Přejít na obsah


Fotka

Nejlepsi telefon na Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 11:49

Mam uz docela starsi telefon a uz byc rodicum vratil jejich mio c520 tak uvazuju nad koupi nejakeho telefonu, mam par naroku: GPS: co nejvhodnejsi na geocaching, citlivy prijimac, zadny externi, pokud mozno s mapama a softem jak pro autonavigaci a taky pro terenni mapy a orientaci, aby ten soft byl zadarmo ci nebylo by obtizne nejaky nainstalovat (+cracknout) Fotak: aby umel i videa a fotky byly v pekne kvalite, samozrejme nemuzu cekat ze to bude jak z normalniho fotaku ale aby to delalo neco obstojnjejsiho Multimedia: aby telefon umel prehravat mp3, pripadne i filmy v 700mb avi souborech s titulkama (to asi chci moc), na velkem displeji a slo by tam zapojit sluchatka s obycejnym jackem Dotykovy displej BT & WiFi (wifi neni podminkou ale sikla by se) Baterka aby chvili vydrzela a nechcipla po 20minutovem kesovani nebylo by take spatne aby mela dostatecne velkou pamet, popripade podporu pametovych karet Kamos ma MIO A702 PDA a vypadal s tim celkem spokojene ale 9tis. je uz docela dost. jeste sem uvazoval nad iPhonem ale tam je asi naprd ze je potreba porad byt pripojeny k netu a to stoji $$ Kesujete na telefonu? na jakem? mate s nim dobre zkusenosti? co byste doporucili?
  • 0

#2 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 11:54

:D:D:D:D :D skromnost stranou
  • 0

#3 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 12:03

Mno tak z tech podminek mi vychazi napriklad nejaka nova Nokie N rady, tam z 90% je jak 3,5, co se tyka fotaku N82 asi nejlepsi diky xenonovemu blesku a dle mych zkusenosti, jinak GPS v pohode, mapy, mno to je kategorie sama pro sebe :D Nokia Mapy zdarma, navigace placena - da se to resit :) Nbeo Sygic navigace, taky ma reseni. 700 mb soubor je zcela zbytecny, ten displej je daleko mensi a je zbytecne tam mit takovy soubor, ano dnes uz stoji 8GB MicroSD karta par korun ale proc mit zbytecne velky soubor kdyz displej je 320x240? Chapu ze mas jiste doma spoustu AVI souboru s titulkama, ale na webu najdes spoustu "ukazek" ve vyhovujicim rozliseni. Jedine cemu nevyhovuje z tvych specifikaci je dotykovy displej, pokud na nem budes trvat tak to v tuto chvili znamena pouzit platformu WM, v tech se extra nevyznam, nevyhovuje mi to z vicero duvodu, precejen mala vydrz, nutnost i pres ruzna touchflo atd pouzivat stylus atd. Brasule si nedavno poridil Diamonda a muzu rictze jako hracka pekny ale momentalne se ho zbavuje diky neuveritelne pomalosti, neergonomii, nelogicnosti ovladani atd... Klidne se ozvi primo, muzem podebatovat, co se tyka Nokii mel jsem N73, N82, E50, E65 a nyni E66, kazda je trochu jina, kazda se hodi na neco trochu jineho, ale je fakt ze zakladem jsou si hodne podobne. Kdyz bys o nich chtel neco vedet nevahej a pis :D EDIT: mno a co se tyka ceny :) jak to rict kulantne :D tech cca 8-9 bych bral jako zaklad :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#4 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 12:25

:) Bud jsi limitovan penezi a nebo zarizenim. Asi si zvol kolik do toho das a podle toho si neco kup. Ale pokud budes chtit neco kombinovaneho, tak si priprav penezenku. A obecna nalada pouzivat nelegalni veci... Jine tema. Kazdopadne dotykovy displej bud wma ci ted nova nokia, ci htc. Mozna bude lepsi koupit za chechtak mountfilda a k tomu autonavigaci. M.
  • 0

#5 Ugly_giant

Ugly_giant

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 12:57

Jsem zatím úplné miminko, ale poměrně slušně ukazuje nokia n95. Už jsem ji zkoušel mezi skalami, za mlhy a mokrého listí na stromech a zatím to šlo. Pravděpodobně by splnila i Tvé další požadavky. Rád bych jen poprosil zkušenější o radu. Myslíte, že by se určování polohy zpřesnilo s přidáním nějakého externího modulu? Děkuji za odpověď a omlouvám se zakladateli vlákna, že se mu do toho pletu s jinou otázkou.
  • 0

#6 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 13:00

Ja pouzival HTC TOUCH nez se opet porocuhal (7x reklamace za dobu co ho mam - za 10mesicu. Bohuzel, o2 odmita vymenit za jiny pristroj, ze nebyla ze strany dealere dodrzena jakasi lhuta..no, snad se to brzo vyresi - pak budu mit HTC "jen" pro offline listingy a stahovani kesi v okoli)...a ac je to javova aplikace, pouzival jsem na nem Locify... zaroven s tim ze byl porad v servise, pouzivam N6120 Classic, s externim BT GPS...ted mam eTrexe Legenda, a tu Nokii pouzivam jen ke stahovani kesi v mem okoli pres jiz zmineny Locify... Podle toho cos napsal, si myslim ze spodni hranice na zarizeni je cca 9tis Kc...minimalne, spis se priprav na vic.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#7 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 13:03

Mno N95 ma trosku "problem" s tim, ze ma GPS antenu umistenou pod klavesnici, tzn. bez otevreneho telefonu je GPS skoro nepouzitelna v horsim terenu, kdyz je dobry vyhled tak se chyti zavrena, takze doporucuji chodit s otevrenym mobilem. Co se tyka presnosti s externim modulem, myslim ze by se to o neco zlepsilo, ale takrka nepoznatelne, on tech chip v Nokiich neni az tak spatny, statickou navigaci jsem nepozoroval.
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#8 helut

helut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 13:12

Jak tak koukam na tvoje pozadyvky myslim ze by se ti hodil iPhone:)
  • 0

#9 Ugly_giant

Ugly_giant

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 6:40

Děkuji MadDogTeam a Dawe-San přeji, aby našel, co hledá.
  • 0

#10 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 7:15

Já bych si koupil telefon na telefonování, a GPS navigaci (nebo BT modul) na hledání. Nějak se mi nelíbí krabičky, co umí všechno, a nic pořádně.
  • 0

#11 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 7:48

Já jsem plně spokojená s kešováním na N95, přesnost je srovnatelná s novějšími Garminy... Ukazuje o několik tříd lépe a spolehlivěji než můj Trávníček!!!
  • 0

#12 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:53

helut napsal/a:
Jak tak koukam na tvoje pozadyvky myslim ze by se ti hodil iPhone:)

S iPhonem jsem si včera chvíli hrála v jedné prodejně a moc se mi líbil. Rozuměla jsem si s tím i bez návodu. A umí toho hodně
  • 0
Sylvia999

#13 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 11:17

iPhone vypadá pěkně. Ale já mám raději bluetoothovou GPSr zvlášť - jednak si zere svoje vlastni baterky a druhak se da polozit na misto s lepsim signalem, treba k oknu atd.
  • 0

#14 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 12:14

kaote napsal/a:
iPhone vypadá pěkně. Ale já mám raději bluetoothovou GPSr zvlášť - jednak si zere svoje vlastni baterky a druhak se da polozit na misto s lepsim signalem, treba k oknu atd.


Me by docela zajimalo co zere vic baterku v telefonu. Jestli bluetooth spojeni s gps krabickou, anebo gps chip uvnitr telefonu. Netusite nekdo jak to zhruba vychazi?
  • 0

#15 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 12:30

Na navigovat.cz je clanek...bleskovka o iPhonu II (3G ci jak se jmenuje ten soucasny "druhy" model) a geocachingu s aplikaci od Groundspeaku... Jsem z te recenze takovy rozpacity...
Je to tady: http://navigovat.mob....asp?ARI=114047
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 13:09

Spook napsal/a:
Me by docela zajimalo co zere vic baterku v telefonu. Jestli bluetooth spojeni s gps krabickou, anebo gps chip uvnitr telefonu. Netusite nekdo jak to zhruba vychazi?


bluetooth zere mnohem min. (i kdyz teda nevim, jak jsou na tom ted ty posledni nokie)
  • 0

#17 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 14:29

Netusite nekdo jak to zhruba vychazi?

Plně nabitá N95 se SmartCom vydrží s interním modulem cca 3hodiny, s externí BT asi 7hodin.
  • 0

#18 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 15:09

Je na geocaching dobrý Nokia 5310?
  • 0
Hledejte a najdete!

#19 Frody

Frody

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 15:18

No možná by moh být dobrý= iphone , nebo Sony ericsson C702 ;) Sice žádnej znich nemam:( ale podle popisu se docela hoděj.;)
  • 0

#20 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 16:26

Mno GPS zere vic jak BT to rozhodne, sice se to zlepsilo ale precejen je znat rozdil, co ale zere nejvic je podvetleni displeje, takze jakmile to jde, vypinat, nebo mit stazeno co nejmene.
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama