Přejít na obsah


Fotka

Vybarvujeme mapu Evropy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
189 odpovědí na toto téma

#1 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 15:46

Chci se zeptat, jestli je tady někdo postižený tímto způsobem? Jde o vybarvování mapy Evropy nalezením aspoň jedné keše v zemi (podle FindStatGen makra pro GSAK, potažmo podle www.world66.com). Prozatím vím o sobě :) (v současnosti 26 států) a o Drasťákovi (15). Dál PaBa (17) Dorcadion (19), Benedikt (17), dark.metalswamp (16) ale u těch to je možná jen jen vyloženě vedlejší produkt ;) Nechce se mi procházet všechny profily :), takže kdo to sleduje a má nalezeno v 15+ evropských zemích?
  • 0

#2 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 16:08

barvit mapu je fajn, ale teprve jsem zacal :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#3 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 16:48

Abakus: A mapu českých okresů už vybarvenou máš, když si vybarvuješ Evropu? ;)
  • 0

#4 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 18:49

A co třeba rovnou mapu katastrálních území pro jednotlivé obce?
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#5 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 20:44

Jo tohle mě hodně oslovilo. Moje soukromá soutěž o to projet co nejvíce států. :) Zatím jsem na "pouhých" 11-ti kusech, ale začal jsem je vybarvovat teprve loni a taky proto jsem podnikl zajímavou a dlouhou cestu do Španělska. :) Letos na podzim s tím zase snad pohnu, plánuju se vydat na druhou stranu do Bulharska. :) Ale nyní mě moc neláká cestovat po Evropě, když jsou letenky do celého světa za hubičku a téměř každý den je nějaká akce na nějakou letenku.
  • 0

#6 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 8:41

Doporučuju na daný účel (vybarvené mapy Evropy a světa) plně automatické itsnotaboutthenumbers.com, stačí nahrát vlastní stats, vše ostatní funguje již plně automaticky..., včetně jiných statistik.

ukázka map:
http://www.itsnotabo...t.php?id=760624
http://www.itsnotabo...t.php?id=760624
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 8:55

chemic77: Uplne do celeho sveta bohuzel ne, porad jsou staty, kam se moc necestuje a kam je to porad dost drahy. Ja byl za posledni dobu treba v Mongolsku a Azerbajdzanu a tam jsou lety porad dooooost drahy.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 13:11

ja mam 15, ale je to skor vedlajsia zalezitost. Ale v najblizsom case pribudne Italie (lyzovani) a mozno Rumunsko(zimny prechod hrebene) :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 13:19

abakus napsal/a:

Nechce se mi procházet všechny profily :), takže kdo to sleduje a má nalezeno v 15+ evropských zemích?


dandra 17

http://www.dandra.ic.../GC/stats1.html
  • 0

#10 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 18:46

Když to tak sleduji nemůžu si odpustit udělat malou reklamu. Onehdá jsme se bavili v rámci keše Tea4free s autorem (Whoever_CZ) o jeho cíli. Shodou okolností jeho cíl byl přesně to o čem se tu vede diskuze tedy mít odloveno co nejvíce zemí. Nynější skóre je 26.

http://www.geocachin...e0-d5efb9710aa0

Takže to vypadá zatím na dělbu o prvenství s abakusem...
  • 0

#11 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 19:44

No... ještě naposledy, když jsem se díval na mapu Evropy, tak tam Austrálie, Nový Zéland, Kambodža a Vietnam nepatřily, takže jen poznamenám, že Whoever_CZ má 22 ;) Nechtěl jsem sice vytvářet nějaký žebříček, ale možná ho přece jen vytvořím do prvního příspěvku.
  • 0

#12 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 11:40

Dneska me na tohle forum upozornil abakus, takze pridam svou trosku do mlyna. Snazil jsem se uz nejakou dobu udelat aplikaci, ktera by pocet zemi pro jednotlive cachery pocitala ... zatim mam pracovni verzi a az se vratim ze 2 nasledujicich kratkych no rekneme dovolenych (a posunu se v zebricku vyse), tak se snad do toho pustim s novou vervou :) Kazdopadne z lehkeho pruzkumu terenu jsem nasel kacera chatcar, ktery ma aktualne 31 evropskych zemi http://www.geocachin...3c-399a9a49754e u nas zatim vede abakus s 26 ... Pokud nekdo vite o kacerech, kteri maji nejaky rozumny pocet _evropskych_ statu vybarvenych, tak dejte vedet ... :)
  • 0

#13 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 13:11

drastak napsal/a:
... jsem nasel kacera chatcar, ktery ma aktualne 31 evropskych zemi...


A to má přitom "pouze" 761 nálezů...

To je nějaký cestovatel!
  • 0

#14 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 13:14

Nechal jsem si rychle udelat vypis ze sve databaze a vypsat mensi "zebricek" ... [kacer pocet_evropskych_zemi (pocet_zemi_celkem)] chatcar 31 (33) abakus 26 (31) Whoever_CZ 22 (27) Vrso 21 (21) Dorcadion Team 19 (22) drastak 19 (19) Geo.Benedikt@CZ 19 (19) dandra 18 (19) bikerkiri 18 (18) diesel3 17 (19) Saman 17 (19) dark.metalswamp 17 (17) sakumo 16 (23) Reggi 15 (18) marekl 15 (16) Kdybysete vedeli o nekom, kdo patri do (zvlaste horni poloviny) tabulky ... dejte vedet, rad ho do seznamu zaradim :)
  • 0

#15 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 16:37

hm já jsem zatím jen u sedmi...tedy těch, kam jsem se poté co jsem začal kešovat dostal :-( ale zase mě cesty nestály ani korunu, mimo Polska, tam to bylo i s výstupem na Sněžku... musím říct šéfovi,ať mě pošle někam jinam na služebku..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#16 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 19:31

začal jsem o této zábavě přemejšlet letos... včetně ČR zatím 3, po víkendu 4 a v říjnu snad 6... nejprve ale chci dokompletovat kraje ČR ;-) Když ale pojedeš autem šikovně do Francie tak to rychle poskočí :-)
  • 0

#17 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 20:52

mirotiro napsal/a:
začal jsem o této zábavě přemejšlet letos... včetně ČR zatím 3, po víkendu 4 a v říjnu snad 6... nejprve ale chci dokompletovat kraje ČR ;-) Když ale pojedeš autem šikovně do Francie tak to rychle poskočí :-)

¨
no podle toho kam...jestli Paříž,tak to máš akorát Německo, jestli severněji, tak B, L,případně NL
jenže Francie má na venkově málo keší, to není jak u nás že človek zastaví, vytáhne GPS, odběhne kilometr a má keš..jezdím do Dunkeque pro banány a nejbližší trad.keš je 17km....
a po cestě do Paříže jsem na zastávkách náhodně zkoušel hledat,ale vše min 5km od dálnice...to je zase výhoda těch co jedou svým autem...jen jedna je přímo u benzinky, mám ji v profilu...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#18 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 8:44

Prazdniny jsou v ... haji, takze mam novy seznam lidi, kteri neco vybarvili. Zvlast chemic77 se cinil a ukazal ostatnim, jak se ma takove vybarvovani provadet ve velkem :). Aktualni poradi, ktere eviduju (v zavorce pocet vsech navstivenych statu): 1. chatcar 31 (33) 2. abakus 26 (31) 2. chemic77 26 (26) 4. Whoever_CZ 23 (29) 5. luzian 22 (25) 5. drastak 22 (23) 5. Vrso 22 (22) To jsou vsichni lidi s 20+ evropskych statu, o kterych vim ... PS: Spolecne s darkem jsme provedli vyzkum na teme "Ktere staty se pocitaji jako evropske" ... a vysledek byl prekvapivy - seznamu evropskych statu je mozne sestavit asi 10 podle ruznych kriterii. Takze ja jsem se rozhodl v systemu pouzit seznam statu, ktere parti geograficky do Evropy (coz znamena zejmena Kazakhstan!! ano a Kypr ne) ... samozrejme rozsireny o geocaching specigika jako jsou Alandy, Spicberky a Jan Mayen, Isle of Man, Jersey, Gibraltar atd. atd. ... kompletni seznam s vlajeckama dodam snad brzo :)
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 0:49

Tak seznam statu je krasne vypsany na wikipedii. http://cs.wikipedia.org/wiki/Evropa
  • 0

#20 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2009 - 11:56

Počítají se při poctivém vybarvování i virtuálky? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama