Přejít na obsah


Fotka

prohlížečka listingů pro ppc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
371 odpovědí na toto téma

#101 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 9:36

HaLuMa napsal/a:
Nakonec jsem udelal volitelnou vlastnost, ze se po startu ukaze vsechno Co naplat, ze je to naprosto zbytecna operace, co naplat ze to zdrzuje start aplikace... hlavne ze mam klid!

Tak abys tak take nedopadl. ;)

GG zatím ještě nepoužívám (ale vlastně nevím proč, asi bych si ho měl nainstalovat), ovšem ... proč by mělo zobrazování takového seznamu na PC (tzn. ne na PDA) trvat dlouho?

Schválně jsem si teď otevřel MEXP (plugin do WinAMPu, něco jako media library), přepnu z adresáře s 6 skladbami na "All", a během okamžiku (fakt to nebylo ani 1/4) jsem měl v pravém okně kompletní scrollovatelný seznam s 31000 soubory. Včetně detailů, s podbarvením řádků, atd.. Ťuknu na název některého sloupečku, a během necelé vteřiny je celý seznam seřazený jinak. A opět -- scrollování v něm je okamžité, na nic se nečeká. To samé platí pro vyhledávání -- napíšu "chocho" a hned se mi celý ten velký seznam zkrátí na 1 položku -- "Princ Chocholouš / Království pohádek" :-).

Takže docela dobře chápu, že normální uživatel, který nemá s programováním a SQL databázemi nic společného, se diví proč by takovéhle rychlosti nemělo jít dosáhnout v relativně malém seznamu několika tisíc českých keší, a proč by to mělo zdržovat :-).

A to nemám žádný zázračný stroj, jen 2.4 GHz P4.
  • 0

#102 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 9:46

Omezte se prosím na téma vlákna.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#103 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 10:14

Tak teď ještě doimplementovat to načítání aktuální polohy z GPS a nastavovat pořadí dle momentální vzdálenosti, volitelně posílat aktuální znepřesněnou polohu (třeba klidně plus mínus kilometr) na gc.cz do kešmapy "Kačeři na lovu" a pak už jen na Today obrazovce v pluginu zobrazovat nejbližší keš sledovaných parametrů - a budu spokojený :D ;)
  • 0

#104 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 10:27

Ono by možná stačilo jenom políčko, kde bych si mohl zadat svoji aktuální polohu, kterou si odečtu z GPS. Bylo by to výrazně jednodušší než řešit načítání z GPS a vzhledem k tomu, že kešovadlo není program, pomocí kterého budu keše hledat tak by to i stačilo. Prostě jenom zadám polohu a uvidím, které keše jsou blízko. Bylo by to vynikající při přijetí někam kde to neznám, zapnu kešovadlo, zadám polohu z GPS a hned uvidím listingy keší, které třeba vůbec nemám v Oregonu natažený. Jinak bych třeba vůbec entušil, jaká keš je nejbližší a tím pádem na co si nastavit střed.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#105 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 10:39

self-moderace. pardon.
  • 0

#106 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:15

Tak po uspesnem rozjeti kesovadla bez obrazku jsem pristoupil k obrazkum. V GSAKu jsem si vyfiltroval kese v okruhu 100km a dal grabovat obrazky. Pak jsem si vyexportoval gpx s temito kesemi. Nahral jsem ho do adresare data v adresari GSAK a pustil na to tvorbu databaze s parametrem -gsak.... Vse probehlo bez chyby. Databazi jsem nahral do PDA a o uroven vys nez je databaze jsem zkopiroval cely adresar GrabbedImages z GSAKu. Upravil jsem textak s nahradami. Bohuzel misto obrazku vidim jenom prazdne ctverecky. Jenom se ujistim je spravne parametr -gsak:grabbedimages a nebo -gsak_grabbedimages ? Na strankach kesovadla se objevuje oboje.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#107 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:28

Smim se zeptat, jak ty grabbed images z GSAKu vlastne funguji?
  • 0

#108 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:54

Myslis v kesovadle? A nebo v GSAKu? V kesovadle nevim, v GSAKu si pro vyfiltrovane kese nagrabujes obrazky z listingu do samostatneho adresare, takze pak se daji listingy prohlizet offline i s obrazky.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#109 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:55

malcor napsal/a:

Dostala se mi tam chybka a na některých systémech to generuje špatně cestu k offline obrázkům. Shodou okolností to zrovna na mém funguje
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#110 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:58

malcor napsal/a:
Myslis v kesovadle? A nebo v GSAKu? V kesovadle nevim, v GSAKu si pro vyfiltrovane kese nagrabujes obrazky z listingu do samostatneho adresare, takze pak se daji listingy prohlizet offline i s obrazky.


To je mi jasne, to dela GG take, slo mi spise o to co dela ten parametr -gsak:grabbedimages, protoze mi unika jeho smysl.

Protoze kdyz ty obrazky stejne pak musim nekam nakopirovat, tak nechapu, proc GSAK rovnou nevyexportuje to GPX s odkazy v listingu na tyto obrazky. V takovempripade bykesovadlo nepotrebovalo zadnou specielni funkci. Tak proto mne zajima, v cem je ten hacek.
  • 0

#111 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:00

pepa.z.pocernic napsal/a:

malcor napsal/a:

Dostala se mi tam chybka a na některých systémech to generuje špatně cestu k offline obrázkům. Shodou okolností to zrovna na mém funguje


Takze nemam sanci? :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#112 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:23

HaLuMa napsal/a:

malcor napsal/a:
Myslis v kesovadle? A nebo v GSAKu? V kesovadle nevim, v GSAKu si pro vyfiltrovane kese nagrabujes obrazky z listingu do samostatneho adresare, takze pak se daji listingy prohlizet offline i s obrazky.


To je mi jasne, to dela GG take, slo mi spise o to co dela ten parametr -gsak:grabbedimages, protoze mi unika jeho smysl.

Protoze kdyz ty obrazky stejne pak musim nekam nakopirovat, tak nechapu, proc GSAK rovnou nevyexportuje to GPX s odkazy v listingu na tyto obrazky. V takovempripade bykesovadlo nepotrebovalo zadnou specielni funkci. Tak proto mne zajima, v cem je ten hacek.


gsak ve standardním exportu používá originální url obrázků. Teda alespoň jsem si nevšiml, že by to šlo změnit. A nikdo myslím nezadefinoval gpx s listingy s relativními nebo symbolickými url, které by bylo potřeba. To si zajistí kešovadlo samo tím parametrem: zjistí existující offline obrázky a do databáze umístí symbolické relativní odkazy, které se při zobrazení nahradí absolutními cestami podle umístění databáze
Nebo by ten export musel umožňovat nastavit absolutní url k obrázkům, podle předpokládaného cílového umístění odlišného od aktuálního. Myslím, že gsak nemá důvod to takhle dělat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#113 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:24

malcor napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

malcor napsal/a:

Dostala se mi tam chybka a na některých systémech to generuje špatně cestu k offline obrázkům. Shodou okolností to zrovna na mém funguje


Takze nemam sanci? :)

tak nějak :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#114 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:25

hmm, tim to razem ztraci velkou cast sveho kouzla Jinak: systemem je mysleno co? System na PC nebo konkretni ROM v PDA?
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#115 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:30

malcor napsal/a:
hmm, tim to razem ztraci velkou cast sveho kouzla

Jinak: systemem je mysleno co? System na PC nebo konkretni ROM v PDA?

Proč? je to chyba, která se opraví. Ale do opravy jsi bez šance.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#116 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:41

No vyznelo to tak, ze se opravovat nebude :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#117 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:42

Myslel jsem že teď, tedy do opravy, nemáš šanci.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#118 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:44

Ok, to mi stačí, přepinám do režimu Trpělivost :) Diky, zítra to ještě zkusím vygenerovat v práci, jestli se to tam nechytí.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#119 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 1:35

Tak jsem se prolouskal až na konec. MIO P560 WM6 - vše pracuje bez problemu, včetně obrazku opravdu i pro mě je škoda že nelze zobrazit poznamky z Gsaku - taky tam mam zapsane hromady poznamek ale jinak - supr věcička děkuji
  • 0

#120 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 7:03

dusan99 napsal/a:
A este taka neskromna otazka, tie poznamky z GSAKu by neslo prenasat? ;) Priznam sa, ze u mna asi na tom stoji a pada pouzitie akehokolvek programu. Zvykol som si na ne. Bolo by mi to nesmierne luto. Myslim, ze po doladeni bude kesovadlo super.

Teď jsem se na ty poznámky díval. Jestli oba myslíme to samé, tak je GSAK exportuje mezi logy (pokud je export poznámek povolen) a v kešovadle je pak ta poznámka mezi logy uvedena.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama