Přejít na obsah


Fotka

Článek o geocachingu.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#61 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 13:54

No, abych bral za bernou minci to co nekdo rekne jenom proto, ze je to vzdelanej clovek to je na jinou debatu. Ale k tomu odstavci. Myslim, ze geocaching je"hra" v sirsim slova smyslu nez to, co pan Sokol popisuje. On treba uvadi: "Hráč, který by ji nebral s plným nasazením a vážností, hru jenom kazí a hra »jen tak« už není hra." Jenze Geocaching je defacto solova hra - nebo v lepsim pripade cosi jako duel Owner-cacher. To, ze se lidi pri odlovech sdruzuji a nebo to, ze se vytvori komunita jako tady na serveru na tom nic nemeni. Takze kdyz to vztahnu na pripad o kterem je cele tohle vlakno tak je to jenom tak, ze cacher si zaloguje discovery a majitel TB ho bud uznaa nebo ne. Ostatni do toho teoreticky nemaji moc co mluvit (V pripade ze nekde v pravidlech groundspeeku neni napsany ze to je timhle stylem zakazany - coz myslim neni). To jak tady nekteri protestuji by vstazeno k vyse uvedenemu odstavci bylo jak kdybych se koukal jak spolu manzele hraji treba Clovece nezlob se a jeden z nich hodi takove cislo, ze muze druhemu vyhodit figurku. On to ale neudela protoze to nebere vazne a misto toho tahne figurkou jinou. V podstate nehraje s plnym nasazenim. A ja jako divak bych si zacal stezovat ze to neni fer, ze kazi hru. Pritom mi do toho vlastne nic neni. Takze to neber jako utoky na tvou osobu, ale jako proste vyjadreni toho, ze kazdy si muze hrat po svem do te doby nez tebe to zacne omezovat. A priznejme si, omezuje te to, ze si nekdo ten TB zalogoval? Uff, tak psano v rychlosti, ale snad jsem aspon trochu vyjadril myslenku.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#62 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:02

HuntBehind napsal/a:

alkes napsal/a: Hmm, tohle ale težko můžeš vztáhnout na logování TB v novinách.

A ty se cítíš být oprávněn mi říkat co na co můžu vztahovat? :D


Ale stejne tak se prece muze alkes zeptat, proc ty se citis byt opraven ostatnim rikat, jak maji a nebo nemaji discoverovat.

No nic, du radeji na kese. Tahle dabata stejne nic nevyresi a vsichni si to dal budou delat tak jak je to bavi. A za nejaky cas se tady ta debata objevi znova. A znova.... :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#63 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:02

malcor napsal/a:Takze to neber jako utoky na tvou osobu, ale jako proste vyjadreni toho, ze kazdy si muze hrat po svem do te doby nez tebe to zacne omezovat. A priznejme si, omezuje te to, ze si nekdo ten TB zalogoval? Uff, tak psano v rychlosti, ale snad jsem aspon trochu vyjadril myslenku.

Ale jo, já ti rozumím, vím co cheš říct...jenom nesouhlasím... :) teď ještě abych hledal citace toho, proč neplatí všeobecně rozšířený názor, že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého, ale na to teď nemám čas, protože jsem porušil pravidla, špatně zaparkoval a teď za to jdu pykat na policii :D

malcor napsal/a: Ale stejne tak se prece muze alkes zeptat, proc ty se citis byt opraven ostatnim rikat, jak maji a nebo nemaji discoverovat.

to byla samozřejmě nadsázka...


Hezký den
  • 0

#64 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:03

HuntBehind napsal/a:

alkes napsal/a: Hmm, tohle ale težko můžeš vztáhnout na logování TB v novinách.

A ty se cítíš být oprávněn mi říkat co na co můžu vztahovat? :D

V geocachingu je jen málo pravidel, které jsou fakt jasná a striktní. Vyskytují se hlavně při schvalování keší. Ohledně toho, jak používat nebo nepoužívat log typu discover, žádné jasné pravidlo není.

No ono ani třeba v právu nejsou věci leckdy definovány přesně (ani být nemůžou), protože taková pravidla, aby obsáhla lidskou blbost a zároveň vyčůranost v jejich obcházení prostě nikdo postihnout nedokáže. V takovém případě by měl opravdu nastoupit selský rozum...což se tu dost často nedaří. ;)

Ne jenom ti říkám, proč si myslím, že ten příspěvek nevystihuje logování TB. Zkus neslovíčkařit a zamyslet se.:)
Jenže selský rozum má každý trošku jiný.
Btw. Nech už těch demagogickejch frází. ;)
  • 0

#65 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:06

alkes napsal/a: Btw. Nech už těch demagogickejch frází. ;)


...přečti si někdy ňákou knížku ;)

Loučím se a končím...
  • 0

#66 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:08

malcor napsal/a:
No, abych bral za bernou minci to co nekdo rekne jenom proto, ze je to vzdelanej clovek to je na jinou debatu. Ale k tomu odstavci. Myslim, ze geocaching je"hra" v sirsim slova smyslu nez to, co pan Sokol popisuje. On treba uvadi: "Hráč, který by ji nebral s plným nasazením a vážností, hru jenom kazí a hra »jen tak« už není hra." Jenze Geocaching je defacto solova hra - nebo v lepsim pripade cosi jako duel Owner-cacher. To, ze se lidi pri odlovech sdruzuji a nebo to, ze se vytvori komunita jako tady na serveru na tom nic nemeni. Takze kdyz to vztahnu na pripad o kterem je cele tohle vlakno tak je to jenom tak, ze cacher si zaloguje discovery a majitel TB ho bud uznaa nebo ne. Ostatni do toho teoreticky nemaji moc co mluvit....

Jo to je celkem výstižné. :)
  • 0

#67 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 14:11

HuntBehind napsal/a:

alkes napsal/a: Btw. Nech už těch demagogickejch frází. ;)


...přečti si někdy ňákou knížku ;)

Loučím se a končím...

Dík. Někdy si nějakou určitě přečtu, jenom nevím jak mi to v tomhle ohledu pomůže víc než doteď. :D Teď mám knih a skript až nad hlavu, takže z mé strany už toho taky víc nebude.... doufám ;)
  • 0

#68 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:59

¨Tak co? Jen 41 discowered it? Že by konečná? To jsem čekal víc. :D
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#69 Passiczech

Passiczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 21:57

MaFa napsal/a:
To mi připadá jako pěkně hnusný vůči ownerovi, já teda pěkně nadskakuju už když vidím jedno discovered, natož pak několik desítek. Co vůbec má někdo z discovered na TB, to fakt nechápu. Když s TB nehnu, tak ho neloguju.

Být to můj TB, tak nejsem zlý ani tak na ty co si "discovered it" zalogují z nějaké fotky na netu, ale spíše bych do pátého kolena proklel toho troubu co ten TB tak blbě vyfotil. To mi přijde hnusné.
  • 0
Nešli jsme tudy před chvílí?

#70 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 11:49

komplet clanek o tom jak Olomoucane objevili geocaching :)

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#71 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 19:01

Není to o geocachingu, ale o tom že stromy budou kontrolovány přes GPS. http://www.denik.cz/...no20090201.html
  • 0

#72 Tomka

Tomka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 10:14

Narazil jsem na docela hezkej a ucelenej článek o geocachingu http://www.gravirova.../vyroba-cwg.php, třeba to někomu pomůže..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama