Přejít na obsah


Fotka

Mapsource 6.9 a Google Earth


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2005 - 22:33

Poslední beta verze MS 6.9 spolupracuje s poslední verzí Google Earth, tzn. že lze prohlížet obsah souboru gdb (wpt, track, route) v GE.
V MS menu View, View with GE.
Je to skvělé... A vzhledem k tomu, že už umí načítat i soubory LOC a umí z gps do souboru gdb přičíst data, je to další velký krok kupředu. Zdá se, že u Garminů se poslední dobou chytli za nos...


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 11:11

Poslední beta verze MS 6.9 spolupracuje s poslední verzí Google Earth, tzn. že lze prohlížet obsah souboru gdb (wpt, track, route) v GE.
V MS menu View, View with GE.
Je to skvělé... A vzhledem k tomu, že už umí načítat i soubory LOC a umí z gps do souboru gdb přičíst data, je to další velký krok kupředu. Zdá se, že u Garminů se poslední dobou chytli za nos...

a - u Groundspeaku je, ze naopak zablokovali Andymu Flowerovi (ten co napisal skript pre zobrazovanie cache v GE) pristup z jeho IP adresy na gc.com - t.j. preto sa momentalne cache v GE tymto sposobom nedaku zobrazit. Funguje len vysypanie .gpx suboru do GE. Groundspeak tvrdi, ze im to zpomaluje servre a ze hladaju ine riesenie ako to urobit - takze si mozno mozeme pomaly ale iste chystat prasule na premium membership :)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 22:05

a - u Groundspeaku je, ze naopak zablokovali Andymu Flowerovi (ten co napisal skript pre zobrazovanie cache v GE) pristup z jeho IP adresy na gc.com - t.j. preto sa momentalne cache v GE tymto sposobom nedaku zobrazit. Funguje len vysypanie .gpx suboru do GE. Groundspeak tvrdi, ze im to zpomaluje servre a ze hladaju ine riesenie ako to urobit - takze si mozno mozeme pomaly ale iste chystat prasule na premium membership :)

Podle této stránky:
http://wiki.geocachi...ki/Google_Earth
umí GSAK konvertovat GPX na KML a tudíž podporu od nikoho dalšího nepotřebuješ....
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 23:54

Podle této stránky:
http://wiki.geocachi...ki/Google_Earth
umí GSAK konvertovat GPX na KML a tudíž podporu od nikoho dalšího nepotřebuješ....

Vyzkoušel jsem konverzi via GpsBabel a funguje. Stačí free verze GE, není třeba nic platit - libovolné waypointy a tracky lze pomocí aktuální verze GpsBabel převést na "keyhole markup language" a pak už jen dvouklik na KML souboru ...

GPX export z geocaching.cz je GpsBabel schopen skousnout pouze při jedné z voleb "prohodit" nebo "neprohodit" - teď nevím která je OK, ale prostě pokud GpsBabel spadne, je to ta druhá možnost.

Teď jsem si zkonvertoval waypointy z letního výletu do rumunských hor a je úžasné se na to dívat...

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 11:54

Okrem toho sa do GE da nacitat priamo GPX... takze ani ten GSAK nie je velmi treba.
Pre istotu pripominam, ze pred par dnami bola nova verzia.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 14:57

GPX export z geocaching.cz je GpsBabel schopen skousnout pouze při jedné z voleb "prohodit" nebo "neprohodit" - teď nevím která je OK, ale prostě pokud GpsBabel spadne, je to ta druhá možnost.

Spis je tam jinej zadrhel - mam tu GPX ze 16.9., ktery se mi do GE naimportuje bez problemu, se stejnymi parametry stazeny dnes gpsbabel polozi :-(

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 12:15

Okrem toho sa do GE da nacitat priamo GPX... takze ani ten GSAK nie je velmi treba.
Pre istotu pripominam, ze pred par dnami bola nova verzia.

Já to stahoval včera a free verze GPX načítání nenabízí. Možná jedna z těch placených...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 17:10

Asi ladime len nejake detaily. Vcera som cez geotoad stiahol GPX, nahral ho do GE a vsetko fungovalo OK.Skuste sa s tym este trosku pohrat.
File -> Open - dole zmenit typ hladaneho dokumentu na GPS (.gpx, .loc)
Platenu verziu nemam.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 12:52

Já to stahoval včera a free verze GPX načítání nenabízí. Možná jedna z těch placených...


Jo, jo, GPX nacitani nabizeji az verze placene, verze Pro to ma urcite, Plus nevim.
Jinak muzu rict, ze zobrazeni v mistech s velkymi detaily (zatim jich v CR moc neni) je pekne az fascinujici. Je tam obcas videt mezi kterymi dvema keriky cache lezi. Radeji to ale moc nezkoumam, ubira to na momentu prekvapeni na miste, ba primo nici zazitek z navstevy cache.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 17:50

Asi ladime len nejake detaily. Vcera som cez geotoad stiahol GPX, nahral ho do GE a vsetko fungovalo OK.Skuste sa s tym este trosku pohrat.

Podle me to neni problem GE ale gpsbabel - Pokud si z geocaching.cz stahnu vsechny cache a necham jinak defaultni nastaveni, tak na nem pri prevadeni do kml gpsbabel lehne i pokud je pusten samostatne. To mi jeste 16.9. nedelalo. jinak ten GE ho jen vola nasledovne:
gpsbabel.exe -w -t -r -i gpx -f "C:/Download/geocaching.gpx" -o kml,points=0,lines=1 -F "C:\Documents and Settings\Pavel\Application Data\Google\GoogleEarth\.out.kml"
Nevim, co se zmenilo?


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2005 - 9:33

Asi ladime len nejake detaily. Vcera som cez geotoad stiahol GPX, nahral ho do GE a vsetko fungovalo OK.Skuste sa s tym este trosku pohrat.
File -> Open - dole zmenit typ hladaneho dokumentu na GPS (.gpx, .loc)
Platenu verziu nemam.

Mas pravdu, jsem kreten, jde to primo.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 16:15

Jo, jo, GPX nacitani nabizeji az verze placene,

Mám free verzi starou alespoň týden a lze načítat i gpx i loc .
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2005 - 9:32

Podle me to neni problem GE ale gpsbabel - Pokud si z geocaching.cz stahnu vsechny cache a necham jinak defaultni nastaveni, tak na nem pri prevadeni do kml gpsbabel lehne i pokud je pusten samostatne. To mi jeste 16.9. nedelalo. jinak ten GE ho jen vola nasledovne:
gpsbabel.exe -w -t -r -i gpx -f "C:/Download/geocaching.gpx" -o kml,points=0,lines=1 -F "C:\Documents and Settings\Pavel\Application Data\Google\GoogleEarth\.out.kml"
Nevim, co se zmenilo?

Zaskrtni nebo naopak zrus zaskrtnuti "prohodit nazvy a popisy" pri stahovani GPX z gc.cz. Pak zacne GpsBabel zase fungovat.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2005 - 18:47

Mám free verzi starou alespoň týden a lze načítat i gpx i loc .


Aha, tak uz to tedy umi. Ja kdyz jsem to kdysi zkousel, tak to neumela. Proto jsem si sehnal Pro.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2005 - 13:33

Zaskrtni nebo naopak zrus zaskrtnuti "prohodit nazvy a popisy" pri stahovani GPX z gc.cz. Pak zacne GpsBabel zase fungovat.

No jo, ale me se tam ty popisy jako nazvy libi :-) !
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka