Přejít na obsah


Fotka

Je toto ještě geocaching?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:19

Noční multicache GC1E785 jsem dělal záměrně jednoduchou, tak aby si ji mohli užít i ti méně zkušenější. Celá trasa je myslím dost zajímavá, přesto si nemůžu stále zvyknout, že jsou tací, co odhadnou finále a dojdou přímo jen pro bod.
To co se stalo včera mi ale doslova vyrazilo dech. Dva kačeři si to lesem projeli až prakticky k finále autem. Nezastavila je ani stará trať.
Co si o tom myslíte vy? Je to ještě geocaching? Vždyť lovci bodů mají snadnější možnosti jak dostat své bodíky.

Zmíněné logy:
http://www.geocachin...0b-01e0f68415c7
http://www.geocachin...f2-3d9185f03b48
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:49

Když je to tak baví ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:50

Myslím, že je každého věc jak loví pokud mají požitek z takto odlovené keše tak je to jejich věc, ale normální to rozhodně neni.
  • 0

#4 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:03

LoL, no holt se najdou i taci... Myslim si, ze to dela dost lidi, co si dovezou prdelku prakticky na kesku. :) V tomhle ale nevidim zadne kouzlo...
  • 0

#5 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:13

Mě spíše přijde divné, hlubit se tím, že někdo krosil autem po lese. To že odlovil bod a celé to kouzlo geocachingu zahodil mě až tak netrápí.
  • 0

#6 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:17

Jj stupidita. Holt jiny kraj - jiny mrav B)
  • 0

#7 Terka a Honza-14134

Terka a Honza-14134

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:47

já myslím že je to doslova a do písmene trapné
  • 0

#8 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:28

Terka a Honza napsal/a:
já myslím že je to doslova a do písmene trapné


A co je trapné?

Asi nejsi zapálený automobilista...;)
Myslím že každý má právo si odlovit keš jak chce, někdy právě tento způsob může být víc adrenalinový než jít pěšky. A pokud to není na úkor zničení keše...

A myslím, že u Hajtry rozhodně nešlo o lenost jít pěšky. Několik jeho kešek jsem lovila a rozhodně nebyly drive in.
Každopádně prubli SCOUTa! Mně to divný nepřipadá. Proti gustu...
Kdo se nakonec může pochlubit, že zrušil auto na multině???? :D
  • 0

#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:37

Já bych spíš řekla: Proti gustu žádný dišputát. Samozřejmě při zachování: "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého." Ráda lovím autem, na moto, na kole či pěsky s hafanem. Ale vadí mi když někdo huntuje přírodu (třeba rodina s osmi malými uřvanými dětmi je větší katastrofa, než průjezd auta). To se asi ted v době vegetačního klidu moc nestalo.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:39

Jenom doufám, že si takhle nebude "prubovat Scouta" každej druhej magor. Jinak se asi začnu řídit podle příkladu profesora Avenaria :D
  • 0

#11 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:48

At si lovi jak chtej a kolik chtej, ale smutne pritom je ze niceji kvuly odlovu prirodu, to ze prekonaly nejakou starou trat by me netrapilo(pokud tam to auto nenechaj), Nastesti takovich kaceru neni moc a nedelaji to tak casto. Horsi jsou ty co po lese krosej se svejma kroskama a motokarama , ale ty moc geocaching nezajma jelikoz maji vic prace z nicenim lesa. Nejde ani tak o olej joko o poniceny koreny , vydesenou zver.
  • 0

#12 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 23:06

Postav tu trasu příště tak, aby tento typ odlovu nebyl možný a je.Možná?I když schopný motorkář se prakticky dostane všude.Na 100% tomu prostě asi zabránit nelze.:( Je to smutné až děsivé ale je to tak.
  • 0

#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 23:28

Jeee, vy zase naděláte! Každý ať si užívá zábavy dle svého - pokud u toho nikoho neohrožuje samozřejmě, což zde nebylo....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 8:33

polerok napsal/a:
Jeee, vy zase naděláte! Každý ať si užívá zábavy dle svého - pokud u toho nikoho neohrožuje samozřejmě, což zde nebylo....

A dodal bych neničí přírodu a ještě k tomu nedá návod pro ostatní, což zde bylo... :(
  • 0

#15 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 8:36

prijde mi to jako pohodovy odlov, nemam s tim problem
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#16 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 10:35

pixies napsal/a:
Dva kačeři si to lesem projeli až prakticky k finále autem. Nezastavila je ani stará trať.

Vzdy budu existovat ludia ktorym to bude pripadat normalne :) Ked ma clovek akoze-offroad model od znacky akoze-auto, tak ma radost ked mu to ide aj do kopca. Ludom staci malo ku stastiu :) Skor ma prekvapuje ze to bol taky zaryty ctitel zakonov a poriadku ako Hajtra :)
btw, H civic rulez :)
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 10:40

Odkdy směj auta do lesa? Plácáte se tu po zádech pravidlama, jak nesmí keš mimo povolené trasy, a pak si jezdíte po zákazech vjezdu, a to je v pohodě, ať se baví každej po svým? Zajímavej přístup. Jako starej tremp jsem nesčetněkrát zažíval situace v konfliktu s kdejakým ochráncem práva v kdejakým zdejším režimu, za to, že jen potichu sedim nebo ležim v lese. No, asi bych aplikoval trempský právo: když mne neochrání poctivý zákony, když mne neochrání zdravej rozum, kua když mne neochrání ani obyčejná lidská slušnost, halt mne bude muset ochránit klacek. Nebylo by to první auto ani motorka, co by z lesa nevodjelo. :@:@:@ PS: jasně, jde o městskou keš; ale principiální přístup je stejný. Hulvátství taky.
  • 0

#18 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 11:05

Bramboru ci jablko hluboko do vyfuku ;) Problem je ze nekteri 'ochranari' maji povoleni na vjezd i do mist kam by to nikdo se zdravym rozumem neudelal. 4x4 terenak projede lecos, ale chodit po takovych rozoranych cestach je pak zatrest.
  • 0

#19 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 13:23

Je zajimavy, jak nekdo, komu vadi, ze nekdo jinej porusi zakon, sam porusi zakon proto, aby mu to znesnadnil. Viz vase klacky a brambory do vyfuku, tedy evidentne poskozovani cizi veci. Jinak k tomu nemam moc co rict, Hajtru znam a vim, ze u ty kese nebyl autem proto, ze by nebyl schopnej tam dojit pesky a jsem presvedcenej, ze pri odlovu nebyla zasadnim zpusobem poskozena priroda, i kdyz samozrejme vime vsichni, ze se to nema.

A jeste mi je divny, ze si nejaky mravokarce nevsiml, ze zmineny bezdomovec v lese palil vatru, to se prece nesmi! ;)

A k te otazce v titulku vlakna, podle me to je zcela jiste geocaching, slo preci o odlov registrovane kese, tudiz je to geocaching.

Kdyz uz tedy je rec o Hajtrovi, tak tady:

  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#20 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 13:35

postavil bych se za ty kacery, je to na nich jak si to odlovi, copak geocaching spociva jen v chuzi? ja si rad udelam prochazku lesem ale jeste vetsi vyzva je kdyz sem se mohl dostat autem tam kde bych asi nedojel nikdy, takhle sem si treba odlovil jednu kes uprostred pole, malem sme se sklouzli a spadli do reky a utopili, mohli bysme to dojit pesky ale to bysme na to ted takhle nevzpominali ani. Cilem kesky je ze nekomu udelas poteseni, a kdyz mu ucinis tim ze si to odlovil oblibenym zpusobem tak proc ne?
  • 0
Caching now with: Garmin oregano 300 & Samsung omnia i900




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka