Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#21 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 19:45

Podarilo se mi sehnat komplet ceske okresy ve formatu SHP (WGS i JTSK). Nemam s timto formatem zkusenosti (vlastne s zadnym GISem), takze si mohu polygony prohlizet, (stahl jsem demo programu GEISOM Pro), ale nejsem schopen z toho dostat souradnice v nejake textove podobe. Muze mi s tim nekdo pomoci ? Diky
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#22 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 20:15

Mejstro napsal/a:
Podarilo se mi sehnat komplet ceske okresy ve formatu SHP (WGS i JTSK). Nemam s timto formatem zkusenosti (vlastne s zadnym GISem), takze si mohu polygony prohlizet, (stahl jsem demo programu GEISOM Pro), ale nejsem schopen z toho dostat souradnice v nejake textove podobe. Muze mi s tim nekdo pomoci ?
Diky

SHP je otevreny format, to by nemel byt problem. Muzes to nekam dat, nebo poslat?
  • 0

#23 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 21:29

Domluvil jsem se s HaLuMou, ktery se polygony pokousi prevezt do podoby pouzitelne v GeoGetu a GSAKu. Jakmile budou v nejakem rozumnem stavu, urcite se o ne podelime. Prosim o strpeni :).
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#24 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 21:35

Mejstro napsal/a:
Prosim o strpenï :).

Jde to rychleji než jsem čekal, na nějaké hodině či dni nesejde. Dobrá práce.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 21:54

Pro informaci, souradnice mam uz v jedne textove podobe a je potreba to prevest do jine textove podoby. A protoze tech okresu neni malo, nechce se mi to editovat rucne, a asi na to zitra spichnu nejake jednoduche udelatko, co to za mne odedre. ;)
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 11:08

Tak jsem zkusil ted behem ctvrthodinky spichnout udelatko, a vysledek je ke stazeni zde: http://geoget.ararat...le/CZOkresy.zip

Pokud premyslite o odmene, tak nejvetsi radost mi udelate, kdyz tyto soubory pouzijete v GeoGetu a ne v GSAKu. :-D (Bez hadek, prosim, berte to s nadsazkou.)

Ostatne, nejvetsi dik patri zdroji dat!
  • 0

#27 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:31

Diky HaLuMovi za spolupraci. Vypada to opravdu dobre. Ted uz jen vytvorit nejake makro na prirazeni okresu do pole County, napasovat data na mapicku a bude to super :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#28 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:38

Mejstro napsal/a:
Ted uz jen vytvorit nejake makro na prirazeni okresu do pole County, napasovat data na mapicku a bude to super :)

Možná by to chtělo ještě mapu, kde se budou vybarvovat okresy a psát číslíčka nálezů :-)
Jinak pánové, dobrá práce! Můj sen, mít mapu po okresech, který mám od doby, kdy jsem poprvé viděl *mio*ův účet, se pomalu stává zkutečností. :-)
  • 0

#29 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:40

Super... :o) Tahle funkce by se mi v geogetu libila.. rad bych pomoh, ale toto je mimo me znalosti... Drzim vam palce!
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#30 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:06

Myslel jsem, ze by pro GSAK slo upravit makro PolygonCZ ze stranek http://archaikum.cz/gc/gc_prg_gsak.php. Bohuzel se mi zatim nejak nedari dostat data do sloupce County, kde by se mi asi informace o okresech libila nejvice (jedine co mi zatim funguje je Global Replace na zaklade polygonoveho filtru..to je ale docela zdlouhave :( ). Nema s tim nekdo zkusenosti, ci nezkousel to jiz nekdo?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#31 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:11

Gratuluji pánové!
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:33

Drobna oprava, ty polygony nebyly uzavrene. (Proste jsem prvni souradnici placnul i na konec...) Kdo to potrebuje a nechce se s tim pachtit rucne, tak at si to odemne stahne znova, je tam pod stejnym nazvem opravena verze.
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:34

brazajar napsal/a:
Super... :o) Tahle funkce by se mi v Geogetu libila.. rad bych pomoh, ale toto je mimo me znalosti...


Pokud mas na mysli nejakou tu moznost jak nacpat jmena kraju a okresu do tagu, pak vydrz, na necem takovem se pracuje. ;)
  • 0

#34 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:38

No a teď už jen rozčlenění na městské obvody, nebo ještě lépe katastrální území a máme rozšťouranou celou republiku ;) Ale vážně, kamera chválí, je to hezké.
  • 0

#35 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:49

Mejstro napsal/a:
Diky HaLuMovi za spolupraci. Vypada to opravdu dobre. Ted uz jen vytvorit nejake makro na prirazeni okresu do pole County, napasovat data na mapicku a bude to super :)


A co takto:
#Nastavi County na Dany okres

$CestaKPolygonum="D:\Mapy_GPS\GSAK\Macros\Okresy\*.*"

$data = GetPolygon("y",$CestaKPolygonum)

Samozřejmě doporučuji přejmenovat názvy jednotlivých polygonů.....


Ještě teda když už jsem u toho, zde je upravené makro NastavKraje (je třeba přejmenovat soubory s polygony, jak okresů tak krajů):
#Nastavi County a State na Dany okres

$CestaOkresy="D:\Mapy_GPS\GSAK\Macros\Okresy\*.*"
$CestaKraje="D:\Mapy_GPS\GSAK\Macros\Kraje\*.*"



MFilter Expression=($d_State="Nil") And ($d_Country="Czech Republic")

IF $_FilterCount > 0
SHOWSTATUS Msg=State NIL! Display=On
Goto Position=Top
While Not ($_EOL)
$d_State = ""
Goto Position=Next
ENDWHILE
Goto Position=Top
ENDIF


$data = GetPolygon("y",$CestaOkresy)
$data = GetPolygon("sb",$CestaKraje)

POZNÁMKA: Prozatím nefunguje parametr yb (změna pouze prázdných County), škoda že se přidává Nil po importu PQ, jinak by to makro bylo zatraceně rychlé.
  • 0

#36 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:28

Suplerovi: To je presne to co jsem si predstavoval. Funguje to skvele. Diky moc :) PS: Nejakou dobu nazpatek jsem ti posilal mail ohledne jakehosi statistickeho makra. Dostal jsi ho?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#37 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:37

Mejstro napsal/a:
PS: Nejakou dobu nazpatek jsem ti posilal mail ohledne jakehosi statistickeho makra. Dostal jsi ho?

Nedostal...

To někomu :-)) : Možná by bylo dobré, aby se clyde (forum GSAK) upravil GetPolygon tak, aby při parametru b dokazal zpracovat jako prazdne i Nil, to by pak ubylo to nulovani poli, ktere tak zdrzuji....
  • 0

#38 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 17:02

Ha, chvilku nejsem u PC a co se tu děje :) Kluci, super! >>>Mejstro<<< Nejsem teď v obraze, prohlížím to v rychlosti, ale nestačilo by upravit jenom stávakící makro nastavkraje na nastav okres? Přepíše se pár řádků, nastaví se nový cíl ukládání a napíše se seznam okresů místo seznamu krajů.... Nebo na to jdu úplně blbě? :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#39 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 18:42

V mojem příspěvku máš v první části makro na zapsání okresů (jen doplnit správnou cestu k souborům). V druhý části je výpis makra, které ti upraví i kraje..... Rychlost u kraju je omezena (ne moc) tím, že ne třeba mazat Nil ve state.
  • 0

#40 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 19:18

suplere napsal/a:
V mojem příspěvku máš v první části makro na zapsání okresů (jen doplnit správnou cestu k souborům).

V druhý části je výpis makra, které ti upraví i kraje.....

Rychlost u kraju je omezena (ne moc) tím, že ne třeba mazat Nil ve state.


Hezký...ale nefunkční :D Ne, v tom co jsi tu hodil se moc nevyznám háže to pořád nějáké erory a nechápu co jsi myslel tím přemenováváním atd...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama