Přejít na obsah


Fotka

Problém obchodního cestujícího


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 18:22

Když jsem dneska objížděl několik zákazníků, tak jsem si vzpomněl jak jsme na škole řešili tento problém. Doba pokročila, máme tu různé navigace GPS, ale nevím o žádné, která by uměla optimalizovat trasu a určit pořadí navštívených míst. Tak se ptám obecenstva, zda někdo zná něco takového? Koneckonců taky by se to dalo využít při kombajnování kešek. :D
  • 0

#2 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 20:00

Na navigovat.cz je clanek o SmartCom Navigatoru a je ma ze po zadani bodu se trasa optimalizuje. Nevim jak moc to je pouzitelny pro potulneho obchodnika, ale myslim, ze to dokaze i jina navigace
  • 0
Dartanan

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 21:33

To co chceš je obvyklá dopravní úloha z obchodní akademie, učí se to tam skoro půl roku, jak to udělat s tužkou na papíře... :D Jsou na to určitě specializované programy, které používají spediční firmy, možná když pohledáš na netu, něco na to téma najdeš... Většina auto navigací samozřejmě optimalizuje cestu z bodu do bodu, umí optimalizovat i řadu bodů, tedy za sebou, ale už neumí optimalizovat sada bodů a určit optimální pořadí, jak je navštívit.

http://www.google.cz...mvs-f2tE1IAza-w
  • 0

#4 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 21:53

Jo, to je ono. Jen jsem se trochu podivoval, že to ještě necpou do navigací. Ono to asi bude ještě dost drahé. Ale výrobci GPSek nám to určitě brzy nabídnou. Bude se to jmenovat Podpora geokombajnu. :D:D
  • 0

#5 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 21:11

Nekde jsem cetl, ze ten software (od spedicnich firem) ma mit dokonce funkci, jak hleda trasu tak, aby ridic pokud mozno odbocoval co nejmene doleva a usetril tak cas na krizovatkach, kde je toto mozne. To jen takova perlicka. ;o)
  • 0
Není keš jako keš...

#6 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 21:57

Radimecek napsal/a:
Nekde jsem cetl, ze ten software (od spedicnich firem) ma mit dokonce funkci, jak hleda trasu tak, aby ridic pokud mozno odbocoval co nejmene doleva a usetril tak cas na krizovatkach, kde je toto mozne. To jen takova perlicka. ;o)


toto svého času zkoušela DHL v USA.. .ale protože se to nerozšířilo, tak se to asi neuchytilo, už jsem o tom dobrý dva roky nic neslyšel
  • 0

#7 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 1:14

Myslím, že to umí spoustu software. Určitě to použvám v Microsoft Mappoint (a to mám nějakou asi 6 let starou verzi). Je to i v té nové, a dá se to na webu vyzkoušet (přes activeX -> IE only): http://www.microsoft...s/features.aspx -> kliknout na Try It Online -> odklikat dotazník -> Launch test Drive -> Naklikáte body (pravý myšidlo Route -> Add Stop) a potom otevřete záložku Route Planner (nahoře ikonka auta) a kliknete na Optimize Stops.
Na tom demu na webu to funguje jen na americkejch mapách...

PS: myslim že člověk když si ty body vynese do mapy tak tu trasu stejně jednoduše vymyslí z hlavy, takže reálnou použitelnost na kombajnování kešek v tom nevidim :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama