Přejít na obsah


Fotka

tel nebo navigace?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 kodiaci

kodiaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 9:24

ahojky, jelikož se docela rychle blíží ježíšek, tak si mu chci napsat :-D geocaching nás docela chytil, jenže se snažíme vše hledat s navigací tom tom xl one a ta opravdu není to nejvhodnější. jsme např uprostřed lesa a na navigaci mi to ukáže že stojíme na silnici, prostě to chce trochu změnu. chtěla bych se proto zeptat co je opravdu nejvhodnější na geocaching, aby nás to ale finančně nezruinovalo :-D jelikož mi odchází pomalu telefon do věčných lovišť tak jsem přemýšlela nad nějakým telefonem, slyšela jsem že jsou vhodná PDA (ale nemám ani páru co to je :-D ) poradí mi prosím někdo. moc díky.ahojky
  • 0

#2 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 9:43

... záleží na rozpočtu ...
  • 0

#3 kodiaci

kodiaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:00

to je mi jasný, ale teď mi zrovna nejde tolik o to kolik to stojí, ale spíš o informace co je dobrý, co ne. třeba nemám ani páru co to je to PDA :-( no jo ženská :-D
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:04

kodiaci napsal/a:
to je mi jasný, ale teď mi zrovna nejde tolik o to kolik to stojí, ale spíš o informace co je dobrý, co ne.
třeba nemám ani páru co to je to PDA :-(

no jo ženská :-D


Řekl bych, že pokud člověk není právě typ, co se orientuje v programech, ve změnách jejich verzí a v podobných nesmyslech, tak si dost usnadní práci, když si koupí pořádnou GPSku s mapou.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:18

kodiaci napsal/a:
to je mi jasný, ale teď mi zrovna nejde tolik o to kolik to stojí, ale spíš o informace co je dobrý, co ne.
třeba nemám ani páru co to je to PDA :-(
no jo ženská :-D

PDA je kapesní počítač. Běží na tom např. takové malě Windows pro které je spousta aplikací použitelných pro GC. Výhodou je právě univerzálnost použití, kdy si tam můžeš nainstalovat co chceš. Nevýhodou je nižší výdrž baterie a dost chatrné provedení které není příliš vhodné do terénu. Pokud chceš zařízení jen pro hledání keší s dobrou podporou GC máš v současné době 2 možnosti. Buď Garmin Oregon nebo starší Colorado. Mě se na nich nejvíc líbí že používají klasické tužkové baterky a hlavně integrovaný kompas který natáčí mapu do správného směru i když stojíš na místě.
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:41

no ac spokojeny majitel colorada, furt bych rekl, ze moznosti nejsou 2 ale 3 a na prvnim miste je 60csx ;)
  • 0

#7 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:45

Dain & Olik napsal/a:
no ac spokojeny majitel colorada, furt bych rekl, ze moznosti nejsou 2 ale 3 a na prvnim miste je 60csx ;)

Možností je hodně, ale pro GC mají nejlepší podporu právě jen ty dva. Listingy + kompas to jsou věci bez kterých už bych být nechtěl. ;)
  • 0

#8 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:54

My dáváme přednost GPS. Výhodou je:

- GPSky se napájí normálními baterkami (obvykle AA, tedy tužkové), takže pokud jsi delší dobu mimo možnost nabíjet, není problém.

- Odolnost konstrukce. GPS držíž v ruce při pohybu v terénu, může ti spadnou, někdy potřebuješ obě ruce, dáš si ji na krk, mlátíš s GPS o skálu, brodíš řeku, někdy s GPS musíš plavat na ostrov. Mobily a PDA nejsou na takovou zátěž konstruovány.

- Nemusíš instalovat a konfigurovat žádný SW a řešit problémy, když něco z něčím nefunguje.

Mobily a PDA mají jistě také své výhody, ale to ať poradí, kdo s tím má zkušenosti.

A pokud ti jde o cenu, tak lze doporučit "GARMIN Etrex H". Je to jednoduchý NEmapový přístroj bez kompasu a bez barometrického výškoměru. Ale je hodně citlivý. Display nic moc rozlišení, ale je dobře čitelný za všech podmínek. Baterky vydrží dlouho. Kde kdo tuto GPS prodává, protože si koupil lepší, myslím že ji seženeš do 1500 Kč. My ho máme a jsme spokojeni. Bez těch map je lov někdy dobrodružnější.
V tom názvu je důležíté to "H", které říká, že se jedná o citlivý přístroj.
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 11:34

JarMar napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no ac spokojeny majitel colorada, furt bych rekl, ze moznosti nejsou 2 ale 3 a na prvnim miste je 60csx ;)

Možností je hodně, ale pro GC mají nejlepší podporu právě jen ty dva. Listingy + kompas to jsou věci bez kterých už bych být nechtěl. ;)


60csx ma kompas samozrejme taky.

no a ted uz je jen co prevazi vic - listingy v jednom pristroji versus nejlepsi garminni hw. malo platne sirfIII je oproti mediateku jiny kafe.

zadavani textu u colorada je na presdrzku autorum fw, oregon je zase spis dvourucni (nebo na vykrouceni palce) - coz mne nevyhovuje. 60 a ORG je na to lip s vodotesnosti. COL a ORG maji lepsi a o kousek vetsi displej, diky tomu maji ovsem i vetsi spotrebu.

zase listingy v gps jsou paradni, to si nemuzu vynachvalit (teda spis hlavne kvuli tradickam, ze si prectu text o miste na miste, na multiny to je krapet min prakticky)

v 60tce je lepsi prace s trasami.

no a COL zatim stale neprumeruje pri zamerovani, predpokladam ze ORG taky ne.

prakticky s 60csx se hleda trochu lip nez s COL a ORG, 60ka svizneji reaguje. ale samozrejme zadny propastny rozdil ala legend x 60ka to neni.

60csx bude o nejakou ticku levnejsi.

no a ted babo rad ;) :D
  • 0

#10 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 11:46

Dain & Olik napsal/a:
no a COL zatim stale neprumeruje pri zamerovani, predpokladam ze ORG taky ne.

tady je řešení http://www.wherigo.c...6d-b16f48b79597
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:12

JarMar napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no a COL zatim stale neprumeruje pri zamerovani, predpokladam ze ORG taky ne.

tady je řešení http://www.wherigo.c...6d-b16f48b79597


o tomhle vim, ale jeste jsem nezkousel.
funguje to?
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:16

Dain & Olik napsal/a:

JarMar napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no a COL zatim stale neprumeruje pri zamerovani, predpokladam ze ORG taky ne.

tady je řešení http://www.wherigo.c...6d-b16f48b79597


o tomhle vim, ale jeste jsem nezkousel.
funguje to?


funguje
  • 0

#13 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:19

Dain & Olik napsal/a:
o tomhle vim, ale jeste jsem nezkousel.
funguje to?

Použil jsem to jen jednou při zakládání poslední cache. Nechal jsem to ráno v poledne a večer vždycky 2 min průměrovat a zatím si nikdo v logu na zaměření nestěžoval. Tak asi to funguje.
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:32

tak ja jsem teda zatim zameroval pro jistotu legendemC, ale kdyz to tvrdite .... ovsem budu vam preposilat veskere pripadne stiznosti :P
  • 0

#15 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:12

Mírně OT: Průměrování na místě (v jeden čas) není až zas tak důležité. Daleko důležitější je nechat přístroj ustálit (klidně několik minut). Průměrování měření v různou denní dobu je OK (ale k tomu ti stejně funkce v přístroji nepomůže).
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:34

no at nechas ustalit pristroj na jak dlouho chces, stejne te to neuchrani od vykyvu, ktery ti prave prumerovani zahladi. takze prumerovani dulezite samozrejme je. jinak ovsem ze pri mereni je nejlepsi flaknout s tim a nechat to v klidu lezet. (ale nechat to v klidu prumerovat ;), ne natvrdo placnout jedno zmereni)
  • 0

#17 mrkfa

mrkfa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:58

já používám garmin etrex legend HCX, jsem s ním naprosto spokojený. Přístroj prodávájí vetšinou už s turistickou mapou, která je relativně dobře udělaná a ještě mě nezklamala. Cena kolem 5tis. Výhoda také je, alespon pro me, ze si tento pristroj mohu pripnout na riditka od kola, coz dost casto (hlavne pres leto vyuzivam). Odolnost vuci narazu je take solidni. Z meho nenarocneho hlediska, perfektni
  • 0

#18 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 19:18

Používám variantu PDA (bazarové) + GPS modul. Vyhodnotil jsem to jako za nejmíň peněz nejvíc muziky :-) Nevýhoda je nutnost šetrného zacházení - nemůžeš s tím třísknout, ani ti to nesmí spadnout do kaluže. Jinak to má ale jenom výhody: veliký displej, řada programů na výběr, možnost použít i na spoustu jiných účelů než navigace...
  • 0

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 20:47

Průměrování: nechat ustálit (2-3 min) a pak průměrovat (3-5 min), pokud se za posledních 20 sekund některá souřadnice změní, opakovat.
Listing: nemusí být nutně v GPS, program HandyGeocaching (nebo Locify) v mobilu to řeší ... a navíc poskytně 100% aktuální údaje. No a když si k mobilu připojíš bluetooth GPS (cca 1500kč) máš záložní GPS.
  • 0

#20 siTsche

siTsche

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 20:55

Já vlastním PDA s mobilem (E-Ten M700) a jako aplikaci pro lovení používám RichesseGPS 2.1 a nemohu si stěžovat. Má to vše, co chci - šipku, souřadnice, vzdálenost od cíle a rychlost jakou jdu. Možnost i vpisků do poznamkového bloku k jednotlivým POI (caches). Když jdu lovit, vypnu GSM modul, aby vydržela baterie a nemam problem pár hodin. Když GSM nevypnu a běží mi GPS, tak po dvou hodinkách umíra, pravda, nevýhoda, ale telefony na volání mam ještě jiné dva tak po dobu ten jeden oželim:-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama