Přejít na obsah


Fotka

Objekty ROP


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 14:59

chemik napsal/a:
Takže se to týká i výše uvedeného dotazu. Objekt evidován je!!!
A neměly by na tom kopečku být ty objekty tři?


Ono, ruku na srdce, se tam nejak laikum asi spatne vyhledava. Proste takova ta uloha "jsem tady, co je kolem za ROPiky?" se mi tam nikdy poradne nepovedla.

O to vice je uzitecny vseobecny GPX soubor se vsim, protoze diky nemu si tuhle ulohu vyresim v MapSource svepomocne.
  • 0

#62 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 15:18

Dain a Olik napsal/a:no prijde mi, ze kdyz mate takhle zmapovane ropiky, tak komplexne ty data nevyuzivate (nebo jsem si nevsiml) - takze tu mapu jsem myslel celorepublikovou se zaskrtavacimi vrstvami (vcetne pevnosti a tvrzi) - planovano, dostaveno, zachovano, zniceno, rozestaveno, rozdeleni dle linii, sboru .... byl by na to takovy uceleny pohled. :)

jinak by se mi libilo jako halumovi stahnout si vsechno a hrat si s tim. a naplanovat si treba vylet. ;)


I mně by se líbil kvalitnější mapový režim, ale jak už jsem psal, vývoj je nyní v jakémsi STAND-BY režimu.
Jinak na opevneni.cz se lze dostat také na mapové zobrazení, kde vedle objektů těžkých se zobrazují i objekty lehké (Visualizace Okolí Objektu).
O možnosti stáhnou vše se neuvažuje, i s ohledem na opevneni.cz, kde to také volně nejde.
Pokud jde o plánování výletů, tak doporučuji web technických památek, který je založen na podobném principu a stejnými autory jako opevneni.cz: http://www.technickepamatky.com/
  • 0

#63 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 15:29

HaLuMa napsal/a:Je fakt, za ja ty souradnice mam. Ale protoze jsem k nim prisel tak nejak pokoutne, povazuji prinejmensim za slusnost je bez vedomi jejich dusevnich vlastniku verejne nesirit.

I já mám několik pokoutních verzí, docela by mě zajímalo jakou máš Ty :)
Ale pokud se něco bude šířit neveřejně, co naděláme ...
Jde jen o to, jak která verze je spolehlivá. Mohu říci, že na 90 % určitě.


HaLuMa napsal/a:Myslis, ze skutecnost, ze zrovna ja ta data uz mam, znamenaji, ze o ta data uz nikdo jiny nema zajem? Ze by jejich oficialni publikace (trebas i jen pro osobni nekomercni pouziti) byla k nicemu?

Ne, jde jen o to, že řada lidí se k dílčím datům dostala a neměla potřebu, aby to za ně vyřizoval nějaký mluvčí ;)
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 19:05

Myslim, ze stale nerozumis tomu, co se ti snazim naznacit. Ono totiz jde o to, ze kdybyste s datovymi kolekcemi nedelali takove drahoty, tak by zadna pokoutna verze neexistovala, protoze by k ni nebyl zadny duvod. ;) A mluvciho si nech. Bunkry mne zajimaji, nikdy jsem zadny neznicil a ani neposkodil, tak nevim, proc se ke me chovas jako ke skodne. Kompletni data mne zajimaji z mnoha duvodu. A jak sis mohl i jen v teto diskuzi vsimnout, nejsem zdaleka sam. Proto jsem si troufnul se ozvat. Proto by mne velmi potesila informace, jestli je mozne, abych tato data ziskal, pripadne za jakych podminek? Data bych uzival ciste jen pro osobni nekomercni pouziti. Dekuji mnohokrate za odpoved, i kdyz bude negativni. Myslim, ze odpoved bude zajimat mnoho lidi.
  • 0

#65 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:45

HaLuMa napsal/a:
Myslim, ze stale nerozumis tomu, co se ti snazim naznacit. Ono totiz jde o to, ze kdybyste s datovymi kolekcemi nedelali takove drahoty, tak by zadna pokoutna verze neexistovala, protoze by k ni nebyl zadny duvod. ;)

A mluvciho si nech. Bunkry mne zajimaji, nikdy jsem zadny neznicil a ani neposkodil, tak nevim, proc se ke me chovas jako ke skodne. Kompletni data mne zajimaji z mnoha duvodu. A jak sis mohl i jen v teto diskuzi vsimnout, nejsem zdaleka sam. Proto jsem si troufnul se ozvat.

Proto by mne velmi potesila informace, jestli je mozne, abych tato data ziskal, pripadne za jakych podminek? Data bych uzival ciste jen pro osobni nekomercni pouziti.

Dekuji mnohokrate za odpoved, i kdyz bude negativni. Myslim, ze odpoved bude zajimat mnoho lidi.


Klííídek. Moc dobře Ti rozumím. Jenom nedáváš pozor, co už jsem napsal. Všechna data ke sdílení nedám(e). Není to ještě hotové ;)
Naznačil jsem, že existují i jiné způsoby, kterak se k datům dostat.
Plno lidí to pochopilo i bez řečí na tomto fóru.
Pokud to pochopíš Ty, tím možná větší spokojenost pro Tebe.
  • 0

#66 Jose

Jose

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 20:55

Nemám moc rád na počátku zmiňované "šuplíkování"... A tak vzhledem k tomu že jsou data v relativně dostupné HTML podobě, tak jsem data z db , konkrétně tuto tabulku: http://dbase.ropiky....ase.php?all=gps "vybagroval".
Vzhledem k tomu že data jsou na webu v přístupné podobě, tak v tom nevidím zásadnější etický problém.
Data v CSV si můžete stáhnout zde: http://uloz.to/1885091/data.csv
Doufám že se zde někdo najde kdo soubor převede do GPX. Měly by na to existovat nějaké nástroje, ale všechny jsou jen pro jeden OS, který zrovna nemám k dispozici.


  • 0

#67 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:19

Jose napsal/a:Vzhledem k tomu že data jsou na webu v přístupné podobě, tak v tom nevidím zásadnější etický problém.

Souhlas ;)
  • 0

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:57

Tady logiku hledam asi marne. Data v GPX nebudou, protoze dle vas nejsou kompletni. Hm, ale uplne stejne GPX vznikle bagrovanim z webu je zcela v poradku a nevadi vam? :o
  • 0

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:07

Chemiku, doslo ti, ze ja tady ty reci nemam proto, ze bych ta data neumel ziskat? Mam tu reci jen proto, protoze mi soucasny stav prijde divny a nevyhodny pro obe strany. Ze ja si, blbec jeden, s vami kdy delal starosti...
  • 0

#70 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:46

Jose napsal/a:
Data v CSV si můžete stáhnout zde: http://uloz.to/1885091/data.csv

Nevim jestli to dobre stahuju, ale v tom souboru se porad opakuji stejny data.
  • 0

#71 Jose

Jose

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 23:07

omlouvam se chybicka se asi vloudila, zitra vecer se na to zkusim podivat.
  • 0

#72 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 12:54

HaLuMa napsal/a:

chemik napsal/a:
Takže se to týká i výše uvedeného dotazu. Objekt evidován je!!!
A neměly by na tom kopečku být ty objekty tři?


Ono, ruku na srdce, se tam nejak laikum asi spatne vyhledava. Proste takova ta uloha "jsem tady, co je kolem za ROPiky?" se mi tam nikdy poradne nepovedla.

O to vice je uzitecny vseobecny GPX soubor se vsim, protoze diky nemu si tuhle ulohu vyresim v MapSource svepomocne.


To chemik: tak fakt si tam nepamatuju tri, nepamatuju si ani dva... ale je fakt ze jsem to hledal spatne, ted jsem si uvedomil ze to je vz.36, ja hledal na K-51 tedy linie opevneni vz.37. Kazdopadne se tam zajdu podivat protoze ta fotografie toho "cosi" ze tri objektu evidovanych mi nepripomina vubec nic.
Kazdopadne tenhle pripad potvrzuje to co rika Haluma - neni vubec snadne nejak snadno zjistit jake objekty jsou v okoli zvoleneho mista... (ano, opet brecim po te prehledove mape) a vzhledem ke zminenemu usnuti dalsiho vyvoje asi ani jentak nebude...

A to je nakonec hrozna skoda... a hlavne pro ty ropiky a jejich zachovani. Myslim ze vyse zminena snadno dostupna informace by pomohla popularizovat tuhle starnku historie a nakonec treba i prispet k zachovani ropiku ktere postupne mizi...vubec bych nepodcenoval dulezitost takove ifnormace u "civilu" (rozumej nebunkristu) kteri se na bunkr vypravi s potomky 1x do roka. V rohodujicich situacich prave tihle lide mohou prispet k zachrane (mistni samosprava, soukromnici a podnikatele na na jejichz pozemku se takova stavba vyskytuje..nebo porste lidi kteri jen pobliz vyrostli a uz jejich tatove si tam chodili hrat "na vojaky")

Takze, s optimismem hledim do budoucna vzhledem k tomu jak to tu probirame... nakonec vsichni o ne mame nejaky zajem a nepodezrivam nekoho ze si ho odnese domu :D
  • 0

#73 Data Wizard

Data Wizard

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 23:05

Souradnice ropiku v GPX formatu http://rapidshare.co...51/rop.zip.html Zdroj: www.ropiky.net
  • 0

#74 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:18

Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#75 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:19

Selmice napsal/a:
Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....

nebuď si tak jistá... vím o pár dalších, co zaměřovali, jen nemají potřebu to tu ventilovat...
  • 0

#76 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:23

mirotiro napsal/a:

Selmice napsal/a:
Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....

nebuď si tak jistá... vím o pár dalších, co zaměřovali, jen nemají potřebu to tu ventilovat...


Jo? a kolik lidi z tohoto fora? Kdyby k tomu pridali ruku k dilu tak je maji a nemusi tu o tom diskutovat....
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:25

Selmice napsal/a:
Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....


Jasne, kazdy z nas si ted postavi nejaky svuj ROPik, abychom meli co zamerit? :D

A o moru mohou mluvit jen ti, kteri jsou jim nakazeni? ;)
  • 0

#78 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:27

HaLuMa napsal/a:

Selmice napsal/a:
Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....


Jasne, kazdy z nas si ted postavi nejaky svuj ROPik, abychom meli co zamerit? :D

A o moru mohou mluvit jen ti, kteri jsou jim nakazeni? ;)


Sorry nepřišla jsem se tu hádat, ale jen tlumočit názor správců databáze, který taky zastávám.
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#79 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:50

Selmice napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

Selmice napsal/a:
Mě jen překvapuje jak byste rádi data, ke kterým jste nepřispěli (kromě kolegy chemika).. asi si neuvědomujete kolik práce dalo dát tohle do kupy.... a teď byste to chtěli mít naservírovaný až pod čumák - jedním kliknutím mít všechno.....


Jasne, kazdy z nas si ted postavi nejaky svuj ROPik, abychom meli co zamerit? :D

A o moru mohou mluvit jen ti, kteri jsou jim nakazeni? ;)


Sorry nepřišla jsem se tu hádat, ale jen tlumočit názor správců databáze, který taky zastávám.

Hmm nechci se taky hádat, ale proč se neozvou ti správci sami? Myslím, že web ropiky.net je velice dobre udelany a jejich práce si vážím. Sám nemám potřebu mít doma db všech objektů, ale souřadnice úseků, kde bydlím jsem si nahrál a když se budu potulovat kolem, tak určitě přeměřím a případné odchylky postnu... Zveřejnění souřadnic v dnešní době už nebude mít na objekty neblahé důsledky... vykradači z jihu Moravy už Plzeňskou čáru "očesali" a není co brát, kde je tak jsou objekty uzamčeny...
  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:55

Tak netlumoc cizi nazory, kdyz se oni spravci databaze umi ozvat sami, ne? Nejsou to mala decka. Rozdelovat spolecnost na ty, co zameruji a na ty ostatni, je totiz nesmysl. To maji lide bezet zamerovat neco mnohokrate zamerene jen proto, abyste jej milostive prijali mezi sebe? Pak byste to nedelali z lasky k bunkrum, ale z lasky po souradnicich. Coz se mi nejak nezda. :D Jsem presvedcen o tom, ze komunite kolem bunkru se da pomoci mnoha jinymi zpusoby nez zrovna jen zamerovanim. A tak by mne zajimalo, na zaklade ceho chces lidi lustrovat, jestli toho pro bunkry udelali dostatecne hodne na to, aby meli narok na souradnice ropiku? Jsi si tak jista, ze tady nikdo nic dobreho pro bunkry nedela?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama