Přejít na obsah


Fotka

Článek o geocachingu.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#41 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 10:32

HuntBehind napsal/a: ... a přesto je evidentní, že to smrdí ... :|

Já jsem pro jistotu napsal ownerovi toho TB, jestli mu moje Discovered nevadí. Odpověděl něco v tom smyslu jako ať hlavně jím hodně vegetables a sportuju. Moc tomu nerozumím, ale snad je to v pohodě.
  • 0

#42 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 10:38

Mafi5bj napsal/a:

HuntBehind napsal/a: ... a přesto je evidentní, že to smrdí ... :|

Já jsem pro jistotu napsal ownerovi toho TB, jestli mu moje Discovered nevadí. Odpověděl něco v tom smyslu jako ať hlavně jím hodně vegetables a sportuju. Moc tomu nerozumím, ale snad je to v pohodě.


Jestli to není nějaká automatická odpověď ;) On ten sport a vegetables jako prevence některých druhů cukrovky docela funguje a pokud se snaží zvyšovat povědomí o diabetu, tak to dává smysl :)
  • 0
Retired slowcacher

#43 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 10:46

Skoro urcite to je automaticka odpoved. Nepredpokladam, ze nekde sedi u PC clovek, co prochazi logy z 25 000 trackables.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#44 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 11:19

malcor napsal/a: Nic ve zlym, ale vzdycky se musim smat, kdyz nekdo zacne kesovat a behem mesice a par odlovenejch kesi zacne vsem kazat tu svou pravdu o tom, jak se ty veci maji delat. :) Takovej rychlo mesiasu uz tady bylo..


Milý Malcore, tím že před svůj příspěvek napíšeš "nic ve zlym" neznamená žes to tak nemyslel, že? Tak trapný příspěvek jsem od tebe ještě nečetl a doufám, že tak povznesenou náladu ti způsobil dnešní hezký den. Musím se smát, když se týpek z Brna, co je údajně o rok starší (přitom podle fota nejméně o deset), začal kešovat 10 měsíců přede mnou, zaštiťuje svými 373 kešemi a ... [samozřejmě nic proti Brnu ;) atd., teď jsem pouze použil stejnou logiku jako ty ve svém předchozím příspěvku] Tady přece nejde o kešování, ale ... ano je to zprofanované ... o princip. A s výlevama o kázání rychlomesiášů, které se tu pravidelně objevují, když chce nějaká ta samozvaná kešo-šlechta utřít služebně mladší, můžeš jít víš kam ... Takový příspěvek je celkem podpásovka ... Sestavování bookmarků ti jde přeci jen o něco líp... :D
  • 0

#45 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 11:23

Checht no to je zas debata.
  • 0

#46 honzat-cz

honzat-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 11:37

No tak to dopadlo přesně jak jsem předpokládál... :(:(:( Jde vidět, že přehnaná honba obyvatel Česka za čímkoliv, i za tím, co nám nepatří, nebo nikdy nemůže být naše je silnější, než když si něco opravdu zasloužíme nebo se k tomu dopracujeme pouze a jenom vlastním přičiněním... Když jsem si pročítal logy uvedeného TB, tak se mi chce za české kačery brečet. Někteří jedinci do logu ještě uvádějí odkaz na článek, asi aby si mohli "lognout" i ti, kteří neměli to štěstí a noviny neviděli... :( No tak to je asi vše, co jsem chtěl ze svého kačerského srdíčka přenést přes klávesnici do tohoto vlákna. Prostě přeji všem kačerům bez rozdílu cíle, kterého chtějí v GeoCachingu dosáhnout, jen ty nejlepší úspěchy. Lovu zdar Honza
  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 11:59

HuntBehind napsal/a:

malcor napsal/a: Nic ve zlym, ale vzdycky se musim smat, kdyz nekdo zacne kesovat a behem mesice a par odlovenejch kesi zacne vsem kazat tu svou pravdu o tom, jak se ty veci maji delat. :) Takovej rychlo mesiasu uz tady bylo..


Milý Malcore, tím že před svůj příspěvek napíšeš "nic ve zlym" neznamená žes to tak nemyslel, že? Tak trapný příspěvek jsem od tebe ještě nečetl a doufám, že tak povznesenou náladu ti způsobil dnešní hezký den. Musím se smát, když se týpek z Brna, co je údajně o rok starší (přitom podle fota nejméně o deset), začal kešovat 10 měsíců přede mnou, zaštiťuje svými 373 kešemi a ... [samozřejmě nic proti Brnu ;) atd., teď jsem pouze použil stejnou logiku jako ty ve svém předchozím příspěvku] Tady přece nejde o kešování, ale ... ano je to zprofanované ... o princip. A s výlevama o kázání rychlomesiášů, které se tu pravidelně objevují, když chce nějaká ta samozvaná kešo-šlechta utřít služebně mladší, můžeš jít víš kam ... Takový příspěvek je celkem podpásovka ... Sestavování bookmarků ti jde přeci jen o něco líp... :D


S tim i ja naprosto souhlasim a jak je videt z dalsich prispevku, tak to nejsou jen zacatecnici, komu pripada, ze je to mirne receno podivne ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:03

A vy si opravdu necháte ujít tak senzační příležitost jak kešovat z gauče? No to vážně svět neviděl a pes nežral. Jste normální mudlové. :D:D:p
  • 0

#49 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:21

me to zase neda...vzdyt je to tak kraaasne jedno. Kdo si chce zalogovat at si zaloguje, kdo nechce, tak at necha byt.....o co vlastne jde?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#50 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:28

alkes napsal/a:A vy si opravdu necháte ujít tak senzační příležitost jak kešovat z gauče? No to vážně svět neviděl a pes nežral. Jste normální mudlové. :D:D:p


Aspoň nějaký důkaz, že si občas někdo přečte i předchozí příspěvky ;) B)
  • 0

#51 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:30

HuntBehind napsal/a:

malcor napsal/a: Nic ve zlym, ale vzdycky se musim smat, kdyz nekdo zacne kesovat a behem mesice a par odlovenejch kesi zacne vsem kazat tu svou pravdu o tom, jak se ty veci maji delat. :) Takovej rychlo mesiasu uz tady bylo..


Milý Malcore, tím že před svůj příspěvek napíšeš "nic ve zlym" neznamená žes to tak nemyslel, že? Tak trapný příspěvek jsem od tebe ještě nečetl a doufám, že tak povznesenou náladu ti způsobil dnešní hezký den. Musím se smát, když se týpek z Brna, co je údajně o rok starší (přitom podle fota nejméně o deset), začal kešovat 10 měsíců přede mnou, zaštiťuje svými 373 kešemi a ... [samozřejmě nic proti Brnu ;) atd., teď jsem pouze použil stejnou logiku jako ty ve svém předchozím příspěvku] Tady přece nejde o kešování, ale ... ano je to zprofanované ... o princip. A s výlevama o kázání rychlomesiášů, které se tu pravidelně objevují, když chce nějaká ta samozvaná kešo-šlechta utřít služebně mladší, můžeš jít víš kam ... Takový příspěvek je celkem podpásovka ... Sestavování bookmarků ti jde přeci jen o něco líp... :D


Ver tomu nebo ne, vek opravdu odpovida, nemam se za co stydet :) Ve zlym sem to fakt nemyslel. Jenom proste nechapu proc se tady musi propirat cokoliv co nekdo dela jinak. Co se tyce zkusenosti tak si troufam tvrdit, ze ten rozdil proste existuje. Muzes si myslet co chces, ale dokud se neocitnes ve vsemoznejch situacich tak je nejaka idea pekna, ale realita je jina. Nemyslim tim zrovna tento pripad, tady mam taky nazor ze je zbytecny tenhle TB logovat, ale nemam potrebu to tady vykrikovat. Kdyz si ho nekdo lognout chce tak at si ho logne. To ze bude mit v profilu o ikonku vic z nej nic vic neudela. Nedavno se tady nekde resilo discoverovani trackables obecne a nekdo se divil ze se to vubec deje. Holt to tak proste je, takova je polozka v nabidce "Log it" a tak se to dela. Prispevek proste nebyl myslenej tak, ze "nic jeste nenasels, tak nemas co mluvit" ale spis ve stylu ze je lepsi pockat na nejaky soudy az na dobu kdy budes moct porovnavat. Co se tyce keso-slechty, rekl bych ze na to sou tady jini, kteri to vehementne prozivaji. Ale minimalne neco je na tom ze zkusenosti nejsou vzdycky k zahozeni. (asi jako kdyz cerstve vystudovanej inzenyr zacne poucovat ve fabrice stary chlapy s vyucnakem co neco delaji 50 let, ze to delaji blbe UMYSLNE PRHANIM, NENI TREBA SE TOHO CHYTAT A VYSKAKOVAT JAKO CERTIK Z KRABICKY :) ) Timhle koncim tuto offtopic debatu v tomhle vlakne, puvodni prispevek byl takovy rejpnuti, ale je videt ze zas tak vedle nebyl :)

Jo a jeste k tem 373 kesim. Ja se nicim nezastitoval. O me nepadlo ani slovo. 370 kesi dneska skoro nic neni.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#52 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:32

Mejstro napsal/a:
me to zase neda...vzdyt je to tak kraaasne jedno. Kdo si chce zalogovat at si zaloguje, kdo nechce, tak at necha byt.....o co vlastne jde?

V Kačerstánu jsou přeci body za TB oficiálním platidlem.:D
Ale zas co si budem povídat, dobře to v principu fakt není, to si pak všichni můžou logovat všechno a autoři nebudou dělat nic jinýho než mazat, aby v tom nebyl totální bordel. Mně jen trošku vadí ty přemrštěné reakce, zvlášť když jde o mrtvý TB.
  • 0

#53 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:35

Děláte, jako by ve virtuálním logování bylo něco čecháčkovského, ale podívejte se sem na geocoinshop, a pak si vyhledejte podle čísla onen TB :D
A takových případů se najde...
Vím dokonce o cache, v jejímž logbooku jsou čísla nezvěstných TB a GC, aby je pak nálezci mohli pietně discoverovat.

Trochu mi to připomíná hon na virtuální chytání Trabanta (kde přitom owner jasně deklaroval, že nález krabičky není podmínkou logu).

Zkuste u podobných výstřelků uplatňovat trochu nadhledu a brát je jako žertík, drobné zpestření geocachingu ;)

P.S.: Přiznávám - logoval jsem TB ze Šípu
  • 0

#54 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:42

alkes napsal/a:
A vy si opravdu necháte ujít tak senzační příležitost jak kešovat z gauče? No to vážně svět neviděl a pes nežral. Jste normální mudlové. :D:D:p


jo a schází vám milí diskutující trocha smyslu pro humor.......vždyť se na sebe podívejte jak jste všichni nažehlení a důležití, kvůli jednomu hliníkovýmu TB, kterýmu je to ostatně úplně fuk:p:p:p
  • 0

#55 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:45

Ale zas co si budem povídat, dobře to v principu fakt není, to si pak všichni můžou logovat všechno a autoři nebudou dělat nic jinýho než mazat, aby v tom nebyl totální bordel. Mně jen trošku vadí ty přemrštěné reakce, zvlášť když jde o mrtvý TB.


S tim naprosto souhlasim...
Do tehle debaty jsem se zapojil jen proto, ze me vzdycky zvednou ze zidle reakce lidi, kteri jinym rikaji co ja jak maji delat. Nekdy mi zdejsi fora prijdou jako pranyr, kde se nekdo do nekoho obuje a prosazuje tu svoji a jedinou pravdu.....Vzdyt je to proboha stale jen hra...budme tolerantni a mejme nadhled (hlavne to nebrat prilis vazne:) )...a bodik sem bodik tam...vzdyt tu preci o body nikomu nejde ;)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#56 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:02

Aaa, vy jedni mazáci, nezlobte HuntBehinda! On je skvelej, protoze mi vylovil z kese muj zapomenuty centrofix, vyrobil navod na Ggstat, kterej jsem pochopila i ja a hlavne ma v popisku na statbaru jmeli! B) Jinak pri cteni clanku jsem se velmi bavila, Dp.man jim to mel zkontrolovat :)
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#57 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:32

Pánové a dámo B), přidávám výňatky z toho, co si pan Jan Sokol, bývalý děkan Fakulty humanitních studií UK myslí o tom, co je to hra. Jeho názorů a smýšlení si přeci jen považuju o něco více než názorů "je to jen hra". Ti odvážní kteří si to přečtou, se možná poprvé v životě dozví, že hra není o tom, že si každý dělá co se mu zlíbí.

Jan Sokol - Malá filosofie člověka

Hra

»Tohle není žádná hra, tady jde o život.« Ano, v životě skutečně o něco jde, někdy i o život. Chce se tím ale říci, že by hra vážná nebyla, že je jen tak? Sotva. Takovou se hra může zdát jen někomu, kdo nikdy žádnou nehrál. Hráč, který by ji nebral s plným nasazením a vážností, hru jenom kazí a hra »jen tak« už není hra. Ale přece je tu rozdíl. Herec, který na jevišti zemřel, může zítra klidně umřít znovu.
...Hru tedy možná dělá hrou právě to, že jaksi přehrává skutečný život, že je to jakýsi umělý model života a světa...V poměru k životu je to tedy hra, která se snaží nějak odlišit od života, ne naopak. Proto se lidé při hře často převlékají a hrají často na zvláštních místech, kde se nic jiného nedělá...
Každá hra je striktně omezena, v prostoru i čase, a to zpravidla už předem.... i výsledek hry platí jen v jejím světě a nikdy se nepřenáší ven. Proto je hra o peníze vlastně nepochopením věci. Něco jiného je ovšem profesionalismus: tam se hra stává divadlem, kterého se diváci účastní jen zprostředkovaně....
Tak se tedy hra vyděluje z ostatního světa a staví proti němu jako zrcadlo. Proč to vůbec dělá? Už na tom, čím se hra od »života« liší, je pěkně vidět, jak svůj život jako lidé hodnotíme, na čem nám záleží a co bychom chtěli mít jinak. Prostorové i časové oddělení zdůrazňuje, že tady bude všechno jinak: nepleťte si hru se životem. Mezi nimi není žádný přechod. Závazky a povinnosti ze světa hry neplatí mimo něj a naopak. Postavení i privilegia jsou nepřenosná. Nemají mezi sebou nic společného. Ta herní neznamenají nic v »životě« a ta »skutečná« zase ve hře. To znamená: jsi-li ve hře, neboj se být svobodný. Za to, co uděláš v rámci hry a podle jejích pravidel, tě nebude nikdo volat k odpovědnosti.
Každý typ hry zdůrazňuje nějaké stránky života, dává účastníkům i případným divákům nebo posluchačům příležitost, aby si je procvičili - bez obav z následků a navíc za vhodně idealizovaných podmínek.... Ve hře o život nejde a tedy tu mohou platit pravidla a dokonce být i soudce, který na ně dohlíží a má vždycky pravdu.
Přítomností pravidel a soudce se tedy hra dále výrazně odlišuje od skutečného života. Možnosti jsou daleko omezenější a tedy přehlednější... Povrchní pozorovatel by si mohl myslet, že takové omezení omezuje i tvořivost, ale pravý opak je pravda: lidskou tvořivost nic nepovzbudí tak, jako pevná omezení. Přítomnost pravidel i soudce dále zdůrazňuje nekompromisní snahu o spravedlnost - další odlišení od skutečného světa. V zjednodušených podmínkách pravidel je totiž jakási spravedlnost možná a je zajímavé, jak je pro hru podstatná...

V každé hře jeden z hráčů začíná a druhý odpovídá. Tím hra předvádí něco, co je pro každé lidské jednání typické - něco, co bychom mohli nazvat »vymezenou svobodou«. Každý z nich tedy vidí hru jako neustálé střídání okamžiků volby... Mluvili jsme už o střetávání svobod i o tom, jak člověk touží prosadit svoji svobodu proti druhému, případně jeho svobodu »přebít«. Právě tuto stránku konfliktu a boje soupeřivé hry vystihují a jejich obliba svědčí o tom, s jakým úspěchem. S využitím příznivých okolností hry jako takové, to jest ve spravedlivém prostředí a bez trvalých následků, si tak lidé mohou neustále prožívat a cvičit jeden ze základních rysů své existence, totiž střetávání svobod, které na sebe narážejí a navzájem se omezují. Na tom nám často záleží ještě víc než na vítězství: kdo si chce »dobře zahrát«, vybere si vyrovnaného soupeře a ne začátečníka nebo nešiku, kterého by snadno porazil. Kdo chce vyhrát, musí jistě něco umět, ale musí mít navíc ještě štěstí... A konečně si ve hře člověk zvyká nejen slavně vítězit, ale také důstojně prohrávat.


ps: děkuji Heulwen a těm několika málo podobně smýšlejícím za podporu...;)
  • 0

#58 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:41

Hmm, tohle ale težko můžeš vztáhnout na logování TB v novinách. V geocachingu je jen málo pravidel, které jsou fakt jasná a striktní. Vyskytují se hlavně při schvalování keší. Ohledně toho, jak používat nebo nepoužívat log typu discover, žádné jasné pravidlo není. Ten citát se hodí spíš na soutěžní hry. Geocaching není pro každého soutěžní hrou a ti, pro které je, svůj pohled těžko můžou nutit ostatním. edit: Doporučuju spíš používat vlastní rozum a co nejvíc se snažit nekazit vlastní hrou hru ostatním... občas to beze zbytku jde, občas ne. Většinou jde najít kompromis. Kazí ti hru to, že někdo ze srandy discoveruje TB, který zahlédl v novinách? TB, který se ztratil před půl rokem a jeho majitelem je společnost, která určitě nesleduje logy každého z x tisíc TB?
  • 0

#59 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:44

Mejstro napsal/a:

Ale zas co si budem povídat, dobře to v principu fakt není, to si pak všichni můžou logovat všechno a autoři nebudou dělat nic jinýho než mazat, aby v tom nebyl totální bordel. Mně jen trošku vadí ty přemrštěné reakce, zvlášť když jde o mrtvý TB.


S tim naprosto souhlasim...
Do tehle debaty jsem se zapojil jen proto, ze me vzdycky zvednou ze zidle reakce lidi, kteri jinym rikaji co ja jak maji delat. Nekdy mi zdejsi fora prijdou jako pranyr, kde se nekdo do nekoho obuje a prosazuje tu svoji a jedinou pravdu.....Vzdyt je to proboha stale jen hra...budme tolerantni a mejme nadhled (hlavne to nebrat prilis vazne:) )...a bodik sem bodik tam...vzdyt tu preci o body nikomu nejde ;)


Myslim, ze si to pletes - neni to o tom, rikat nekomu co ma delat, jen tu vyjadrujeme sve nazory na to, co si o tom myslime a to je dost velky rozdil a od toho fora jako takova jsou ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#60 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:53

alkes napsal/a: Hmm, tohle ale težko můžeš vztáhnout na logování TB v novinách.

A ty se cítíš být oprávněn mi říkat co na co můžu vztahovat? :D

V geocachingu je jen málo pravidel, které jsou fakt jasná a striktní. Vyskytují se hlavně při schvalování keší. Ohledně toho, jak používat nebo nepoužívat log typu discover, žádné jasné pravidlo není.

No ono ani třeba v právu nejsou věci leckdy definovány přesně (ani být nemůžou), protože taková pravidla, aby obsáhla lidskou blbost a zároveň vyčůranost v jejich obcházení prostě nikdo postihnout nedokáže. V takovém případě by měl opravdu nastoupit selský rozum...což se tu dost často nedaří. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama