Přejít na obsah


Fotka

Mikulaska nadilka Geogetu2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:17

Tak co, drazi uzivatele Geogetu, byli jste cely rok hodni? Jestli ano, pak tady za chvili uvidite nadilku. Jestli ne, najdete tu uhli! :D
  • 0

#2 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:20

Byl jsem moc moc hodný :-)
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:34

Tak na obvyklem miste je k dispozici Geoget 2.0.16!

Zmen je docela dost:

- Kam se podela editace poznamek? Zmizela? Kdepak, je se presunula. Poznamka se da editovat v editaci kese, nebo v editaci waypointu. Navic, kdyz si otevrete okno s listingem, tak tam dole se da ta poznamka ke kesi take editovat. Oblast pro poznamku si zvetsete dle potreby, nebo si ji muzete uplne stahnout dolu, aby nebyla vubec videt. A jako darecek si muzete konecne zapamatovat rozmery a rozlozeni tohoto okna. Pripominam, ze poznamka je urcena na kratke sdeleni, ktere chci videt v listingu kese. Typicke jsou treba predem vylustene indicie.

- RTF attachment. To je proste specielne pojmenovany RTF soubor v adresari s prilohama. Vyhoda je, ze si jej muzete z Geogetu jednoduse otevrit, treba tlacitkem na okne s listingem, aniz byste jej museli v prilohach hledat. RTF soubor tim, ze muze obsahovat bohate formatovani textu a vlozene obrazky, je primo predurceny k vetsim poznamkam ke kesi, ktere nepotrebuji videt primo v listingu. Prikladem je treba zaznam o zpusobu lusteni kese.

Pokud keska vlastni RTF attachment, pak je jeho pritomnost v listingu indikovana ikonkou v zahlavi. Tato ikonka je zaroven proklikem. takze kdyz si vezmete offline verzi i s attach adresarem vedle, muzete si i v terenu cist tuto RTF prilohu. (pokud mate nejaky RTF prohlizec, pochopitelne...) Ba co vic, kdyz si offline verzi nechate zabalit do CHM, diky linku se zabali i s prislusnymi RTF prilohami! A tak si to RTF prectu treba i v mem PDAcku, jednoduse v listingu kliknu na ikonku...

Pro prehlednost pokracuji v dalsi zprave...
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:37

Takze pokracujem:

- Polygony: Kdyz uz jsem vyrobil ty polygony okresu, byl bych hloupy, kdybych je nedal do Geogetu. Ale aby se v tech polygonech lepe vyznavalo, zavedl jsem u polygonu a tras podkategorie, aby se daly ty polygony a trasy nejak rozumne tridit.

Doporucuji vsechny polygony v soucasne verzi geogetu smazat (vyjma tech, ktere jste si sami pridali...). Nova struktura polygonu se vam sama doplni pri startu.

A pokracujeme priste....
  • 0

#5 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:45

HaLuMa napsal/a:
Tak co, drazi uzivatele Geogetu, byli jste cely rok hodni?

Jestli ano, pak tady za chvili uvidite nadilku. Jestli ne, najdete tu uhli! :D


Ja hodny moc nebyl... a basnicku taky neumim...;)
Ale jdu vyuzit obedove pauzy, a vse vyzkouset na mem notasu!

Diky....!!!! :)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:47

A jedeme dal:

Plugin skripty - v konfiguraci Geogetu pribyla nova zalozka, kde je takovy univerzalni editor konfiguraku skriptu. Funguje nad soubory *.config.pas.

Zkuste, uvidite, pochopite! Tvurci pluginu to jiste uvitaji! ;)

Skripty byly rozsireny o par funkci, jako treba:
function FormatFloat(const Format: string; Value: Extended): string
function PointDistance(x1, y1, x2, y2: extended): extended'
function EncodeUrlElement(const Value: String): String'

A v neposledni rade pribyly dva zajimave pluginy:

- jeden pro prideleni tagu podle podle polohu v kraji a okresu
- druhy pro nahrani nalezu na zdejsi server (zde pouzijte vyse zmineny konfigurator pro nastaveni prihlasovaciho jmena a hesla)

A jako tresinka na dortu, pluginy, ktere provadeji modifikace v databazi, bezi nyni vyrazne rychleji!

A jeste stale jsme neskoncili...
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:50

Já byl hodný kačer, se nechám večer tedy překvapit. Počítám, že stačí šoupnout noťase za okno a GeoGet se sám nainstaluje ;) Dík.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:51

A tak jeste pokracujeme: Prkotinky: - F3 nad seznamem pro poskoceni na dalsi oznaceny zaznam - vylepsena statistika importu. - stahovani PQ pise jmeno stahovaneho PQ. - Ve statistice pribylo okenkopro ruzna varovani. Nyni se tam vypisuje napriklad varovani, pokud nejake PQ je plne (pocet kesi presahlo 498 kousku v jednom PQ). No, a na hromadu veci jsem zcela jiste uz stacil zapomenout. Ale predpokladam, ze spousta z vas tam naslo svuj darek. :D
  • 0

#9 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:53

Díky za super mikulášskou nadílku! Mám jen drobnou připomínku: nastavení velikosti okna s listingem je fajn, problém je, že umístění je víceméně náhodné (resp. Windows pokaždé určí trochu jiné umístění při otevření okna). Co takhle uložit pozici, velikost a stav (zda je okno maximalizováno) okna při zavření toho okna? Byl by klid - okno by bylo takové, jako při posledním zavření.
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:55

zlicinaci napsal/a:
Já byl hodný kačer, se nechám večer tedy překvapit. Počítám, že stačí šoupnout noťase za okno a GeoGet se sám nainstaluje ;) Dík.


to si pletes se santa klausem. instalovat gg chodi dneska osobne triclenna skupina techniku ;) :D
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:05

PeBo napsal/a:
Mám jen drobnou připomínku: nastavení velikosti okna s listingem je fajn, problém je, že umístění je víceméně náhodné (resp. Windows pokaždé určí trochu jiné umístění při otevření okna). Co takhle uložit pozici, velikost a stav (zda je okno maximalizováno) okna při zavření toho okna? Byl by klid - okno by bylo takové, jako při posledním zavření.


Nahodne neni. je to standardni pozicovani okna ovladane operacnim systemem. Kdyb se zapamatovala pozice, pak by vice otevrenych oken najednou bylo naplacane na stejnem miste. Takhle se ti pekne poskladaji...
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:09

Ja jsem si ce byl hodnej, ale asi ne az tak moc. Musim vydrzet az do vecera, spis do noci :) Ale tesim se, uz jsem si ve vlastnostech nasel svoji nadilku. Vrele diky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:12

Ja vedel, ze na neco zapomenu: - V konfiguraci Geogetu se ted daji smazat cele kategorie tagu. Takze kdyz se nejake kategorie chcete generalne zbavit, jde to.
  • 0

#14 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:15

Dain & Olik napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Já byl hodný kačer, se nechám večer tedy překvapit. Počítám, že stačí šoupnout noťase za okno a GeoGet se sám nainstaluje ;) Dík.


to si pletes se santa klausem. instalovat gg chodi dneska osobne triclenna skupina techniku ;) :D


Jsem psal, že jsem hodný kačer. Co takhle ubrat o jednoho technika a místo zbývajících poslat dvě techničky? :D
Já se tak těším na večer, až budu mačkat tu F-trojku :P
  • 0

#15 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:39

HaLuMa napsal/a:

PeBo napsal/a:
Mám jen drobnou připomínku: nastavení velikosti okna s listingem je fajn, problém je, že umístění je víceméně náhodné (resp. Windows pokaždé určí trochu jiné umístění při otevření okna). Co takhle uložit pozici, velikost a stav (zda je okno maximalizováno) okna při zavření toho okna? Byl by klid - okno by bylo takové, jako při posledním zavření.


Nahodne neni. je to standardni pozicovani okna ovladane operacnim systemem. Kdyb se zapamatovala pozice, pak by vice otevrenych oken najednou bylo naplacane na stejnem miste. Takhle se ti pekne poskladaji...


No jo, jenže kus okna je tímpádem "za rohem".Jaká je tedy potom vhodná velikost okna?
A navíc, když otevřu několik listingů a kliknu do hlavního okna, listingy se dostanou pod toto okno a už nevím, jak je vrátit nahoru (zůstávají stále otevřené, při minimalizaci hlavního okna probliknou).
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:45

Proc by melo byt za rohem? Windows by ti prave mely samy ohlidat, a umistit ti ta okna tak, aby byla cela videt! Alezpon na WinXP se mi to takto chova... Otevrel jsem si ted asi 50 listingu najednou,a ani jeden nebyl umisteny tak, ze by byl byt kousickem mimo obrazovku... Pokud se z nejakeho duvodu nemuzes na spravne okno s listingem doklikat mysi, pak pouzij alt-tab.
  • 0

#17 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 16:00

Tak jsem vse nainstaloval... a spustil GeoJarry makro "Update all" ... chvilku to jede, a pak se objevi chybova hlaska Transaction already open (viz obr.) - v detailu chyby je pak toto (viz priloha chyba.txt): Cim to...pls help...!
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#18 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 16:01

brazajar napsal/a:
Tak jsem vse nainstaloval... a spustil GeoJarry makro "Update all" ... chvilku to jede, a pak se objevi chybova hlaska Transaction alreade open (viz obr.) - v detailu chyby je pak toto (viz priloha chyba.txt):

Cim to...pls help...!


Tak jeste ta priloha... (uz je patek odpoledne ;))
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 16:02

Ajajaj, to bude nejaka moje chybicka, jdu se na to podivat.
  • 0

#20 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 16:08

chce si to znovu nastavit polygony ve filtrech jak je to ted rozdeleny.. mam totiz Default filtr na kralovehradeckej a pardubickej kraj a divil jsem se ze mi to nenacte kese :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama