Přejít na obsah


Fotka

Je toto ještě geocaching?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#41 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:26

a) jsem nikde nic proti zadne geomape nerikal a uz vubec jsem nikoho plamenne neodsuzoval, tak nelzi B) jak vis, ze to explicitni povoleni nemel? c) ze je neco nelegalni vubec nemusi znamenat ze je to nespravne
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#42 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:30

Tahle debata je fakt narez, jsem zvedav, kdy prijdou prvni taci, kteri odlovi cache otevrenym okynkem nebo dvermi, aby nemuseli ani vystupovat .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#43 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:33

ja bych rekl, ze offroad jizda v terenu je adrenalin - k pohodlnemu loveni z okenka ma blize spis nenarocna pesi prochazka
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#44 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:40

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
Moc krásně se to čte po tom vláknu o bartikově nelegální geomapě :) Kde ti samí kačeři, kteří zde hájí vejfukáře v lese, tam plamenně odsuzují Bartika jako zloděje (ahoj Mitáku ;)). Tak znovu. Jezdit autem po neveřejných lesních cestách je bez explicitního povolení majitele lesů je nelegální. Stejně nelegální, jako stahovat data z gc.com robotem a nabízet je BM členům. Bez ohledu, zdali by tam Hajtra mohl či nemohl dojít pěšky. Punktum.


Ono porušení nějakých smyšlených (ale dotyčným člověkem odsouhlasených !) podmínek je NELEGÁLNÍ ? Nějakými stahovacími roboty se tedy porušuje zákon ? Haha, tady si asi někdo plete pojmy... Toto je záležitostí jen mezi uživatelem a dotyčnou firmou, zákon do takovýchto záležitostí nemůže vůbec zasahovat...

S těmi auty v lese apod. souhlas... Na to tady zákony jsou, čili není o čem diskutovat...
  • 0

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:41

Jasan, adrenalin ale stejny adrenalin muze pro nekoho pak taky byt, kdyz nekomu propicha gumy .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:50

kapsa napsal/a:
Tahle debata je fakt narez, jsem zvedav, kdy prijdou prvni taci, kteri odlovi cache otevrenym okynkem nebo dvermi, aby nemuseli ani vystupovat .... :)


Už přišli ...:D

http://www.geocachin...07-7528071f0243
  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:53

JuCaKe napsal/a:

kapsa napsal/a:
Tahle debata je fakt narez, jsem zvedav, kdy prijdou prvni taci, kteri odlovi cache otevrenym okynkem nebo dvermi, aby nemuseli ani vystupovat .... :)


Už přišli ...:D

http://www.geocachin...07-7528071f0243


Tak to je fakt narez .... :o
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 17:21

kapsa napsal/a:

JuCaKe napsal/a:

kapsa napsal/a:
Tahle debata je fakt narez, jsem zvedav, kdy prijdou prvni taci, kteri odlovi cache otevrenym okynkem nebo dvermi, aby nemuseli ani vystupovat .... :)


Už přišli ...:D

http://www.geocachin...07-7528071f0243


Tak to je fakt narez .... :o


Někdy je to přímo záměr, aby to šlo GC10ZQJ :)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 17:22

kaote napsal/a:
a) jsem nikde nic proti zadne geomape nerikal a uz vubec jsem nikoho plamenne neodsuzoval, tak nelzi

Však jsem také nemluvil o tobě. Konkrétně jsem měl na mysli třeba Mitáka, známého to plamenného obhájce drajvkařů.

B) jak vis, ze to explicitni povoleni nemel?

Protože Pražské lesy jsou veřejná instituce, nikoliv soukromník, takže je vysoce nepravděpodobné, aby dávaly povolení jen tak pro srandu králíkům.

c) ze je neco nelegalni vubec nemusi znamenat ze je to nespravne

Což není tento případ. Auta les poškozují a vadí ostatním lidem. Viz předchozí příspěvky.

Jarous1 napsal/a:
Ono porušení nějakých smyšlených (ale dotyčným člověkem odsouhlasených !) podmínek je NELEGÁLNÍ ? Nějakými stahovacími roboty se tedy porušuje zákon ?

Zajisté. Porušení smlouvy, byť uzavřené mezi dvěma soukromníky, je nezákonné. Kdyby se Bartikova databáze používala masově, a Groundspeak nějak vyčíslil škodu způsobenou odlivem PM, pak se může s Bartikem úspěšně soudit B)
  • 0

#50 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 17:30

Což není tento případ. Auta les poškozují a vadí ostatním lidem. Viz předchozí příspěvky.


jak kterym, mne treba daleko vic vadi kola. a co se tyce poskozovani lesa, o tom by melo smysl mluvit nekde v rezervaci ci v pralese - coz imho neni pripad inkriminovane lokality

ceske lesy nejvic poskozuji lesnici a myslivci
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 17:39

kaote napsal/a:

Což není tento případ. Auta les poškozují a vadí ostatním lidem. Viz předchozí příspěvky.


jak kterym, mne treba daleko vic vadi kola. a co se tyce poskozovani lesa, o tom by melo smysl mluvit nekde v rezervaci ci v pralese - coz imho neni pripad inkriminovane lokality

ceske lesy nejvic poskozuji lesnici a myslivci


Omlouvat neco tim, ze nekdo jiny skodi vic mi prijde stejne, jako kdyz nekoho okradou a ja ho pak jeste nakopnu a omluvim to tim, ze ja jsem ho sice nakopl, to ano ale preci o nic nejde, protoze nekdo jiny ho okradl a to je horsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 17:53

urcita mira skozeni je proste pripustna a v poradku. jednak se s ni les vyrovna a druhak jinak bychom nemohli delat nic. ani davat do lesa ty cache.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:07

kaote napsal/a:
urcita mira skozeni je proste pripustna a v poradku. jednak se s ni les vyrovna a druhak jinak bychom nemohli delat nic. ani davat do lesa ty cache.


Urcita mira skozeni je proste pripustna - propichani pneumatik jeste ano - s tim se majitel vyrovna, zapaleni auta uz ne .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:13

Tedy pánové, to je zase diskuse ... řekl bych že se tady podle projevovaných názorů a okecávání dobře pozná kdo v tomhle směru má a kdo nemá čisté svědomí. Myslím že nemá cenu se dohadovat v tom nakolik to je nebo není zakázané, jsou zkrátka věci které slušní lidé nedělají aniž by to někdo explicitně zakázal a pohyb po lesních cestách nějakým motorovým vozidlem patří mezi ně.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#55 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:16

kaote napsal/a:
urcita mira skozeni je proste pripustna a v poradku

Aha... a mas na to nejake tabulky alebo presne meranie podla ktoreho by si nam osvetlil aka miesta je este pripustna a aka uz nie?
Co taka miera 0.12234 alebo napriklad 1.552342, je to este pripustne alebo som to uz prestrelil?

Predpokladam ze si minimalne 3x diplomovany biolog s vybornym prehladom a medzinarodnou reputaciou, ked si trufas odhadovat aka miera poskodenia ekosystemu autom je pripustna :)
  • 0

#56 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:51

tabulky nemam, ale mam mozek. pokud ty nejsi schopen predvidat nasledky sveho jednani a zvazovat rizika, nemel bys vubec rano vstavat z postele. nejlepsi na tom je, ze spousta z tech moralistu co by nikdy nevjela do lesa autem s nim jezdi kazdy den po silnici, smrdi, hluci, spotrebovava fosilni paliva a tomu lesu skodi daleko vice nez treba ja, ktery autem jezdim jednou za ctvrt roku a v roce 86 jsem vjel zigulikem do lesa a predloni offroadem po lesni ceste pod hrad kumburk
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#57 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:58

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
Moc krásně se to čte po tom vláknu o bartikově nelegální geomapě :) Kde ti samí kačeři, kteří zde hájí vejfukáře v lese, tam plamenně odsuzují Bartika jako zloděje (ahoj Mitáku ;)). Tak znovu. Jezdit autem po neveřejných lesních cestách je bez explicitního povolení majitele lesů je nelegální. Stejně nelegální, jako stahovat data z gc.com robotem a nabízet je BM členům. Bez ohledu, zdali by tam Hajtra mohl či nemohl dojít pěšky. Punktum.

Tak moment. Já tady hlavně hájím zájmy flamu :D Mně je nějaký kradoucí Datel nebo auto v lese ukradené B)
  • 0

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 20:11

kaote napsal/a:
tabulky nemam, ale mam mozek. pokud ty nejsi schopen predvidat nasledky sveho jednani a zvazovat rizika, nemel bys vubec rano vstavat z postele. nejlepsi na tom je, ze spousta z tech moralistu co by nikdy nevjela do lesa autem s nim jezdi kazdy den po silnici, smrdi, hluci, spotrebovava fosilni paliva a tomu lesu skodi daleko vice nez treba ja, ktery autem jezdim jednou za ctvrt roku a v roce 86 jsem vjel zigulikem do lesa a predloni offroadem po lesni ceste pod hrad kumburk


Tak to neni muj pripad, ja pro jistotu nemam ani ridicak .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 20:17

kaote napsal/a:

Což není tento případ. Auta les poškozují a vadí ostatním lidem. Viz předchozí příspěvky.


jak kterym, mne treba daleko vic vadi kola .....
.....


Správně, je daleko lepší uskočit před autem do příkopu, než aby kolem nás projel cyklista :D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#60 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 20:56

Správně, je daleko lepší uskočit před autem do příkopu, než aby kolem nás projel cyklista


1) auto slysim, mam cas uhnout, kolo obvykle neslysim

2) ridic si je obvykle vedom, ze nemuze do chodce vjet, cyklisti jedou casto hlava nehlava

3) kapradi potrhane offroadem doroste, hnusne cesty pro cyklisty budou les hyzdit desitky let
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama