Přejít na obsah


Fotka

Nejlepsi telefon na Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 17:27

Frody napsal/a:
No možná by moh být dobrý= iphone , nebo Sony ericsson C702 ;)
Sice žádnej znich nemam:( ale podle popisu se docela hoděj.;)

Daji se v tomto telefonu pouzivat i Javove aplikace,nebo je prace s GPS odsouzena pouze na on-lime stahovani dat ? Umi vest jednoduse za sipkou na zadane souradnice ?
  • 0

#22 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 18:52

Me by stacilo kdyby umel handy geocaching a pripadne neco abych mohl mit listingy nahraty....poradte neco nejlevnejsiho pls;)
  • 0

#23 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 19:00

Používám N95 s aplikací Trimble GeocacheNavigator. Čip je jaký je, ale ta aplikace je naprosto dokonalá. Umí i logovat nálezy, tzv. field notes, které zapisuje k profilu na GC.com. A je zadarmo !! Hodně se mi líbí iPhone, ale tam je ta aplikace placená. A současná verze ještě neumí logování. ostatní funkce si poovnej sám :-))
  • 0

#24 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 20:12

Diky moc za info. Asi tedy jeste nejaky cas zustanu u externiho modulu...
  • 0

#25 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 7:58

Basin napsal/a:
Používám N95 s aplikací Trimble GeocacheNavigator. Čip je jaký je, ale ta aplikace je naprosto dokonalá. Umí i logovat nálezy, tzv. field notes, které zapisuje k profilu na GC.com.
A je zadarmo !!

Hodně se mi líbí iPhone, ale tam je ta aplikace placená. A současná verze ještě neumí logování. ostatní funkce si poovnej sám :-))

Ted jsem to vyzkoušel. Docela se mi to líbí, na rozdíl od HG to má lepší šipku, nálezy jdou ihned zalogovat a jde zobrazit i mapa.
Jelikož je ta aplikace naprogramovaná v javě, je možné, že bude funkční i na nesymbianových telefonech.
http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?ARI=113778

odkaz na stažení je na konci článku

  • 0

#26 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 11:40

Nad Iphonem sem taky uvazoval ale slysel sem ze je podminka byt pripojeny na net k pouzivani gps, coz uprostred lesa nekdy muze byt problem, umi to i wherigo? Co jsem slysel tak ta aplikace je jeste dost nedokonala a jeste do bonusu za penize (za hardware si zaplatim rad ale soft platim nerad :P) co se tyce penez, tak bych do toho dal i vic, pokud bych si nevybral spravny telefon tak bych asi sel jen do pure gpsky kterou si ted bude kupovat bracha a kamos a ta stoji 9k je vychytana a skoro jako primo delana na geocaching ale chtel bych pristroj se kterym bych mohl kdyz uz tak i fotit, telefonovat a vsechno. Jeste bych chtel aby to melo ten vnitrni kompas, umi to naky telefon? a co iPhone? vim ze ten ma cidla na to kam je otoceny ale nevim jestli ma i cidlo na kompas
  • 0

#27 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 11:58

Chvilku sleduji tuhle diskusi protoze take vaham nad podobnym nakupem.Rad bych se zeptal jestli je nutne stahovani dat pri navigaci ke kesce ... Souradnice si stahnu doma,zadam do telefonu,povede me sipka k cili ? Nepozaduji mapu,staci me vzdalenost a smer ...
  • 0

#28 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 12:07

PetrJih napsal/a:
Chvilku sleduji tuhle diskusi protoze take vaham nad podobnym nakupem.Rad bych se zeptal jestli je nutne stahovani dat pri navigaci ke kesce ... Souradnice si stahnu doma,zadam do telefonu,povede me sipka k cili ? Nepozaduji mapu,staci me vzdalenost a smer ...

to by me taky zajimalo ale porad uvazuju ze bych byl bez telefonu a poridil radne vychytany Colorado 300
  • 0
Caching now with: Garmin oregano 300 & Samsung omnia i900

#29 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 12:18

Ja bych spis chtel mobil s GPS pouzivat jako takovou alternativu k navigaci ...
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 12:57

PetrJih napsal/a:
Chvilku sleduji tuhle diskusi protoze take vaham nad podobnym nakupem.Rad bych se zeptal jestli je nutne stahovani dat pri navigaci ke kesce ... Souradnice si stahnu doma,zadam do telefonu,povede me sipka k cili ? Nepozaduji mapu,staci me vzdalenost a smer ...


neni to nutne, je to presne jak pises - do aplikace nejak zadam souradnice (rucne, doma stahnutim .loc nebo .gpx souboru ...) a dam navigovat a jdu za sipkou.
stahovani dat potrebuje handy geocaching (ale muzes se obejit i bez stahovani) nebo locify, ty jsou primarne delany a pracuji s listingy a souradnicemi online.
  • 0

#31 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 13:25

PetrJih napsal/a:
Ja bych spis chtel mobil s GPS pouzivat jako takovou alternativu k navigaci ...

Pak je nejlepší kombinace Nokia s interním GPS a CoinWarové aplikace SmartGPX (autor chce poslat Geocoin) .
Nokia má v sobě jakési mapy (i do úrovně ulic - je potřeba si je poprvé stáhnout, lze to přes PC) , jakás takás šipka k cíli a s pomocí SmartGPX jdou pohodlně do Nokia map nahrávat Waypointy přímo z GC (Pocket Query nebo Skrýšotlač). Zárověň ve SmartGPX jsou všechny listingy, hinty a možná i obrázky (pokud si je stáhneš).
Datová náročnost v terénu = 0kB.
  • 0

#32 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 15:52

SmartGPX je dobra aplikace,mohu potvrdit,pouzival jsem ji nez jsem koupil Colorado. Jen ty mapy Nokie se pro aktivaci musi platit. Alespon to tak bylo.
  • 0

#33 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 22:51

Nikoliv. Mapy jsou v ceně. Platí se až za navigaci.
  • 0

#34 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 14:51

Používám Nokii E90 spolu s HandyGeocachingem a SmartGPX. Dokáži si představit i přesnější hledátko, ale zatím mi tato kombinace opravdu vyhovuje.
  • 0

#35 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 12:53

Merencin napsal/a:
Používám Nokii E90 spolu s HandyGeocachingem a SmartGPX. Dokáži si představit i přesnější hledátko, ale zatím mi tato kombinace opravdu vyhovuje.

Mohl by jsi mi prosim poradit s instalaci SmartGPX do E90? Vcera jsem to zkousel, protoze jsem zjistil ze potrebuju krome colorada jeste neco jineho a lepsiho na multiny. Bohuzel moje E90 SmartGPX odmita nainstalovat. Instaluju verzi S60_E30.sis a napise to "chyba certifikatu, kontaktujte dodavatele" nevim co stim :( Diky za radu.
  • 0

#36 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 13:12

Samozrejme ze jsem na to prisel chvilku po napsani prispevku :-) Takze uz mi to chodi a vypada to moc pekne!
  • 0

#37 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 11:19

awercz napsal/a:
Samozrejme ze jsem na to prisel chvilku po napsani prispevku :-) Takze uz mi to chodi a vypada to moc pekne!


:) Teď jsem se dostal k odpovědi. Počítej s tím, že budeš-li mít hodně kešek ve SmartGPX, tak bude problém se současným provozováním HG.

Pouštím nejprve HG, pak SmartGPX. Pak s pamětí vystačím.
  • 0

#38 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 21:02

awercz napsal/a:

Merencin napsal/a:
Používám Nokii E90 spolu s HandyGeocachingem a SmartGPX. Dokáži si představit i přesnější hledátko, ale zatím mi tato kombinace opravdu vyhovuje.

Mohl by jsi mi prosim poradit s instalaci SmartGPX do E90? Vcera jsem to zkousel, protoze jsem zjistil ze potrebuju krome colorada jeste neco jineho a lepsiho na multiny. Bohuzel moje E90 SmartGPX odmita nainstalovat. Instaluju verzi S60_E30.sis a napise to "chyba certifikatu, kontaktujte dodavatele" nevim co stim :( Diky za radu.


Zkus zmenit datum telefonu priblizne do doby kdy byla aplikace vydana. Treba tam nastrel pro zacatek o rok min, pripadne o dva, urcite to zabere.
  • 0

#39 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:56

takze chvili jsem googlil a skoncil sem tam kde sem byl, dival sem se na nasledujici produkty:

iPhone

+pekny telefonek, s dobre vyuzitym potencialem dotykoveho displeje a cidel natoceni pristroje
+ma kompas
+ma ho hodne lidi a diky tomu velky vyvoj aplikaci a vychytavek, napriklad primo aplikace od geocaching pro iphone ktera je bohuzel ale dost nevychytana zatim
+ma diru na obyc sluchatka


-aby fungovala gps tak si pristroj mapy taha online primo z google maps, tudiz to stoji penize, coz je omezujici take signalem datove site nejen druzit cili velke minus
-za skoro vsechny aplikace se musi platit
-hodne je naschval omezeno a to se bud musi pracne obchazet ruznym hackem telefonu, uplny opak opensource pristupu
-gps modul je nepresny
-je nechopny udelat turn-by-turn navigaci cili horsi pro rizeni, sice se ho snazi lidi ucit tomtom aplikaci ale u toho bych si velke nadeje nedelal
-neumi nahravat videa a fotky jsou prumerne


MIO DigiWalker A702

+mio se na gps zameruje tak gps modul je kvalitni
+byva casto s predinstalovanyma mapama ktere usetri praci a neni nutne tolik map krast z netu
+kvalitni turn by turn navigace
+dobry fotak


-displej se musi ovladat stylusem nebo nehtem < ovladani neni multi touch
-nema kompas
-spise autonavigace, ma staticky mod, pripichava polohu k ceste
-nejdou pripojit obyc 3,5'' sluchatka ale jen ty mensi s mikrofonem
-baterka nebude taky zadna slava


HTC Touch HD / diamond apod

+docela pekne a kvalitni telefony
+ruzne nabizeny s mapama a navigacnima aplikacema zdarma
+hdčko ma dobry divx player cidla na otoceni jak u iphonu


-zadny z nich nevede kompas
-slaba vydrz baterie
-nemaji multi touch obrazovku
-nektere jsou pomale


Samsung Omnia i900

+pekny, vychytany
+dodavany s aplikacema a mapama
+luxusni fotak ktery by mohl z geovyletu odnaset pekne fotky a videa


-baterka
-kompas
-vsechno se tam musi zapojovat pres ruzne teple samsung redukce, nema klasicke usb a obyc sluchatka


hodne jsem uvazoval poridit pouze samotnou navigaci a k tomu naky telefon
GARMIN OREGON 300

+nejlepsi navigace sita skoro jako na miru na geocaching
+kvalitni turisticke mapy
+skvely gps modul
+kompas, ruzne snimace tepu a dalsi featury
+dotykovy display coz je na turistickou gps nezvyk
+odolnost
+vymenitelne baterky, nezavislost na 220v pripojce/autu..., staci vzit karton tuzkovych baterek a muze se keskovat v kuse do aleluja


-za ty penize by mohl fotit a telefonovat
-tuzkove baterky, nutnost porad kupovat hromady tuzkovek nebo poridit nake drahe dobijitelne kterym zivotnost casem az moc rychle klesa
-omezeni na 2000? kesi v pameti...
-cesty ve meste sou vsechny stejne siroke na mape, to muze zhorsovat geoodlovy v mestech to je ale vybalancovano presnym prijmem gps signalu



prosim kdyz uvidite nepresnost tak houknete, rad seznam poupravim, popripade kdybyste meli pristroj ktery by mohl konkurovat temto tak navrhnete, rad si jej pogooglim
  • 0
Caching now with: Garmin oregano 300 & Samsung omnia i900

#40 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 14:08

Dawe-San napsal/a:
-tuzkove baterky, nutnost porad kupovat hromady tuzkovek nebo poridit nake drahe dobijitelne kterym zivotnost casem az moc rychle klesa

Tady ses netrefil. Když ti dojde baterka v PDA tak jsi namydlený, tužkovky koupíš kdekoliv. Mám sadu 4 dobíjecích za necelé 400 a už rok s nima v pohodě vycházím. S mírným podsvícením s nima 2 dny kešování v pohodě zvládnu. S PDA jsem si o tom mohl nechat jenom zdát a nejlevnější náhradní (neoriginálka s menší kapacitou) se prodává za 700.:@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama