Přejít na obsah


Fotka

Informace o nadmorske vysce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:50

No jo, mate pravdu. To sjem blazen, protoze jsem to pred tim zkousel a fungovalo mi to. A ted se mi to chova jak vam. (no, ostatne, diky bohu! Nejhorsi jsou chyby, ktere se mi tu neprojevi...) Hodim na to oko.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:56

No jo, jsem to ale trubka! Jeste jsem pak nekde uplne jinde neco zmenil a vubec mi nedoslo, ze to vlastne ovlivni i tohle razeni.
  • 0

#23 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 21:24

Stáhni si novou verzi Geogetu, tam se mi vše objevilo samo. Pokud ji už máš, závada bude jinde.
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 21:56

Tak nevím, ale ty údaje o nadmořské výšce mi připadají hodně orientační. Když jsem se podíval, že rozdíl mezi našim Plečnikem a Vinohradskou vodárnou je 4m, tak pouhým okem je vidět, že jsou to 4 patra činžáku na rohu :-D
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 0:01

Nikde nikdo nerikal, ze vyskova data jsou presna... kazda vyska je preci prumerna vyska ctverce o rozmerech cca 91m. Mas snad nekde nejaky volny zdroj lepsich vyskovych dat?
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 8:22

HaLuMa napsal/a:
Nikde nikdo nerikal, ze vyskova data jsou presna... kazda vyska je preci prumerna vyska ctverce o rozmerech cca 91m. Mas snad nekde nejaky volny zdroj lepsich vyskovych dat?

To nemám. Psal jsem to jen jako upozornění, že ta data nejsou asi nejpřesnější...
  • 0

#27 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 9:19

Pro informaci, moje nejníže nalezená keška má 6 a nejvýše 1071 metrů nad mořem ;)
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 9:32

zlicinaci napsal/a:
Pro informaci, moje nejníže nalezená keška má 6 a nejvýše 1071 metrů nad mořem ;)

:D To jsem zvědavej, kdy se objeví ve statistikách informace o nadmořské výšce.. ;)
  • 0

#29 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:13

HaLuMa napsal/a:
Nikde nikdo nerikal, ze vyskova data jsou presna... kazda vyska je preci prumerna vyska ctverce o rozmerech cca 91m. Mas snad nekde nejaky volny zdroj lepsich vyskovych dat?


No - nevím jak moc kvalitní je zdroj dat, ale podle mého jsou to bludy. Keška co je ve výšce přes 740m (GCY990) - je to sice c Chorvatsku, ale tvrdit, že je ve 13m je trochu síla. (GCY997) je podle GG ve 4 metrech - reálně je to cca 180m. Tady jsme jezdili na kolech, takže víme, že dostat se k nim od lodi rozhodně nebyla pohodová jízda po rovince.

Abych se vrátil na naše území a k našim keškám, které znám - GC152MQ je údajně ve 437m a sousední GC18HT9 ve 388 - jediný problém je, že když se od GC152MQ jde k GC18HT9, tak to není ani krok z kopce, jen pouze nahoru. A kolik je to reálně ? 520m a 640m

To už nevypadá na menší odchylky ale celkem nepoužitelný zdroj dat, nebo pěknej průser ve scriptu.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#30 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:25

javla napsal/a:
Abych se vrátil na naše území a k našim keškám, které znám - GC152MQ je údajně ve 437m a sousední GC18HT9 ve 388 - jediný problém je, že když se od GC152MQ jde k GC18HT9, tak to není ani krok z kopce, jen pouze nahoru. A kolik je to reálně ? 520m a 640m

To už nevypadá na menší odchylky ale celkem nepoužitelný zdroj dat, nebo pěknej průser ve scriptu.

Tak nevím - mě se do GSAKu načetlo 531 pro GC152MQ a 648 pro GC18HT9, což těm tvým údajům docela odpovídá....
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#31 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:34

PaBa napsal/a:

javla napsal/a:
Abych se vrátil na naše území a k našim keškám, které znám - GC152MQ je údajně ve 437m a sousední GC18HT9 ve 388 - jediný problém je, že když se od GC152MQ jde k GC18HT9, tak to není ani krok z kopce, jen pouze nahoru. A kolik je to reálně ? 520m a 640m

To už nevypadá na menší odchylky ale celkem nepoužitelný zdroj dat, nebo pěknej průser ve scriptu.

Tak nevím - mě se do GSAKu načetlo 531 pro GC152MQ a 648 pro GC18HT9, což těm tvým údajům docela odpovídá....


Tak to je zvláštní - pro GCGXPB (což je uprostřed Prahy) mi to natáhlo 1354m. "Sousední" ;o) Snežka, ale naopak zase výškově odpovídá, stejně jako GC1EP6H, která má dokonce výšku přesně shodnou i v listingu.

Jako by se náhodně některé hodnoty načítaly špatně - nicméně script je z dneška a nulování proměnné S v něm je - nějaké kešky výškou označeny nejsou, což odpovídá i tomu, že toto nulování opravdu funguje. Možná by stálo za to udělat u někoho export kompletní republiky do GPX (komplet) a pak to strojově porovnat, v kolika případech se to liší a jak. Třeba by z toho vylezl nějaký závěr - technicky by stačilo udělat makro pro export pouze čísla a tagu s výškou do XML a pak to porovnat strojově, případně mít takových zdrojů dat několik a do porovnání je zapojit všechny.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#32 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:54

PaBa napsal/a:

javla napsal/a:
Abych se vrátil na naše území a k našim keškám, které znám - GC152MQ je údajně ve 437m a sousední GC18HT9 ve 388 - jediný problém je, že když se od GC152MQ jde k GC18HT9, tak to není ani krok z kopce, jen pouze nahoru. A kolik je to reálně ? 520m a 640m

To už nevypadá na menší odchylky ale celkem nepoužitelný zdroj dat, nebo pěknej průser ve scriptu.

Tak nevím - mě se do GSAKu načetlo 531 pro GC152MQ a 648 pro GC18HT9, což těm tvým údajům docela odpovídá....


Jo - taky je zajímavé toto (GC18HT9):
http://ws.geonames.o...3&lng=13.911217
(583)
http://ws.geonames.o...3&lng=13.911217
(648)

a v GG uloženo 388.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#33 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 15:15

1) smazte celou kategorii tagu Elevation v nastaveni 2) zkontrolujte aktualnost skriptu elevation 3) nactete znova data Ve skriptu byla chyba a opraveny skript jiz nactena data neopravi. Je treba dodrzet vyse zmineny postup a nejprve pravdepodobne vadna data smazat. Kontroloval jsem kese o kterych mluvite a jsou v poradku.
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 15:31

Jinak v GG se chová divně třídění podle nadmořské výšky :-( Kešky nad 1000m jsou na začátku při vzestupném řazení místo aby byly na konci :-(
  • 0

#35 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 15:34

medwyn_cz napsal/a:
1) smazte celou kategorii tagu Elevation v nastaveni
2) zkontrolujte aktualnost skriptu elevation
3) nactete znova data

Ve skriptu byla chyba a opraveny skript jiz nactena data neopravi. Je treba dodrzet vyse zmineny postup a nejprve pravdepodobne vadna data smazat.

Kontroloval jsem kese o kterych mluvite a jsou v poradku.


Podle mě se to stalo s poslední verzí scriptu - instaloval jsem jej dnes dopoledne s poslední verzí geogetu a po zjištění problému i kontroloval, že se proměnná s nuluje. Navíc některé z těch chybných hodnot jsou v DB pouze 1x, takže k chybnému vícenásobnému ukládání neodchází.
Pokud máš na mysli jinou další chybu a opravil jsi ji teprve teď, tak napiš kde je ke stažení.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#36 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 15:37

sobikovi napsal/a:
Jinak v GG se chová divně třídění podle nadmořské výšky :-( Kešky nad 1000m jsou na začátku při vzestupném řazení místo aby byly na konci :-(


Máš poslední verzi GG a zaškrtnuté numerické třídění u příslušného sloupce?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#37 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:03

javla napsal/a: ...


Ja jsem nic neupravoval. Stahl jsem novou verzi GG, zkontroloval nulovani s, smazal drive nactena data (celou kategorii tagu elevation) a nechal nacist znova.

Postup funguje. Zkus ho taky - pokud nezabere, je tam skutecne nejaky problem (co treba data vs distdata?)
  • 0

#38 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:10

Mimochodem jakou nejnižší keš vám to ukazuje. Mě GC1A2WQ Donotfall 124 m n.m., ale ta je Mystery a je hodně daleko od uvedených souřadnic :). Tak kdo má ještě méně nebo, že by mě to také zlobilo?
  • 0

#39 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:15

medwyn_cz napsal/a:

javla napsal/a: ...


Ja jsem nic neupravoval. Stahl jsem novou verzi GG, zkontroloval nulovani s, smazal drive nactena data (celou kategorii tagu elevation) a nechal nacist znova.

Postup funguje. Zkus ho taky - pokud nezabere, je tam skutecne nejaky problem (co treba data vs distdata?)


Nečetl jsi pořádně co jsem napsal - MÁM DNEŠNÍ verzi a opravdu poslední verzi scriptu !!!!

Nicméně - načítání trvalo ráno asi 2 hodiny - pořád se to zastavovalo, takže to nejspíš bylo z přetížení. Několik stovek kešek stejně nakonec tu výšku nemělo.

Odstranil jsem ze scriptu používání sekundárního serveru (ten primární podle toho co jsem ručně zkusil stejně dává lepší data) a pustil to po odstranění tagu znovu. Tentokrát to proběhlo na jeden zátah během asi 15-ti minut a kromě dvou, které mají startovací bod uprostřed vodní plochy dostaly výšku všechny a světe div se - od pohledu tam nevidím žádnou nesmyslnost.

Řekl bych, že původce bude přetížení v kombinaci s použitím sekundárního serveru.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#40 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:27

No, cetl, jen z toho uplne neplynulo, ze v databazi nebyla jiz drive spatna data. Nacital jsem priblizne pred hodinou a bylo to velice rychle - tak za 10 minut. A data myslim pomerne odpovidaji. Rekneme, ze se tedy skutecne jednalo o nejakou anomalii na strane serveru.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama