Přejít na obsah


Fotka

Pomoc psímu mikroazylu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 19:50

Situace u Rudolfa Desenského na Vlčárech je vážná, je potřeba umístit mnoho psů, kdo můžete pomoct, volejte Rudovi Desenskému přímo, nepište do poradny, více viz http://www.psycholog....php?f=3&t=3245

Sama mám dva psy a je úžasný, když s nimi vyrážím na lov. Kdo psa nemáte a uvažujete o něm, můžete si tu vybrat, případně pokud psa máte a máte možnost některému dalšímu poskytnout alespoň dočasný domov, tak neváhejte, uděláte dobrý skutek. Každá pomoc je teď dobrá...
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#2 Dzedzy

Dzedzy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 15:19

Přidávám se ke Katchi. Odlov se psem je bomba. Můj geopes Rocky byl na kešku zvědavější snad víc vež já a veškeré poklady musel náležitě prozkoumat. Při vracení kešky na své místo si ,,odlovil" svou vlastní psí kešku v podobě kamínku (kupodivu podobných rozměrů jako má odlovená keška :o )a přemístil ji na neznámé místo. Asi má psí geocasching jiná pravidla než ten náš. Každopádně se k této výzvě přidávám a pokud by si někdo mohl vzít alespoň jednoho chlupáčka rozhodně neváhejte. ;)
  • 0
Pes není zvíře, pes je přítel... (citát) ....a ten kdo najde přítele, najde poklad. Z toho vyplývá, že pes je poklad. :-)

#3 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 16:05

No se mnou chodí na lov dva jorkšíři,jeden vždy,druhý občas a teď nám k nim přibyl ještě čínský chocholatý pes..Už jsem i přemýšlel, že jim založím svůj nick... někde jsou focení u logů s keškou..jinak ten zatím největší kešky miluje,hlavně procházky k nim, když někde stojíme s kamionem, obejdeme okolí...ve středu jen 10km po Zwijndrechtu v NL,ale taky 25km po Luxembourgu..a samý micro bez hintu :-(
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#4 jeff

jeff

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 16:45

Jak to tak ctu, mel bych jednu otazku: kdo z vas, kdo se tak hezky pridavate k vyzve, ma doma geopsa z utulku?
  • 0
jeff

#5 jeff

jeff

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:00

A jeste malickost: kouknete na http://www.pejskarin...-kynologie.html pan Desensky je velmi zvlastni clovek. Jinak velmi souhlasim s tim, ze hledani kesek se psem je velka radost a velka pohoda. Jinak to ani nedelam... Mimochodem moje zrzava Emilka je z chovne stanice Troja...
  • 0
jeff

#6 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:05

jeff napsal/a:
Jak to tak ctu, mel bych jednu otazku: kdo z vas, kdo se tak hezky pridavate k vyzve, ma doma geopsa z utulku?


No, z útulku přímo ne,ale z lesa jo..nelinku jokršíračku.Málem jsem ji přejel kamionem,motala se tam po silnici..sice ji honili nejací lidé,ale také nebyla jejích..jinak nikde nikdo a nejbližší vesnice několik km daleko..oni ji nechtěli,tak jsem si ji vzal já..byla hladová,žíznivá,špinavá..že by se zaběhla,se mi nezdá, chodí mi venku pořád za zadkem,maximálně se někde začuchá,ale doběhne mě..
vodítko krom prvních pár dnů neměla...nepotřebuji ho..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#7 jeff

jeff

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:10

Tak to je hezky... to je skoro vic, nez z utulku... Tomu se rika osudove setkani. To ti preju.
  • 0
jeff

#8 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:26

jeff napsal/a:
Tak to je hezky... to je skoro vic, nez z utulku...
Tomu se rika osudove setkani. To ti preju.

joo,je fajn..spí se mnou,řídí se mnou(lehá mi na klíně),hlídá,když je v noci v autě zima tak mě hřeje pod dekou...ten první týden bych ji ještě vrátil,najít majitele,ale teď už ne...máme spolu projetou půlku Evropy,škoda že jsem o GC nevěděl dřív...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:53

Kešování se psem můžu taky doporučit, tedy myslím tím hlavně mimoměstské kešování. Když nic jiného, tak dlouhé potulky krajinou budou mít za následek jednoho velmi spokojeného čtvernožce. K tématu psích nalezenců: Pokud prosím vás někde narazíte na přátelského tříbarevného bígla s pihovatým čumákem a slyšícího na jméno Arnie, rozhodně ho nezachraňujte. Nechte ho v lese i kdyby trakaře padaly, protože já určitě prolézám okolní křoviny a hledám ho. On to dobře ví a rád se ke mě vrátí, pokud se ho tedy neujmou dobří lidé, kteří si ho odvezou domů - a to pak máme oba smůlu. Naposledy jsem tak strávil oba vánoční svátky pátráním. Nachodil jsem přes 20 km, rozvěsil 50 plakátů - abych pak psa našel u hodných lidí, kteří se ho ujali 10 minut po tom, co vyrazil ode mě po čerstvé stopě divočáka. Nevyčítám jim to, jen podotýkám: Ne každý osamocený pes je ztracený.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 17:56

jeff napsal/a:
Jak to tak ctu, mel bych jednu otazku: kdo z vas, kdo se tak hezky pridavate k vyzve, ma doma geopsa z utulku?


Copak doma, my ho máme i v teamu :) -- viz podpiz

Náš útulnej pes no. 5
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 18:27

i ja mam geopejska, nelezence welshterriera Betynku B-)))
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#12 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 21:19

Pro Jeffa:
Prave ja mam geopsa z utulku, jeho jmeno je taktez soucasti meho nicku.

A ten odkaz, co jsi uvedl ohledne p. Desenskeho nebudu komentovat, rozumny clovek si udela nazor sam na zaklade vlastni zkusenosti a setkani s danym clovekem. Pokud se nekdo na internetu schovava za prezdivky a pouziva smyslenky k hanobeni prace druhych, vypovida to o jeho moralnich kvalitach.
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 11:14

Ad Desenský: už samo o sobě to, že téma Desenskýý je málem těžiště onoho webu, o něčem vypovídá. Na stranu druhou ale Desenský skutečně působí "sektisticky" :D (krásný a moderní slovo...) a ač má v základě několik východisek správných (také si myslím, že chovatel se stává psovi vůdcem smečky a ne jakýmsi vágním "pánem" ), ty postupy jsou... pošahaný. Nemaluju se na "drsnochovatele". Ale bývaly doby, kdy jsem míval kolem desítky malamutů, a to pohromadě. Kdo je zná, ví, o čem mluvím - TYHLE psy skutečně kádrovat nemůžeš. Ovšem když pochopíš, jak jim vnitřní struktura smečky funguje a respektuješ jí, a neuděláš nic, abys zavdal příčinu některému psu s ambicioznější povahou k pokusu o postup na alfa pozici (měření s tebou), máš po problémech. Alespoň po většině - občas si "zazlobí" - on i pokus o útěk je test dominance a pokus o dobytí dalších "práv", že jo. Na druhou stranu mi jednou měštští přivedli "zabavenýho" malamuta - "páníček" se ho pokoušel vychovat tím prašivým způsobem ze cvičáku, "lámal" ho. Pes byl uvázaný, bitý. Neustále utíkal. Nebezpečný sousedům, komukoli. Když mi ho přivedli, mohl se zbláznit, jak mě chtěl sežrat - ale: uši dolů, skrčený, napůl nastavený bok, tisknul se ke zdi, to zvíře bylo bez sebe hrůzou. Umístil jsem ho do izolované (mříží) části výběhu - ale kontakt i oddělený se smečkou ho natolik stresoval, že nežral a nepřestal se třást. Umístil jsem ho do naprosté izolace a dost času trávil u něj - mohl se strachy utřást. Nešlo to... pokoušel se prohryzat dveřmi, mříží, zdí, nežral naprosto nic. Ten pes zachránit nešel...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:23

No nevim, jestli jsou jeho zpusoby "posahany", pro nekoho mozna jo (diky spatnemu medialnimu obrazu, ktery vytvorila nejmenovana komercni TV na zaklade jedne nepovedene reportaze), ale pokud ty metody fungujou, psum a jejich majitelum to pomaha, tak to asi dela dobre... Co se tyka sektarstvi, je pravda, ze nekolik "skalnich" priznivcu (samozrejme prevazne zenskeho pohlavi) se snazi Rudu vsem malovat div ne jako "Boha", ale vetsina lidi, co Rudu zna a zna jeho metody, tak s nim take nesouhlasi slepe ve vsem, co rekne, naopak. Na spoustu veci maji odlisne nazory a umi o nich diskutovat.
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 18:45

Opravdu jsem nepoužil to správný slovo :) Asi "výstřední" by bylo přesnější. Nemyslel jsem to totiž pejorativně ani negativně - tuplem proto, že můžu soudit jen podle mediálních pramenů a jeho vlastních představovaček. Řečeno jinak: pokud pominu některé způsoby na mne příliš "velebných" vyjádření ( "psí psycholog", "něco je na měsíci" a tak :) ) , dělá se psy nejspíš to samé, co kdysi já. Ovšem: to může dělat on, nebo já, nebo lidi, kteří přemýšlejí víc jako alfa-čokl :) . Tudíž ovšem nejde o to, vychovat psa, ale o to, vychovat páníčka - pes už psem být umí. Mělo by být snazší naučit Člověka moudrého, jak myslí pes, než psa, jak myslí páníček. Ovšem ouha... Pes, se kterým pracuje takový Desenský, není ani náhodou totéž zvíře, jaké si myslí vidět ti, co si ho vezmou domů. To je celé. Toho psa musíš pochopit, musíš ho akceptovat, protože také má své vlastnosti, své zkušenosti a někdy bohužel i deviace. A zároveň, bohužel, musí ten pes žít v lidské společnosti... třeba ve městě. Někdy to jde sladit velmi obtížně. A co s tím - to fakt nevím :( A k tématu: malamuty už nemám, bydlím teď v paneláku :( A sem se mi k Idefixovi už další chlupáč nevejde. Leda křeček :( .
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 19:29

no tak ja teda taky prispeju, precetl jsem si o tomhle panovi (ten porad jsem videl a po nekolika minutach jsem to musel vypnout, protoze to byla na mne prilis silna kava, proste takovehle predvadeni a medialni masaze nemam rad, mimochodem, vcera jsem videl upoutavku, ze bude dalsi "dil" tohoto kavlitniho poradu...) snad vsechno co jsem na netu nasel, ten pomlouavcny server pejskarina a jeho "clanky", kde se do nej nekdo akorat neustale obouva jsem tak nejak opresel bez povsimnuti, az na to povidani jineho pana, mezi kynology znameho odbornika. O p. Desenskem jsem neslysel, ze by se nekdo z okruhu mych znamych ze cvicaku (z toho zleho prostredi kde se psi lamou, coz dela i pan Desensky, protoze povalit psa na zem a rvat (v jeho pripade "vrcet" na nej, dokazovat mu tim vlastni nadrazenost a jeho podrazenost je lamani at si kdo chce co chce rika, a nezazil jsem na cvicaku, ze by tam nekdo nekdy psa mlatil !!!) vyjadroval jako o odborniku. Prijde mi ze ten clovek je maser, co se rad predvadi, mozna ze to s temi psy mysli dobre, ale je to podle mne pomatenec a tak to nemuze dopadnout dobre, a z toho co jsem si precetl uz to ani kolikrat dobre nedopadlo... Za mne: pan Desensky je blazen a rozhodne bych nikomu nedoporucil si k nemu dat sveho psa na "prevychovu", ja to nastesti nemam zapotrebi B-), takze nemam potrebu ani toho pana osobne poznat a stat se jeho obdivovatelem nebo nepritelem, vzdy to pro mne bude blazen z TV, co se chce zviditelnit... tak asi tak... ale kazdy at dela podle vlastniho uvazeni, rozhodne ale nemam v umyslu brat si domu psa, kteremu p. Desensky slibil dustojne doziti u sebe (at uz z jakychkoliv duvodu) a ted mi pripada, ze se jich snazi zbavit a soupnout je nejakym blbeckum, kteri si to vyzerou misto nej. Jen muj osobni nazor a doufam, ze tim nikoho nepopudim... Osobne mam pejska nalezence (a dve nalezene kocky) a fandim kazdemu, kdo kdyz chce psa, jde pro nej do utulku a pak se o nej nalezite a s laskou stara... tak to je vse...
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#17 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 19:30

Chapu, jak je to mysleno a souhlasim s tim. A je pravda, ze s lidmi je potiz a pak to odnese pes... BTW: prave nyni se u Rudy v mikroazylu nachazi krasny malamut Flek s PP, osmilety, zvykly zavodit, byl by super spolecnik... Zkus se poptat znamych (kontaktu mas jiste mnoho), potrebuje novy domov co nejdrive. Diky PS: co se tyka "jak to rict nejlepe" - samolibosti a samochvaly u Rudy, nic se nesmi brat doslova a kdo ho zna, tak vi, ze vse je s rezervou, ostatnim to casto pripada jako samozerstvi...ale to k tomu holt patri a Ruda si to se svymi vysledky muze dovolit ;)
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#18 Dzedzy

Dzedzy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 0:26

Citecka četla jsem tvůj příspěvek celkem pozorně a myslím, že ti rozumím. Mysli si co chceš, ale sama za sebe ti řeknu, že Rudu Desenského znám osobně a smýšlení o psech má hodně podobné jako ty. Osobně si myslím, že pokud by jste se setkali, rozhodně by jste si měli co říct.
Možná mě pár lidí má jako jednu z těch fanynek a ať si. Nikomu to neberu. Já ho jen uznávám jako skvělého kynologa od kterého se mám co učit. A tak za sebe si myslím, že jelikož strachová agrese a různé druhy a stupně fobií jsou jeho hobby myslím si, že by zvládnul i toho malamuta. Toť jen můj osobní názor. Zvládnul jiné s hodně hodně podobnými fobiemi. Vím to a některé z těch psů i osobně znám.

M a r c e l Co se vás týká, řekla bych asi jedno. Nesázejte na to co vidíte v televizi nebo jinde. Pokud si skutečně na někoho chcete udělat názor, pokuste se ho poznat nejprve osobně. Až budete mít na něj takovýhle názor po osobním setkání s ním, pak jsem schopná ho i uznat a akceptovat. Ani já a jistě asi ani on sám neočekává že sedne každému (mě třeba jeho metody sedí), ale baru to až po té když si někdo dá tu námahu toho člověka skutečně poznat, než si na něj vytvoří nějakej takovej určitej názor.
  • 0
Pes není zvíře, pes je přítel... (citát) ....a ten kdo najde přítele, najde poklad. Z toho vyplývá, že pes je poklad. :-)

#19 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 9:56

2Dzedzy: ja te chapu (doufam ze nevadi to tykani, prijde mi to okolo GC takovy normalnejsi nez si vykat B-), obecne se s tvym hodnocenim meho nazoru da souhlasit (souzeni cloveka podle doslechu), ale mne je proste p. Desensky od "pohledu" nesympatycky (je mi jedno jestli ma kudrnaty vlasy a klobouk, jde mi o vystupovani atd a pokud je jiny v TV nez v realu, nechapu proc se tedy tak v TV chova), jeho metody se mi nelibi (o tom jsem si zase dost precetl a popovidal si i s par lidmi co zase kvuli kynologii uznavam ja) a fakt nemam potrebu se s takovym clovekem setkat, uznavam ale, ze obcas je potreba na psa zarvat a nekdy ho i trosku "polamat" (mysleno tim napriklad pritisknuti k zemi a vynadani za nejaky vazny prohresek). Nase nazory na kynologii jsou ocividne rozdilne, nechci ale kvuli tomu rozdmychavat nejake vlny protivenstvi, nebo nenavisti, to opravdu nemam v planu... Doufam ze me chapes a muzeme byt v pohode geoprateli...
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#20 Dzedzy

Dzedzy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 13:48

M a r c e l Jasně já to beru a uznávám. Každému sedí někdo a něco jiného a o tom to je. Kdybychom byli všichni stejní se stejnými názory, bylo by na světě asi trochu nuda a fádno. Souhlasím s tím, že metody a názory na kynologii rozhodně budeme mít každej asi někde trochu jinde. Taky souhlas s tím, že kvůli rozdílným názorům a pohledu na věc nemusíme být hned kvůli tomu geonepřáteli. To by bylo trochu hloupé. Stejně počítám, že nám ve finále jde o totéž a to jest o psa či o psy. Ať už to berem z jakéhokoliv úhlu. Takže co kdybychom vynechali Desenského jako takového a pokusili se najít domovy těm hafíkům co to potřebují (a které on si nebere nastálo, jen pro tvou informaci, ale pouze na převýchovu na dobu nezbytně nutnou a pak je umístí aby bylo místo pro další kandidáty na utracení). Myslím, že oni si zaslouží najít toho svého jediného páníčka ne? ;)

P.S. Jo a tykání samo neva. Sama jsem nevěděla zda tykat či vykat, ale nechtěla jsem být drzá. Přeci jen tu ještě nejsem tak zaběhlá, takže s radostí přijímám.
  • 0
Pes není zvíře, pes je přítel... (citát) ....a ten kdo najde přítele, najde poklad. Z toho vyplývá, že pes je poklad. :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama