Přejít na obsah


Fotka

Geoget2 - živé předvedení v Olomouci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 10:42

Ahoj vespolek, nejen já se různě trápím s použitím Geogetu, případně GGstatu. Od několika olomouckých kačerů jsem dostal podnět, potkat se naživo u počítače a ukázat, jak kdo Geoget používáme. Obsah: Geoget2 - nastavení, použití exportu do garmina, jak na statistiky. Termín: 31.1.2009 9:00 Místo: v Olomouci, u počítače, snad vyjde učebna (6 PC plus promítání), max 15 lidí GPS: Loc: 49°36'26.17"N,17°17'18.74"E Cílem je si říct, jak to funguje, jak to kdo používáme (dobře/špatně, k čemu), co se daří či nedaří. Někomu jen nejde vyexportovat keše cestou na dovolenou podél hlavní a záložní trasy (např. Chorvatsko), jinému zase nejde vytvořit statistika, či si chce jen upravit export do Oregona a zdrojový kód je pro něj nestravitelný. Geoget používám cca 1/2 roku, v současné době umím provést export do navigací, které používám i na jedno kliknutí vygenerovat a uložit statistiky. Některé věci jsem poměrně dlouho nastavoval, tak ať se jiní nemusí také tolik trápit a hodiny pročítat ve fóru různé rady. Doporučuji: 1. mít nainstalovaný GG a už si v něm něco zkusit (nahrát seznam nálezů, či seznam keší v ČR). 2. vědět něco o statistikách, případně, co od nich čekám. 3. přečíst si help :) - http://geoget.ararat...doc:user:ggstat - http://mikrom.cz/docs/geocaching - článek GeoGet makro GgStat2 4. pokud se chcete zeptat přímo na konkrétní export do ABC navigace, tak já osobně používán PDA + Beeline (listing + logy), Garmin Oregon 300 (listing bez logů). Jiné navigace snad budou podobné, třeba někdo z Vás už bude mít upravené makro pro export dle svých potřeb. Potvrzená účast: 11 (všichni) Předpokládaná účast (včetně potvrzených): 11 2 - mdennah + Mýválek 2 - Sakypaky 1 - swenney 1 - Rufuc 1 - Qnik 1 - valecnik 1- filki 1 - Vlk-cz 1- Cyklodav chtěli, ale nedorazí - TORES62 těším se na Vás, Michal
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 11:15

Skoda, ze olomouc je pro mne skutecne hodne z ruky.
  • 0

#3 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 11:34

to vypada dobre....zucastnil bych se....kdysi jsem v GG cosi udelal...ale drbacka to byla;) a vzapeti jsem to zapomel
  • 0

#4 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 11:42

HaLuMa napsal/a:
Skoda, ze olomouc je pro mne skutecne hodne z ruky.


škoda je to pro nás, protože přijdeme o postřehy zasvěcených. Ale aspoň nebudeme psát o každém nezdaru každý zvlášť, ale až po kolektivní diskusi :D
  • 0

#5 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 14:03

Taky bych se zúčastnil, kdyby to šlo. Abych se taky něčemu přiučil, u generování statistik jsem se taky docela natrápil. Termín je mi v podstatě skoro volný, ale myslím, že víkend by byl asi nejlepší pro všechny.
  • 0

#6 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 14:05

Ze začátku jsem měl s Geogetem taky obrovské potíže.Díky ochotě kolegů kačerů zde na fóru, jsem nejpodstatnější potíže vyřešil, na ostatní jakš takš přišel sál.:) Můžu pomoci s: Nastavení a používání GeoGetu (exporty,importy,třídění,filtrace atd.) nastavení Geojarryho a krmení Geogetu daty. Nastavení GgStatu, tvorba statistik a automatický upload na GC.com ala Mikrom. No a určitě se najde spousta věcí o kterých ještě nemám páru a mohl bych se to na takovémto "školení" dozvědět. Sem Lipeňák, do Olmika bych se mohl dostat takřka kdykoliv,ale víkend bych kvůli práci upřednostňoval. Můžu dovést noteebok,Geoget a v nějakém nouzovém případě bych splašil mobilní Internet.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#7 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 14:47

Upřesnění - školící místo: na 99% bude v naší firemní školící místnosti (šéf je hodný), cca 250m od GC1K3NA. Možnost Inetu přes wifi. Termín: večer nebo víkend, zatím to vidím na 31.1. dopoledne. RUFUC: tak nějak jsem se prokousal i já, ještě řeším PREINCLUDE, které mi nejde, přitom POSTINCLUDE funguje :)
  • 0

#8 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 15:53

To bude jako event? Jinak jsem pro každou srandu.
  • 0
Kolo jede

#9 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 16:06

zatím to jako event neplánuji, jednak je to hodně kapacitně omezené a podobný event již dělá ZCh na téma Wherigo. Prostě jen setkání podobně postižených uživatelů ;), je to spíše podmnožina kačerů ;)
  • 0

#10 valecnik

valecnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 16:32

jo přišel bych se juknout.
  • 0

#11 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 16:43

tak hlásím, že PREINCLUDE i POSTINCLUDE mi funguje...No víme kde to proberem, tak už jen zjistit kdy :) toho 31 by to bylo u mě bez problémů
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#12 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 16:56

HaLuMa napsal/a:
Skoda, ze olomouc je pro mne skutecne hodne z ruky.

Jen tak plácnu : co třeba webcam konference? ;) :D
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#13 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 17:09

Jen tak plácnu : co třeba webcam konference? ;) :D

no, vzhledem k tomu, že to není přednáška, ale spíše výměna zkušeností a budeme přeskakovat jeden od druhého a občas výsledek promítneme na plátno, tak by webkamera potřebovala i kameramana, co by měnil úhel záběru ;). A pak, pokud tu budeme 2-3 hodinky, kdo by se díval na tak dlouhý pořad ;).
Cílem je si říct, jak to funguje, jak to kdo používáme (dobře/špatně, k čemu), co se daří či nedaří. Někomu jen nejde vyexportovat keše cestou na dovolenou podél hlavní a záložní trasy (např. Chorvatsko), jinému zase nejde vytvořit statistika, či si chce jen upravit export do Oregona a zdrojový kód je pro něj nestravitelný.
  • 0

#14 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 17:44

Rádi se zúčastníme, určitě ne v plném počtu, ale přeci ;) Záleží ovšem na čase ... V GG2 jsme vcelku amatéři, takže si rádi poslechneme instrukce :)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#15 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 17:54

Jasný :) já tím jen myslel, kdyby nám chtěl něco k tomu říct HaLuMa, že by nemusel vystrčit paty z domu :) každopádně zůčastním se určitě
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#16 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 18:34

Nádherný plán, škoda že ho nikdo neuskuteční i v Praze. Já na GG2 koukám zatím z dálky a nevím co s ním. Kdyby se radilo a školilo o víkendu, snad bych i uvažovala o výletě.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#17 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 18:43

Proč vzniká takové sezení v OL? Díky eventu Noční procházka po ZOO GC1J7XW (dík Mirku) jsme se někteří poznali naživo a zjistili, že máme stejné trápení. Tak proč to každý řešit sám, více hlav více ví :) jinak setkání je v sobotu (tj. pro někoho víkend) ;)
  • 0

#18 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 19:29

to je namet pro nejakeho kacera co nema rad zimu a nelovi vni aby vytvoril videotutorial, onehda jsem neco podobneho videl na photoshop.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 19:37

o nejakych kratkych videotutorialech dlouho premyslim, ale nejak na to porad nemam cas. :(
  • 0

#20 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 19:40

video manuál - to vidím bledě, s každou větší změnou verze znova natočit? sám dělám v SW fy a není jednoduché udržovat klasickou elektronickou dokumentaci, popis funkčnosti. Natož tutoriál ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama