Přejít na obsah


Fotka

Informace o nadmorske vysce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 23:21

Nepopiram, ze mne inspirovalo jedno pokusne makro pro nejnovejsi GSAK... ;)

A tak vzniknul plugin pro Geoget, ktery pres webovou sluzbu na geonames.org zjisti nadmorskou vysku kese a zapise ji do tagu Elevation. Projizdi se cela databaze, ale webove sluzby se pta jen pro kese, ktere dosud tento tag nemaji!

(Takze poprve to bude trosku na dele, ale aktualizace jsou pak bleskove...)

Tak zkousejte: http://geoget.ararat...e/elevation.zip
  • 0

#2 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 23:35

Wow! Pro milovníky mat. oboru jménem statistika další třešnička do GGčka :) Díky za upozornění, jdu to hned prubnout.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#3 Pedro_kl

Pedro_kl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 9:56

Ten tag Elevation si mám vytvořit , nebo kde ho mám najít.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:19

Ten ti vytvori ten skript. pustis ho, a on ti projede databazi a ten tag nastavi vsem kesim, ktere jej jeste nemaji.
  • 0

#5 Pedro_kl

Pedro_kl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:31

Skript jsem pustil, jak píšeš trvalo to nějaký čas, ale teď nevím kam se podívat na ten tag v GG2?
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 11:06

- Podle tagu muzes filtrovat. - Obsah tagu si muzes nechat zobrazit jako sloupecek ve vypisu kesi. - Nebo se ti take obsah tagu pise v listingu. - S hodnotami tagu muzes pracovat ve skriptech. Proste zalezi jen na tobe, co zrovna potrebujes. ;)
  • 0

#7 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 15:45

Tak tohle je pěkný ;) ... určo vyzkouším ... uvidíme jestli to MaFa třeba začlení do GGStatu ... např. keška s nejvyšší nadm. výškou, s nejnižší, průměrná ...
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 18:50

tak v dalsi verzicce geogetu uz pujde numericke razeni na tagovem sloupecku. to znamena, ze kesky bude mozno ve vypisu take tridit treba podle te nadmorske vysky.
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:28

Tak jsem to zkusil, ale padají mi z toho pěkné nesmysly, např. GC1D2KW Vieste 530m -keš je tak 10m nad mořem GC14448 Jizerské tisícovky - Poledni kameny 979m - to je na tisícovku málo GC1CZBW Pod oborou - 4m - na kopec nad Libercem to je taky málo a mnoho dalších...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:44

No, predne data jsem si nevymyslel ja, ale pochazi povetsinou z radaroveho mereni z vesmiru. takze nemohou byt stejne presna jako geodeticky bod. navic vyskopisna databaze popisuje teren jako ruzne velke ctverce s prumernou vyskou. Dalsi duvod pro nepresnost. A co mi sluzba vratila, to jsem tam dal. Jizerske tisicovky mam take 979m, coz mi vzhledem k vyse uvedenemu prijde jako odpovidajici vysledek. A Pod Oborou mam ja jako 522m, coz by melo take zhruba odpovidat, ne? Zkus u zjevneho excesu u te kese ten tag smazat a projed to tim makrem znovu. Uvidis, jestli ti tam da zpet divne cislo, nebo spravnou hodnotu...
  • 0

#11 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:50

Tak mně osobně to jde v pořádku a to po kontrole většiny kešek (poslední verze GG2 2.0.18.400).
Zkoušel jsem stáhnout do databáze GG2 kešku GC1CZBW (Pod oborou) a po spuštění makra mně to ukazuje 522 m n.m.. Podle letmého pohledu do mapy to sedí.

HaLuMa napsal/a:
tak v dalsi verzicce geogetu uz pujde numericke razeni na tagovem sloupecku.

to znamena, ze kesky bude mozno ve vypisu take tridit treba podle te nadmorske vysky.


Jinak to řazení (od nejvyšší nebo naopak od nejnišší nadmořské výšky) mně funguje v pořádku v aktuální verzi GG2.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:53

Firestone- napsal/a:
Jinak to řazení (od nejvyšší nebo naopak od nejnišší nadmořské výšky) mně funguje v pořádku v aktuální verzi GG2.


No to prave nefunguje. radi se to jako retezec, takze hodnoty s rodilem radu to zaradi spatne. Schvalne se podivej na kesky s vyskou 100 a 1000 metru, jak jsou zarazene...
  • 0

#13 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:11

HaLuMa napsal/a:
No, predne data jsem si nevymyslel ja, ... A co mi sluzba vratila, to jsem tam dal.


To je mi jasné :)

Jizerske tisicovky mam take 979m, coz mi vzhledem k vyse uvedenemu prijde jako odpovidajici vysledek.


Souhlas

A Pod Oborou mam ja jako 522m, coz by melo take zhruba odpovidat, ne?

Zkus u zjevneho excesu u te kese ten tag smazat a projed to tim makrem znovu. Uvidis, jestli ti tam da zpet divne cislo, nebo spravnou hodnotu...


Vypadá to tak, že příčina je v tom, že ta webová služba je momentálně asi trochu přetížená a občas neodpovídá no a makro nenuluje načtenou výšku a použije klidně tu předchozí, takže se čísla přiřazují trošku náhodně. Po opravě níže už to vypadá lépe.

s:=''; // tohle tam chybí
if not GC.tagHavecategory(tagelev) then
    begin
      p := '?lat=' + GC.lat + '&lng=' + gc.lon;
      if HttpAsk('GET', url1 + p, '', '', s) then

EDIT: opravena oprava chyby ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:16

Tak to mas pravdu, opravim to. Nove makro uz bude standardni soucasti distribuce od dalsi verzicky Geogetu.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:18

...bacha, tu ukazku mas opravy mas blbe! Tak jak to mas tam udelane, tak se to vynuluje jen kdyz ta kategorie u kesky neexistuje a v kazdempripade zjistujes vysky. To nulovani promenne S dej jeste pred ten IF.
  • 0

#16 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:21

Nojo, jasně, asi šilhám ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#17 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:55

zajímavá věc a vypadá, že funguje ;) dík
  • 0

#18 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 20:55

HaLuMa napsal/a:

Firestone- napsal/a:
Jinak to řazení (od nejvyšší nebo naopak od nejnišší nadmořské výšky) mně funguje v pořádku v aktuální verzi GG2.


No to prave nefunguje. radi se to jako retezec, takze hodnoty s rodilem radu to zaradi spatne. Schvalne se podivej na kesky s vyskou 100 a 1000 metru, jak jsou zarazene...


Jo takhle to je... já mám právě kešky jen v trojciferných hodnotách, takže ten problém nepoznám. Ok, díky za vysvětlení.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 16:43

Nejedná se o žádný závažný problém, ale když zaškrtnu Numeric sort, sloupeček se mi netřídí vůbec. Jen se v záhlaví otočí šipka, ale kešule se ani nepohnou.
  • 0

#20 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 17:01

zlicinaci napsal/a:
Nejedná se o žádný závažný problém, ale když zaškrtnu Numeric sort, sloupeček se mi netřídí vůbec. Jen se v záhlaví otočí šipka, ale kešule se ani nepohnou.


+1
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama