Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#1 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:07

Spousta lidí mě za toto vlákno nebude mít rádo, ale bohužel toto téma musím znovu otevřít. Už po několikáté jsem byl svědkem, že keš založená úplným nováčkem (do 20 nálezů) byla hodně špatná. Nechci nijak diskriminovat nováčky v jejich rozletu, ale myslím, že by bylo vhodné nastavit jasná pravidla pro zakládání keší nováčky (na něž by dohlíželi retrívři). Kolik geocacherského "rozumu" pobere člověk, který viděl 12 keší a má 3 založené (z toho okamžitě dvě disablované)? Tady je poslední případ z mého okolí GC1HH24. Navrhoval bych omezení zakládání keší pro nováčky pod 50 keší. Nezakázal bych jim zcela zakládání. Pokud by nováček opravdu chtěl něco založit, kontaktoval by některého zkušeného geocachera z okolí (to dnes již není problém) a ten by zkontroloval a zaručil se za vhodnost umístění v terénu, provedení keše a dalších náležitostí. Popřípadě by nováčka trochu korigoval. Tak a teď mě kamenujte!
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:20

Ono nějak není za co kamenovat...Zkušenosti jsou zkušenosti.
  • 0

#3 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:43

co ti brání keše nováčků prostě nehledat?
  • 0

#4 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:44

No jasny....pro budou asi vsichni. Akoratze to asi nepujde (kvuli graundspiku a tak)
  • 0

#5 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:45

Někdy se to ale povede.. Nic ještě nenalezl, ale jednu založil GC1FX34 a provedení schránky bylo dokonalé. ;)
  • 0

#6 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:45

Tak s tím bych plně souhlasil. NAposledy mě takhle vypekl Rybník Žabka v Přibyslavi GC1F6KM Autor měl dvě nalezené a hned musel zakládat novou keš. Samozřejmě, že to byl průser. Nechtěl bych také nikoho omezovat, ale kdyby někdo chtěl hned po dvou nálezech zakládat svou kešku,tak by nebyl špatný nápad, at to s ním udělá zkušený kačer, jinak at to reviewer nepustí ven. Přece jen když máš alespon 50 nálezů, tak už je trochu větší pravděpodobnost, že bude vše OK :-)
  • 0

#7 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 8:46

Já myslím, že je to nesmysl. Nepozoruji žádnou zásadní korelaci mezi "zkušenostmi" vyjádřenými počtem nalezených keší a kvalitou keší založených. A když vidím, jak se o své keše "starají" lidé, co jich našli tisíce a založili desítky, mám pocit že by bylo užitečnější opačné pravidlo :(
  • 0

#8 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:02

Kaote vidím, že jsi z už principu proti. Nevadí... Čekal jsem i tyto názory...Zkus ale sám navrhnout něco, co by pomohlo vyřešit problém nedbale založených keší nováčky... Kritizovat je snazší než něco konstruktivního vymyslet. Nic není černé ani bílé. Neříkám, že nováček nemůže založit dobrou keš a stejně tak znám i zasloužilé hledače, kteří keše rozsévají a pak se o ně nestarají. Bohužel častěji narážím na ty špatné nováčkovské keše, než na ty dobré nováčkovské. Silná korelace mezi počtem nálezů a kvalitou asi sice není, ale jisté omezení pro nováčky by zmenšilo pravděpodobnost založení tzv. "huráá rychlokeše".
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:04

kaote napsal/a:
Já myslím, že je to nesmysl. Nepozoruji žádnou zásadní korelaci mezi "zkušenostmi" vyjádřenými počtem nalezených keší a kvalitou keší založených. A když vidím, jak se o své keše "starají" lidé, co jich našli tisíce a založili desítky, mám pocit že by bylo užitečnější opačné pravidlo :(


Souhlasím s tímhle názorem a moje zkušenosti ho jen potvrzují.

O kvalitě založené a provozované keše rozhoduje fantazie a pečlivost autora, nikoliv počet nalezených městských mikro.

Zajeďte si zakešovat do NDR, ještě rádi oceníte kvalitu keší v ČR.

A pro nick Honzik&Pavlinka:
Takováhle debata patří na fóra GS, ne sem, My pravidla neurčujeme, my tu hru jen hrajeme.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:07

swenney napsal/a:
No jasny....pro budou asi vsichni. Akoratze to asi nepujde (kvuli graundspiku a tak)


Reviewer má povinnost schvalovat vše do zapadá do pravidel, nebo je autoritou? Koukni sem http://www.geocachin...9980#post_99980
Kdo z nováčků by si stěžoval u Groundspeaku. Nováčci ani nemají tušení, že něco takového existuje...
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:09

pawlick napsal/a:
Přece jen když máš alespon 50 nálezů, tak už je trochu větší pravděpodobnost, že bude vše OK :-)


aha, takze si proste pred zalozenim na doplneni poctu odskoci do prahy, brna... vezme si ty rychlovky super mestske pochcane mikro v bordelu a bude mit hnedka jasno, jak to ma spravne vypadat. :D

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Nechci nijak diskriminovat nováčky v jejich rozletu, ale myslím, že by bylo vhodné nastavit jasná pravidla pro zakládání keší nováčky (na něž by dohlíželi retrívři).


jaka jasna pravidla? :) jasna pravidla zakladani jsou dana, ty do toho motas nejasnou podminku navstevy x mist. nebo bude podminka navstivte nejdriv matrix, stolovou horu, vetrnou fletnu a jizerske pomnicky, tyto kese byly estetickou komisi uznany jako vhodne k pouceni? :D

revieweri maji prace nad hlavu, pokud chces nekoho ukolovat, zacni u sebe. stan se treba dalsim reviewerem a muzes zacit

limity na zalozeni kesi je blbost, je hromada kesi zalozena kacery se 100 a vic nalezy a stejne si jeden u nich jen rekne - proboha proc?
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:12

Tahle debata je tu koukám taky pořád dokolečka, co? Btw. pokud se vám nechce hledat výsledky těch minulých, tak jen shrnutí... Vždycky z toho nakonec vylezlo, že takovéhle omezení je blbost, protože pojem "nováček" je naprosto nekvantifikovatelný, přinejmenším ne počtem nalezených cachí (a to ještě bráno jako číslem v profilu, které nemusí, a v mnoha případech neodpovídá, realitě). Nicméně na rozdíl od Kaoteho si myslím, že nějaká korelace tam bohužel opravdu najít jde. :( edit: A ještě k tomu shrnutí... vždycky z toho byl flame s alespoň jedním uraženým "nováčkem" a mnoha nasranými ostatními. Jsem zvědavej, jaká bude bilance tentokrát. ;)
  • 0

#13 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:13

Povazuji to za naprosty nesmysl. Kdo Ti dava jenom to pravo uvazovat o tom, ze by jsi nekomu, na zaklade jakehosi pochybneho kriteria, odebral pravo zakladat kese? Kde jsi prisel zrovna na 50 kesi? proc zrovna 50? proc ne 100? Proc ne 1000? Navic, nikde neni zaruka toho, ze po 50ti kesich t bude lepsi nez po 5. Je to pouze snaha delat z geocachingu nejakou zabavu pro vyvolene, kde nekdo by najednou byl vic nez nekdo jiny. To se snad tim, ze najdu 50tou kesku, neco od te 49 zmeni? stanu se najednou expertem na zakladani, ze uz mi to milostive dovolis? Pokud mas problem s novackovyskymi kesemi, tak na ne proste nechod - precti si listing, podivej se na profil , jak je stary uzivatel. Co Ti brani vybirat si kese jenom lidi, kteri maji >5000 , aby jsi mel naprostou jistotu, ze nenarazis na horsi kes?
  • 0

#14 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:13

Ahoj.
Jsem taky "nováček", mám nalezeno necelých 30 kešek převážně po městě, georobotci jsou ještě malincí na to, aby hledali se mnou, ale jen co z toho něco budou mít, budeme hledat všichni včetně mé ženy, která je ortodoxní odpírač veškeré techniky včetně GPS a kešky by hledala nejlépe podle papírové mapy z dob pirátů z Karibiku.
Mám založenou zatím jednu kešku, pro mě "na zkoušku", jestli se bude líbit. A podle listingu a logů si o ní udělej obrázek sám: http://www.geocachin...b4-81a39aa26b04.
Chystám se založit další, která v širokém okolí nemá obdoby, jen pro ni zatím nemám takové místo, aby tam vynikla, nechci ji vystavit někde, kde není nic zajímavého, i když tato keš bude velmi zvláštní sama o sobě.
Takže jak vidíš, musí se při zakládání použít i ta neznámá hmota uvnitř lebky. Pokud se Ti nováčkovské keše příčí, nelov je, jsou mezi námi (bohužel) i kačeři, kteří honí body a uvítají i to, kdyby na každé zastávce MHD byla jedna filmovka... to ovšem není můj případ, mně je naprosto jedno, kolik má kdo nálezů, je to jeho věc. Já body nehoním, jde mi o zážitky.
  • 0
Tuž tak:

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:13

Dain & Olik napsal/a:

pawlick napsal/a:
Přece jen když máš alespon 50 nálezů, tak už je trochu větší pravděpodobnost, že bude vše OK :-)


aha, takze si proste pred zalozenim na doplneni poctu odskoci do prahy, brna... vezme si ty rychlovky super mestske pochcane mikro v bordelu a bude mit hnedka jasno, jak to ma spravne vypadat. :D

Jojo a tohle je další aspekt.:D 100 mikro v Praze je úplně něco jiného než pět vymakaných cachí někde mimo město.
  • 0

#16 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:14

O kvalitě založené a provozované keše rozhoduje fantazie a pečlivost autora, nikoliv počet nalezených městských mikro.


Zcela souhlasím... Co ale navrhuješ pro minimalizovaní hurá keší, špatně založených keší nováčky? Koukni na poslední případ u nás doma GC1HH24 Stačilo by ownerovi někdo poradil, že takto je to špatně...
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#17 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:15

Honzik&Pavlinka napsal/a:Zkus ale sám navrhnout něco, co by pomohlo vyřešit problém nedbale založených keší nováčky...



A není nejjednodušším řešením prostě na takové keše, pokud mi vadí, prostě nechodit? Obvykle se poznají už z listingu.
  • 0

#18 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:17

Tragedie_v_JZD napsal/a:
Povazuji to za naprosty nesmysl. Kdo Ti dava jenom to pravo uvazovat o tom, ze by jsi nekomu, na zaklade jakehosi pochybneho kriteria, odebral pravo zakladat kese?


Nikomu právo zakládat neberu! Jen si myslím, že by se mělo dávat větší pozor na nováčky co a jakým způsobem zakládají a popřípadě jim pomoci!
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#19 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:20

kaote napsal/a:

Honzik&Pavlinka napsal/a:Zkus ale sám navrhnout něco, co by pomohlo vyřešit problém nedbale založených keší nováčky...



A není nejjednodušším řešením prostě na takové keše, pokud mi vadí, prostě nechodit? Obvykle se poznají už z listingu.


Vysvětli mi proč mají vznikat už od základů špatné keše... Bohužel s rostoucí popularitou GC roste nováčkovská základna a i počet špatných nebo obyčejných keší... které pak zastinují ty dobré...
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:21

Honzik&Pavlinka napsal/a:

O kvalitě založené a provozované keše rozhoduje fantazie a pečlivost autora, nikoliv počet nalezených městských mikro.


Zcela souhlasím... Co ale navrhuješ pro minimalizovaní hurá keší, špatně založených keší nováčky? Koukni na poslední případ u nás doma GC1HH24 Stačilo by ownerovi někdo poradil, že takto je to špatně...


jeeezis marjaaaa, tak mu porad. napis mu. nabidni se. udelal to nekdo? snazil se nekdo vyresit s autorem, kde je chyba? jestli je to uplne blbe, nebo jen neni jeste umistena? nebo jste jen vsichni napsali dnf?

to je porad NEKDO by mu mel poradit, NEKDO by mel kontrolovat.... misto dvou dlouhych novych vlaken, stacil jeden stredni email novackovi s nabidkou.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama