Přejít na obsah


Fotka

Forum nejen pro Liberec


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:37

bella-donna napsal/a:
Ahoj lidi, zajímají mě Vaše názory na GC1M63H Komunisticky lagr "Minkau".

Osobně tuto keš jako kontroverzní nepovažuji. Pro řadu mladších kačerů je to už téma z histori a je fajn, že se mohou o tom něco dozvědět,když učebnice dějepisu o těchto věcech víceméně mlčí. Je potřeba ale dodat, že Minkovice nebyly jen věznice pro politické, ale i normální věznice, a to z valné části. Zároveň vězni všeho typu zde pracovali v normálních fabrikách (slévárna, korálky atd.) a ne v uranovým dole, tedy spíš práce lehčího typu. Samozřejmě že se dnes zviditelnuje ta polictická část věznice. Byl jsem tam 2x na inventuře místní kantýny :D
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:49

PLAJ family napsal/a:
Dík za upozornění! Už jsem ji zařadil do bookmarku Český Gulag.

Nevím jestli český gulag není příliš silné. 99% vězňů zde byla recidivisté za běžnou trestnou činnost a v podstatě v každé české a slovenské věznici bylo oddělení pro "politické"
  • 0

#43 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 12:06

sobikovi napsal/a:
Nevím jestli český gulag není příliš silné. 99% vězňů zde byla recidivisté za běžnou trestnou činnost a v podstatě v každé české a slovenské věznici bylo oddělení pro "politické"

Asi máš pravdu, je to silné. Nicméně jsem zaznamenal dosti hrůzostrašné příběhy o Minkovicích. Už to, že tam oddělali Pavla Wonku stačí. A to procento? No samozřejmě, od 60tých let se poměr politických a "běžných" kriminálníků výrazně změnil. I proto, že "političtí" byli většinou souzeni za jiné delikty. (nedovolené podnikání - Jazzová sekce), ale takřka vždy byli zařazeni do II.NVS a III.NVS
A ještě přípodotek, v ČSSR přece nebyl jediný politický vězeň. ;) Aspoň Husák to tvrdil.
  • 0

#44 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 20:10

Toto vlakno melo slouzit jako oznamovaci informace o nove sekci fora na gc.cz. Ucel snad splnen, proto vlakno zamykam. K diskusi k jine problematice je vhodne zalozit vlakno nove.
  • 0
Via est scopus!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka