Přejít na obsah


Fotka

GC1JKC5 - Zablesk svetla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#21 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 15:30

Dain & Olik napsal/a:kecy, kecy, kecy


je videt, ze trpis stale nejakym komplexem, ktery si potrebujes vybijet zde na forech... autor se do nikoho nenavazel, pouze konstatoval ocividna fakta...

to ze ty mas pocit, ze na tebe kazdy utoci je tvuj problem, nebo mozna jeste doktora ktery leci tvou paranoiu ... a tim koncim tve OT, ktere se nijak netyka reseneho problemu v tomto vlakne (zase)

pokud mas potrebu proste jenom kecat, tak si zaloz vlakno Dainova kecarna a uvidis kolik lidi si tam s tebou prijde povidat, nebo si jdi proste na chat... :D
  • 0

#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 15:41

hele zakomplexovany klicniku ..... komplex na forem si vybiji ten, kdo se montuje do ciziho rozhovoru. s tebou se nikdo nebavil, nez jsi zase vylezl. OT je jedine tvuj utok na me. ja se vyjadroval k napadani autora kese vuci lidem, kteri se jen ohradili o bezpecnost a bohuzel pro tebe zacal prekrucovat tvuj klicovy trik. kdyz neumis vnimat text, tak ho aspon nech cely a nenahrazuj ho kecy kecy kecy. :D a vem si zase nejaky klicek, kterym si zvysis ego. a stale cekam na tvou vyhruzku, ze me zasypes spamem. nejak to furt nedorazilo :D
  • 0

#23 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 15:48

Dain & Olik napsal/a:kdyz neumis vnimat text


je videt, ze text neumi vnimat nekdo uplne jiny....

Dain & Olik napsal/a:vem si zase nejaky klicek, kterym si zvysis ego


jj jeste tak 300 klicu a budu mit polovicni ego jako ty... mam jeste co dohanet :P
  • 0

#24 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 15:57

Sutech napsal/a:
Co mě ovšem zaráží je to, že někteří z vás tady autora kritizují, ačkoliv keš odlovili :o. Co to je, ptám se? Nezavání to trochu pokrytectvím? Nikdo vám samozřejmě nebere možnost vyjádřit se, naopak, právě na základě vašich připomínek může reviewer rozhodnout, zda nebude cache lepší archivovat. Ale proč tedy keš odlovíte a pak si tu stěžujete?
Něco jiného by bylo, kdybyste přišli na místo, viděli, jak je to nebezpečné, vrátili byste se domů a tam pouze napsali Write note o tom, jak jste to museli vzdát, protože to zavání hazardováním se životem vaším a dalších lidí. Ale to ne, to byste totiž přišli o bod, že? :D Je přeci mnohem lepší to (samozřejmě s nechutí ;)) odlovit a pak si pěkně od plic zanadávat na autora :P. Ono možná, kdybyste se na to opravdu vykašlali a napsali do listingu onu poznámku a autor měl těhle Write note víc než Found it logů, možná by sám usoudil, že to trochu přehnal...
Na závěr ještě jedna poznámka - pokud vím, žádný zákon o povinném lovení keší nebyl ještě našimi zákonodárci schválen, takže vás nikdo nenutil na tuto cache chodit. A tím, že jste na ni šli, jste to byli jen a pouze vy, kdo ohrožoval (kromě svých životů) i životy lidí pod vámi. Autor vám dal pouze možnost, nikoliv povinnost ji odlovit. A vy jste jí využili, takže si nyní vlastně stěžujete pouze na svou vlastní nezodpovědnost... :D


Sutech má pravdu, jsme postiženi úchylkou podobnou chorobné závislosti (patologické hráčství, č. diagnozy F63.0) a nejprve odlovíme a pak kritizujeme... Prostě zavřená krabička na mapě nedaleko bydliště je k nesnesení a provokuje... :D

Ale k věci, právě jsem se vrátil z Hradu, pardon, z "tunelu" a musím se Haraldovi veřejně omluvit - není to tak hrozné, jak se mi to jevilo z dálky od počítače (jezdím tím tunelem cca 1x či 2x týdně tramvají a v mé paměti byla trubka podstatně užší a výše položená...). Teplovod je široký, drsný a není díky masivní asfaltové izolaci tak snadno poškoditelný jako běžné, kovem/skelnou vatou "opletené" teplovody. Přístup ke keši je vcelku bezproblémový, trasa je krátká a při troše opatrnosti bezpečná. Jen je tam člověk jak nahej v trní a provokuje mudly, což zůstává moji námitkou... Asi by stačilo doporučit v "attributes" odlov v noci, kdy je zde méně lidí a minimální provoz. Samotné místo ukrytí mne sice příliš neoslovilo, ale budiž, to není důvod ke konfliktu a flamewar...

Takže konec hádek a vzhůru na poslední letošní keše nebo na Silvestrovský mejdan... Mejte se pěkně v Novém Roce a nepadejte z teplovodů pod tramvaje... :)
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 15:59

VXP napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:kdyz neumis vnimat text


je videt, ze text neumi vnimat nekdo uplne jiny....

Dain & Olik napsal/a:vem si zase nejaky klicek, kterym si zvysis ego


jj jeste tak 300 klicu a budu mit polovicni ego jako ty... mam jeste co dohanet :P



no to mas. zase se vyjadrujes k tomu nepodstatnemu :D
ale hele, kdyz zaridime, ze ti kazdy tyden jeden kacer venuje jeden klic, uklidnis se? :D
  • 0

#26 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 16:08

Sutech má pravdu, jsme postiženi úchylkou podobnou chorobné závislosti (patologické hráčství, č. diagnozy F63.0) a nejprve odlovíme a pak kritizujeme... Prostě zavřená krabička na mapě nedaleko bydliště je k nesnesení a provokuje... smiley


Ale jo, já jsem postižen stejně :D Ale prostě když vidím, že je to nad mé síly/přijde mi to nebezpečné/jiný důvod, tak prostě smutně pokrčím rameny a na mapě (gc.cz) si kešku dám jako nalezenou, aby mi nepřekážela v čistém štítu mého okolí :D
Já jsem pouze komentoval to, že přesto, že výše uvedení věděli, do čeho jdou, tak ač jim to vadilo, tak stejně po té trubce lezli a pak si (hezky po připsání bodíku :)), teprve zanadávali.
Mně osobně třeba štve Štvanice (hmmm, že by omen nomen? :P), protože kvůli své fóbii z výšky ji nemůžu odlovit. Mimo to mně nepřijde ani trochu bezpečná - sloup se ve větší výšce už značně klátí ze strany na stranu a hrozí pád kačera do hlubin. Nemluvě o exponovanosti této keše, pokud na ni půjdete za dne! Ale co nadělám - jestliže ji nemůžu odlovit, tak ji nelovím a nenadávám autorovi, co to vymyslel ;)

Hmmm, právě jsem porušil své vlastní pravidlo, že nebudu reagovat :D Tak nic.....už mlčím, už mlčím :)
  • 0

#27 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 16:51

Řekl bych spíš, že autor chce nutit cacheri, jak to vypadá v jiném světě (asi proto ten název, ne?) :D To byl jen fór.. Abych řekl pravdu, tak 4-5 kešky dělám tam, kde vím, že by mě nemuseli (nebo nemohli) vidět mudlové. To, že je keška na teplovodu, to mi ani tak nevadí (po pravdě řečeno), můžu si ji odlovit na své vlastní nebezpečí, ale že jsem na očích mnoha lidí (ani bych se nedivil, kdyby tam tudy projeli policisté), tak na to bych nešel... Když polezu támhle na nějaký strom za keškou, kdesi v lesích, tak proč ne.. Když se mám potopit támhle do nějaké přehrady pro kešku, tak proč ne? Když támhle mám jít k nějaké významné památce, kde je uložena 5 keška na terén a jsem na očích mnoha lidí... tak to už ne.. Je to můj názor na toto...
  • 0

#28 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 17:46

tak jsme se na tu hruznou cache sli podivat a ona to byla kratka prochazka po siroke trubce :) jako nekteri hystericti kaceri by se uz nad sebou meli vazne zamyslet... protoze pokud je tohle zivotu nebezpecne, tak pak nevim kolik hvezdicek by melo mit treba expo58 ... odhaduju tak 9? pokud tohle je 4... :)
  • 0

#29 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 20:22

Jak na to tady tak koukám, hádáte se tu o tom jak malí kluci na písku!

1) Keše s terénem 3+ mě ani většině ostatních nevadí, ale jen pokud odlov ohrozí POUZE MŮJ život!!! Čistě teoreticky, pokud pomineme můj strach z výšek, bude-li keška umístěna tak že se k ní musí lézt po trubce umístěné na skále 20 metrů nad rozbouženou řekou a bude mít alespoň trochu smysl, klidně si ji půjdu odlovit, ale tady tím můžu ohrozit I CIZÍ ŽIVOT

2) Pokud to autorovi tak vadí, že jsme ji odlovili a zalogovali found it, tak já ho klidně změním na note, o ten blbej bod mi nejde, byť na něj mám plné právo - u keše jsem byl. Prostě jsem chtěl vědět co ja tam tak zajímavého, že tam musí být keška...

3) Ta trubka má nanejvýš metr v průměru, ale myslím že spíš míň.

4) Další věc která mi na této keši vadí, je že nemá vlastně ani nijak zajímavé umístění, ani téma, ani provedení, tak k čemu je? Jen pro ten bod. Jak vidím je to autorova první keš. Moje první keše taky nestály za moc, takže to tak nějak chápu, hlavní je poučit se ze svých chyb.

5) Některé vaše komentáře mě opravdu nas****, naštěstí pro vás jsem zásadový a ponechám si alespoň část slušnosti.
Copak jsme tu od toho aby jsme se tu vzájemě uráželi?!!! Očividně většina Čechů ani nic jiného neumí (tak trochu mě nevyjímaje)

6) Dále bych doporučil veškeré debaty o této keši ukončit (!!!) a neřešit to již na celostátním fóru, chudáci kačeři z jiných oblastí ČR (co ti si o nás musí myslet...) S kešku ať autor naloží dle svého uvážení, ale pokud ji bude chtít zanechat, bylo by lepší dát do listingu lepší popis přístupu ke keši. Třeba i fotku, pak si nikdo nebude moctstěžovat, že nevěděl do čeho jde. Znovu podotýkám, že já to věděl a proto jsem šel horem, přes koleje.
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#30 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2008 - 22:50

Již jsem to mnoho měsíců neudělal (tedy skoro let), abych sem něco napsal. Ovšem dnes to udělám, abych si mohl říci, že alespoň jedenkráte za rok. A teď je ten nejvyšší čas.
Tato pixla má několik rovin.
První rovina, je rovina bezpečnosti. Tady není o čem moc mluvit. Je to slabá 2,5 a to skoro opravdu přeháním. Kdo tady přijde k úrazu, tak je to moula a vůbec by neměl vycházet za dveře svého bytu, neboť již na schodech za nimi se vystavuje nebezpečí úrazu a akutního ohrožení života.
Druhá rovina, je rovina kvality keše. Tady bych si dovolil tvrdit, že tato pixla je ouplně o h...., kde mi nic neukáže, nepobaví, neseznámí. Prostě opravdu o ničem. Ovšem takových a horších teď v Praze vzniká nadpoloviční většina. Takže bod přibyl, ale nepotěšil.
No a Třetí rovina, je rovina pravidel. Jak jsem za ten nějaký rok kešování stačil pochytit, tak keška by měla být na veřejně přístupném místě, měl by se ctít soukromý majetek cizích subjektů a platné zákony příslušné země. Proto by mne docela zajímalo vyjádření, ani né tak autorovo, ale toho, kdo tuto kešku schválil, jak se k ní dostanu, tak abych mohl ctít všechny výše uvedené skutečnosti. Dovolím si podotknout, že nahoře přes ty koleje je to proti zákonům této země. Což i autor sám v listingu správně uvádí. A kudy tedy? Po trubce teplovodu? To si jako někdo myslí, že nikomu nepatří? Že je nás všech? Že je to veřejně přístupné místo? Myslím, že kdyby si autor dal žádost na Pražskou teplárenskou o sválení pohybu lidí po jejich teplovodu (což by bylo správně) tak by ho hnali svinským krokem. No jo no jak to říkla ta Růžičková? "Maminko co jste si sama udělala, tak na to si nestěžujte". Takže nám svaluje keše, ten kdo je schaluje a asi se s tím musíme smířit.
A závěrem? Když člověk zapomene na to, že se nechová v souladu se zákony této země, tak je to pohodovka a opravdu se není čeho bát.
  • 0

#31 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 12:22

Pri hustote Prazskych kaceru chozeni po trubkach horkovodu, podle mne nebude delat dobrotu. Prazska teplarenska to nema rada,vim to par let jsem tam pracoval.Misto znam,clovek tam je jak na divadle.Rozdil je,jestli tam nekdy prejde par deti,nebo kazdy den nekolik kaceru. To neni nic proti auorovi kese,nekdy se vse nepovede jak by clovek chtel.
  • 0

#32 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 12:25

Az se tam vystrida za par mesicu nekolik stovek lovcu,vsimne si chozeni po trubce kdekdo a trubka bude starnout rychlym tempem.
  • 0

#33 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 16:21

Upravil jsem listing a attributy tak, že je tam doporučeno chodit v noci.

Cejda napsal/a:
No a Třetí rovina, je rovina pravidel. Jak jsem za ten nějaký rok kešování stačil pochytit, tak keška by měla být na veřejně přístupném místě, měl by se ctít soukromý majetek cizích subjektů a platné zákony příslušné země. Proto by mne docela zajímalo vyjádření, ani né tak autorovo, ale toho, kdo tuto kešku schválil, jak se k ní dostanu, tak abych mohl ctít všechny výše uvedené skutečnosti.

Nesem sice reviewer, ale jen připomenu, že jako autor jsem se k tomu už vyjadřoval. Platné zákony této země tato keš naprosto ctí. Podle českých zákonů je přístup na soukromý pozemek povolen pokud není oplocen nebo není explicitně uvedeno, že je na daný pozemek vstup zakázán. Jinak by nešlo vstoupit do lesů ani do většiny městských parků. Chůze po teplovodu je za hranou "toho co se dělá", ale není v rozporu se zákony. Jinak bych jí tam nedával. Jak jsem psal v úvodním příspěvku, právě tohle překonání "toho, co se nedělá", byl jeden z důvodů, proč je keš tam, kde je.
  • 0

#34 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:37

Nevadi my chodit za branu lomu, kdyz je tam pekny vyhled. Ale znicit teplovodni potrubi je nestastne. Aby se na nas a nasi prima zabavu nezacalo pohlizet jako na vandaly. Nekdy to tak kolem kesi i vypada. A tady je primo nezbytne spalat nekde kde to neni na slapani udelane.
  • 0

#35 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 8:12

harald napsal/a:
Upravil jsem listing a attributy tak, že je tam doporučeno chodit v noci.

Cejda napsal/a:
No a Třetí rovina, je rovina pravidel. Jak jsem za ten nějaký rok kešování stačil pochytit, tak keška by měla být na veřejně přístupném místě, měl by se ctít soukromý majetek cizích subjektů a platné zákony příslušné země. Proto by mne docela zajímalo vyjádření, ani né tak autorovo, ale toho, kdo tuto kešku schválil, jak se k ní dostanu, tak abych mohl ctít všechny výše uvedené skutečnosti.

Nesem sice reviewer, ale jen připomenu, že jako autor jsem se k tomu už vyjadřoval. Platné zákony této země tato keš naprosto ctí. Podle českých zákonů je přístup na soukromý pozemek povolen pokud není oplocen nebo není explicitně uvedeno, že je na daný pozemek vstup zakázán. Jinak by nešlo vstoupit do lesů ani do většiny městských parků. Chůze po teplovodu je za hranou "toho co se dělá", ale není v rozporu se zákony. Jinak bych jí tam nedával. Jak jsem psal v úvodním příspěvku, právě tohle překonání "toho, co se nedělá", byl jeden z důvodů, proč je keš tam, kde je.

Nikde nepíši o soukromém pozemku, ale o soukromém majetku. Ta trubka je soukromým majetkem!!! A poškozování majetku jiných je v naší zemi trestné. Takže to za hranou zákona je!!! Až ti po kapotě tvého auta zaparkovaného na veřejném parkovišti denně přejde několik lidí, bude se ti to líbit? Asi né, že? Protože poškozují majetek tvůj, i když může být veřejně přístupný. Mám řešení. Předlož zde povolení majitele teplovodu, že se po trubce může chodit a celá kauza této keše je uzavřena. Poté se není dále o čem bavit. V případě, že né, tak se chovej k cizímu majetku tak, jako by byl tvůj vlastní. Přesto by mne zajímalo vyjádření Minarjovo. Mi, jako autoři můžeme zkusit publikovat kde co, ale on by měl dohlížet na pravidla této hry spojené se zákony této země.
  • 0

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 10:38

Minarjo z fór čte povětšinou jen sekci "Reviewer", která mu chodí mailem. Takže by se muselo napsat buď tam, nebo lognout nový archival request, ze kterého by bylo i pro minarja dostatečně zřejmé, že důvodem není "rozmazlenost, terén >3 nebo nečtení listingu". Do tohohle ale rozhodně nehodlám kecat, když jsem na místě ani nebyl.
  • 0

#37 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 11:04

alkes napsal/a:
Minarjo z fór čte povětšinou jen sekci "Reviewer", která mu chodí mailem. Takže by se muselo napsat buď tam, nebo lognout nový archival request, ze kterého by bylo i pro minarja dostatečně zřejmé, že důvodem není "rozmazlenost, terén >3 nebo nečtení listingu".
Do tohohle ale rozhodně nehodlám kecat, když jsem na místě ani nebyl.


Ale kdeže;) Minarjo to čte, jenže dělá mrtvého brouka. No aby také né. Místo toho, aby si přečetl listing před jeho schválením, kde autor nabízí přístupovou cestu po potrubí a tuto pixlu zamázl dříve, než vznikla, tak se poté v listingu vyjadřuje o zhýčkannosti a nečtení listingů před odlovem. Když jsme po odlovu s Dorkim odcházeli od keše, tak jsme se opět dostali na téma Hageus. Kde jsou ty zlaté časy.;) Hageusi, ještě jednou velké díky, co jsi pro celý geocaching a pro nás udělal. Jen pro ilustraci bych překopíroval vyjádření Reviewra v listingu. Je to dost k smíchu.
Ze z teto kese bude diskusni forum, toho jsme se obaval. Mam pocit, ze prazsti cacheri jsou cim dal vice "rozmazlenejsi" a teren >3 kazdeho hned vyvede z miry . Jelikoz zde pracovne prumerne 2xtydne jezdim na tram lince 22 a podjezd tedy velmi dobre znam, bylo mi jasne z autorova popisu v listingu, jak to mysli. Autori zde uvedenych zadosti o archivaci proste dane doporuceni nerespektovali, cili maji co chteli. Zda kes ma ci nema smysl neni z hlediska pravidel dulezite, zde ale opravdu mam pocit, ze kazdy hned by chtel nejakou "drsnejsi" kesku archivovat jen proto, ze na ni danym doporucenym zpusobem nema - ale to neni chyba autora, zejo..
Cili zaverem - v soucasne dobe nevidim k archivaci diuvod, ale je to jak pise autor - pokud bude vice kaceru, kteri nebudou doporuceni respektovat a pak se tim jeste budou "chlubit" v logu, jak si ztizili pristup (a ucinili ho vic nebezpecny), pak by autor asi musel kesku presunout ne proto, ze by byla spatna, ale proto, ze holt u tradicnich kesi je moda listingy necist, coz stve me stejne jako autora, ale treba podobne kese donuti kacery cist listingy pred lovem VZDY!
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli
  • 0

#38 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 11:19

Cejda napsal/a:
Ale kdeže;) Minarjo to čte, jenže dělá mrtvého brouka. No aby také né. Místo toho, aby si přečetl listing před jeho schválením, kde autor nabízí přístupovou cestu po potrubí a tuto pixlu zamázl dříve, než vznikla, tak se poté v listingu vyjadřuje o zhýčkannosti a nečtení listingů před odlovem. Když jsme po odlovu s Dorkim odcházeli od keše, tak jsme se opět dostali na téma Hageus. Kde jsou ty zlaté časy.;) Hageusi, ještě jednou velké díky, co jsi pro celý geocaching a pro nás udělal. Jen pro ilustraci bych překopíroval vyjádření Reviewra v listingu. Je to dost k smíchu.

Zas tak černobíle bych to neviděl. Za Minarjem taky stojí spousta práce a obětovaného volného času a popravdě je dobře, že to vůbec někdo dělá. Holt se občas něco nepodaří, ale vyjádření tohohle typu se mi taky nelíbí, bohužel není první.
  • 0

#39 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 11:35

Mohl by někdo uploadnout fotografii onoho tunelu a trubky? Tedy pokud to neprozradí umístění cache. Nějak si nedokážu udělat vlastní obrázek. Díky.
  • 0

#40 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 11:47

Cejda napsal/a:
Nikde nepíši o soukromém pozemku, ale o soukromém majetku. Ta trubka je soukromým majetkem!!! A poškozování majetku jiných je v naší zemi trestné. Takže to za hranou zákona je!!!

Víš co? Běž se na tu trubku podívat. Je to zesílená železná trubka pokrytá pevnou izolací. Na váhu musí unést minimálně 3 metráky na jeden metr. Jestli jsi tlustčí, pak přijmi moji omluvu za to, že tuhle keš asi neodlovíš.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama