je nás málo. Za více než deset let, co v CPressu děláme weby, jsem došel k závěru, že komunita funguje jen u služeb typu diskuzní fóra nebo galerie. I blogování se účastní jen nepatrný zlomek lidí. Článek nenapíše nikdo a nedejbože organizace nějaké akce. Můj tip: Software neměnit. Různými úpravami bys strávil měsíce, a to nemá moc smysl. Raději bych doporučil hledat cestu, jak financovat server. Není nutné zvolit jedinou cestu, vhodné by podle mě bylo využít všechny: • Reklama • Charitativní coin • Dobrovolné příspěvky S tím by se podle mě na dobrý hosting dalo vydělat. Mimochodem, jaká je tady návštěvnost? V kód vidím Google Analytics, tak to asi měříte.
  • 0

#58 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 10:35

jaká je statistika přes google analytics netuším, protože ten kód jsem tam nedával a ani nevím od koho je. Nějaká návštěvnost je vidět přes toplist. Pokud se budu o web nějakým způsobem starat, tak bych se přímým platbám od uživatelů nejraději vyhnul. Platící i já bychom si mysleli, že má za své peníze na něco nárok a o to opravdu nestojim.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#59 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:10

Upozorňuju, že se nejedná o ironii. Napadlo vás vůbec, že bysme fórum prostě a jednoduše nechali na nějakou dobu (půl roku, rok) záměrně umřít ? Uvrhli bysme geocaching do nádherného undergroundu, po kterém tady spousta lidí volá. Zlepšili bysme činnost regionálních webů a posílily by se lokální komunity, což preferuju před anonymní globální masou. No a byl by čas v pohodě připravit přesun na nový hosting / vlastní server. Z nového gc.cz webu by pak lidi měli větší radost a víc by si ho vážili. Nebo by aspoň prvních pár dnů tolik neremcali ;)
  • 0

#60 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:16

mělo by smysl to oživovat? Stačila by stránka se seznamem těch regionálních webů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama