Přejít na obsah


Fotka

Objekty ROP


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#21 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 16:15

chemik napsal :

Ale zásluhy o rozvoj řopíků (ropiky.net) máš. Každá fotka dobrá

Bejvávalo :( To ještě nebyly knížky a závěrečné zprávy z průzkumů úseků,seznamy a mapy objektů.Ze začátku jsem si úseky pojmenovával a čísloval podle sebe.Pak přestěhován do Boleslavi, jsem prošel pár akcí s Jardou benešem a bolesl. bunkráky,párkrát s Lakoušem a Kameňákem a možná jsme se při nějaké akci v Lužických,nebo na Liběchovce potkali.Pár Plzeňáků taky občas přijelo.
No a dopadlo to jako teď s GC.Zájemců o opevnění se líhlo,začalo se s e spoustou více,či méně zdařilých rekonstrukcí,fůra knížek,publicita,tak nějak to trochu ztratilo to kouzlo objevování.Ovšem na rozdíl od GC,nové řopíky nikdo nestaví :)
  • 0

#22 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 16:43

chemic : tak ,kterej Plzeňák seš Ty ? Teď jsem po čase nakoukl na ropiky.net a ve foru jsem nalezl,že jsem po založení fotodatabáze vložil jako sedmý(šestý) fotografii řopíky.To mě tedy potešilo,navždy v první desítce.:oMomentálně ja tam asi 35000 fotek.
  • 0

#23 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 17:23

Iluvator napsal/a: P.S. Omlouvám se že jsem udělal takovou publicitu.

Není třeba se omlouvat, řopíky a jeho již jednou jmenovaný úžasný sourozenec (opevneni.cz) si publicitu zaslouží.
S těmi souřadnicemi se to má tak. Kdo jiný než kačeři může pochopit, co za tím dílem obou webů je (když pominu tu militární, fortifikační stranu věci, tam je význam neoddiskutovatelný). Kolik obrovské práce v terénu, v archivu atd. za tím od celé řady lidí je. Vděk patří zejména Ivo Vondrovskému. Náš guru, který již v osmdesátých letech inicioval a pak koordinoval systematický průzkum řopíků na území 1. republiky.
Ve svých začátcích, kdy před námi byly mraky nezaměřených řopíků, jsme si vypěstovali jakýsi majetnický syndrom. Každý, kdo si totiž pořídil GPSku, chtěl někde sosat souřadnice, chtěl je pak někde rozdávat. Celá řada takovýchto "sběratelů" slibovala hory-doly, jak nám v zaměřování pomůžou, jak s načatým dílem díky nim pohneme. A právě ti největší loudilové, kteří snesli kýbl důvodů, se po nabytí souřadnic vypařili jak pára nad hrncem. Proto jsme je veřejně nevystavili. Vzhledem k tomu, že jsem se na zaměřování také trochu podílel, tak se pasuji do jakési role mluvčího za všechny ty zaměřovatele a snažím se naše dílo trochu chránit.
Dalším důvodem, proč ještě souřadnice nejsou k dispozici je ten, že dílo není hotové. Ke své dokonalosti, mít souřadnice všech objektů postavených v roce 1938, toho ještě pár chybí. Česko se nám snad podaří v horizontu jednoho či dvou let snad dát do kupy. Slovensko bude asi hodně obtížné, Podkarpatka prakticky nemožná.
Nicméně, nějaká tlustá čára se udělat musí a tak v současné době můžeme říci, že I. sbor je v "čitelných" objektech (rozumějte, zachovalý bunkr nebo nějakým způsobem nakřáplý) hotov. II. sbor byl hotov již dříve. Podotýkám, že byť se nám v průběhu doby naskytly vychytávky v podobě mapy.cz a google, tak jsme si řekli, že na díle budeme nadále pracovat s GPSkou v ruce.
Potřebovali bychom zejména pomoci se IV. sborem (Severní Morava). Pro uklidnění potenciálního zájemce mám jednu výzvu. V průběhu září až října (2008) jsme doplnili IV. sbor souřadnicemi označenými "archiv" (neplést to s těmi zadanými o pár let dříve). Prohlašuji, že pokud dané objekty nám někdo zaměří znova (GPSkou), tak "archivní" souřadnice budou smazány a dotyčný či dotyčná mohou být "prvozaměřitelé" :)
  • 0

#24 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 17:25

cinca2008 napsal/a:
chemic : tak ,kterej Plzeňák seš Ty ?
Teď jsem po čase nakoukl na ropiky.net a ve foru jsem nalezl,že jsem po založení fotodatabáze vložil jako sedmý fotografii řopíky.To mě tedy potešilo,navždy v první desítce.:oMomentálně ja tam asi 35000 fotek.

Já nejsem Plzeňák a na fotce nejsem :). Ale dokázal bych vyjmenovat všechny.
  • 0

#25 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 17:41

Jé pardon,já si to bydliště spletl s iluvatorem :)
  • 0

#26 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 17:55

Díky za vyčerpávající odpověď. Já mám kolem sebe (v blízkosti) spíš neřopíkové objekty. Ale celkem mi překvapilo, že nejsou zaměřeny. Zkusím to rychle napravit. Dokonce jeden už půjde zaměřit právě asi jen podle map.cz.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 18:34

Kouknul jsem na seznam pevnůstek v okolí a to je fakt moc pěkně zpracované :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 13:52

Čistě náhodou,kdyby tu byl nějaký bunkrolog a měl seznam keší ČR týkajících se přímo opevnění a mohl ho poskytnout,byl bych vděčen.
  • 0

#29 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 20:00

Sypu si kese nejakym zpusobem spojene s bunkry do tohoto bookmarku: http://www.geocachin...d3-75622a9d57e4 Jsou tam sice i kesky mimo CR, ale CR zatim prevlada. Uplne kompletni to neni, treba na Kralicku pribyla dalsi serie Betonove hranice (zrovna jsou to ropiky), kterou tam jeste nemam :) Pripadne muzu poslat mailem jako gpx soubor... nebo nejaky jiny format (wpt napr. :) Nebo ve Francii zacaly vznikat kesky na Maginotove linii... Podobne bookmarky existuji myslim jeste dva, staci si najit nejakou bunkrackou kesku, vetsinou je odkazovana.
  • 0

#30 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 20:36

Zkuste okouknout keše kolem Stříbra, je tam několik řopíkových - např. GC19JGE, ve které jsou myslím i odkazy na ty další (jestli na všechny, to nevím).
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 20:36

fortiaf napsal/a:
Sypu si kese nejakym zpusobem spojene s bunkry do tohoto bookmarku:
http://www.geocachin...d3-75622a9d57e4
Jsou tam sice i kesky mimo CR, ale CR zatim prevlada. Uplne kompletni to neni, treba na Kralicku pribyla dalsi serie Betonove hranice (zrovna jsou to ropiky), kterou tam jeste nemam :)
Pripadne muzu poslat mailem jako gpx soubor... nebo nejaky jiny format


Tohle tam taky nemáš:

GC1FGNA
http://www.geocachin...5c-7bd82e8118bf
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 20:49

kolombo napsal/a:

Tohle tam taky nemáš:

GC1FGNA


Diky, pridal jsem si.
Projizdel jsem jen oblasti, kde to znam nebo kde jsem byl.
Je to sice z ruky, ale obtiznost lakava :). A ropiky v Ceskosaskem Svycarsku bych taky rad jednou videl.. No jo, jenze planu moc, casu mene, sak to znate :)
  • 0

#33 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 21:12

Díky,mrknu na to.Jo,řopíky v Českosaském Švýcarsku stojí za procházku,už jen kvůli zasazení v přírodě,ve skalách...;)
  • 0

#34 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2008 - 21:31

Tak jsem si projel mapu na gc.com a na celé Liběchovské příčce je jedna cache věnovaní řopíkům. To mám tedy možná námět na novu keš,jen vymyslet,který by za to stál . GC1DBT7
  • 0

#35 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 9:51

skvele, diky vsem za odkazy na bunkracke kesky, pekne se mi ten bookmark plni :)
  • 0

#36 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 11:19

fortiaf napsal/a:
skvele, diky vsem za odkazy na bunkracke kesky, pekne se mi ten bookmark plni :)


Ještě pár kousků: GC19Q6A, GC19Q6C, GC19MY8, GCNXKW

Dále taky GC10JFZ, GC1FNCC a GC1FN9W, ale tady se nejedná čistě o bunkrologické kešky (finálka je u bunkru).
  • 0

#37 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 12:11

Málem bych zapomněla - ještě Bunkry u Litrbach GC1CB7M a Bunkry u Smrkovce GC1CV7B.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#38 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 12:55

cinca2008 napsal/a: ... na celé Liběchovské příčce je jedna cache věnovaní řopíkům. To mám tedy možná námět na novu keš,jen vymyslet,který by za to stál .
GC1DBT7

Zrovna, že Ty se ptáš? :)

Spíš kam nikoho nevodit!!! To ale kdyžtak na privátních kanálech.

Ale abych se nikoho nedotkl.

Tak když začneme v tom Liběchově. Nevím, zda směr Mělník je atraktivní, tak pojďme na sever. Předem nutno podoknout, že řada lokalit může být na privátních plochách, ať už oplocených nebo na "nepřístupných" neoplocených.
Vůbec bych se nebránil i lokalitám po zničených objektech, k historii řopíků (a nejen k ní) to bezpochyby patří a nahoře v okolí rozcestí U Hada se jistě najde plno krásných lokalit, pískovce k tomu přímo nabádají a i když se to tam mudly jenom hemží, tak stačí kousek vedle a hned je božský klid. Třeba P2/39.
Objekt (dochovaný) P2/278, resp. jeho lokalita je impozantní. Oproti jiným pískovcovým roklím či údolím působí zajímavě.
"Rozroklenné" rokle u objektů P3/78,79 super.
Objekt Q1/4, který je v průběhu téměř celého roku obklíčen z více než poloviny bažinatým údolím skýtá vskutku dobrý zážitek. I to okolí Éček Q1/206,207 v týlu stojí za to.
Objekty na svahu Maršovického vrchu (úsek Q2) by mohl být námětem pro finálky, aby se kačeři protáhli údolími od Starých Splavů.
V Hradčanských stěnách sice řopíky nemáme, ale kešek už tam pár je.
Lokalita Boreček (tam už řopíky jsou, úsek R1) již na pravém břehu Ploučnice díky zaniklým vojenským prostorám mohou dokonce vzbudit u slabších povah doopravdy dojem strachu (kór když se někde dočtou o podezření, že se tam možná někde konaly armádní pokusy na zvířatech).
Lokalita u Pertoltic (R1/225,226), bývalý prostor po sovětských armádních zařízeních.
No a jsme pod Ralskem (úsek R2), na západním svahu se vhodné řopíky najdou, východní svah je poznamenán chemickou těžbou uranu, nevím, jaký má tato lokalita v současné době statut, co se přístupnosti týče, ale takový objekt R2/53 ...
Úsek S1, nevím, ale jistě by se nějaká hezká lokalita našla (Éčko 206).
S2, jsme "pod Ještědem", začíná kopec ;) Objekt 50 a pak objekty 61 a 62 by mohli ukončit exkurs po typech jednotlivých objektů. Vedle Áček, Déček a Éček se jedná o Béčka.
V tuto chvíli bych Céčka nechal Michalu Davidovi a tento drobný návod ukončil.
  • 0

#39 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 13:50

No jo,ono by se jich našlo.Jenže co pro nás může být extra kousek(tý jo,tady je kus ohořelý výdřevy a vykloněná střílna :o ),to bude pro normálního kačera kus železobetonu,stejný jako tucet dalších okolo.Takže by to muselo být něco s výhledem,nebo jinak zajímavé.Napadl mě třeba R2/32/A-180Z,ale to by ho mohli kačeři podhrabat ještě víc a překlopit ho na bok :P .
  • 0

#40 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2008 - 15:31

cinca2008 napsal/a: No jo,ono by se jich našlo.Jenže co pro nás může být extra kousek(tý jo,tady je kus ohořelý výdřevy a vykloněná střílna :o ),to bude pro normálního kačera kus železobetonu,stejný jako tucet dalších okolo.Takže by to muselo být něco s výhledem,nebo jinak zajímavé.

Všimni se, že jsem do takových přílišných detailů nesklouzl.
A jak už mnohokrát zaznělo:
I cesta je cíl!
A když koukám, jak si zakladatelé bunkráckých kešek poradí s legendou, tak klobouk dolů. Neudělal bych to lépe ;)

cinca2008 napsal/a: ....Napadl mě třeba R2/32/A-180Z,ale to by ho mohli kačeři podhrabat ještě víc a překlopit ho na bok :P .

To je ono. Ne nadatmo jsem psal.

chemik napsal/a: ... Spíš kam nikoho nevodit!!! To ale kdyžtak na privátních kanálech.

Proč zrovna na bok, ono by stačilo ho při hrabání dostat do standardní polohy. A pokud by pod ním někdo zůstal... Ale o takovou publicitu rozhodně nestojíme.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama