Final waypoint
#1
Publikováno 25 září 2008 - 17:39
#2
Publikováno 29 září 2008 - 9:07
#3
Publikováno 29 září 2008 - 20:00
#4
Publikováno 29 září 2008 - 20:28
#5
Publikováno 29 září 2008 - 20:29
#6
Publikováno 29 září 2008 - 20:31
#7
Publikováno 29 září 2008 - 20:37
#8
Publikováno 29 září 2008 - 20:48
HaLuMa napsal/a:
Poznamky se ti neprepisi nikdy.
Cele je to postavene na tom, ze chci-li pridat svuj bod (treba mnou vylustene souradnice), tak si proste svuj bod PRIDAM, a ne ze edituji nejaky existujici.
Jen bych upozornil, ze pak nefunguje filtr na finalove souradnice, resp. musim si vytvorit novy filtr na novy tag se zapsanymi finalovymi souradnicemi.
#9
Publikováno 29 září 2008 - 21:01
Neboj, nezačínám. GG sleduji tak nějak z povzdálí, jen mne zaujala ta cache mapa a do ní potřebuji importovat final body. Když to tady čtu, možná by neškodila napsat někam na GG web jak pracovat s vyluštěnejma mysterkama atd.. Někde se tady o tom už psalo, ale asi málo. Mrzelo by mne, kdyby si vyluštil mysterku, zapsal souřadnice a pak mi je to PQ přepsalo.HaLuMa napsal/a:
Ale no tak, Sobiku, uz zase zacinas?
#10
Publikováno 29 září 2008 - 21:04
Jenže mám nějak dojem, že GG dává návod na to jak "vylupovat" data z webu bez PQ a tudíž by na to mělo být pamatovánoHaLuMa napsal/a:
... a dluzno dodat, ze veskery problem se tyka jen tech, kteri vylupuji data z webu. V PQ totiz ty waypointy s nulovymi souradnicemi nejak nejsou.
#11
Publikováno 29 září 2008 - 21:05
Ten systém z GSAKu se mi zdá ideální. Ve chvíli, kdy edituji final souřadnice, tak se mi automaticky vytváří nový waypoint "final" a tím pádem nemůže dojít k nějakému přepsání či vynulování...HaLuMa napsal/a:
Cele je to postavene na tom, ze chci-li pridat svuj bod (treba mnou vylustene souradnice), tak si proste svuj bod PRIDAM, a ne ze edituji nejaky existujici.
#12
Publikováno 29 září 2008 - 21:19
sobikovi napsal/a:
Neboj, nezačínám. GG sleduji tak nějak z povzdálí, jen mne zaujala ta cache mapa a do ní potřebuji importovat final body. Když to tady čtu, možná by neškodila napsat někam na GG web jak pracovat s vyluštěnejma mysterkama atd.. Někde se tady o tom už psalo, ale asi málo. Mrzelo by mne, kdyby si vyluštil mysterku, zapsal souřadnice a pak mi je to PQ přepsalo.
Vtip je v tom, ze tohle se ti prave nikdy stat nemohlo!
#13
Publikováno 29 září 2008 - 21:33
sobikovi napsal/a:
Ten systém z GSAKu se mi zdá ideální. Ve chvíli, kdy edituji final souřadnice, tak se mi automaticky vytváří nový waypoint "final" a tím pádem nemůže dojít k nějakému přepsání či vynulování...
Coz je presne system, ktery pouziva od sameho zacatku Geoget. Ba co hur pro tebe, Geoget to takhle delal uz v dobe, kdy neco takoveho GSAK jeste vubec neumel a resilo se to tam jen prepisovanim a zamykanim samotnych vychozich souradnic kesky.
V Geogetu se postupuje ciste logicky... mam kesku a chci ji pridat bod s finalnimi souradnicemi. Co udelam? Zvolim pridat bod, a formular uz mam prednastaveny pro zalozeni bodu finalnich souradnic. Ve vetsine pripadu tak jen vyplnim souradnice a dam OK. Hotovka, zadna zaludnost.
Problem tkvi v kombinaci dvou veci... jednak importu dat pochazejicich z webu (Skrysotlac, GeoJarry a spol.), a druhak v tom, ze nekteri owneri davaji finalovy waypoint viditelny ale s utajenymi souradnicemi. Takovy bod pak mel po importu prazdne souradnice a zapomnel jsem tam hlidat (jako u spousty jinych parametru hlidam!), aby se mi to v jednom z mnoha importnich rutin temi prazdnymi souradnicemi neprepisovalo. Uz je to opravene, takze problem uz neexistuje.
Tak co resis? Ze tohle by se s GSAK stat nemohlo? Ano, nemohlo, to mas pravdu. Jak pravi porekadlo, kdo nic nedela, nic nepokazi.
#14
Publikováno 29 září 2008 - 22:22
HaLuMa napsal/a:
Poznamky se ti neprepisi nikdy.
Cele je to postavene na tom, ze chci-li pridat svuj bod (treba mnou vylustene souradnice), tak si proste svuj bod PRIDAM, a ne ze edituji nejaky existujici.
Nojo, jenže zrovna bod FINAL má speciální význam a prostě se jinak jmenovat nemůže :-(
Takže pokud nahrávaný soubor obsahuje bod FINAL taky a má tam vyplněné N0 E0, tak by to přepisovat nemělo.
Ale já mám souřadnice i v poznámkách, zpravidla včetně postupu.
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#15
Publikováno 30 září 2008 - 7:39
kolombo napsal/a:
Nojo, jenže zrovna bod FINAL má speciální význam a prostě se jinak jmenovat nemůže :-(
Takže pokud nahrávaný soubor obsahuje bod FINAL taky a má tam vyplněné N0 E0, tak by to přepisovat nemělo.
Ale já mám souřadnice i v poznámkách, zpravidla včetně postupu.
Tak pozor, motas tu dve ruzne veci:
1. U GG1 ma skutecne nazev FINAL zvlastni vyznam, ale GG1 body s prazdnymi souradnicemi ignoruje, takze zadny problem neexistuje.
2. U GG2 se finalni waypoint muze jmenovat naprosto libovolne, jeho specielni vyznam je dan az typem waypointu, ne vsak jeho nazvem. Tady se to za urcitych okolnosti prepsalo, coz byla chyba a je uz opravena.
Tak co porad resite?
#16
Publikováno 30 září 2008 - 8:03
HaLuMa napsal/a:
2. U GG2 se finalni waypoint muze jmenovat naprosto libovolne, jeho specielni vyznam je dan az typem waypointu, ne vsak jeho nazvem. Tady se to za urcitych okolnosti prepsalo, coz byla chyba a je uz opravena.
Tak co porad resite?
No, čekáme na tohle vysvětlení :-)
Takže stačí pojmenovávat body CÍL a dát typ bodu FINAL a hledání na final projde dobře a žádné komplikace ani nemohou nastat. Je to tak?
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#17
Publikováno 30 září 2008 - 8:40
#18
Publikováno 05 listopad 2008 - 20:28
#19
Publikováno 05 listopad 2008 - 20:47
#20
Publikováno 05 listopad 2008 - 22:18
No vidíš a stačilo by tak málo.. v importu dát volbu if exist, import as new waypoint or final location a je to.. Třeba by to bylo další malé plus pro přechod z jiných konkurenčních programů pod GG.HaLuMa napsal/a:
Waypointy s finalnimi souradnicemi musi byt v GPX jako 'waypoint' typu 'final location'. Proste stejne, jako je to v originalnim PQ!
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů