Přejít na obsah


Fotka

Přetížená fronta - posun limitu na schválení


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
104 odpovědí na toto téma

#61 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 16:59

Dneska uz ale par cache vybehlo, tak se snad jeste vecer pridaji dalsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#62 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 18:27

Nevím jestli nemám u TTR nějakou protekci, ale všechny moje cache vyběhly ten večer co jsem je dal publikovat, popřípadě jindy, pokud jsem o to požádal, prostě díky kluci :D
  • 0

#63 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 20:15

Mejstro napsal/a:
Tohle jsem objevil na plzenskem webu. Docela pekna ficurka :)
http://www.gc-plzen....p?article_id=57


Vypadá to, že keškoměrka nefunguje, neboť stále ukazuje přetíženou frontu, což nejspíš není pravda...
  • 0

#64 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 21:04

Pe_Bo napsal/a:
Vypadá to, že keškoměrka nefunguje, neboť stále ukazuje přetíženou frontu, což nejspíš není pravda...


No podle mé čerstvé zkušenosti to vypadá, že to asi pravda je. Čekal jsem na schválení šest dní až do včerejška. A za tu dobu přibylo v ČR snad méně keší než za posledních 24 hodin. Takže se to už začíná zlepšovat. Dneska to byla sms smršť.
  • 0

#65 island968

island968

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 23:09

Už také čekáme nepříjemně dlouho. To jse nám ještě nestalo.:(
  • 0

#66 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 10:46

Já čekám s 250, že se pokusím kolem o nějaké FTF a už pěkně dlouho vůbec žádná keška a to vím od jiných kačerů, že mají keše ke schválení a nic. Jako by se všechno zaseklo :(
  • 0

#67 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 21:37

Tak mám keš ke schválení, čekám už pátý den a nic :@. Reakce žádná, listing jsem x-krát kontrolovala, tak nevím kde je problém. Říkala jsem si, že toho mají revieweři dost, ale dneska byla poblíž aktivována nová keška ze včera:o. Tak to už vůbec nechápu a říkám upřímně, že mě to přestává bavit... Do kešky jsem navíc vložila 2xTB, tak jsem zvědavá, jestli se někdy dočkají společně se mnou...
  • 0

#68 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 22:13

slevik napsal/a:
... Říkala jsem si, že toho mají revieweři dost, ale dneska byla poblíž aktivována nová keška ze včera:o. ...


Ono to nemusela být keš ze včera, to datum "Date Placed" si kačeři občas také upravují, aby pak v seznamu nových keší byla ta jejich na první straně a ne podle data fyzického uložení krabičky někde na dalších stranách.
  • 0

#69 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 0:18

Je vidět že stále kačeři nevědí jak jsou ve frontě keše řazené - přeci je logické, že to nemůže být dle čehokoliv, co může autor keše editovat, jako je právě datum Placed, které se plně dá editovat kdykoliv a které je jen orientační - někdo ho upraví na aktuální, někdo tam nechá to nastavené už při prvním odeslání listingu. Čili - keše jsou vskutku řazeny dle data, ale ne Placed, ale data VYGENEROVÁNÍ listingu, tj. data kdy byl formulář prvně odeslán a kdy tedy došlo k založení základů v databázi a přidělení kódu GCxxxx k listingu (dle něho abecedně se pak řadí, což je ekvivalent data vygenerování) - proto se úplně klidně může stát, že někdo na zveřejnění keše čeká týden, nekdo ani ne den - ten druhý tak krátce proto, že si dal s přípravou více práce, listing déle "ladil" a je tedy ve frontě výš než ten, který ho sice před týdnem aktivoval, ale hned "z voleje", aneb žádná příprava listingu - jinak řečeno ten komu byl publikován listing dříve na něm i dříve začal dělat, byť ho k aktivaci dal později. Toť celé a myslím že i spravedlivé, přeci nejde o to rychle sesmolit a odeslat listing, celá jeho příprava i v neaktivním stavu se takto "cení" EDIT: slevik tam má kolizi jako pr**e, takové keše odkládáme "na konec" -samosebou prioritou je zveřejnit ty co jsou OK (bohužel těch ubývá) a pak dolaďovat s autory ty závadové, u kterých se stále opakují tytéž chyby dokola (kolize, neznámá vzdálenost keše od autora tím, že nemá zadané HC, chybějící wpt,...)
  • 0

#70 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 9:08

TrainTour Reviewer napsal/a:
... u kterých se stále opakují tytéž chyby dokola (kolize, neznámá vzdálenost keše od autora tím, že nemá zadané HC, chybějící wpt,...)

Vím, že s tím jako běžný uživatel nic neudělám, ale opakující se závada je přeci důvod to zautomatizovat. Všem je přeci jasné, že to, co se tady stále opakuje a už bylo tisíckrát řečeno, si stejně zapamatují jen ti, kteří se GC už nějakou dobu zabývají a kteří se nějak ze svých chyb poučili. Myslím si, že není moc nováčků, kteří důsledně přečtou všechny návody a dokonce je i pochopí. Je pravda, že jsem začínal v době, kdy GC ještě nebyl masovou záležitostí, ale z dnešního pohledu obdivuji trpělivost reviewerů, kteří mi dokola vysvětlovali naprosté základy a nutili mě opravovat to, co jsem už považoval za dokonalé. Když si představím, že takových tupců, jako jsem já, mají desítky týdně, pak je mi jich líto. Ale právě proto si myslím, že spousta této nevděčné činnosti je z jejich strany zbytečná. Vždyť přeci nemusí být takový problém, aby mi nějaký skript při odeslání listingu keše zkontroloval ty základy (máš HC, máš WP, máš atributy, není kolize, ...?).
Podnět na tuto úpravu by ale měl asi vyjít ze strany reviewerů. Ti určitě přijdou ještě na další vylepšení a zjednodušení své práce. Do té doby jim mohu pomoci jen tím, že se budu snažit dělat chyb co nejméně.
  • 0

#71 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 11:06

Myslim, ze hodne by pomohla i lokalizace GC.com do ruznych jazyku. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#72 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 11:20

kapsa napsal/a:
Myslim, ze hodne by pomohla i lokalizace GC.com do ruznych jazyku. ;)


Cha, ani nevíš, kolikrát jsem se to snažil nadnést na fóru gc.com :D A to i s nabídkou, že jim to prakticky přeložím sám, stačí, když dodají texty :). Vždy se mi vysmáli dokonce i někteří kačeři, natož vedení - k lokalizaci prostě není vůle... ;)
  • 0

#73 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 11:24

On se Groundspeak bohužel, pokud jde o stránky GC.com moc nesnaží, a to ani pro PM. To se týká evidentně i reviewerů. Jazyky, statistiky, editace listingů i pro html neznalé, inteligentnější vyhledávání keší i mimo pocket query,... Našlo by se toho spoustu. To už je ale diskuze o něčem jiném.
  • 0
Hczech

#74 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 12:41

Sutech napsal/a:

kapsa napsal/a:
Myslim, ze hodne by pomohla i lokalizace GC.com do ruznych jazyku. ;)


Cha, ani nevíš, kolikrát jsem se to snažil nadnést na fóru gc.com :D A to i s nabídkou, že jim to prakticky přeložím sám, stačí, když dodají texty :). Vždy se mi vysmáli dokonce i někteří kačeři, natož vedení - k lokalizaci prostě není vůle... ;)


Myslim, ze je to fakt velka skoda, protoze by to omezilo spoustu nepresnosti, nedorozumeni a chyb - a to nejen pri zakladani. Ne kazdy je v anglictine dokonaly a pritom toho textu tam zase tolik neni, aby to byl technicky problem .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#75 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:18

Cituji: Je vidět že stále kačeři nevědí jak jsou ve frontě keše řazené - přeci je logické, že to nemůže být dle čehokoliv, co může autor keše editovat, jako je právě datum Placed, které se plně dá editovat kdykoliv a které je jen orientační - někdo ho upraví na aktuální, někdo tam nechá to nastavené už při prvním odeslání listingu.
Čili - keše jsou vskutku řazeny dle data, ale ne Placed, ale data VYGENEROVÁNÍ listingu, tj. data kdy byl formulář prvně odeslán a kdy tedy došlo k založení základů v databázi a přidělení kódu GCxxxx k listingu (dle něho abecedně se pak řadí, což je ekvivalent data vygenerování) - proto se úplně klidně může stát, že někdo na zveřejnění keše čeká týden, nekdo ani ne den - ten druhý tak krátce proto, že si dal s přípravou více práce, listing déle "ladil" a je tedy ve frontě výš než ten, který ho sice před týdnem aktivoval, ale hned "z voleje", aneb žádná příprava listingu - jinak řečeno ten komu byl publikován listing dříve na něm i dříve začal dělat, byť ho k aktivaci dal později. Toť celé a myslím že i spravedlivé, přeci nejde o to rychle sesmolit a odeslat listing, celá jeho příprava i v neaktivním stavu se takto "cení"

Tak s tímhle nemohu souhlasit! Přece nebudu odesílat rozpracovaný listing a pak na něm teprve dělat... Není snad praktičtější si pěkně v klidu doma (na pc) sepsat listing, nachystat si k tomu další údaje atd. a teprve až to budu mít vše hotové, "sesmolit" to na gc.com a odeslat? Já to teda tak udělala a myslím si, že by to tak mělo být.
A teda nemyslím si, že jsem si s přípravou keše dala míň práce než ten, kdo ji zpracovával postupně na gc.com:|. Naopak, já mám dojem, že jsem si dala hodně záležet.
Takže mi až tak spravedlivé nepřijde, že se cení to, že někdo zpracovává listing postupně na gc.com. Já ho smolila taky pečlivě a dlouho a přitom to nikdo neocení...
Jo, uznávám "přehlídla" jsem jednu kolizi, což si myslím, že se ovšem může stát každému. Ta keš, s kterou mám kolizi, začíná úplně jinde než moje nechystaná a v Hradci je keší až až, takže jaksi všechny odlovené ještě nemám. Takže jsem nemohla tušit...ale samozřejmě chápu a zkusím s tím něco vymyslet (už jsem se pokusila;) ).
Jen tedy nechápu, proč reviewer nenapíše rovnou "odsouvám tvoji keš dozadu, je tam kolize". Ale odsune ji a vyjádří se až za další dobu :(.
  • 0

#76 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:30

slevik napsal/a:
.......
Jen tedy nechápu, proč reviewer nenapíše rovnou "odsouvám tvoji keš dozadu, je tam kolize". Ale odsune ji a vyjádří se až za další dobu :(.


Když reviewer je funkce neplacená a dělaná zpravidla po práci.

Takže mu to, asi v záplavě jiné práce, nevyšlo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#77 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:30

Myslím, drahá kolegyně, že jsi tak úplně nepochopila, co tím chtěl TTR říct :)
On nemyslel odeslat rozpracovaný listing a pak na něm teprve dělat - chtěl tím říct, že zatímco někdo založí listing, NEAKTIVUJE HO a dělá na něm delší dobu, tak jiní si s tím nedají žádnou práci a hned, jak založí nový listing, tak jej aktivovaný odešlou - a pak se v něm často objevují chyby.
To řazení listingů je dle prvního odeslání (zda je listing aktivovaný nebo ne, to v tomto nehraje žádnou roli). Příklad:

Kačer A založí 4.2.2009 listing, který neaktivuje, nevyplní žádná data, prostě jej jen založí. Listing dostane wpt. GCABC. Postupně na něm dělá a odešle do aktivovaný až 8.2.2009
Kačer B založí listing 7.2.2009 a okamžitě ho odešle. Jeho wpt. je GCDEF.

Protože Kačer A má wpt. "nižší", je jeho listing ve frontě výše, než Kačera B, i když tento svoji aktivaci poslal o den dříve :) Toto je jen ilustrativní příklad, samozřejmě ve schvalování hrají roli i další věci, jako např. výše zmíněné chyby atd., které zpožďují publikování listingu.
  • 0

#78 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:37

Pro příště už víš, že když chceš založit keš, tak si vytvoříš na gc.com waypoint, doma si všechno připravíš, jako obvykle předem a pak finální vymazlenou podobu rovnou šoupneš do už vytvořeného kabátku a pošleš k odeslání. Krom prvního kroku se pro tebe nic nezmění.
  • 0

#79 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:45

Já to pochopila, jen jsem to možná blbě napsala...pracuje na neaktivním listingu;). Jasně, taky jsem si říkala, že holt příště založím listing a teprve pak na něm budu dělat, uložím keš a podobně, když se to teda cení. Udělala jsem holt chybu v tom, že jsem listing zpracovávala jen na svém pc, pár dní jsem jen chodila zaměřovat keš, hledala obrázky apod. a teprve, když jsem měla všechno "ready", jsem to hodila na gc. com a rovnou aktivovala.
  • 0

#80 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:53

A co vám tak vadí, že musíte čekat na schválení. Když si něco objednáte přes internet tak to také zpravidla nemáte za hodinu doma a někdy se díky české poště načekáte ještě déle :). Takže odešlete keš ke schválení a běžte ven lovit kešky, protože to je mnohem lepší ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama