Přejít na obsah


Fotka

Kontrola Policie ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
282 odpovědí na toto téma

#21 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 21:42

Sobikovi: - tak zde si s tebou dovolím silně nesouhlasit. Přečti si jeho odpověd ještě jednou a zjistíš, že ho brali, když jí ukládal, takže Tvé rádoby rady, kam si měl uvázat psa jsou v tomto případě na pr..... A na tuto cache bych toho psa raději sebou měl i nahoře, homeles pelechy nemusím ani za světla.....
  • 0

#22 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 22:22

palic napsal/a:
S kolegou Blaham-em jsme na začátku srpna lovili sérii Betonová hranice II poblíž Branné To jsme ale nevěděli, že tři dny před tím tam našli spálené auto i se zavražděným řidičem. Když jsme se vraceli z finálovky k autu, už tam na nás čekali jak uniformovaní policisté, tak kriminálka v civilu. Jelikož se neměli čeho chytit, tam to hlídali, a my jsme byli docela podezřelí. Museli jsme potom podat vysvětlení co a proč jsme tam dělali. V tomto okamžiku šla veškerá konspirace stranou a my vše popsali do nejmenších detailů. Pány z kriminálky GC zjevně zaujal a je možné, že rozšířili řady kačerů. Přibližně po třech týdnech proběhla médii zpráva, že pachatele našli.


Pachatele nenašli, jen našli "možného pachatele" a ten je obviněný - zatím mu nic nedokázali. Je to borec z vedlejší vesnice ;)
  • 0

#23 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 6:39

sobikovi napsal/a:
... na prvním místě by měla být bezpečnost kešky a utajení!

Len by som rad poznamenal ze kazdy extremizmus je na skodu veci, aj keskovy :) Ukladanie kesky asi nejde spravit inak ako osobne, teda aspon ja to robim osobne. Ak niekto pouzivate nejaku robotizovanu metodu typu bezmotorove lietadlo, riadena raketa alebo prieskumny vojensky robot, prihodte na forum navod ako zostat nenapadny s technikou v lese/meste :)
  • 0

#24 Petenero

Petenero

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 8:35

sobikovi napsal/a:

Petenero napsal/a:...

Fajn, hezký příběh. Pokud beru na kešování svého psa, musím se tomu přizpůsobit. Je to stejné, jako když vyrážím já na kešky s kočárkem :D Takže v tvém případě, mohl jsi psa uvázat na druhé straně náspu, vyzvednout kešku (skoro celou dobu vidíš na svého psa a on sám se jistě bát nebude), vylézt za svým psem a v klidu v závětří zalogovat a pak se zase vrátit zpět uložit keš. Vše se dá stihnout taky za pár minutek, pes by se sám tu chviličku jistě nebál a ze silnice není nic vidět... a nebo taky když vidím, že bezpečně nevyzvednu a nezaloguji, tak jdu dál a vrátím se později, jindy, nebo ji prostě nemám... na prvním místě by měla být bezpečnost kešky a utajení!

Nevim, proč se do mě puštíte, jak jsem tuto keš logoval. Bylo to čistě moje rozhodnutí mít psa furt na očích a s sebou. Samozřejmě jsem mohl přijít jindy apod. Ale co Ti je sakra do toho??To seš tak dobrej, že budeš radit kde přesně jakou kešku logovat??:@
  • 0

#25 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 9:05

sobikovi napsal/a:
Fajn, hezký příběh. Pokud beru na kešování svého psa, musím se tomu přizpůsobit. Je to stejné, jako když vyrážím já na kešky s kočárkem smiley Takže v tvém případě, mohl jsi psa uvázat na druhé straně náspu, vyzvednout kešku (skoro celou dobu vidíš na svého psa a on sám se jistě bát nebude), vylézt za svým psem a v klidu v závětří zalogovat a pak se zase vrátit zpět uložit keš. Vše se dá stihnout taky za pár minutek, pes by se sám tu chviličku jistě nebál a ze silnice není nic vidět... a nebo taky když vidím, že bezpečně nevyzvednu a nezaloguji, tak jdu dál a vrátím se později, jindy, nebo ji prostě nemám... na prvním místě by měla být bezpečnost kešky a utajení!


To nemůžu souhlasit, na prvním místě je bezpečnost kačerova (až na vyjímky, kdy je jasně psáno že keš je na opravu nebezpečném místě) Bude-li keš na železné lávce, která sice možná vypadá dobře, ale vlezu na ní a pod rukou mi odpadne zábradlí, rošt tvořící podlahu se místy zřítí do řeky, tak pokud se mi nějak podaří dostat keš dřív než zdrhnu zase na pevninu, rozhodně ji už nepujdu vrátit.

Keš o které je řeč jsem zkoušel odlovit, ale neúspěšně..nicméně jak to tu tak čtu, asi ji ani lovit nebudu...


Ale zpět k tématu.
Policii jsme ještě nepotkali, jen na Geohře Mafii s ní měl problém Czecho Cowboy... Schovával keš u Staronové synagogy a oni ho sebrali. Chtěli vědět jestli tam nedává bombu, nebo drogy... jenže on jim ještě pomoh, neměl občanku, kterou nechal na
Staromáku u Sutecha, ten ale naštěstí, pokud vim, študuje práva, tkaže ho z toho vysekal.:)
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#26 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 11:18

Já byl kdysi místní policií přistižen, jak ještě v době před založením mého účtu, manipuluji s norimberskou NO Bomb!. Kdo zná, chápe, že to byla při mé znalosti němčiny (Ich habe keine hausaufgabe, ich fehlte letzte Stunde, Gebirge, U-Bahn, Genose Muller fahrt mit dem Betriebsbus auf Urlaub im Landwirtschaftliche Produktionsgenossenschaft), byla docela sranda :)
  • 0

#27 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 11:30

v nasem okoli je jedna keska v blizkosti hrbitova a take nas tam kontrolovali policiste... muj relfex kdyz vidim majaky je utect... tak jsem jim utekl ale kamaradi kaceri to nestihli tak jsem se kk nim vratil a vse vysvetlil... nastesti pan policista trosku vedel oco jde... BTW v usti nad orlici mame kesku primo naproti stanici mestke policie:p
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#28 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:46

Petenero napsal/a:
Velmi mě zklamala Tvoje odpověď!:@ Tuto debatu jsem založil na téma Policie a geocaching. Ty jsi neodepsal na dané téma.
.....
Nevim, proč si neodepsal na dané téma a pouštíš se do začátečníků! :@


Tak dobre k tematu. Toto tema se tu uz resilo, jsou v nem krasne pribehy. Rozhodne stoji za procteni.
Proc v nem nepokracujes a zakladas nove?
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

P.S. Jeste omluva, nevsiml jsem si ze jsi zacatecnik. Priznavam, ze lidem do profilu bezne nekoukam, kdy kdo zacal s geocachingem. Moje chyba...
  • 0

#29 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 23:23

Nedávno nás odchytili u jedne kesky pobliz hlavniho nadrazi v brne, hlidkovali tam, bo tam byla nedavno vycistena fasada nejake budovy, pote co sme vysvětlili ze to tam nejdeme posprejovat, a optali se jestli to je soukromy pozemek nebo tak neco, ze bysme tam nemeli co delat, nam rekli ze je to misto volne pristupne, ale normalne tam nikdo nechodi. Jednou sme dokonce volali pomahat a chranit kdyz sme hledali kesku GC1EQPH a misto ni sme nasli podezrely kovovy predmet zpola zasypany listim. Prijeli do blizke vesnice, my je dotahli na misto, stejně jako my nevěděli co to je, tak zavolali pyrotechnika. Pyrotechnik prijel terenim autem temer az k mistu nalezu. Onu podezrelou vec vytahl z listi a povida: Jo, tak to je dělostřelecká mina (náboj do minometu) ráže 82mm ruské vároby, vystřelená, ale nevybuchlá, měla uraženou špici a tudíž byl odhalený přímo hřeb který vede k rozbušce a při nárazu ji odpálí. Minu si naložil do auta a odjel. Mezitim co sme čekali na pyrotechnik sme s příslušníky poklábosili a bo uz se nam tak nejak nechtelo hledat dal, tak sme se nechali "eskortovat" do skrejše, odkud sme šli na GC12NF7.:) na pařez na raptorim kopci sme se znova vypravili cca o měsic později a nasli bez problemu;) z vlastních skušeností si teda myslim, že před policií netřeba zdrhat, většinou se s nia da normalně domluvit.
  • 0

#30 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 0:53

Stejné téma už bylo probíráno v jiném vlákně, tak se jen zopakuju: Když už jste to téma otevřeli, tak přispěji svým zážitkem. Někdy začátkem června byl Buturik chytat ryby na Dyji. Tak jsem se tam za ním na pár dní vypravil. "Tati, když už jsme tady, neuděláme nějakou keš v Rakousku?" Navrhl mi. "Proč ne", odvětil jsem. Tak jsem zavolal kamaráda na telefonu Jedlu, který mi dal souřadnice na dva kousky a mohli jsme vyrazit. Za Mikulovem jsme odbočili z turistické trasy a tamníma polníma asfaltkama jsme se blížili ke keši. Na jedné křižovatce nám dávala při odbočování doleva přednost místní policie a poté jela za námi. Za chvíli nás začali předjíždět, červený terč z okýnka a už nás zastavovali. My neuměli německy a oni česky. Dovedete si představit, jak jsme se dorozumívali?! Převrátili nám kufr vzhůru nohama, všechny přihrádky v autě taky prohrabali a dokonce z nich vypadlo i slovo drogy, bomba a pod. Nakonec jsme to nějak zvládli a snad i začali chápat co tam děláme, ale pořád moc nevěřili. Byli jsme necelé čtyři kilometry od keše a tak jeli celou cestu za námi, pak dalších asi 100 metrů do kopce pěšky ke keši. Celou dobu jsme si říkali, hlavně ať ji najdem, nebo jim to nevysvětlíme. Našli. Nedůvěřivě si vzali kešku do ruky, pečlivě ji anténou od vysílačky prohrabali, pak se začali usmívat, řekli nám "gratulíren" jeden mi dokonce podal ruku, "achoj" a odfrčeli neznámo kam. Tak i takový je geochaching.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#31 masox

masox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 7:41

LittleBeaver napsal/a:

LeeHill napsal/a:
...kdyz se nam vztekly duchodce pokousel vyrvat z rukou kesku.


A co ho na ní tak zajímalo? :D


To se dočteš tu:
http://www.geocachin...3553#post_83553
  • 0

#32 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 9:27

Jedla-bedla napsal/a:
Celou dobu jsme si říkali, hlavně ať ji najdem, nebo jim to nevysvětlíme. Našli. Nedůvěřivě si vzali kešku do ruky, pečlivě ji anténou od vysílačky prohrabali, pak se začali usmívat, řekli nám "gratulíren" jeden mi dokonce podal ruku, "achoj" a odfrčeli neznámo kam. Tak i takový je geochaching.


Pak se nemaji ztracet kese, kdyz je kaceri sami aktivne ukazuji mudlum :)
  • 0

#33 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:41

joj, tak to když sem jednou hledal keš (soutěžní, která nební součástí geocachingu) přímo naproti služebny MP v Olmu tak kol. půlnoci za ohromnýho randálu a svícení baterkou (jinak mi to nešlo paač tam bylo mooc klacků) tak si mě nikdo ani nevšiml a to sem od nich byl cca 20metrů :D ani jim nebylo divný, že sem vyběhl s bednou jak prase a zas sem tam s ní zaběhl :D mno ale měl sem štěstí, bo sem u sebe neměl žádnej doklad ani nic podobnýho...
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#34 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 21:45

Tak dneska v kolíně vytáhneme kešku, nikde neikdo nebyl, tak začneme logovat a najednou vedle nás stojí hlídka státní policie, tak jsme jim museli ukázat občanky, zapsali si nás, zeptali se co to děláme, my že je to taková hra, kde se hledají krabičky.Oni "něco jako šipkovaná?"...."ale v trochu modernějším podání asi", zasmáli se a odešli do auta. :-)
  • 0

#35 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 22:44

Opravdu? To nás zase potkalo v Brně předminulý lov to, že jsme jeli na kešku Bystrcká lípa a nemohli jsme ji najít. Tak jsme jeli o kousek vedle na tradičku. Z tradičky se vracíme do města, přes tu lípu a co nevidíme. Jak 2 policajti se 3 lidma se baví a jeden z těch lidí drží logbook kešky. Okamžitě zastavujeme a jdeme se zalogovat. Oni na nás (i ti policajti) koukali, ale pak se představili jako cacheři:D:D:D
  • 0

#36 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 0:37

Taky nás nedávno k večeru přepadla hlídka MP :) Pěkně v klidu si tak logujeme, schovaní za billboardem, když tu se mi za zády ozve: "Dobrý večer, co to tady děláte?" No, krve by se ve mně nedořezal, jak jsem se lekla :D Byla jsem totiž zabraná do logování, pak se otočím, a tam dva člověci celí v černém. No, naštěstí přítomná policistka matně věděla o co jde, a tak nám jen popřála hodně štěstí a řekla, ať si dáváme pozor, že mají oči všude - takže to dopadlo dobře. Měla jsem štěstí, že nechtěli OP, tu na lov bohužel nenosím :D
  • 0

#37 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 10:10

V Bratislave je keš "Ortodoxna Synagoga" (GC1K2AY), uložená hodně drze (ono to tam ani jinak nejde...) - a naproti na domě jsou dvě kamery, které musí na místo keše vidět... Divím se, že tam, ještě někoho nezatkli, i já jsem se tam motal jak mucha v lampě, což se všímavému mudlovi může zdát teda dost podezřelé.....
  • 0
Tuž tak:

#38 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 11:07

Me se zase v SK stalo to, ze sem v Ziline sel odlovit kes s nazvem ENBESKAGC134M3 a pri hledani si tak nejak nevsiml kordonu ozbrojenych, zakuklenych policistu, kteri na me koukali jak asi patnact metru od nich osahavam zed Narodne banky Slovenske... Pak uz to bylo jak v akcnim filmu. Dva zakuklenci mi mirili samopaly na hlavu a treti me legitimoval... Super zazitek :D P.S.: zrovna ten den se prevazela velka suma EUR ze Ziliny do Bratislavy nebo obracene .. :D
  • 0

#39 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:06

Adrian_S ahoj, to jsme byli my, hned na asi patnácté kešce takovej zážitek...děsný. Přišli jsme na místo(já, moje mudlovská mamka, brácha a geodog) a začala jsem hledat. Celou dobu ulicí projíždělo policejní auto, takže jsem neustále nervně zkoumala, jestli tam třeba není zákaz venčení psů, nebo vstupu na trávník:D Nakonec přijeli a k nám, zastavili a koukali na nás. Já si sedla na lavičku, povídala s mamkou a dělala, že si jich nevšímám. Poté zacouvali až těsně k nám...chtěla jsem utéct-byla jsem docela vyděšená, protože mě napadlo že jsem letos nezaplatila poplatek za psa:D. Policajti vystoupili a vybafli na nás co tam jako děláme, jsetli něco hledáme... Já začala vysvětlovat, že ne, že tam mám s někým sraz, ale mamka se hned zapojila a řekla že hledám kešku. Oni se zasmáli a začali: zima, zima, přihořívá...:o docela mě to dostalo:D ale je pravda, že bez jejich pomoci bych kešku asi nenašla
  • 0

#40 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:24

No musím říct, že když jsem četl logy ze své Bystrcké lípy, nadšený jsem nebyl ani trochu. Když jde opravdu do tuhýho, tak je někdy lepší říct pravdu, ale v první větě prozradit, že člověk hledá kešku je hodně špatný nápad a zejména to není moc fér vůči ownerům. Pokud člověk nedělá něco nelegálního, není důvod nic prozrazovat, protože člověk si může dělat kde chce co chce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama