Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší - nová vize


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
488 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 18:52

Santa? Ehmm.. Klaus?
  • 0

#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 19:48

churchill? :)
  • 0

#23 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 19:52

Asi je to utopie, ale mě by se líbilo, kdyby na geocaching.cz byla rubrika s hodnocením kešek. Každý kdo by chtěl nějakou hodnotit by zde (v nějaké dané rubrice) založil její "stránku" se jménem stejným jako je její waypoint (aby nemohlo dojít ke zdvojení kešek). Na této stránce by se dalo o kešce i diskutovat, což se v logu moc nehodí. Myslím si, že by to mělo smysl. Co myslíte? ;)
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#24 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:28

[quote]Ostravacek napsal/a:
Každý kačer má jiný vkus, očekává něco jiného než druhý a tím pádem je takové hodnocení velmi zcestné.[/quote]
Právě proto by se zprůměrovala všechna hodnocení - při 200 lidech by to už mohlo ukázat, jak si keška stojí.
Jediným užitečným hodnocením je to, jak se kdo vyjádří v logu.
Pokud je zklamaný a nelíbí se mu něco, ať to do logu napíše.
Pokud je nadšený, ať to napíše taky a hotovo![/quote]
Už si to představuju - jedu do Brna, kde je ehm. 800 keší. Na dva předcházející dny si vezmu ve škole volno, a začnu se čtením logů....

Vy to pořád ještě nevnímáte z praktického hlediska - toto hodnocení by mělo stanovit, kde se nachází špatné kešky, kde průměr a kde špička.
Koho baví chodit pořád po školách a kostelech, ať místo diskutování rovnou vyrazí - do půlnoci se dá stihnout ještě tak 20 kousků ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:42

Dain & Olik napsal/a:
churchill? :)


No, pry to je vseobecne rozsireny omyl. Ve skutecnosti to o nem pry siril Goebbels. Zjevne svoji praci ministra propagandy odvedl dukladne. :-D
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:50

HaLuMa napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
churchill? :)


No, pry to je vseobecne rozsireny omyl. Ve skutecnosti to o nem pry siril Goebbels. Zjevne svoji praci ministra propagandy odvedl dukladne. :-D


no ja chtel puvodne napsat eichmann, ale pak jsem se priklonil k tomu churchillovi :)
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:52

Ja porad nechapu, proc se tomu hodnoceni tolik lidi brani. Subjektivne hodnotime teren, subjektivne hodnotime obtiznost, tak proc by treti subjektivni (byt kolektivne tvorene - tedy objektivnejsi) kriterium kvality melo vadit? Jiste ze v logu se doctu vic! Ale ubylo by cloveka, kdyby pri logovani jeste kesku oznamkoval? Je to proste stejne jako kdybyste prestali pouzivat hodnoceni obtiznosti a terenu, protoze prece v listingu je to popsane mnohem lepe... Jenze resit to nemusime, protoze aby to melo smysl, muselo by to byt v tom logovacim formulari. Jakekoliv jine reseni pridela tolik prace, ze se na to drtiva vetsina lidi vykasle.
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:54

Dain & Olik napsal/a:
no ja chtel puvodne napsat eichmann, ale pak jsem se priklonil k tomu churchillovi :)


Jiste je jedno... prokazatelne jsem to rekl ja, pred chvili, cela rodina mne slysela! ;)
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:19

Asi není na místě znovu debatovat o tom zda hodnocení ano či ne a jak... Na to jsou tady jiná vlákna a mám dojem, že i anketa jasně řekla že ano a teď je spíš otázka toho jak... ... přidat hodnocení přímo do okna logování na gc.com asi nedostaneme, resp. dostaneme ho tam pro omezenou skupinu uživatelů. To cesta není. ... dát nějaký banner a odkaz na logovací stránky bude fungovat ve všech prohlížečích, každy majitel to může dát do svého listingu, ale je to "opruz" pro hlasující. Kdo chce, ten klikne a bude hlasovat, kdo nechce, tak ho tam nedostaneme. Poměr z praxe vidím tak 1:10 a víc :( Vložení nějakého systému hlasování do GG nebo GSAKu je zajímavá cesta, ale kolik je uživatelů GG proti uživatelům GSAKu? 1:10 a hrozně velká skupina těch co žádný program nepoužívají... Kudy tedy jít, aby hlasování bylo dostupné pro všechny, moc kačery neobtěžovalo a mělo nějakou podporu na nějakém serveru? Do GG by šlo doplnit flag hodnocení a ten synchronizovat proti nějaké databázi na gc.cz... pak by bylo reálné např. v mapě na gc.cz zobrazovat keše podle hodnocení a případně keš hodnotit přímo v mapě na gc.cz přes další volbu na keši. Do GG by pak mohlo fungovat nějaké makro, které by jednak stahovalo hodnocení keší z gc.cz (nebo jiného serveru) a zároveň svoje hodnocení odesílat na tento server. Podobné makro by se asi dalo ukutit i do GSAKu. Pro ostatní, co GG/GSAK nepoužívají by měla být možnost hlasovat na stránkách gc.cz (mapě) nebo např. vložení definovaného tagu do logu. GG umí zpracovat začátek logu s časem, takže pokud bych dal např. na konec logu #3 znamenalo by to hodnocení keše známkou 3. To zvládne asi každý...
  • 0

#30 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:26

sobikovi napsal/a:
Kudy tedy jít, aby hlasování bylo dostupné pro všechny, moc kačery neobtěžovalo a mělo nějakou podporu na nějakém serveru? Do GG by šlo doplnit flag hodnocení a ten synchronizovat proti nějaké databázi na gc.cz... pak by bylo reálné např. v mapě na gc.cz zobrazovat keše podle hodnocení a případně keš hodnotit přímo v mapě na gc.cz přes další volbu na keši. Do GG by pak mohlo fungovat nějaké makro, které by jednak stahovalo hodnocení keší z gc.cz (nebo jiného serveru) a zároveň svoje hodnocení odesílat na tento server. Podobné makro by se asi dalo ukutit i do GSAKu. Pro ostatní, co GG/GSAK nepoužívají by měla být možnost hlasovat na stránkách gc.cz (mapě) nebo např. vložení definovaného tagu do logu. GG umí zpracovat začátek logu s časem, takže pokud bych dal např. na konec logu #3 znamenalo by to hodnocení keše známkou 3. To zvládne asi každý...

Přesně takhle jsem to myslel i já.
Když už jsme dva, tak se snad přidají i další příznivci tohohle systému...

Jinak moje vize byla dělat oddělené hodnocení několika směrů, ale možná je to moc složité.
Prostě přidat sloupce za waypointy do nalezy.php a podporu GSAK + GG...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:33

sobikovi napsal/a:
... přidat hodnocení přímo do okna logování na gc.com asi nedostaneme, resp. dostaneme ho tam pro omezenou skupinu uživatelů. To cesta není.

Myslíš vložit hodnotící formulář přes nějaké greasemonkey? To je naopak pro ty co hodnotit chtějí jedna z těch pohodlných cest a není potřeba spolupráce ownera

sobikovi napsal/a:
... dát nějaký banner a odkaz na logovací stránky bude fungovat ve všech prohlížečích, každy majitel to může dát do svého listingu, ale je to "opruz" pro hlasující. Kdo chce, ten klikne a bude hlasovat, kdo nechce, tak ho tam nedostaneme. Poměr z praxe vidím tak 1:10 a víc :(

Tohle vyžaduje spolupráci ownera, takže to vidím jako problematičtější než předchozí variantu.

Je možná kombinace obojího.

Taky je otázka, co hodnotit. jestli stačí jednoduché hodnocení líbí, nelíbí, průměr. Nebo něco složitějšího. Jestli je lepší menší prudivost, nebo víc informací.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:40

Czecho Cowboy napsal/a: Koho baví chodit pořád po školách a kostelech

Školy a kostely jsou zjevné hned v listingu, na to nemusí být žádné hodnocení... A když to někoho nebaví, z listingu se to doví a nepůjde tam! Nebo že bych se pletl...?

... toto hodnocení by mělo stanovit, kde se nachází špatné kešky, kde průměr a kde špička....


"by se mělo"... to je takový "jetřebismus", že?
Kdo ta kritéria přesně určí? A kdo má právo ta kritéria stanovit? Ten, kdo má naloveno více než 100 keší? To už je jako mít právo zakládat keše, až budu mít 100, 200, 500 keší... Hovajs!

Tak si dej tu práci, pročti si listingy a logy, když nechceš lítat po školách a kostelech!

Hmmm... já dám jen na svoje pocity, a to nejen u keškování. Když se "napálím", dám to najevo, ale v jakémsi pofiderném hodnocení to ventilovat nemíním...
  • 0
Tuž tak:

#33 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:22

Ostravacek napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a: Koho baví chodit pořád po školách a kostelech

Školy a kostely jsou zjevné hned v listingu, na to nemusí být žádné hodnocení... A když to někoho nebaví, z listingu se to doví a nepůjde tam! Nebo že bych se pletl...?

No fajn, ale mojí představou je, že si jen kliknu v GeoGetu a prostě to tam nebude.
K založení tématu mě z velké části vede gigantický nárust počtu keší u nás - nemám čas mít přehled nad všemi kešmi, na které se při svých občasných cestách do různých míst může dostat...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:25

možná než pořád řešit co a jak, tak můžem zkusit nějaký malý základ a pak to nějak rozvíjet, nebo zaříznout. prozatím jsem přidal jednu api funkci, předpokládám, že se toho chytne někdo kdo dělal upload nálezů, tak to nebudu moc rozebírat rozhodl jsem se to oddělit od nálezů adresa zatím api2.php a=hodnoceni d={wpt};{hodnoceni}|{wpt};{hodnoceni}|... přihlášení je stejné zatím jen průměry a výpis hodnocení, aby bylo vidět, že to něco dělá: http://www.geocaching.cz/hodnoceni.php je to zatím primitivní zrovna vyrobený pokus, ale třeba se z toho něco vyvine.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:28

Hodnoceni ma byt v jake podobe? Cislo 1 - 5, jako znamka ve skole?
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:30

Jo, a jeste aby mohla fungovat i druha strana, tak by to chtelo vyresit automatizovatelne ziskavani seznamu: ID;prumerna znamka;pocet hodnoceni ;)
  • 0

#37 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:31

Nejsem moc nakloněný aby se hodnocení dělalo pouze vrámci nějakého softwaru, už jen proto, že ho nepoužívám, ale také proto, že pokud budu někde na cestách na jiném pc, bude pro mě výhodnější najít hodnocení na netu. Přikláním se tedy proto k verzi, kterou jsem zmínil výše, tj. hodnocení na webu v podobě jakési diskuze o dané kešce, případně i známkování.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#38 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:32

HaLuMa napsal/a:
Hodnoceni ma byt v jake podobe? Cislo 1 - 5, jako znamka ve skole?

Já bych dělal hvězdičky ;), když už máme terénní a obtížnostní, mohli bychom mít i hvězdičky kvality.
To je ale každopádně celkem detail B)

Děkuji pepovi za iniciativu :)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:33

Ted ti nerozumim... hovori se tu o hodnoceni na tomto webu, ktere navic budes moci obsluhovat z Gegetu, GSAKu, co cehokoliv dalsiho, pokud pro to nekdo udela podporu.
  • 0

#40 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:34

chipoliny napsal/a:
Nejsem moc nakloněný aby se hodnocení dělalo pouze vrámci nějakého softwaru, už jen proto, že ho nepoužívám, ale také proto, že pokud budu někde na cestách na jiném pc, bude pro mě výhodnější najít hodnocení na netu. Přikláním se tedy proto k verzi, kterou jsem zmínil výše, tj. hodnocení na webu v podobě jakési diskuze o dané kešce, případně i známkování.

Ideální by byla integrace - to co by se objevilo na webu, by se promítlo v GG, GSAK etc...
  • 0
Proud user of GeoGet 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama