Přejít na obsah


Fotka

Informace o nadmorske vysce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#41 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:33

zlicinaci napsal/a:
Pro informaci, moje nejníže nalezená keška má 6 a nejvýše 1071 metrů nad mořem ;)

Tak jsem smazal, načetl a nejvýše mám 1380, což je správně, paráda. Načítalo se mi to tentokrát velmi svižně a všechny napoprvé.
  • 0

#42 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 16:35

PetrX napsal/a:
Mimochodem jakou nejnižší keš vám to ukazuje. Mě GC1A2WQ Donotfall 124 m n.m., ale ta je Mystery a je hodně daleko od uvedených souřadnic :). Tak kdo má ještě méně nebo, že by mě to také zlobilo?

Taky 124.
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 18:41

javla napsal/a:
Odstranil jsem ze scriptu používání sekundárního serveru (ten primární podle toho co jsem ručně zkusil stejně dává lepší data) a pustil to po odstranění tagu znovu. Tentokrát to proběhlo na jeden zátah během asi 15-ti minut a kromě dvou, které mají startovací bod uprostřed vodní plochy dostaly výšku všechny a světe div se - od pohledu tam nevidím žádnou nesmyslnost.


ten druhy server je tam ne jako sekundarni, ale jako jiny - mene presny zdroj dat. Hlavni ucel je ten, aby to ziskalo data i pro oblasti, pro ktera ta radarova mereni nejsou k dispozici.

pokud ovsem primarni system je pretizeny, nebo mimo provoz, po nejakem timoutu to zkousi i ten druhy server - trva to mnohem dele.
  • 0

#44 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 19:01

zlicinaci napsal/a:

PetrX napsal/a:
Mimochodem jakou nejnižší keš vám to ukazuje. Mě GC1A2WQ Donotfall 124 m n.m., ale ta je Mystery a je hodně daleko od uvedených souřadnic :). Tak kdo má ještě méně nebo, že by mě to také zlobilo?

Taky 124.


Tak já mám GC1D2KW - 4 m.n.m.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#45 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 19:05

Ja mam tez Donotfall 124. LudekV: Mam pocit ze se mluvilo asi o CR
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 19:52

LudekV napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Jinak v GG se chová divně třídění podle nadmořské výšky :-( Kešky nad 1000m jsou na začátku při vzestupném řazení místo aby byly na konci :-(


Máš poslední verzi GG a zaškrtnuté numerické třídění u příslušného sloupce?

Poslední verzi GG mám, ale neměl jsem nastavené numerické třídění. Měl jsem za to, že když se přidává tag určitého typu, tak se mu nastavuje odpovídající typ třídění...
  • 0

#47 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 20:00

Tagy nejsou typove, ale pouze stringove.
  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 20:51

numericke razeni funguje tak, ze se pokusi prvni slovo v hodnote tagu prevest na cislo a podle toho radit. (funguje to i na desetinna cisla)
  • 0

#49 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 9:15

Kdyz se nenacte nadmorska vyska u nekterych kesi je potreba smazat cely tag a zkusit casem znova nebo staci za nejaky cas zkusit znova?
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 9:30

bobrb napsal/a:
Kdyz se nenacte nadmorska vyska u nekterych kesi je potreba smazat cely tag a zkusit casem znova nebo staci za nejaky cas zkusit znova?


Makro prochazi databazi, a jakmile nenajde udaj o vysce, pokusi se jen zjistit.

Tedy neni potreba nic mazat, opetovny pokus doplnuje jen chybejici data.
  • 0

#51 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 11:37

Napisu to i sem...snad to nevadi :)
Dnes jsem zaznamenal nefunkcni stahovani dat z geonames.org.
Jak jsem zjistil, server http://ws.geonames.org byl docasne vyrazen z DNS zaznamu a nahrazen jinou adresou. Pokud Vam take stahovani zlobi, zmente si v makru puvodni adresu na http://ws5.geonames.org a melo by to zabrat.

Vice zde
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 12:54

No, koukam, ze si stezuji na pretizeni posledni dobou. Bojim se, jestli to nesouvisi s tim zverejnenym makrem u GSAKu. (Preci jen, ruku na srdce, uzivatelu GSAKu bude asi na svete vic nez uzivatelu Geogetu...) A jestli vsichni zacali tahat souradnice na vsechny svoje kesky, tak se nedivim, ze to server nestiha.
  • 0

#53 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 10:07

Zdá se mi, že mi makro elevation.ggp.pas nefunguje ani po přepsání těch názvů. Respektive funguje, ale nové výšky se nenačítají.
  • 0

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 10:42

zlicinaci napsal/a:
Zdá se mi, že mi makro elevation.ggp.pas nefunguje ani po přepsání těch názvů. Respektive funguje, ale nové výšky se nenačítají.

U mně funguje ;) Chce to restart GG aby se načetlo nové makro.
  • 0

#55 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 11:04

sobikovi napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Zdá se mi, že mi makro elevation.ggp.pas nefunguje ani po přepsání těch názvů. Respektive funguje, ale nové výšky se nenačítají.

U mně funguje ;) Chce to restart GG aby se načetlo nové makro.

To jsem přepsal už 21.1. a pořád nějak nic, no nebudu propadat panice a budu dále zkoušet, když to jinde funguje.
  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 21:22

Ted jsem to zkousel, a chodi to. Hned v nasledujici verzi Geogetu bude distribuovano i prislusne opravene makro. (A nova verze Geogetu bude... za chvilku.) ;)
  • 0

#57 handy2

handy2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 1:55

Tak jsem se rozhodl aktualizovat svoji databazi, ale nejak se mi nedari tu vysku pripojit. Cela databaze se jakoby projede. Neco se nacita. Trva to tak 2 minuty. Bohuzel vysledny efekt zadny. Vyska bohuzel nikde. Pokud jsem nekdo neco prehlidnul tak se omlouvam za zbytecny dotaz. Predpokladam, ze se ma vyska zobrazit jako dalsi tag. P.S. Verze Geogetu je 2.1.1.423 a je nainstalovany v rezimu prenosneho disku.
  • 0

#58 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 2:10

handy2 napsal/a:... nejak se mi nedari tu vysku pripojit. Cela databaze se jakoby projede.


Ano, jako další tag... Máš ten sloupeček vůbec zobrazený? (nastavení - sloupce - tag category - kategorie "elevation", nezapomenout zmáčknout "zapsat" ), sloupeček se sám nezobrazí, zrovna tak, jako se po projetí makra nezobrazí údaje ve sloupci...musíš obnovit filtr tlačítkem F5
  • 0

#59 handy2

handy2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 2:21

Ano tak to mam. Ted jsem zjistil ze z cele databaze je vyska pouze u jedna kesky (nechal jsem si to seradit ;) ) . Je to zvlastni. Pritom z internetu se neco urcite stahuje.
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 7:57

To makro je ted hodne pomalé, nevím jestli je to tím, že vyhodnocuje jestli má final či ne nebo přetížením serveru, ale trvá to opravdu docela dlouho, než projede všechny kešky... a nadmořskou výšku stejně nedotáhne :( Všiml jsem si, že je tam server ws1... místo doporučeného ws5... ten už je taky přetížený?? Napadlo mně, jestli by nebylo lepší třeba jako u hodnocení keší držet nějakou databázi tady na gc.cz pro rychlejší přístup a lepší dostupnost dat. Stačilo by přece wpt a nadmořská výška bez souřadnic... ... a druhá věc je, jestli by nebylo účelnější a hlavně praktičtější pro další zpracování dotahovat nadmořskou výšku i pro waypointy místo přepisovat ji u výchozích souřadnic. Dalo by se pak z toho pěkně spočítat výškový profil multinky apod. ... nedalo by se makro rozdvojit? Tedy jedno, které bude procházet automaticky celou databázi a když nebude nadmořská výška, tak ji doplní a druhé, které se bude snažit dotáznout výšku jen pro označené kešky?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama