Přejít na obsah


Fotka

GSAK & FindStatsGen3 + mapy ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:00

Je to jednoduché - stačí si vytvořit velmi jednoduché makro, kde budeš mít funkce GetState a GetCounty. Moje makro vypadá takto:

#*******************************************
# MacVersion = 1.0
# MacDescription = GetState
# MacAuthor = mitak
# MacFileName = GetState.gsk
# MacUrl =
#*******************************************
$updated = GetState("sb")
$updated = GetCounty("yb")
msgok msg=Number of records updated: $updated


Parametry y,s,b jsou volby, jestli se mají updatovat jen keše bez určeného kraje/okresu apod. - viz. moje odpověď Shantimu.
  • 0

#22 jozin.cz

jozin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:15

mitak napsal/a:
Je to jednoduché - stačí si vytvořit velmi jednoduché makro, kde budeš mít funkce GetState a GetCounty.

Zas tak jednoduche to asi nebude. Dostal jsem akorat "Number of records updated: 0" To taky pouziva ty preddefinovane filtry jako NastavKraje.gsk nebo jak to funguje? Diky Ti
  • 0

#23 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:26

Ne, v případě že nemáš u některé kešky z podporovaných zemí (usa, německo, čr, sr,...) vyplněný state, tak se dané polygony během výkonu makra stáhnou z netu.
  • 0

#24 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:31

taky to jde jednoduse udelat tak, ze si otevres dialog "load gpx" a tam je v prave dolni casti policko pro nastaveni County update a state update. Tam doplnis do county yb a do state sb, pak si cele toto nastaveni ulozis treba pod nazvem "doplnovacka". Dialog "open gpx" zavres. jestlize si PQ stahujes z mailu a rovnou je nacitas, tak tam mas policko "load" a vedle je "use this settings", tak tam si vyberes prave to "doplnovacka a je to. Pak se ti nactou PQ a doplni rovnou i state i county
  • 0

#25 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:44

Kdyz dam Load GPX, tak mam v pravem dolnim rohu jen county update. GSAK 7.5.0.188
  • 0

#26 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:08

Tak zkus verzi 7.5.1.xx
  • 0

#27 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 23:41

Diky. Zatim se zda, ze to funguje :)
  • 0

#28 VojtaL

VojtaL

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 16:20

jirwo napsal/a:
Kolegové,
nově instalovaný GSAK 7.5.0.188, FSG3 3.4.12, polygony_CE, moje nálezy.
Po provedení makra polygony_CZ / zkoušeno s diakritikou i bez, zaškrtnuto ukaž, které keše nebyly přiřazeny / vše provede, ve sloupečcích v GSAKu vše přiřazeno.
Potom spustím FSG3, na závěr napíše nerozpoznané CR state name,
mapu přikládám.
Takže se mi ztratí Královéhradecký kraj / na Slovensku taky jeden /.
Dovede někdo poradit?
Dík
EDIT: mapa je jpg, vel. 80 Kb, nějak se ale nepřiloží.


Stál jsem před stejným problémem. Po editaci souboru FindStatGenMapCzech.dat a přepsání "HK=Královehradecký" na HK=Královéhradecký" problém napraven.
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2009 - 21:33

Zdravim, mam problem se zprovoznenim mapy okresu jak ceska tak slovenska. Po spusteni makra, zatrhnuti ceskych a slovenskych okresu v maps mi to po chvilce vyhodi errorovou hlasku. Error log: 23.02.2009 21:30:42 GSAK 7.5.1.28 ******************************************************************** MacVersion = Unknown MacDescription = Unknown MacAuthor = MacUrl = Current Macro: C:\Program Files\gsak\macros\FindStatGenMapCzechCounty.dat Error in Macro at line: 38 <data> VarName=$CountiesSQlFile Error=> Undeclared <data> variable: $CountiesSQlFile Macro will now abort Absolutne nevim, co s tim, protoze na editaci maker jsem docela levy. :| Vubec nevim, kde delam chybu.
  • 0

#30 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2009 - 21:36

Přeinstaluj FSG, to pomáhá :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2009 - 21:57

polerok napsal/a:
Přeinstaluj FSG, to pomáhá :)


Bohuzel, to mi nepomohlo. Dokonce nepomohl ani update. Drive jsem mel starsi verzi. Ted mam nejnovejsi a nic. :(
  • 0

#32 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 5:58

Bohuzel, to mi nepomohlo. Dokonce nepomohl ani update. Drive jsem mel starsi verzi. Ted mam nejnovejsi a nic.

..a se starsi verzi ti to funguje?
Muzes mi prosim poslat na jan(tecka)mejstrik(zavinac)seznam(tecka)cz soubor FindStatGenMapCzechCounty.dat? Ja se na nej podivam. Pripadne muzes vyzkouset prilozeny soubor...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#33 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 8:30

Mejstro napsal/a:

Bohuzel, to mi nepomohlo. Dokonce nepomohl ani update. Drive jsem mel starsi verzi. Ted mam nejnovejsi a nic.

..a se starsi verzi ti to funguje?
Muzes mi prosim poslat na jan(tecka)mejstrik(zavinac)seznam(tecka)cz soubor FindStatGenMapCzechCounty.dat? Ja se na nej podivam. Pripadne muzes vyzkouset prilozeny soubor...


Diky za soubor, nicmene se ukazalo, ze je totozny s tim, co mam ja. Nezadarilo se. Predchozi verze FSG3 delala to same. Vsechno jsem si dokazal pomalu zprovoznit, ale v tomto pripade se to nedari. Zatim jsem si aspon vytvoril ceske okresy pomoci makra specialne na to udelaneho (slovenske jsem nenasel). Mozna je, ze jsem prehledl z tech navodu nejake specialni nastaveni. Stejnou hlasku mi to totiz hlasi i na slovenske okresy. Jen podotykam, ze ve sloupci County mam ceske a slovenske okresy prirazeny (bez diakritiky). Nevadi tam treba, ze nektere kolonky tam jsou prazdne (kesky ze zahranici)? Nevite nekdo o nejakem nastaveni, ktere musi byt zatrhnuto ci doplneno ciste jen pro ty okresy? Staty mi normalne funguji, viz muj profil http://www.geocachin...12-5dfc09496e76
Neni to sice zasadni problem pro me statistiky, zvlast, kdyz okresy CR jdou udelat se specialnim makrem, ale rad bych mel i slovenske.
Moc dekuji za kazdou radu.
  • 0

#34 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 8:46

k-lord napsal/a:
... Zatim jsem si aspon vytvoril ceske okresy pomoci makra specialne na to udelaneho (slovenske jsem nenasel)


Makro MapCountiesCZ generuje i mapu slovenskych okresu. Staci je jen vybrat..

Co se tyce generovani okresu pomoci FSG, neni nikde potreba nic specialniho nastavovat. Pokud mas okresy prirazeny ve sloupci County a vybrany prislusny definicni soubor v Nastaveni, nemel by byt zadny problem...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#35 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 9:42

PS: Mas skutecne posledni verzi FSG 3.5 BETA?

http://gsak.net/boar...220
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#36 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 21:04

Mejstro napsal/a:
PS: Mas skutecne posledni verzi FSG 3.5 BETA?

http://gsak.net/boar...220


Mockrat ti dekuji. Bohuzel jsem mel jen tu novou verzi, kterou stahnu upgradem v gsaku. Takze tuto betaverzi ne. Ted uz to jede v pohode. Diky moc.
  • 0

#37 rago

rago

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 8:49

mohl by mi prosím někdo poradit? Když spustím Findstatgen, tak při přenosu logů mi vyskočí hláška Error in macro at line : 1570 $DateFirstFind = SQlToDate($Date) Invalid date for SQlToDate mám nahraná makra MapCounties, polygony a nastav kraje Pokud někdo bude vědět, co mám změnit, budu mu vděčnej
  • 0

#38 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 16:30

Ahoj Mejstro, měl bych dotaz - dají se změnit barvy okresu v makru FSG 3.5 BETA?? Ve Tvém makru MapCountiesCZ jsme si to dokázal nastavit, ale v tohle nevím jak. :( Díky za radu B)
  • 0

#39 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 18:50

mimaci napsal/a:
Ahoj Mejstro,
měl bych dotaz - dají se změnit barvy okresu v makru FSG 3.5 BETA??
Ve Tvém makru MapCountiesCZ jsme si to dokázal nastavit, ale v tohle nevím jak. :(
Díky za radu B)


Ahoj,
ve verzi 3.5 to jde nastavit v definicnim souboru mapy. Ve verzi 3.6 Beta je uz zabudovan GUI editor definicnich souboru...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#40 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 18:24

Na statistiky taky použivam FindStage Gen 3.5beta Chtěl bych se zeptat zda někdo netuši jak by se dalo přidat aby se někde ve statistice zobrazily např 3kešky s největší a nejmenší nadmořskou vyškou nadmořskou vyšku si lze přidat do sloupce "User Data" pomoci makra elevation dík za radu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama