Přejít na obsah


Fotka

Jak lovit s Nokia E66, zkušenostii vaše?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:28

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s telefonem Nokia E66, má integrovanou GPSku, údajně chip SirfStar III, ale nikde jsem moc nenašel nějaký posudek na tuto GPSku. Jsem začátečník, a tak nevím jestli jsou určité věci normální a jak je řešit, například, v aplikaci HandyGeocaching se mi směrovka točí víceméně dokola, to jsem přisuzoval statické navigaci, ale lze to nějak vypnout v tomto telefnu? ...No dotazů bych měl asi víc, ale začal bych tímto, děkuji za pomoc. Hemerojd
  • 0

#2 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:44

smerovka v handy geocaching je divna - obcas ukazuje nesmysly, bez ohledu na data, ktera z gps dostava (napriklad pri rovne chuzi, stovky metru od kese lita ze strany na stranu treba v uhlu 180 stupnu - pritom z gps tecou stabilni data plus minus par metru). porad jse mneprisel na to, cim to je a kdy k tomu presne dochazi
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#3 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 20:22

Do E66 se da nahrat Garmin Mobile XT, do nej pak jdou dostat mapy stejne jako v jsou v GPS (Topo Czech, ...). Da se navigovat i na konkretni souradnice, takze by s tim nemel byt problem (zatim jsem to nezkousel, E66 pouzivam jen v aute). Dalsi program, ktry mam overeny a ktery je podobny Handy Geocachingu je Geocache Navigator™ - http://www.geocachenavigator.com/. Je doporucovany primo na strankach GC.com, co jsem zatim zkousel, tak ma presnost celkem rozumnou (bylo to na otevrenem prostranstvi, nevim, jak se to bude chovat v lese a ve meste). Na stare E50 jsem jeste pouzival program AFTrack, ale nevim, jestli bude podporovat interni GPS. Paw
  • 0

#4 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:38

Garmin Mobile XT tam mám, to funguje jakštakš asi dobře...kdyby se m i ale po každé znova nenastavovala základní mapa ta evropy, mám tam Topo, ale po zapnutí tam je ta evropa. Zkoušel jsem Locify, ale ten mi dost divnejch věcí v mobilu.., zkusím ten navigator..díky
  • 0

#5 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:50

Já si myslím, že Handy Geocaching nepracuje s interní GPS a bere data pouze z A GPS, což je výpočet podle GSM buněk a z internetu. Mám E71 a zatím jsme používal Locify, protože s Handy je přesnost asi 50 až 60 m, to jsem zkoušel na několika keškách.
  • 0

#6 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 22:04

U geocache navigatoru je u mne problém s orientací displeje, protože tlačítka jsou jinak, pro plnou funkci se musí vygenerovat ID a musíš být PM
  • 0

#7 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 22:46

urbanb napsal/a:
Já si myslím, že Handy Geocaching nepracuje s interní GPS a bere data pouze z A GPS, což je výpočet podle GSM buněk a z internetu..


Myslím že to s to interní GPS funguje protože AGPS mám vypnuto.
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 0:13

AGPS není výpočet podle GSM buněk. Kde to pořád lidi všichni berete? Jak je přesně dělán vstup polohových dat do HandyGeocaching nevím, ale předpokládám, že se připojí na nějaký port v přístroji, kde jsou poskytována data z GPS ve formátu NMEA. S interní GPS (ať už jsou použity algoritmy a podpora AGPS nebo ne, na finální výstup to nemá vliv) by měl normálně pracovat. Samozřejmě nevím, jestli je spustitelný na E66, ale pokud ne, tak problém bude pravděpodobně jinde než v interní GPS.
  • 0

#9 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 2:51

Na můj dotaz mi Destil - autor HG, odpověděl, že interní GPS v Nokii E71/E66 HG nepodporuje a nenajde. Takže data tahá z jiného zdroje.
  • 0

#10 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 9:46

Mno vzhledem k tomu ze mam E66, AGPS vyple a v HG mi to pise i nadm. vysku ktera v porovnani s GPS nejak moc nelita tak to data bere z GPS, nejak nevim, jak by to pobralo nadm vysku z bunek GSM, pac pokud by nebral data z GPS neni jina moznost nez "GSM lokace" :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 10:03

urbanb napsal/a:
Na můj dotaz mi Destil - autor HG, odpověděl, že interní GPS v Nokii E71/E66 HG nepodporuje a nenajde. Takže data tahá z jiného zdroje.

Potom nevím, odkud to ta data má, protože o podpoře zjištění polohy podle BTSek jsem se u HG také nikde nedočetl.

edit: Co ti Handy Geocaching ukazuje třeba v menu Další funkce/GPS signál ?
Další možnost je zkusit prográmek TrekBuddy (pokud interní modul najde) a dát zaznamenat NMEA komunikaci, pak bude zdroj jasný na 100%.
  • 0

#12 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 18:42

Tak ještě přidám slovo do pranice. Konečně odzkoušen mobil s HandyGeocachingem a nakonec ta integrovaná gpska je docela dobrá, přesnost na cíl byl tak kolem dvou, tří metrů.
  • 0

#13 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 15:27

urbanb napsal/a:
Já si myslím, že Handy Geocaching nepracuje s interní GPS a bere data pouze z A GPS, což je výpočet podle GSM buněk a z internetu. Mám E71 a zatím jsme používal Locify, protože s Handy je přesnost asi 50 až 60 m, to jsem zkoušel na několika keškách.


Mám Nokii E71 a handy geocaching s tím maká naprosto perfektně i bez A GPS. Citlivost jsem přímo srovnával s Garminem Colorado a jediný rozdíl je v tom že Nokia nemá kompas a je potřeba pohyb - stačí 2 km/h. Předtím jsem měl Nokia N82 a tam byla citlivost nižší a též přesnost v lese byla horší +-30 metrů. Obě Nokie pracují s interní GPS.
  • 0

#14 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 16:51

alkes napsal/a:
AGPS není výpočet podle GSM buněk. Kde to pořád lidi všichni berete?

A-GPS (assisted GPS) je toto:
Zařízení přes internet stáhne data o poloze satelitů (ne víc než pár kB ) a fix GPS je pak rychlejší. Tato data mají omezenou platnost (3 dny) a pak jsou znehodnocena.
Pokud A-GPS vypnete (nemáte datový tarif, nebo nechcete za to platit), tak vám GPS bude fungovat stejně, je jí bude déle trvat zafixování.

Tady je to popsané trochu víc vědecky.
  • 0

#15 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 0:06

Ještě jsem tedy nezjistil, jestli je na telefonu Nokia e66 integrovaná gps ze statickou navigací, nebo je vyplá? Díky
  • 0

#16 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 16:58

U Nokie E71 je zaplá.
  • 0

#17 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 18:18

mataludo napsal/a:
U Nokie E71 je zaplá.


Tak E66 je vlastně to samý bez qwerty klávesnice, takže u ní to bude stejný. Otázka je jestli se dá statická navigace vypnout a jak?
  • 0

#18 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 18:43

Tommu napsal/a:

mataludo napsal/a:
U Nokie E71 je zaplá.


Tak E66 je vlastně to samý bez qwerty klávesnice, takže u ní to bude stejný. Otázka je jestli se dá statická navigace vypnout a jak?


Asi nejde, prošel jsem už i zahraniční web a různá fóra a nikde jsem na to jak vypnout statickou navigaci nenarazil. (Nokia E66 má stejné železo)
  • 0

#19 maravy

maravy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 19:08

to mataludo: jaky mas problem s gps? Staticka navigace nema na citlivost vliv. Presnejsi nez cca +- 10 metru to nikdy nebude, je to dane systemem GPS. V zastavbe se presnost snizuje az na +-40 metru bez ohledu na pouzity pristroj. U Nokii N82, E66 a E71 funguje navigace pri chuzi naprosto perfektne, neni duvod cokoliv menit. Pokud ma gps statickou navigaci, aktualizuje data az napr. od rychlosti cca 15km/h, aby se nestavalo ze pri autonavigaci a stani napr. na krizovatce se Vam netocila mapa a zacala ukazovat do protismeru apod. To ale neni v zadnem pripade pripad E66 apod. Sam pouzivam Garmin Oregon a rychlost aktualizace dat pri chuzi pri kvalitnim signalu je s temito Nokiemi naprosto srovnatelna. Kombinace E66/71/82 s geocache navigatorem je vyborne reseni. Jedine co chybi je zobrazeni vice cache na mape. Sam pouzivam kdyz nemam s sebou Garmina PDATouchHD s WMobile a tak vybornou aplikaci jako je GeocacheNavigator pro tento system bohuzel nesezenu. Pouze offline spravu cache (Ozi), nebo Geoscout a ten je pri vetsim mnozstvi cache v databazi nesnesitelne pomaly. Geocache navigator navic umoznuje velmi elegantni logovani cache prostrednictvim Access My Field Notes, sam musim data uploadovat z Garmina prostrednictvim kabelu, uzivatele Geocache navigatoru si logy pridaji online primo z terenu a doma uz jen zapisi logy.
  • 0

#20 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2009 - 15:32

Nemám žádný problém s navigací v E71... O ovládání statické navigace se zajímám jenom proto že jsem šťoura a chci si vše vyzkoušet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama