Přejít na obsah


Fotka

Dvě otázky ke GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 12:21

Gordiku, vsak si take vsimni, ze kdyz Sobik podobne pripominky ve vedlejsi diskuzi sepsal, bez problemu jsem se mu k tomu vyjadril. Ale vyjadrovat se konstruktivne na pripominky typu: "Geoget je debilni, protoze veci dela jinak, nez jsem si myslel...", na to opravdu konstruktivne reagovat neumim.
  • 0

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 12:29

Nebudu na to reagovat, treba bych vyvolal dalsi flame. Z jineho soudku: pripada mi, ze import je ve verzi 2.0.14 vyrazne pomalejsi nez byl drive, exaktne to overit nemohu, neb starou verzi uz nemam, ale zda se mi to opravdu vyrazne.
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 12:36

Oproti verzi 2.0.13? Ve evrzi 2.0.13 (nebo uz i ve 12, to si ted z hlavy nepamatuji) stoupla narocnost databazovych operaci pri importu kvuli jinemu zpracovavani logu. Pred tim se proste vsechny logy u kesky smazaly a zapsaly se nove. Ted se nove logy vzdy pridaji, a pak se logy prochazi a odmazavaji se stare podle pravidel v konfiguraci. To je casove narocnejsi, a logu je hodne. V soucasne verzi se zmenila verze SQLite, coz samo o sobe muze znamenat trosku rozdilny vykon. Navic v teto verzi Sqlite je chybicka, ktera zpusobila vyraznou pomalost. Ale o teto chybicce vim a vim i jak ji obejit. Snazil jsem se prolezt cely kod Geogetu a tomuto problemu se vyvarovat. Nejake vyrazne zpomaleni vuci verzi 13 u sebe nepozoruji. Pokud ty ano, jeste ten import mohu prekontrolovat...
  • 0

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:03

Ja ano, ale mohu s tim zit, neni to zadna tragedie, tak si chvili pockam. Ale utesuje me, ze se o tom vi a treba se to casem zlepsi. Diky.
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:16

bodlak napsal/a:
HaLuMo, obdivuji tvou trpělivost se Sobíkem. Děsí mně představa, že bych si data všech aplikací, co mám v kompu, měl zálohovat jednotlivě.

No vidíš a já jo a možná i hodně "blondýn". Ano, udělám si jednou za čtvrt roku backup svého profilu na compu, ale světe div se, za nějakých 20 let, co pracuji s počítači jsem to potřeboval 1x. Ale když si chci "hrát" s datama, tak bych měl v programu mít možnost dát si zálohu nebo krok zpět. Chceš snad říct, že když edituješ obrázek, tak si taky každou verzi ukládáš do backupu? Ne.. Mám někde zdrojový obrázek, mám ten který edituju a případně se pomocí undo vracím o krok zpět nebo ho neuložím a otevřu si znovu ten zdrojový.
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:22

Není potřeba tady řešit žádný flame... GG je dobrý program, je za ním spousta práce a Haluma se snaží vyhovět všem. Ano, GG je alternativa k GSAKu. Hodně dlouho jsem se živil programováním, analýzou atd. atd. a vždy pro mne byla kritika hodně důležitá. Divím se jen tomu, že já jako uživatel GSAKu uvažující o tom, že by začal používat jiný program GG se snažím něco dělat stejně jako to dělám denně v GSAKu a ověřit si, zda to jde stejně nebo hodně podobně... Zatím jsem se ale většinou dozvěděl, že GSAK to dělá blbě a GG je best of protože to dělá dobře.. Tak nevím. Znovu ale opakuji, dle mého je GG dobrý program, ale má se ještě co učit ...
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:48

Dobra, zkusim ti to rict poctvrte. Zeptal ses, jak mas data prenest a to jse ti odpovedel. Kdybys to udelal podle me rady, nemel bys problem. Ty jsi ale udelal neco jineho a pak ses zacal divit, ze vysledek neni dle tveho ocekavani. To byl ten prvotni problem!

Tento prvnotni problem byl primarne zpusobeny tim, ze GSAK zachazi s finalnimi souradnicemi nestandardne. Na tom trvam. Je mi uplne jedno, jak si GSAK uklada finalni souradnice, je uplne jedno, co si o jeho pocinani ja myslim. Dulezite ale je, aby GSAK umel exportovat data ve standardnim formatu, v takovem, ktery produkuje sam Groundspeak. Pak tomu budou rozumnet i vsichni okolo, vcetne Geogetu.

A ja nepochybuji o tom, ze to GSAK umi, jen jsi proste pri exportu neco spatne nastavil... ne?

  • 0

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:51

sobikovi napsal/a:
GG je dobrý program, je za ním spousta práce


Vyborne, tady se nas asi shoduje vice.

sobikovi napsal/a:
... ale má se ještě co učit ...


A to je to, co jsem psal drive. HaLuMa je ochotny vyhovet, mejme a rozumne specifikujme pozadavky (pripadne at jim predchazi dotaz),
ale prosim, bez vycitek. Ty plodi jen zast, vztek a plane diskuse.

sobikovi napsal/a:
Mám někde zdrojový obrázek, mám ten který edituju a případně se pomocí undo vracím o krok zpět nebo ho neuložím a otevřu si znovu ten zdrojový.


To ovsem neni postup pouzitelny pri praci s databazi. Rolback tu nejde aplikovat po celem "sezeni"; jakmile se promitnou zmeny, nejdou v databazi vzit zpet. To by vyzadovalo hooodne slozity aparat - prace neumerna vysledku. To je fakt lepsi si soubor ulozit pred, pracovat a pak pripadne vratit zpet cely soubor. Ovsem toto je veci kazdeho uzivatele, nac je sam zvykly a tezko nekomu diktovat muj zpusob prace.

Koncim, opravdu muj posledni prispevek na toto tema.
  • 0

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 14:05

gord napsal/a:
To ovsem neni postup pouzitelny pri praci s databazi. Rolback tu nejde aplikovat po celem "sezeni"; jakmile se promitnou zmeny, nejdou v databazi vzit zpet. To by vyzadovalo hooodne slozity aparat - prace neumerna vysledku. To je fakt lepsi si soubor ulozit pred, pracovat a pak pripadne vratit zpet cely soubor. Ovsem toto je veci kazdeho uzivatele, nac je sam zvykly a tezko nekomu diktovat muj zpusob prace.

Koncim, opravdu muj posledni prispevek na toto tema.

Ano, to chápu, práce s databází je jasná. Jenže já chtěl říct to, že nevím proč by nemohlo být tlačítko pro zálohu databáze před nějakým krokem. Pokud se ten krok nepovede, tak prostě obnovím z té zálohy stav před ním a jedu dál...
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 14:16

O moznych uskalich tohoto principu jsem tu dneska rano docela obsahle hovoril... byla to reakce na namet, jestli by to neslo resit pluginem. Zkus si to najit, bylo to dost dlouhe na to, abych to v jednom dni psal podruhe. ;)
  • 0

#51 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 22:51

CHtel bych ze zeptat a to jen na jednu otazicku zda je mozne udelat do GG makro pro export nalezenych kesek (gg ver1.xx) a pak nasledne prenest do ciste databaze kecek verze (gg2.xx) . Stalo se mne nasledovne pri instalovani a naslednem stahovani seznamu kesek (geojaary, cecheprinters atd.) jsem si zaneradi databazi a aj pres opravne udelatka v GG to zacalo exportovat nesmysly . nahral jsem novou celou databazi a ejhle vse funguje jak ma , ale prepsat vsechny nalezene s casem a datumem a logem,+ nejake vylustene mystery, a rozjete multiny je dosti pracne a nejsem zdaleka u konce . Dik poku jste nekdo zdatnej udelat export y gg cehokoliv a a inport toho cehokoliv spet.
  • 0

#52 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 23:04

Zcela jednoduche. Najdi si v GG1 vsechny kesky ktere chces prenes do noveho (tzn nalezene + vylustene + ??) a vyexportuj si je do GPX. Jeste muzes zazalohovat "found" status do textaku. Export na to tam taky je. Nasledne vse naimportuj do GG2 Netreba niceho vice
  • 0

#53 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 23:31

to jsem udelal, nicmene se u nic neulozi data typu datup odlovu+cas, a writenote :(
  • 0

#54 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 23:37

Datum a cas odlovu i poznamka - vse je exportovanu v makru "backup found status" .. minimalne v me verzi makra. I jsem vyzkousel, ze to umi GG2 potom nacist. Kdyby nahodou to makro v GG1 neexportovalo, upravim ti ho na miru do GG2 readable formatu.
  • 0

#55 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 17:40

Super nahralo se to i s poznamkama :))) dik moc
  • 0

#56 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 20:52

Geoget si pamatuje polohu okna, to je OK, ale jen do okamžiku, než si ho pustím doma na ntb. V práci mám totiž dva monitory a GG běžel naposledy na tom pravém (sekundárním). Když teď GG obnovím z lišty, tak na animaci vidím, jak se mi okno Geogety otevírá kamsi doprava mimo obrazovku... Co s tím? Edit: Už to mám - geoget.ini, sekce [mainform], položka left=XXX uravit na nějaké menší číslo.
  • 0

#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 15:37

Mám dotaz, jak je to v GG s aktualizací Foud It. Vím, že si mohu nastavit ručně Found It včetně datumu a času. Někde jsem se dočetl, že GG umí naimportovat čas z logu. Pokud při ručním zadání Found It nastavím nějaký čas, bude se aktualizovat podle toho co je v logu? Nainstaloval jsem si GeoJarry, kde je několik ikon pro download dat. Jedna z nich je download found caches... co přesně dělá? Aktualizuje moje found keše nebo natáhne info o found z gc.com?
  • 0

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 16:20

sobikovi napsal/a:
Mám dotaz, jak je to v GG s aktualizací Foud It. Vím, že si mohu nastavit ručně Found It včetně datumu a času. Někde jsem se dočetl, že GG umí naimportovat čas z logu. Pokud při ručním zadání Found It nastavím nějaký čas, bude se aktualizovat podle toho co je v logu?


Mozna jsi to cetl tady:
http://geoget.ararat...doc:user:nalezy

Jinak datum nebo cas nalezu se doplnuji jen tehdy, pokud je prazdny. Tedy datum nalezu se doplni pouze tehdy, pokud u kese zadny neni. A podoben s case, cas nalezu se doplni jen tehdy, pokud zadny vyplneny neni (je 0:00).

To ma za nasledek to, ze kdyz si datum a cas vyplnis rucne, nebude to automaticky prepatlano.

sobikovi napsal/a:
Nainstaloval jsem si GeoJarry, kde je několik ikon pro download dat. Jedna z nich je download found caches... co přesně dělá? Aktualizuje moje found keše nebo natáhne info o found z gc.com?


Tato funkce stahne a naimportuje ty kese, ktere dotycny clovek nasel. (makro se te zepta na jmeno...) Nicmene, abych predesel omylu, z vyse uvedeneho linku totiz vyplyva, ze tato funkce neoznacuje nalezy! Jde jen o to, ze si do databaze nelejes kesky, ktere nekdo nasel. nic vic.
  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 16:53

Fajn, takže jak ideálně aktualizovat GG s Found It automaticky? Mám dojem, že když jsem importoval My Finds, tak se nic nestalo... :-(
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 19:14

Vse je v tom clanku, na ktery jsem dal odkaz! Nejlepsi je proste importovat tvoje vlastni PQ. tam mas totiz vzdy vsechny potrebne informace, kese, listingy, a hlavne take vsechny tvoje vlastni logy vcetne pripadne casove informace v textu logu. Vsechny ostatni postupy maji sve ALE.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama