Přejít na obsah


Fotka

GeoJarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
215 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:32

Asi jako většina z vás mám v GG nainstalovaný GeoJarry. Po instalaci se mi objevilo pár ikonek, které zajišťují stahování dat... z komentářů mi ale není zcela jasné, co se vlastně stahuje v případě "download update". Když tohle makro spustím, nahlásí mi to že stahuje soubor x/545, tudíž předpokládám, že bude stahovat 545 souborů. Nicméně vždy stáhne řádově méně (10-15) a také to číslo za lomítkem se mění různě přes 540. Co tedy skutečně znamená to číslo za lomítkem, proč stahuje tak málo souborů a podle čeho je vlastně stahuje? Jak si zjistí update keší nebo update čeho? Díky za radu a omlouvám se případně za hloupý dotaz..
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:40

Já myslím že to funguje tak, že prochází první stránky celkového výpisu českých (prostě dle nastavené země) kešek, a kontroluje jestli ty waypointy zná. V momentě kdy narazí na velkou souslednost wpt co již zná, tak končí s prohledáváním. Proto když se uveřejní nová keš po delší době od uložení, a autor nezmění datum na to uveřejňovací, může se stát, že se ti tato keška nestáhne (zůstane zapomenutá mezi staršími kusy). Proto se mi osvědčilo čas od času u místa, kde se vyskytuji stáhnout nejbližší okolní (taky jedna z ikonek geojarry) - většinou to 1-2 najde.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#3 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:14

Podle mě je jediný rozdíl (oproti Download All) v tom, že se stáhne omezený počet "hledacích" stránek (parametr maxcount) a předpokládá se, zde je většina nových keší (což neplatí pro keše s datem zveřejnění "hodně" v minulosti, což může být podle okolností taky jen několik málo týdnů).
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:14

Cislo je pocet 'stranek' vsech kesi v seznamu. Update dela jen to, ze stahne jen X nejnovejsich stranek. (kazda stranka je 20 kesi) Tusim, ze ta makra nastavuji X jako 10. Urcite to jde nekde v tom makru prepsat, nezkoumal jsem to. To, o cem hovori CzechoCowboy, tak to byvalo kdybysi, kdyz to tahal Geoget. Tem mel k dispozici databazi, takze mohl jasne identifikovat, co uz zna a co ne. Geojarry je samostatny program bez jakekoliv prime vazby na geoget, takze ani nemuze zjistovat, co uz GeoGet zna a co ne!
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:21

HaLuMa napsal/a:
Cislo je pocet 'stranek' vsech kesi v seznamu.

Update dela jen to, ze stahne jen X nejnovejsich stranek. (kazda stranka je 20 kesi) Tusim, ze ta makra nastavuji X jako 10. Urcite to jde nekde v tom makru prepsat, nezkoumal jsem to.


Urcite jde, ja si to upravil. ;)

A jeste bych doplnil, ze Download Update taha v podstate jen Loc soubory bez listingu. Tim se zajisti, ze v GG budou nove kesky a jejich listing pak jde stahnout pres Download Listing.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:28

Download all taha take jen zakladni ifnormace bez listyingu. (autor, jmeno, kod waypointu, souradnice, druh kesky, velikost, atd.)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 8:29

gord napsal/a:
Urcite jde, ja si to upravil. ;)

A jeste bych doplnil, ze Download Update taha v podstate jen Loc soubory bez listingu. Tim se zajisti, ze v GG budou nove kesky a jejich listing pak jde stahnout pres Download Listing.

A jak to jde prosím tě nastavit. Já to hledal, ale v konfig souboru nic takového nenašel. Díky za radu..
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 9:42

sobikovi napsal/a:

gord napsal/a:
Urcite jde, ja si to upravil. ;)

A jeste bych doplnil, ze Download Update taha v podstate jen Loc soubory bez listingu. Tim se zajisti, ze v GG budou nove kesky a jejich listing pak jde stahnout pres Download Listing.

A jak to jde prosím tě nastavit. Já to hledal, ale v konfig souboru nic takového nenašel. Díky za radu..


Upravit zdrojak toho makra. z ktereho se vola program geojarry.exe. Pro maximalni pocet 600 stranek (to zatim bohate staci pro vsechny kesky v CR) ten blok bude treba takto:

//build GeoJarry.ini
  gjini := '[geojarry]' + CRLF;
  gjini := gjini + 'username=' + gjUsername + CRLF;
  gjini := gjini + 'password=' + gjPassword + CRLF;
  gjini := gjini + 'proxyip=' + gjproxyip + CRLF;
  gjini := gjini + 'proxyport=' + gjproxyport + CRLF;
  gjini := gjini + 'proxyuser=' + gjproxyuser + CRLF;
  gjini := gjini + 'proxypass=' + gjproxypass + CRLF;
  gjini := gjini + 'countryid=' + gjcountryid + CRLF;
  gjini := gjini + 'stateid=' + gjstateid + CRLF;
  //maximalni pocet stranek (20 kesek na kazde z nich)
  //gjini := gjini + 'maxcount=10' + CRLF;
  gjini := gjini + 'maxcount=600' + CRLF;
  datadir := geoget_datadir + '\gjtemp\';

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 10:06

Opraveno a funguje to... díky. Škoda že geojarry nemá makro na stahování nejnovějších keší, pak by to byla parádička...
  • 0

#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 11:27

sobikovi napsal/a:
Opraveno a funguje to... díky.

Škoda že geojarry nemá makro na stahování nejnovějších keší, pak by to byla parádička...


A co myslíš, že dělá Download Update - stáhne prvních 10 stránek podle stáří cache od nejnovějších. To snad stačí, ne? Koneckonců už to tu bylo napsané.

PS: počet stránek lze upravit přímo v makru, viz. jeden předchozí příspěvek
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#11 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 9:27

Hoj... Už jsem to tu nedávno psal. Měl jsem problém stáhnout foud cache uživatele H+ .. problém byl právě v tom znaku + .. Nechal jsem to pak bejt, protože mi poslal jeho PQ Finds a ty jsem si naimportoval a označil jeho nalezené cache v GG2. Jenže jsem narazil opět na tento problém a to u znaku & :-( Potřeboval bych si naimportovat uživatele který má v nicku právě tenhle znak a ten darebák není PM, takže mě to nemůže poslat. Byla by nějaká možnost to vyřešit? Díky za odpověď
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 9:31

To je divne, protoze ja to nedavnou zkousel, a ani jeden z tech znaku nedelal problem. Oba GJ spravne zakodoval. Pouzivas verzi 12?
  • 0

#13 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 13:53

Používám...ale ať H+ nebo kulin&janek .. mě prostě nejde:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 14:39

Aha, pockej.. ja to zkousel v prihlasovacim udaji. Ty se to snazis pouzit jako jmeno uzivatele, jehoz nalezy chces stahnout, ze? To jsem totiz nezkousel...
  • 0

#15 kulin&janek

kulin&janek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 15:22

jj jako prihlasovani bez problemu, ale pri vyhledavani lidi to nejde. Stejne tak jako i v nejnovejsim gg2 aby mi oznacil podle logu moje nalezy, tak musim do nastaveni napsat jen kulin a ne spravny nazev uctu kulin&janek
  • 0

#16 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 19:40

HaLuMa napsal/a:
Aha, pockej.. ja to zkousel v prihlasovacim udaji. Ty se to snazis pouzit jako jmeno uzivatele, jehoz nalezy chces stahnout, ze? To jsem totiz nezkousel...


přesně;) je to pohodlné stažení nálezů přátel a pak si můžu vyfltrovat jejich smajlíky, když se chystá nějakej vejlet...tedy aby se neprudilo se stavěním na pixlách který většina z osazenstva má.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#17 Sahib-CZ

Sahib-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 15:01

Nevite v cem by mohl byt problem, kdyz mi geojarry nestahne vsechny nalezene kesky ? Stahne jich vzdy jen 207 :(
  • 0

#18 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 17:19

Počet stránek nastavených v souboru geojarry6.ggp.pas zmen si radek gjini := gjini + 'maxcount=10' + CRLF; na něco většího.... já to mám gjini := gjini + 'maxcount=100' + CRLF;
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#19 Sahib-CZ

Sahib-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 21:15

Tak jsem to udelal, stahly se vsechny stranky (24/24), ale kesek je jen 422 ...a momentalne mam 473 :(
  • 0

#20 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 22:12

kde, kdy, jak ti to ukaze 422 pixel?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama