Přejít na obsah


Fotka

Forum nejen pro Liberec


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#21 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:36

Aha. :) Liberec zas tolik neznám, takže ani netuším kde je tam nemocnice. :) Snad budu mít na konci února drobet času to poznat, i když upřímně řečeno se obávám jestli tam vůbec najdem ubytování. Dneska jsem obvolával hotely a buď je plno, anebo za strašný ranec. :@
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:08

chemic77 napsal/a:
Aha. :) Liberec zas tolik neznám, takže ani netuším kde je tam nemocnice. :) Snad budu mít na konci února drobet času to poznat, i když upřímně řečeno se obávám jestli tam vůbec najdem ubytování. Dneska jsem obvolával hotely a buď je plno, anebo za strašný ranec. :@


Ty jsi nepostřehl, že je tu to mistrovství, co ???

Obávám se, že v tom období bude lépe se Liberci vyhnout :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:22

Jsem sportovně založen, takže postřehl. Ale práci neporučíš. Nechápu, že ten obchoďák Plaza musí otvírat zrovna v době MS. :( Ubytko seženem přinejhorším v Turnově. To nejni zas tak daleko, ale ta doprava po městě... ajaj.
  • 0

#24 Myschman

Myschman

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:40

Doprava po meste bude perfektni... cely centrum ma byt uzavreny+cesty k jestedu a vesci...
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 7:20

Myschman napsal/a:
Doprava po meste bude perfektni... cely centrum ma byt uzavreny+cesty k jestedu a vesci...


Hromadná doprava po městě by měla být zdarma.

Jen pozor na odstavná parkoviště, vypadá to, že se někdo snaží zaplatit celé mistrovství z parkovného :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 8:49

No už se těším na jarňáky tam jedu s rodinkou a to je koncem února takže mně ten šrumec nemine :P Doufám že se to Bedřichova moc nedotkne
  • 0

#27 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 10:40

Tak to si děláte doufám p*del s tím, že by mělo být uzavřené centrum. Tak to bude ještě hodně zajímavé. :) Jsem zvědav jak budem vozit městskou všechny krámy. :D Nicméně není to jen s parkovném. N2jaká agentura obsadila půlku hotelů a prodávají to jen přes nějaký portál. Pokoj pro dva za trojku a více. :) Pěkné.
  • 0

#28 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 11:46

maros251 napsal/a:
No už se těším na jarňáky tam jedu s rodinkou a to je koncem února takže mně ten šrumec nemine :P Doufám že se to Bedřichova moc nedotkne

Bedrichov? Ale kdepak :-) Naprosto nepristupne. Tam jsou preci treninkove trate!
  • 0
Via est scopus!

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 14:43

Pazitka napsal/a:

maros251 napsal/a:
No už se těším na jarňáky tam jedu s rodinkou a to je koncem února takže mně ten šrumec nemine :P Doufám že se to Bedřichova moc nedotkne

Bedrichov? Ale kdepak :-) Naprosto nepristupne. Tam jsou preci treninkove trate!


Pokud vím, tak ta tréningová trať má být 5 km kolečko, ale nevím, jestli nejsou nějaké další požadavky.

Řekl bych, že problém bude spíše dopravní a parkovací, než v prostoru na lyžování.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 18:49

No moc hezky jsem zvědav jak to bude. Snad se mi k chatě podaří dostat. V nejhorším budu parkovným přispívat na zlaté medajle :@
  • 0

#31 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:29

Ahoj lidi, zajímají mě Vaše názory na GC1M63H Komunisticky lagr "Minkau".
  • 0

#32 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 16:16

Pravidla k tomu říkají: For example, caches perceived to be posted for religious, political, charitable or social agendas are not permitted. Geocaching is supposed to be a light, fun activity, not a platform for an agenda. Ale jestli je to tenhle případ, já nevím, ta doba už skončila. K současné politice se listing nevyjadřuje. Stejně tak je spousta kešek u různých památníčků vražd a válek a nepřijde nám to už divný. Třeba rozhledna normálně nikoho nenaštve a je FUN, ale když jsem odcházel z Bramberka, tak jsem se "light" necítil. Asi je problém i v tom, že je to ještě živé téma, kdyby se to týkalo událostí před 100 lety, bylo by to už každému jedno. Myslím, že bych tu keš neviděl neviděl tak tragicky, ale jako vždy záleží, co kdo od GC čeká. (hezké místo, rébus, výlet, co nejvíc bodů atd.)
  • 0

#33 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 17:06

KacerLaMer napsal/a:
Pravidla k tomu říkají:

For example, caches perceived to be posted for religious, political, charitable or social agendas are not permitted. Geocaching is supposed to be a light, fun activity, not a platform for an agenda.


Ale jestli je to tenhle případ, já nevím, ta doba už skončila. K současné politice se listing nevyjadřuje. Stejně tak je spousta kešek u různých památníčků vražd a válek a nepřijde nám to už divný. Třeba rozhledna normálně nikoho nenaštve a je FUN, ale když jsem odcházel z Bramberka, tak jsem se "light" necítil.

Asi je problém i v tom, že je to ještě živé téma, kdyby se to týkalo událostí před 100 lety, bylo by to už každému jedno.

Myslím, že bych tu keš neviděl neviděl tak tragicky, ale jako vždy záleží, co kdo od GC čeká. (hezké místo, rébus, výlet, co nejvíc bodů atd.)


Dík, za Tvůj názor;). Já neřeším jestli keš ano, nebo ne. Působí na mě kontraverzně, ale ještě víc na mě působí to, že se lidi bojí vyjádřit svůj názor a nebo ještě hůř - žádný názor na to nemají.
  • 0

#34 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 18:56

Dík za upozornění! Už jsem ji zařadil do bookmarku Český Gulag. Jedinou, malou kontroverzi vidím v umístění v blízkosti tratě. Bella-Donno, ty v tom vidíš nějaký problém? Edit: BTW: Asi by to chtělo zvláštní vlákno
  • 0

#35 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 19:06

Pročetla jsem listing a souhlasím s KacerLaMer - keska není o politice, je věnovaná historii, která by se, podle mě, měla připomínat. Pro kešku bych si ráda došla a nejspíš by mi při tom běhal mráz po zádech - což byl asi autorův záměr. Co k tomu dodat. Přesnost informací v listingu bohužel nemohu posuzovat. Co se mi hrubě nelíbí je fanatická reakce hlavase, která mi připomíná diskuzní příspěvky na novinkách.cz. Když zakážeme komunisty, najde se někdo jiný... (to mi připomíná Žamboší píseň Krátká paměť, ve které se zpívá "všechno zlo je v lidech, ne v záři jejich symbolů", ale to už jen tak hodně na okraj) P.S. nějak jsem nepochopila poslední povzdechnutí bella-donny - mělo to být nad absencí názoru autora, nebo koho?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#36 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 19:51

DeathOfRats napsal/a:
Pročetla jsem listing a souhlasím s KacerLaMer - keska není o politice, je věnovaná historii, která by se, podle mě, měla připomínat. Pro kešku bych si ráda došla a nejspíš by mi při tom běhal mráz po zádech - což byl asi autorův záměr. Co k tomu dodat. Přesnost informací v listingu bohužel nemohu posuzovat.

Co se mi hrubě nelíbí je fanatická reakce hlavase, která mi připomíná diskuzní příspěvky na novinkách.cz. Když zakážeme komunisty, najde se někdo jiný...
(to mi připomíná Žamboší píseň Krátká paměť, ve které se zpívá "všechno zlo je v lidech, ne v záři jejich symbolů", ale to už jen tak hodně na okraj)

P.S. nějak jsem nepochopila poslední povzdechnutí bella-donny - mělo to být nad absencí názoru autora, nebo koho?


To se týkalo jiných.
  • 0

#37 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 20:01

bella-donna napsal/a:
To se týkalo jiných.


A koho? Jsem nějak extrémně méně chápavý.
  • 0

#38 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 20:07

:D

PLAJ family napsal/a:
Dík za upozornění! Už jsem ji zařadil do bookmarku Český Gulag.
Jedinou, malou kontroverzi vidím v umístění v blízkosti tratě.
Bella-Donno, ty v tom vidíš nějaký problém?

Edit: BTW: Asi by to chtělo zvláštní vlákno


Já ano. Tato etapa naší historie není uzavřená, takže to vnímám politicky. Autor tam dává vyjádření lidí, kteří tím prošli. Jediné, co píše sám za sebe je, že nemám chodit k vlaku. Asi bych neměla problém, kdyby byl listing dělán jinak, stejně jako nemám problém např. s Cache hrdinů (jen sehnat jednu knížku:D). Trochu nezávislého vidění mi tam chybí.
Geocaching je pro mě relax. Výhoda je, že si můžu zvolit, co chci lovit a co ne.
  • 0

#39 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:05

Kačeři včech zemí spojte se! Tak nějak na mě působí ona keš. Taková agitka naruby. Ale GC je snad o něčem jiném. K odlovu si vyberu kešky, které mě zaujmou listingem nebo umístěním. Nekačeříme dlouho, ale pochopili jsme, že když nechcem, tak nemusíme a to se nám na GC líbí!
  • 0

#40 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:32

Tak mi to taky trochu nedá. Nemůžu se vyjadřovat k padesátým až sedmdesátým létům. Zažil jsem ale Minkovice od poloviny osmdesátých let jako civilní zaměstnanec. Začínal jsem jako čerstvý vysokoškolák mistrováním muklům. Normy na brusírně rozhodně nebyly pro flákače, ale u zámečnických profesí se tehdejší odsouzení moc nepřetrhli. A pokud tam byli nějací političní, pak jsem neměl tu čest. V té době to byla zostřená dvojka, kde se většinou vyskytovali nenapravitelní recidivisti a odsouzení za závažnější trestné činy. Nedlouho před revolucí byla dokončena nová "ubytovna", které se mezi civilními zaměstnanci říkalo pro její vybavení "Hotel korálek". Moderní zařízení, jehož úroveň bych několik let před tím vítal coby účastník různých sportovních táborů. Ve všelijakých sokolovnách jsme bydleli hůř. Tím nechci snižovat utrpení těch, kteří tu trpěli za to, že překáželi tehdejším mocipánům. Jen jsem chtěl upozornit, že pohled na Minkovice může být velmi subjektivní. A zrušení tehdy moderního nápravného zařízení po revoluci díky amnestii tisíců grázlů dodnes nedokážu pochopit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama