Přejít na obsah


Fotka

Přetížená fronta - posun limitu na schválení


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
104 odpovědí na toto téma

#81 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:55

hmm, to nekdo v GS pri vytvareni tohohlle queueing algoritmu musel fakt hodne premejslet:o koukam, co vsechno jeste nevim. jsem myslel, ze to jede klasicky na principu FIFO zpracovani. ono ale stejne, sebelepsi algoritmizace je k nicemu, kdyz tam neni odpovidajici procesor ze ? :D myslim, ze 2 novi retryvri by se tu urcite uzivili, resp. meli by urcite zadarmo co delat:) nejde jen o nove kese, ale jak zjistuju, a ruku na srdce, tak i bezna udrzba zacina dost kulhat ;) byl bych nerad, aby skutecne nepovedene a treba i pravidla porusujici kese cekaly tyden ci dva na reakci retryvra, nez se k nim skrz frontu prokouse :|
  • 0

#82 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:12

slevik napsal/a:
vůbec nechápu a říkám upřímně, že mě to přestává bavit... Do kešky jsem navíc vložila 2xTB, tak jsem zvědavá, jestli se někdy dočkají společně se mnou...


No vidíš, rozčiluješ se, vztekáš se, ale doporučení reviewrů a návod jak založit novou keš jsi si patrně nikdy nepřečetla. Správně se do keše před publikací žádné TB a GC dávat nemají, protože se může stát, že keš nebude (z rozličných důvodů) nikdy publikovaná. To, že to tak spousta kačerů nedělá a chtějí zvýšit atraktivitu své nové keše právě takovýmto předmětem v keši navíc je jiná věc. Akorát ti chci tímto příkladem demonstrovat, že se čertíš, uvádíš důvody proč to, či ono, a přitom za to můžeš jenom ty sama... ;)

Jinak ostatní již bylo popsáno, že je nelepší založit listing a ten pak dolaďovat a až bude vše hotovo, tak poslat reviewrovi, jako nachystáno.
  • 0

#83 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:14

slevik napsal/a:
Jen tedy nechápu, proč reviewer nenapíše rovnou "odsouvám tvoji keš dozadu, je tam kolize". Ale odsune ji a vyjádří se až za další dobu :(.

Ta penalizace si myslím je docela spravedlivá. Při zakládání je přece jedna z povinností mít v okolí všechno odloveno.
  • 0

#84 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:15

ebik napsal/a:

Prostě spíš než automat na zpracování odeslaných žádostí, to chce odškrtávací seznam, který musí kačer odeslat odškrtaný, i s vysvětlením. Retrívr by ho četl, jen když se mu něco nebude zdát. Účelem toho seznamu by mělo být především to, aby donutil zakládajícího kačera promyslet všechny náležitosti mozkem a né jen některé a ještě navíc kolenem.

Odškrtávání je zbytečné, nakonec to dopadne tak, že každý odškrtne všechno automaticky, aniž by cokoliv promýšlel:)
  • 0

#85 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:17

PetrX napsal/a:
A co vám tak vadí, že musíte čekat na schválení. Když si něco objednáte přes internet tak to také zpravidla nemáte za hodinu doma a někdy se díky české poště načekáte ještě déle :). Takže odešlete keš ke schválení a běžte ven lovit kešky, protože to je mnohem lepší ;).

Že jo? Řeší se tady princip řazení ve frontě jako by šlo o kdoví co, a přitom jediný rozdíl mezi starým a novým listingem bude v tom že ten starší možná bude publikovaný o pár dní dřív. Na kešku samotnou, na návštěvnost, oblibu, atd., to nemá absolutně žádnej vliv.

Kamarád když zakládal svou první keš, tak se mě ptal "A to se tam jako po odeslání listingu pojede ten reviewer podívat?" :), a čekal že mu cache schválí tak za měsíc nejdřív :). Tak byl pak příjemně překvapenej když mu za dva dny došla zpráva že cache je aktivní.
  • 0

#86 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:19

Autacek - asi jsem četla jiná pravidla, ale četla jsem je;). Měla jsem dojem, že jsem přečetla všechno možné i nemožné, ale zřejmě se mýlím. Ale rozhodně jsem četla pravidla, na která revieweři odkazují.
A s TB jsem se při zakládání keší setkala často, tak jsem nad tím ani nepřemýšlela. Hlavně chci vypustit svůj TB do světa, tak jsem chtěla rovnou ze svojí kešky.
  • 0

#87 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:24

Mafi5bj - no jo, ale je rozdíl okolí a druhej konec města.

Já teda nevím, ale aspoň bych zrušila tu hlášku, co se objeví, když se keš odešle. Píše se tam o tom, že keš bude schválena nebo neschválena během 36-72h, pokud ne, aspoň se reviewer ozve.

Já rozhodně nemám nic proti reviewerům, myslím si, že mají náročnou práci a ztrácí tím svůj čas, takže je spíše obdivujuB). Ale některý věci mi prostě nesedí, toť jen můj názor...
  • 0

#88 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 14:42

MedoMys napsal/a:

...Leč si myslím, že by to ovšem chtělo se alespoň začít bavit o pravidlech na redukování počtu schvalovaných keší. Aby se za 10 - 15 let nestalo, že nebude místo, kam keš položit a budou pořadníky na to, aby po zaniklé keši mohl někdo založit novou.
Nevěřím, že by to byl jen náš problém.

Tomu nezabráníš. Keše se budou zakládat pořád, tak jak roste počet kačerů. Spíš bychom to měli regulovat my svým zájmem. Tedy nehnat se za bodíkem do kdejakých srač*ek. Když vidím, jak někteří z nás obracejí a rozebírají vše, jen aby keš našli, je mi z toho někdy špatně. Když vidím mizernou keš, nejdu na ni a nelognu i kdybych ji měl v ruce. Pokud budeme takovéto kešky ignorovat, brzy zaniknou nebo nebudou přibývat. Pomohlo by třeba zavést oblíbenost keše, jakési hodnocení v podobě hvězdiček.
  • 0

#89 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 15:21

pgnext napsal/a:

MedoMys napsal/a:

...Leč si myslím, že by to ovšem chtělo se alespoň začít bavit o pravidlech na redukování počtu schvalovaných keší. Aby se za 10 - 15 let nestalo, že nebude místo, kam keš položit a budou pořadníky na to, aby po zaniklé keši mohl někdo založit novou.
Nevěřím, že by to byl jen náš problém.

Tomu nezabráníš. Keše se budou zakládat pořád, tak jak roste počet kačerů. Spíš bychom to měli regulovat my svým zájmem. Tedy nehnat se za bodíkem do kdejakých srač*ek. Když vidím, jak někteří z nás obracejí a rozebírají vše, jen aby keš našli, je mi z toho někdy špatně. Když vidím mizernou keš, nejdu na ni a nelognu i kdybych ji měl v ruce. Pokud budeme takovéto kešky ignorovat, brzy zaniknou nebo nebudou přibývat. Pomohlo by třeba zavést oblíbenost keše, jakési hodnocení v podobě hvězdiček.


Nechces se prvne rozhlidnout tady po foru nez s hodnocenim kesi objevis ameriku? :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#90 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:52

TrainTour Reviewer napsal/a:
někdo na zveřejnění keše čeká týden, nekdo ani ne den - ten druhý tak krátce proto, že si dal s přípravou více práce, listing déle "ladil" a je tedy ve frontě výš než ten, který ho sice před týdnem aktivoval, ale hned "z voleje", aneb žádná příprava listingu ...


Trochu nešťastná formulace, protože někdo klidně může obrázky a listing cache chystat na svém počítači a listing založí až později. Ale řazení podle přidělených kódů WP je logické.
Jen pak trochu nakrkne, když si nějaký kačer tahá triko, že mu stačí zvednout telefon a jeho cache je za pár chvil venku (a je pak jedno, jestli je to pravda nebo chvastounství dotyčného) :|

Autacek napsal/a:
No vidíš, rozčiluješ se, vztekáš se, ale doporučení reviewrů a návod jak založit novou keš jsi si patrně nikdy nepřečetla. Správně se do keše před publikací žádné TB a GC dávat nemají, protože se může stát, že keš nebude (z rozličných důvodů) nikdy publikovaná...


Nebuď, prosím, tak kategorický - byla publikována spousta rad a návodů pro začínající ownery a informace v nich si mnohdy protiřečí. Když jsem zakládal svoji první cache, dost mi pomohl tento článek, a v něm se dočteš toto: (...)pokud přidáte do keše ještě nějaké travelbugy a geocoiny, které jste předtím nalovili, můžete si být jisti, že se na vaši kešku vydá několik kačerů pod vidinou FTF a vy se pak budete moci smát nad jejich zážitky při boji o prvotní nalezení keše.;)

Mafi5bj napsal/a:
Ta penalizace si myslím je docela spravedlivá. Při zakládání je přece jedna z povinností mít v okolí všechno odloveno.


Opět jen doporučení - ale často nesplnitelné. Jak můžeš vědět, že pětková mysterka s otazníčkem o dva km dál nemá finále zrovna na tvém místě? Bez prověření reviewerem 100% jistoty nikdy nebudeš mít.
  • 0

#91 charles86

charles86

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:12

Ach jo :( já jsem před 4 dny uložil svou první tradiční kešku, vše podle návodu. A porád nic...:( čekám a čekám, už je tomu 4 dny, ach jo:(
  • 0

#92 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:14

charles vytrvej ;-)
  • 0

#93 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:28

Možná, že jsem výjimka, ale s publikací těch svých pár kousků jsem neměl nejmenší problém. Jo, bylo tu pár kolizí, zapomněl jsem na něco v listingu, vše bylo ale doladěno - jak říká wmh - medle. Proto nezoufjte, řada na vás zcela jistě dojde! Život je sice krátký, ale 5-7 dní vás jistě nezabije! Reviewervství je funkce NEPLACENÁ, na to nezapomínejte. A navíc - s úsměvem jde všechno líp!!! :D:D:D
  • 0

#94 charles86

charles86

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:27

Můžete mi někdo doporučit nějakej html program, nebo něco v čem se píše listing??? Abych tam mohl rozlišovat barvu, velikost atd., please poradte někdo, zakládám druhou cacha chci aby to vypadalo líp a chci to mít dobře aby to bylo schválené rychleji...děkuji;)
  • 0

#95 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:38

charles86 napsal/a:
Můžete mi někdo doporučit nějakej html program, nebo něco v čem se píše listing??? Abych tam mohl rozlišovat barvu, velikost atd., please poradte někdo, zakládám druhou cacha chci aby to vypadalo líp a chci to mít dobře aby to bylo schválené rychleji...děkuji;)


Sice tvůj dotaz patří do poradny, ale každý jsme jednou začínali;)

HTML můžeš upravovat v poznámkovém bloku, ale musíš jej ovládat. Pokud se chceš základy html naučit (což nikdy není na škodu), zkus tento výborný webík, kde najdeš vše podstatné o html a pro editaci listingů ti to bude stačit. Dočteš se tam i o pár editorech.

Pokud se učit html nechceš, stáhni si nějaký tzv. wysiwyg editor (pokud máš v počítači MS Office, dost možná tam budeš mít program FrontPage, který se dá celkem s úspěchem použít, i když pravověrní internetoví nadšenci jej zavrhují;))

Btw. jestli chceš, aby to vypadalo líp, tak se neboj vylepšovat průběžně svou první cache. Zlepšením (nejen) listingu nikdy nic nepokazíš a odměnou ti pak budou kladné reakce nálezců.
  • 0

#96 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:39

charles86 napsal/a:
Můžete mi někdo doporučit nějakej html program, nebo něco v čem se píše listing??? Abych tam mohl rozlišovat barvu, velikost atd., please poradte někdo, zakládám druhou cacha chci aby to vypadalo líp a chci to mít dobře aby to bylo schválené rychleji...děkuji;)


Když to budeš mít v HTML tak se doba schvalování jen těžko změní a ono to ne vždy v HTML vypadá lépe než v běžném textu;)
Když už zakládáš svou druhou cacha, tak bys už snad mohl vědět že se to píše cache. Radši napiš keš.

PS. tady se dozvíš něco o HTML http://www.jakpsatweb.cz/
  • 0

#97 charles86

charles86

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:41

Děkuji...cacha jen překlep :D
  • 0

#98 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:54

K TB/GC před schválením - že je dáte fyzicky do keše to až tak nevadí (když nebude schválena, tak se holt z keše dají do keše jiné). Horší je zalogování TB-GC IN před publikací, to už je na pováženou - keška u které není jisté schválení by rozhodně před publish logem NEMĚLA logicky mít nic v inventáři - ať už kvůli majitelům TB-GC kteří tak nevědí kde je, tak kvůli statistice cest TB a GC atd. - čili log IN opravdu až po publikaci, kdy je keška oživena. Co se týče FIFO zpracování jak píše AgentJ - ale vždyť to tak je! Jen si AgentJ i ostatní neuvědomují, že stav keše aktivní-neaktivní či datum Placed by, to vše jsou parametry, které se měnit mohou kdykoliv, a to by znamenalo, že keška by ve frontě cestovala nahoru, dolů dle změny data či po deaktivaci a opětovné aktivaci. Jediný parametr, který nikdo u keše před publikací nezmění, je právě její GC kód přiřazený při vygenerování listingu, čili dle data jeho založení, proto řazení takové. A proč je lepší si listing chystat na GC.com a ne doma? Sám jsem to tak dělal vždy a důvodů je několik, např.: 1) rozpracovaný neaktivní listing už v systému blokuje své místo, čili slouží jako jakási rezervace místa. Když autor na souřadnicích keše listing založí, má jistotu, že by měl přednost před jiným, kdo ho tam založí později (nemá však jistotu, že tam už není jiná kolize se starší keší, samosebou-to jedině na dotaz na reviewery) - taková blokace je reviewery uznávána tak do 14 dní u tradiční a do měsíce u jiné keše, čili zahajovat tvorbu listingu o moc dříve nemá smysl, tato výhoda by padla 2) je hezké si listing v HTML dělat na svém PC, ale výsledek se přeci neshoduje s tím, jak to bude vypadat na webu GC.com! Už např. kvůli užšímu místu na listing (vlevo sloupec bannerů, vpravo menu Navigation, to reálný listing zužuje) - čili zvlášť u členitých listingů s formátováním a obrázky je takováto průběžná kontola, jak to na GC.com bude vypadat, důležitá 3) už při prvním odeslání listingu formulář automaticky upozorňuje na to, co je třeba doplnit - atributy, u jiných než tradičních keší i waypointy atd. - čili kdo si založí základ dřív, ví co ho čeká k doplnění 4) jak se listing průběžně rozšiřuje a kontroluje jeho vzhled, kačer snáze pozná, co mu tam chybí - např. na chybějící atributy varuje v pravém menu příslušný nápis atd. - je tedy snazší kontrola než vše připravit naráz ze zdrojů hotových bokem 5) při založení základu listingu předem před finálním umístěním keše do terénu autor ví, jaký jeho listing bude mít GC kód - ten pak lze použít v nápisu na keši, v logbooku.... pro jasnou identifikaci - to řada kačerů má, že. Kdo nejprve kešku umístí do terénu a až pak generuje listing, těžko GC kód ví Mé reviewerské zkušenosti říkají, že když ve frontě vidím listing, který má nižší GC kód a byl tedy i dle data založen o dost dříve (autor na něm dělal průběžně viz výše), tak to je zpravidla vůbec či daleko méně chybové než listingy prdlé na GC.com narychlo horkou jehlou - nemyslím kvalitu textu, obrázků, to se připraví i bokem pěkně, ale právě základní problémy jako zapomenutý final wpt., atributy, rozhozené formátování listingu, příliš široký obrázek roztahující celý web GC.com neúměrně do šířky a podobně - zkrátka průběžná práce na listingu a zpětná jeho kontola užitečná je, to mi věřte Ale viz bod 1) - nemá smysl zakládat listingový základ už při "první myšlence na keš" x měsíců předem, ale aby to bylo i jako rezervace (s případným dotazem na volnost) tedy max. 14-30 dní. Toť vše ke sdělení - je jasné, že kdo postupuje dle doporučení, návodů a postupně svůj listing na GC.com ladí, tak ten může čekat méně problémů při schválení právě proto, že si kvůli více času dal zpravidla i více záležet - a vvvo tom to je:)
  • 0

#99 charles86

charles86

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 19:06

oliver napsal/a:
já používám NVU.
http://www.czilla.cz/produkty/nvu/

Vím že to sem nepatří, ale jak pak ten vytvořený text umístím do listingu??? Ale jinak supr prográmek...
  • 0

#100 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 19:46

charles86 napsal/a:

oliver napsal/a:
já používám NVU.
http://www.czilla.cz/produkty/nvu/

Vím že to sem nepatří, ale jak pak ten vytvořený text umístím do listingu??? Ale jinak supr prográmek...

Já to dělám tak, že se v NVU přepnu na zdrojový kód, celý ho označím, dám do schárnky a potom ho vložím do popisu keše v listingu, přičemž v listingu musí být zaškrtnuto, že je to html formát.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama