Přejít na obsah


Fotka

Makro pro export do TrekBuddy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#21 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 11:59

Rád bych uživatele tohoto makra (jsou-li nějací :)) aby se vyjádřili jaký výpis do TB si přejí. Mě osobně se líbí verze od Komik1000 s menší modifikací a to, že by název keše byl ve tvaru Název [Typ-obtížnost/terén] (např. Sloupská divocina [M-2.5/3.5]). Systém značení waypointů se mi líbí a ten bych zachoval. Dále myslím, že je dobré z textu odstranit zcela HTML vč. obrázků (zde nevím jestli nahradit odkazem či ne, to je do diskuze) a také kompletně odstranit diakritiku. Ještě je otázka co vše dodat do cmt, jestli jak má Komik1000 nebo třeba ještě přidat krátký popis. Vyjádřete se prosím k tomu jak by se vám to líbilo a já to zapracuji do zde uveřejňovaného makra ať to máme vše při jednom.
  • 0

#22 Komik1000

Komik1000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:44

Podcenil jsem studování připravených funkcí. Já viděl pascal tak šup do toho... Odkaz na obrázek bych zcela vyhodil, TB to zatím neumí. Umí jen v CMS zobrazit jeden obrázek uložený vedle gpx souboru (link). Typ kešky až za názvem není vhodný pro malé displeje, u keší s delším názvem to nebude vidět.
  • 0

#23 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:49

(Jeste bych vam doporucil pouzivani vlastnosti GC.IDTag, ktera generuje krasny tag, co obsahuje typ, velikost, obtiznost a teren: napriklad TR12, UM45 a podobne)
  • 0

#24 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:53

Jj ten bude dobrej. Věděl jsem o něm kdysi dávno a teď jsem na něj zapomněl. Díky za připomenutí. To Komik: To máš vlastně pravdu, já jen, že to na mém větším displeji vypadalo lépe, ale tvůj argument je přesvědčivý. Teď tedy jestli tam dávat i obtížnost nebo ne. Možná zapracovat do makra funkci kde by si to člověk mohl vybrat zda to chce na začátku či na konci.
  • 0

#25 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:55

PetrX napsal/a:
Rád bych uživatele tohoto makra (jsou-li nějací :)) aby se vyjádřili jaký výpis do TB si přejí. Mě osobně se líbí verze od Komik1000 s menší modifikací a to, že by název keše byl ve tvaru Název [Typ-obtížnost/terén] (např. Sloupská divocina [M-2.5/3.5]). Systém značení waypointů se mi líbí a ten bych zachoval.

Dále myslím, že je dobré z textu odstranit zcela HTML vč. obrázků (zde nevím jestli nahradit odkazem či ne, to je do diskuze) a také kompletně odstranit diakritiku.

Ještě je otázka co vše dodat do cmt, jestli jak má Komik1000 nebo třeba ještě přidat krátký popis.

Vyjádřete se prosím k tomu jak by se vám to líbilo a já to zapracuji do zde uveřejňovaného makra ať to máme vše při jednom.

Já požívám svoje makro pro export pro Trekbuddy (občas použiju i to tvoje ze stránek GeoGetu) a mám ho nastavený tak, že název keše je ve tvaru: Název Typ+Velikost Obtížnost+Terén ... např. Sloupská divocina MS21. Do cmt si dávám nápovědu. To mi stačí, protože vše ostatní mám v mobilu v offline listingu. Hlavní výhodou v exportu do Trekbuddy je pro mě export waypointů ... ale způsob exportu se mi zatím nelíbil žádnej ... ale ten od Komik1000 je nadějnej (nevím co je v cmt u těch waypointů, ale líbilo kdyby tam bylo Note toho waypointu.

Díky za oživení vlánka a za další verze exportů ;)
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#26 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 12:59

V mém makru je v cmt u waypointu uložena poznámka takže to určitě splňuje tvé požadavky :).
  • 0

#27 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:09

PetrX napsal/a:
V mém makru je v cmt u waypointu uložena poznámka takže to určitě splňuje tvé požadavky :).

Jj ... to je dobře

Využívám v Trekbuddy funkce seřadit podle vzdálenosti nebo podle abecedy a furt řeším jak pojmenovávat ty waypointy, abych poznal k jaký keši patřej ... když tam bude ten typ i s názvem, tak to bude OK¨.
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#28 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:14

Teď nevím jak to myslíš s těmi waypointy. Tvar [znak]Název keše nebo jak je to teď [znak]Název waypointu (název keše).
  • 0

#29 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:25

Nemůžu se rozhodnout co by se mi víc líbilo :D Asi takhle: pojmenování keše: Název + GC.IDTag --> Cisarska studanka TS22 pojmenování waypointu: [znak] Název waypointu (název keše) --> [P] Parkoviste (Cisarska studanka)
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#30 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:35

Tak to taky udělám volitelně a bude se to moci nastavit přímo v makru. Každý si to nastaví dle svého ;)
  • 0

#31 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:41

PetrX napsal/a:
Tak to taky udělám volitelně a bude se to moci nastavit přímo v makru. Každý si to nastaví dle svého ;)


SUPER ... a kdy to bude? :D Za dvě hoďky vyrážím na lov B)

nn ... v poho ... rád si počkám ;)
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#32 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:49

Pokud vše půjde jak má a nenarazím na nějaký problém tak zítra večer by to mohlo být. Nic ovšem neslibuji. :)
  • 0

#33 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:06

No lidi, moc vás nechápu, vše se dá udělat úplně easy přes Skrýšotlač, tam si navolíte, jaké tam chcete mít parametry (hint,obtížnost,terén,kód,jméno) a nebo i s listingy kliknout na tlačítko uložit ako GPX(PQ). Prvním způsobem se ušetří pochopitelně více místa. Amobil mi vše v poho přelouská. Skrýšotlač a tlačítko uložit ako GPX(PQ) je nejlepší:D
  • 0
Jak říkám, mlčím...

#34 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:15

Jsi si asi nevšiml, že tady jde o úplně jiný program. Ano Skrýšotlač to umí, ale mi tu celou dobu hovoříme o exportu z GeoGetu který dle mého názoru poskytuje mnohem větší komfort něž skrýšotlač. V geogetu jsou sice exportní makra pro PQ ,ale z určitých důvodů nám nevyhovují a tak si děláme vlastní dle našich požadavků. Cheš-li používej si skrýšotlač, ale nevnášej to do této diskuze, která je o něčem jiném.
  • 0

#35 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:17

Kliford napsal/a:
No lidi, moc vás nechápu, vše se dá udělat úplně easy přes Skrýšotlač, tam si navolíte, jaké tam chcete mít parametry (hint,obtížnost,terén,kód,jméno) a nebo i s listingy kliknout na tlačítko uložit ako GPX(PQ). Prvním způsobem se ušetří pochopitelně více místa. Amobil mi vše v poho přelouská. Skrýšotlač a tlačítko uložit ako GPX(PQ) je nejlepší:D

Uff ... tak to neee :D ... využíváme GeoGet i pro jiné věci, než jen export pro Trekbuddy ... taky jsem dřív používal skrýšotlač, ale kdo jednou zkusí GeoGet nechce jinak B)
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:20

Kliforde, zjevne vubec netusis, o cem je tu rec. B)
  • 0

#37 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:33

no jak chcete, sem zas toho tolik neřekl:Duž mlčím:(
  • 0
Jak říkám, mlčím...

#38 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 14:52

Neboj se, hlavu ti neutrhnu :). Jen ti slušně sděluji, že zde probíráme trochu odlišné téma a program. Také jsem používal skrýšotlač, ale GeoGet je opravdu lepší, komfortnější a nabízí i další funkce, které skrýšotlač nemá (mé osobní názory).
  • 0

#39 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 15:01

jak říkám,mlčím:Dale jestli jsem to správně pochopil, tak GeoGet žádné soubory nestahuje, takže bych musel ten Skrýšotlač použít, stáhnout v XML a následně nahrát do GG.asi.
  • 0
Jak říkám, mlčím...

#40 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2009 - 15:11

Odkazuji tě na diskuzi ohledně GeoGetu 2 tam se dozvíš více a nebo přímo na stránkách programu.
V zásadě se do geogetu dá dostat kešky různými způsoby. Skrýšotlač, PQ, Geojarry, HTML listingu apod. vše vyčteš z fóra či oficiálních stránek.

http://www.geocachin...036#post_144036
http://geoget.ararat.cz/doku.php
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama