Přejít na obsah


Fotka

Kontrola Policie ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
282 odpovědí na toto téma

#41 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:27

já vím, moc se za to omlouvám...já bych to neprozradila, ale moje mamka jo...sice jsem jí před tím několikrát vysvětlovala, že říct se to nikomu nesmí, ale před policií jí to nějak vypadlo z hlavy...však jsem jí to znovu vysvětlila a teď už to tak bere a taky se omlouvá
  • 0

#42 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:06

abakus napsal/a:Pokud člověk nedělá něco nelegálního, není důvod nic prozrazovat, protože člověk si může dělat kde chce co chce.


Dovolím si nesouhlasit: Pokud člověk nedělá nic nelegálního, není to důvod hlídkující policii neukázat a nevysvětlit. Příště budou vědět, mohou naopak schránku pohlídat.

Mě jednou u jednoho rybníka na kraji Prahy vyhmátl Měšťák. Prý: "Snad nám tu nepytlačíte?" Já: "ne, jistě že ne, hledám poklad. Ukázala jsem mu kufřík s GC a dalším co nosím na lov. Něco pověděla o geocachingu. Usmál se a popřál hodně dalších pokladů.

Já jsem naopak ráda, pokud se někde podezřele motám a oni nespí kontrolují. Je to známka aktivní pozornosti. Policie neškodné hře škodit nebude, té bude škodit jedině zbabělec.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#43 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:26

Zegga: Na to zapomeň. Stačí, aby člověk potkal policajta-vola a prozrazením nadělá víc škody než užitku. Nehledě k tomu, že diskuzí s policajtem člověk přitahuje pozornost kolemjdoucích, což je vždy nežádoucí. Když přitom ještě bude ukazovat úkryt, tak to je úplná katastrofa.
  • 0

#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:34

abakus napsal/a:
Zegga: Na to zapomeň. Stačí, aby člověk potkal policajta-vola a prozrazením nadělá víc škody než užitku. Nehledě k tomu, že diskuzí s policajtem člověk přitahuje pozornost kolemjdoucích, což je vždy nežádoucí. Když přitom ještě bude ukazovat úkryt, tak to je úplná katastrofa.


Myslím, že tohle není situace, která by se dala řešit dopředu podle nějaké šablony.

Takže vždy bude souviset na konkrétním místě, lidech a situaci.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:37

Dovolim si pro zmenu nesouhlasit s Tebou Zeggo. Zalezi totiz na jake prislusniky zrovna narazis. Hra sice neni nelegalni ale ukryti je nekdy na hrane - malokdy je treba pozemek kde je kes schovana ve vlastnictvi kesera, a v tom pripade bys mela mit povoleni od vlastnika... atd. Kdesi - myslim v Litovli (?) - policie pozadovala zruseni nejake kesky (nevim jak to bylo opravnene ani jak to dopadlo). Ale ta moznost tu je. Geocaching ze zalozeny na tom ze "mudlove nevedi" a jestli policie nekesuje, tak by - pokud to jen trochu jde - taky nemela vedet. Staci treba rict "kamarad mi tu mel nechat nejaky vzkaz" nebo tak. Tim nelzes ale taky nic neprozrazujes.
  • 0

#46 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:51

No, jsem sice začátečník, ale přijde mi daleko lepší říct policistovi zjednodušeně o co jde, než se na něco vymlouvat. To taky nemusí věci prospět. Pokud se tam těch kačerů motá víc a často, tak to těm policajtům je stejně podezřelé a dávaj pak většího bacha a víc obtěžují a otravují, protože chtějí vysvětlení.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#47 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:33

to Pitrus a abakus, nesouhlasím, vy totiž principielně očekáváte vola předem Kolombo, ano, souhlas Prostě nevidím důvod policistovi co se slušně optá slušně odpovědět. Pokud se bude ptát v okamžiku kdy se někde motám půl hodinky a kdosi ho zavolal, přijde mi fér říci pravdu. Pokud v městském parku lezu do křoví a on mě chce pokutovat za nečištění, tak takéž. PS: geocaching je založen na tom že mudlové nevědí? A nepovídej, já mám dojem, že je založen na tom že se schránky ukryjí a ostatní je hledají.... A to proč mudla neví je pro minimalizaci škod.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#48 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:56

Určitě v první řadě záleží na situaci. Také bych si ale nic nevymýšlel. Jenom bych možná dřív než se zasvěcováním do geocachingu a ukazování skrýše začal s tím, že hraju orientační hru s GPS. Buď by to stačilo, nebo by se nedalo nic dělat a bylo by potřeba vysvětlovat dál. Kde cache nemá vyloženě co dělat, nemá být. Kde ničemu nevadí, tam se to dá podle mně většinou vysvětlit tak, aby jí to neuškodilo. Oni vyložení mudlové už stejně začínaj být ohrožený druh. :) Nebo možná spíš :(
  • 0

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:04

Mimochodem celá debata je v podstatě bezpředmětná, protože ti dva policajti, co hledali s Johulí, byli stejně normální cacheri, nebo o cachi přinejmenším už věděli. Věta "Hledám tady cache." je sama o sobě dost neškodná... zvlášť když ani nevím, kde přesně je a nemůžu ji najít. :)
  • 0

#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:48

Ja uz nekolikrat pouzil pri podobnych prilezitostech tvrzeni, ze pripravuji/kontroluji hru pripravenou pro turisticky/skautsky oddil. Je pravda, ze u jednoho intelekta jsem s tim narazil a vyhnal me, ale jinak to vzdy pomohlo. Horsi je to v noci, ale to me zatim policie jen pozorovala, jeste nikdy nezastavila. Musim ale priznat, ze vetsinou po takoveto nechtene pozornosti jeste chvili hledam, nenajdu i kdybych nasel ;), a odchazim. A dam si zalezet na tom, aby me videli.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:18

alkes napsal/a:
Určitě v první řadě záleží na situaci.
Také bych si ale nic nevymýšlel. Jenom bych možná dřív než se zasvěcováním do geocachingu a ukazování skrýše začal s tím, že hraju orientační hru s GPS. Buď by to stačilo, nebo by se nedalo nic dělat a bylo by potřeba vysvětlovat dál.
Kde cache nemá vyloženě co dělat, nemá být. Kde ničemu nevadí, tam se to dá podle mně většinou vysvětlit tak, aby jí to neuškodilo.
Oni vyložení mudlové už stejně začínaj být ohrožený druh. :) Nebo možná spíš :(


Ano ano, tak nějak to také myslím. A vlastně pokud ta první odpověď nestačí, bude to už od nich většinou zájem a zvědavost, nikoli slídění a perzekuce.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#52 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:27

neni nad to, kesovat pod stalym dohledem a za pomoci PCR :D btw: jednou sem hledal kes naproti sluzebny MP a bylo celkem "vyrojeno" a ani si me nevsimli :D:D
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#53 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 17:12

abakus napsal/a:
Zegga: Na to zapomeň. Stačí, aby člověk potkal policajta-vola a prozrazením nadělá víc škody než užitku. Nehledě k tomu, že diskuzí s policajtem člověk přitahuje pozornost kolemjdoucích, což je vždy nežádoucí. Když přitom ještě bude ukazovat úkryt, tak to je úplná katastrofa.

Už jsem se na nějakém fóru dočetl o případu kdy policie odstranila cache a ownerovi vzkázala že příště to bude s pokutou za znečišťování veřejného prostranství. Takže raději nezasvěcovat.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#54 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 17:20

Aviatik napsal/a:

abakus napsal/a:
Zegga: Na to zapomeň. Stačí, aby člověk potkal policajta-vola a prozrazením nadělá víc škody než užitku. Nehledě k tomu, že diskuzí s policajtem člověk přitahuje pozornost kolemjdoucích, což je vždy nežádoucí. Když přitom ještě bude ukazovat úkryt, tak to je úplná katastrofa.

Už jsem se na nějakém fóru dočetl o případu kdy policie odstranila cache a ownerovi vzkázala že příště to bude s pokutou za znečišťování veřejného prostranství. Takže raději nezasvěcovat.


Umístění některých krabiček je takové, že se přímo tváří jako součást odpadčiště. Pak jedině dobře tak. Pravidlo policie to jistě není.

" Máme 10000 keší, stalo se to u jedné?, u dvou? Heuréka, tak to jsou všichni poldové hovada? "

Zvláštní úvaha.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#55 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 3:01

Tak jsem dnes poprve logoval pod dohledem MPiku :) Vse probehlo v pohode, nebot jeden ze strazniku vedel, ze hledani pokladu je hra :) Takze u mne dobry. A maji u mne za znalost a pohodu male bezvyznamne + :P
  • 0

#56 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2009 - 21:06

Tak dnes muzu prispet svou troskou do mlyna - sice jsme primo nelogovali pod dohledem PCR, ale policejni hlidka se presto ucastnila naseho geovyletu. Dnes bylo nadherne, proto jsme vyrazili na lov. Vybrala jsem GC1FVP0, jednak proto, ze je v prirode a jednak proto, ze tam skoro nikdo zatim nebyl, tak nas zajimalo, v cem je hacek. Kes jsme nasli, zalogovali a vyrazili k autu. Cestou jsme videli chatu, ktera vypadala jako vykradena. Jarda proto zavolal na 158, aby to nahlasil. Vse jsme vypovedeli a vyrazili k domovu. Cestou jsme stihli potkat hlidku, ktera tam jela. No samozrejme PCR nema navigace, tudiz to nemohli najit :) volali nam, zda muzeme prijet. No co jsme meli delat...tudiz se nam lov protahl o dalsi vic jak hodinu. Policisty jsme dovedli na misto, kde vytasili pistole a svitilny a jali se ohledavat domnele misto zlocinu. Nastesti nic a nikoho nenasli. Otevrene dvere a rozbite okno byly pravdepodobne dilem prirodnich vlivu :D No vratili jsme se, samozrejme notne promoceni a zablaceni, coz se straznikum nelibilo a resili, jak takto prezijou sluzbu do rana :D No snad uz budou mit klidnou noc :o
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#57 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 21:59

tak jsem se klidne prochazel v jedne rakouske klidne vesnicce. Za chvlili kolem me profrcel policista. uz jsem vedel ze me vidi. Nastesti jsem mel zalogovano. Nasednu do auta a pomalu predpisove odjizdim z mista. policista otaci svuj stribrny pickup a lepi se mi na zadek. Odbocuju do prava na vedlejsi porad za mnou. Zastavuju sam od sebe. Driver licence, passport a "technicky prukaz" (tak to rekl). .. Po 10 minutach je vse OK. .. asi mu to doted vrta hlavou co jsem tam delal. ;-)
  • 0

#58 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 22:06

rakouští policisté dříve i celníci šikanují české řidiče,když se jim něco nezdá,neváhají vše důkladně prozkoumat,totéž slovinci
  • 0
Cogito ergo sun ...

#59 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:13

polas N85 napsal/a:
rakouští policisté dříve i celníci šikanují české řidiče,když se jim něco nezdá,neváhají vše důkladně prozkoumat,totéž slovinci


šikanují? a čím?? že si udržují přehled kdo se jim pohybuje v revíru?

Jezdím do DE a A celkem často, zastavují slušně, slušně požádají o doklady i o otevření nákladního prostoru. Prohlédnou, poděkují, popřejí štastno cestu. často se snaží mluvit lámanou češtinou.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#60 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 11:00

Nevim jestli uz se to tady nemihlo, ale tohle ma pobavilo... ;)
Jen bych doplnil, ze tahle tradicni keska je umistena PRIMO ve vyhledu kamery... takze se docela divim, ze na to prisli benga az ted... :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama