Přejít na obsah


Fotka

Makro pro export do TrekBuddy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#1 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 15:18

Nenašla by se tady dobrá duše, která by byla ochotna vytvořit makro pro export GG do TrekBuddy? Zkoušel jsem pochopit princip vytváření maker, ale bohužel programování není mou silnou stránkou a asi nikdy nebude :).

Teď rovnou k věci co bych si představoval, aby makro exportovalo. TrekBuddy používá pro seznam bodů (keší) soubor typu *.gpx. Tedy v podstatě XML. Tudíž by se měl vytvořit soubor GPX (možnost zvolit název a umístění) z vybraných keší v GG včetně waipointů pokud nějaké obsahuje.
Struktura souboru je následující:

Úvod
<?xml version='1.0' encoding='UTF-8' ?>
<gpx version="1.1" creator="TrekBuddy 0.9.81" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:groundspeak="http://www.groundspeak.com/cache/1/0"
xmlns:rmc="urn:net:trekbuddy:1.0:nmea:rmc" xmlns:gsm="urn:net:trekbuddy:1.0:gsm">

Dále se mohou vkládat již samotné keše a waipointy

Keš
<wpt lat="LAT" lon="LON">
    <time>ČAS</time>
    <name>NÁZEV KEŠE</name>
    <cmt>NÁPOVĚDA</cmt>
  </wpt>

LAT a LON zadávaný ve stupních (např: 52.555083333)
ČAS (míněn čas vytvoření keše) ve formátu RRRR-MM-DDTHH:MM:SSZ (např. 2008-11-07T09:24:41Z)
NÁZEV KEŠE by měl být ten popisný a né kód, za kterým by bylo v závorce typ keše a velikost pomlčka obtížnost nálezu/terénu (např. Javorský vrch (TS-2/2) )
NÁPOVĚDA by měla obsahovat HINT buď zakódovaný nebo lépe pozpátku zapsaný

Waipointy se vkládají stejným způsobem jako další bod za keškou je s tím rozdílem, že místo nápovědy bude popis Waipointů.

Waipoint
<wpt lat="LAT ve stupních" lon="LON ve stupních">
    <time>Čas</time>
    <name>Název keše</name>
    <cmt>Popis</cmt>
  </wpt>

Pokud budou vypsány veškeré keše,ukončí se soubor tagem
</gpx>

a výsledný soubor *.gpx se může uložit na požadované jméno.

Pokud by se tu někdo takový našel, kdo by toto makro naprogramoval, tak mu budu neskonale vděčný. Předem děkuji všem zúčastněným.

link: http://linuxtechs.ne...forum/index.php
  • 0

#2 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:49

Podobne makro uz nejakou dobu mam, ale bylo to pro GG1, musel bych to preklopit jako jsem predelaval WPT export, uvidim, zda na to bude o vikendu cas, obavam se, ze spise ne. Jestli pouzivas GG1, tak tady tu soucasnou verzi prikladam (vznikla upravou puvodniho makra pro GPX export). EDIT: Ted jsem se dival - mam tam puvodni desc a TB mi hint zobrazoval, tak nevim, zda bere cmt i desc jako stejny atribut?
  • 0

#3 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 20:52

Přikládám svůj export pro TrekBuddy. V názvu je název keše + IDTag, v komentáři je nápověda + Diff./Terr. Plus waypointy ... Můžete vyzkoušet, popř. uvítám nápady na vylepšení ;)
  • 0

#4 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 22:12

Tak i já zvládl vytvořit ze stávajících exportů vytvořit vlastní export pro TB. Zkuste na to kouknout a případně skloubit s vašimi a vytvořit jeden vyhovující všem ;).
  • 0

#5 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 22:01

Upravil jsem stávající export pro TrekBuddy. Archiv obsahuje dva soubory: - TrekBuddyAll.gge.pas: generuje obdobu PQ čitelnou v TrekBuddy - TrekBuddyMin.gge.pas: generuje odlehčenou verzi seznamu (neobsahuje popis keše), menší velikost rychlejší načítání v aplikaci Stahovat můžete v příloze tohoto příspěvku.
  • 0

#6 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2009 - 20:47

Nová verze TrekBuddy export 1.1 ke stažení. - oprava znaku & v názvu cache a autora (TrekBuddy by jinak házel chybu)
  • 0

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 8:14

Nějak nevím proč se tohle musí řešit nějak zvlášť, v GG2 mám možnost exportovat do PQ GPX který je s Trekbuddym kompatibilní. (Ta stručnější verze by se ale hodila protože se to v PDA hodně pomalu načítá).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 8:34

No řeším to ptroto, že některé části co TrekBuddy nečte z PQ vynechávám a tak trochu šetřím velikostí souboru. Vím nebude to mnoho, ale při více keškách to už může být už zajímavější úspora=rychlejší načítání. Dalším důvodem je výše zmíněná oprava, protože standardní export PQ v názvech keší a autorech nechává znak & a ten prostě TrekBuddy neskousne. Potažmo musí být nahrazen jeho ekvivalentem HTML.
  • 0

#9 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 12:46

Nevim jak na PDA, ale resil jsem pomale nacitani gpx v trekovi na n6230i a hodne se zrychlilo po uprave kodovani primo v gpx. Zmenil jsem utf8 na iso-8859-1 podle tech. info telefonu a cteni se zrychlilo opravdu hodne.
  • 0

#10 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:58

Nemáte někdo s těmi vyexportovanými waipointy problémy? Mě se stává, že u některých waipoitu se po startu GPS nebo příkazu Go to provede reset. U ostatních waipointu téhož souboru to funguje v pohodě. Mám Treo 650.
  • 0

#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 22:44

Takže kdyby měl někdo stejný problém jako já na svém Treu: v případě, že název waypointu byl delší než cca 32 znaků, docházelo pří zobrazení tohoto waypointu na mapě k resetu. Poprosil jsem tedy PetrX o úpravu makra, tak aby ořezával název na prvních 30 znaků a vše funguje!! Díky za úpravu makra:):)
  • 0

#12 Komik1000

Komik1000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 0:41

Dovolil jsem si další úpravu exportního makra:

- ořezává name a cmt na 126 znaků
- možnost ořezu longdescription na určitý počet znaků (hledej proměnou LongExportLength)
- odstraňuje kompletně html tagy z popisu
- odstraňuje vícenásobné zalomení řádku
- odstraňuje dlouhé mezery v textu
- přidává před název kešky a waypointu index podle typu (viz obrázek)
- možnost zobrazení ikony kešky v TB - http://www.trekbuddy...opic.php?t=3286


Vložený obrázek
  • 0

#13 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 9:55

To Komik1000: Pojďme se domluvit na jednotném makru pro TB. Já na něm pracuji a tak bych uvítal kdyby jsi sem své nápady nadhodil a společnými silami to dáme do tvaru nejoptimálnějšího pro TB. Zběžně jsem koukal, že tam děláš některé zbytečné věci jenž umí makro jazyk v jedné funkci.
  • 0

#14 Komik1000

Komik1000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 10:51

No já už na tom asi nic víc nevymyslím. To co jsem tam dotvořil klidně použij a optimalizuj. Rád se na to pak podívám. Programoval jsem naposled před několika lety, takže mi to nejde tak hladce a mám to kostrbatý. To odstranění html tagů na 4 keškách v ČR hodí hlášku out of string a nevím přesně proč. Jsou to listingy kde se objevují znaky <> v textu. Částečně jsem to ošetřil, ale stejně to není dokonalý. Tahle nejde : GC1EJBP. Ted budu pracovat spíše na CMS.
  • 0

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 10:54

Zrovna na odstraneni html je v API funkce. A funguji i regular expressions, takze by to slo delat vazne jednoduseji ... Ja sam Trekbuddyho nepouzivam, jen poznamenavam ;)
  • 0

#16 Komik1000

Komik1000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:07

tak to mi prosím poraď, já jsem se s tím mořil celou noc :(
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:11

Ja regexpy taky moc neumim, ale nakonec jsem sesmolil takovyhle prikaz, pomoci ktereho cistim HTML pro export do garmin gpsek (doposud nevydany)

http://www.pastebin.cz/6a5ccfd4b0a9e3

Metoda na komplet odmazani html ma takovouto hlavicku:
function Html2Text(const value: string): string
převede HTML na prostý text.

  • 0

#18 Komik1000

Komik1000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:40

No to mě podrž vono to funguje. Sice to má taky problémy s těmi znaky <> v textu, ale bez milosti to odřízne a nehodí chybu. Kde jsi tu funkci vyštoural? Díky.
  • 0

#19 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:46

Najdeš to v oficiální dokumentaci GeoGetu. Viz zde: http://geoget.ararat...macro:functions
  • 0

#20 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:59

Rád bych uživatele tohoto makra (jsou-li nějací :)) aby se vyjádřili jaký výpis do TB si přejí. Mě osobně se líbí verze od Komik1000 s menší modifikací a to, že by název keše byl ve tvaru Název [Typ-obtížnost/terén] (např. Sloupská divocina [M-2.5/3.5]). Systém značení waypointů se mi líbí a ten bych zachoval. Dále myslím, že je dobré z textu odstranit zcela HTML vč. obrázků (zde nevím jestli nahradit odkazem či ne, to je do diskuze) a také kompletně odstranit diakritiku. Ještě je otázka co vše dodat do cmt, jestli jak má Komik1000 nebo třeba ještě přidat krátký popis. Vyjádřete se prosím k tomu jak by se vám to líbilo a já to zapracuji do zde uveřejňovaného makra ať to máme vše při jednom.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama