Přejít na obsah


Fotka

Makro pro export do TrekBuddy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#101 fcelar

fcelar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 7:14

ahoj, jeste se chci zeptat, kdyz exportuju timto makrem, tak vzdy misto nazvu kesky mam jen v nazvu ID kod, coz neni moc prehledne, delam neco spatne nebo to tak ma byt....myslim v nazvu pri zobrazeni v CMS. pouzivam cms od autora tohoto makra (teda doufam :-)). diky za odpoved
  • 0

#102 rakato

rakato

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 8:50

fcelar napsal/a:
... misto nazvu kesky mam jen v nazvu ID kod, coz neni moc prehledne ...

Taky mi to vadí, ale zase to má jednu výhodu - při použití FieldNotes - když tam bylo jméno keše tak FieldNotes byl tak akorát "na půl plynu", když je tam ten kód tak je logování pomocí FieldNotes pohoda.
  • 0

#103 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 12:46

Zdravím, používám poslední verzi exportního makra. U keší, které mají v názvu znak & mi pak Trekbuddy hlásí chybu při načítání seznamu. Problém jen u tagu <urlname>. Když & ručně smažu, tak to funguje. Nevím přesně na co ten tag je, tak nevím jestli by stačilo hodnoty v něm dát do CDATA. Díky
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#104 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 13:30

Fácko napsal/a:
... jestli by stačilo hodnoty v něm dát do CDATA.

Díky


Stacilo, taky jsem to tak resil...
  • 0

#105 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 22:00

Po dlouhé době jsem se dostal k úpravě makra. Nejprve zodpovím předešlé otázky. Nadmořská výška funguje a u všech keší, které je mají nastaveny se zobrazují. Jediné kde se pochopitelně nezobrazují jsou waypointy, protože ty nadmořskou výšku nemají nastavenu nebo nevím kde se dají nastavit. Zobrazení ID keše je v pořádku a tak je i nastaveno z důvodu tvorby Filed Notes. V seznamu bodů se dá přepnout tak, aby byli vydět názvy keší. Nevím kde přesně to v menu je, ale jmenuje se to "Preferovat GC název". K tomu CMS, já žádné nevytvářel a tak nevím, o kterém je řeč. Nicméně používám takové, kde se název nezobrazuje a přijde mi divné, že si člověk nezapamatuje kam jde :-). Vždyť se dá navigovat jen na jedinou keš a tu si snad zapamatuji. Tudíž v tomto ohledu nebude žádná změna a nebo změnit v CMS zobrazení <name> za <groundspeak:name>, ale to nevím jestli jde. Do nové verze jsem snad zapracoval všechny změny, které jste požadovali a které se mi zdáli smysluplné. 2.3 - pridana moznost volby co vkladat do komentare (v GPX tag CMT) - pridana moznost volby vkladani waypointu, lze specifikovat, ktere zahrnout a ktere ne - opravena chyba s tagem url Novou verzi stáhnete na stránkách GeoGetu v sekci s doplňky (makra)
  • 0

#106 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 20:01

Zdravím,
stáhl jsem poslední verzi exportního makra 2.3 a stále tam přetrvává stejná chyba jako u předchozích verzí:
u keší, které mají v názvu znak & Trekbuddy hlásí chybu při načítání seznamu, který pak nejde otevřít - konkrétně se dle hlášky která vyskočila sekl na keši Daneckuv TB & CWG hotel. Když ten znak ručně odstraním vše jede O.K.
Jinak je makro super, díky!
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#107 marbar

marbar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 8:03

Ahoj, doufám, že mi ještě někdo odpoví :D Chtěl jsem se zeptat, zda by jste neměli či nevytvořili, podrobný návod pro blbce, jak dostanu z cache, kterou si najdu na netu, keši v mém trek buddym... stahnul jsem si geoget a teď nevím kam přesně a co přesně nakopírovat. Je to sice v návodu, ale nevím co všechno... díky moc..
  • 0

#108 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 23:24

Asi budu za blbce, ale řeším to celý večer a nevím co s tím. Pročetl jsem si téma a nainstaloval si GeoGet abych viděl v TrekBuddy hint, info o typu kešky, velikost, terén obtížnost. Nicméně nevím jak na to, protože GG mi prostě po importu souboru .loc staženého z geocaching.com sice ukáže ve sloupcích terén, obtížnost, typ kešky a velikost (po instalaci pluginů) ale všechno je stejný, všude je jedničky a všechny mi ukazuje jako traditional... Četl jsem o nastavení virtualizačního skriptu v nastavení sloupců, ale netuším, co tam vlastně nastavit :-( A hint tam nemám vůbec... Prosím prosím o pomoc. Tak jsem to nakonec vyřešil, oči jako králík ale běží to :-)
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#109 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 1:17

Nesťahuj LOC ale GPX.
  • 0

#110 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 7:47

Pokud to chápu dobře tak loc mohou stáhnout všichni, gpx jen premium member - je to tak? Každopádně jsem to vyřešil Geo jarrym, akorát se mi v GG nezobrazuje u již nalezených keší že jsem je našel. Ale věřím že tohle je už po včerejším martiriu drobnost a povede se mi to rozchodit :-)
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#111 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 8:53

Nestahuj loc ani gpx, ale html stránku listingu. Patrně to ale teď, po změnách na stránkách gc.com, nebude fungovat.
  • 0

#112 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 9:14

ok, díky. A mohl by mi někdo poradit jak zobrazit v GG nalezené kešky? Čaruju s tím a nevím... Díky už mi to běží, omlouvám se :-)
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#113 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 19:04

Přecejen se ještě potřebuju zeptat - chci jet na výlet do Malé Skály. Stáhnu tedy v GG 5 nejbližších keší, ale jak docílím toho aby se mi do exportu nepletly ty ostatní?
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#114 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 20:16

naučit se používat filtry.. http://martin-tulak....amu-geoget.html
  • 0

#115 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 21:03

no, snažím se, ale nějak mi to hlava nebere. I když nastavím filtr pro Malou Skálu tak se mi nic nezobrazí. Krom toho se mi v all výběru zobrzí to co mám načtený a u kešky kterou jsem našel nemám datum kdy, jeví sejako nenalezená... :-( Nechápu jak GG pochopí že pouhým pojmenováním filtru na Malá Skála chci najít kešky tady... A proč je ve výběru oblasti pouze česká část republiky, kde je Morava? Vždyť přece při tom filtru bych podle selskýho rozumu měl nastavit nějaký souřadnice odkud to chci filtrovat ne?
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#116 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 22:07

Tak, konečně jsem pochopil, a pro ostatní chytrolíny jako já píšu, že GG (GeoGet) je jen prázdný program, který toho sice umí opravdu hodně ale musí se nějakou tou databází nakrmit, že... Takže jsem do něj nainstaloval plugin GeoJarry, který toto umí a to byl právě ten zakopanej pes. Jelikož jsem si stáhl kešky v oblasti která mne zajímala tak tam nemohla být např. ta Morava, protože tyhle kešky jsem si do databáze ještě nestáhl - až si stáhnu kešku z Grónska, tak se mi objeví i možnost filtru pro Grónsko :-) Jinak díky, filtry už jsem se naučil, program je fakt super!
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama