Přejít na obsah


Fotka

Narodni divadlo a kaceri sobe


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 9:45

kaote napsal/a:
Pokud mam mluvit za sebe - obleky a podobne ohozy mi neprijdou jako neco, co prokazuje uctu, ale jsou spis smesne. A rozhodne si nebudu porizovat oblek a lakyrky pro odlov jedne kesky :P

A to s temi zkouskami take nechapu? Na ktere skole se chodi na zkousku v obleku? :o


porizovat oblek te samozrejme nikdo nenuti, kvuli kesi uz obzvlast ne. Dle meho nazoru patri oblek do zakladniho spolecenskeho vybaveni kazdeho muze.

Co se tyka chozeni na zkousku v obleku tak to ani tak nezavisi na skole jako na cloveku, samozrejme te nikdo nenuti, ale nedokazu si sam sebe predstavit, ze bych sel na ustni jinak. A kupodivu to tak citila i vetsina dalsich spoluzaku. BTW jsem chemik...

K tomu Sluhovi dvou pánů - mohu jen doporucit. Oddechový kus pro siroke vrstvy obyvatelstva. Pro ucely odlovu kese asi idealni kandidat. Nedavno jsem na tom byl ve Stavovskem...
  • 0

#22 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 9:54

zaplat banbu ze jsem nesel studovat chemii :) puvodne jsem o tom uvazoval :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#23 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 22:07

Kaote: Jít do národního v obleku/šatech by měl každý čech považovat za samozřejmost. To samé na ústní zkoušky na VŠ. I u nás to převážná většina spolužáků chápala (studoval jsem biologii). Pokud to cítíš jinak nebo snad dokonce nemáš oblek, tak je mi Tě trochu líto. Já se před pár minutami vrátil Toscy ve Státní opeře a nutno přiznat, že v mém okolí seděli naštěstí samí kultivovaní lidé oblečení odpovídajícím způsobem vzhledem ke společenské situaci. Je ale pravda, že před týdnem na odpoledním představení Tajemství v Národním to byla tragédie. Nicméně aspoň jsem poschraňoval údaje pro keš a už se těším na odlov. Mimochodem návštěvu Tajemství doporučuji. Obsazení je výborné (aspoň já jsem měl štěstí na pány Bártu a Plecha v rolích Kaliny a Maliny). Moderní scéna mému gustu sice příliš nesedí, ale krásné muzice může máloco uškodit. p.s.: Kaote, hodláš zalogovat ten můj coin, co jsi vyzvedl před dvěma týdny? Už by myslím bylo na čase. Online býváš dosti pravidelně, takže nevím, na co čekáš.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#24 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2009 - 23:13

Johny_r napsal/a:
p.s.: Kaote, hodláš zalogovat ten můj coin, co jsi vyzvedl před dvěma týdny? Už by myslím bylo na čase. Online býváš dosti pravidelně, takže nevím, na co čekáš.

Chystáme se vypustit do světa náš první TB, tak tady sleduju diskuse k tématu ztracených či nezalogovaných trackovatelných předmětů. Docela by mě zajímalo, jak jsi dopadl s Kaote? Jestli se ozval a jaký má důvod k tomu že tvůj coin dosud nezapsal když na GC normálně chodí?
  • 0

#25 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:55

JarMar: Zatím nic. Kaote mlčí, před chvílí jsem mu poslal další mail. Žádný smysluplný důvod mě nenapadá snad s výjimkou toho, že coin někde cestou ztratil a teď je mu blbé to přiznat. Jinak ale vypuštění coinu doporučuji. Je mnohem větší zábava sledovat kam ho osud zanese než ho oprašovat na poličce. Mám 6 coinů ve světě a tři doma čekají na vypuštění. Převážná většina mých coinů je z kategorie coinových "specialit", které po světě většinou necestují, ale právě je má majitel doma. Mně by to radost nedělalo, takže moje jsou na cestě. Je ale pravda, že přítelkyni už jeden coin ukradli a to dost brzy po vypuštění. Je to holt riziko podnikání.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#26 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2009 - 21:39

Johny_r napsal/a:
Kaote: Jít do národního v obleku/šatech by měl každý čech považovat za samozřejmost.


Ja ale nejsem Cech, jak by melo byt patrne i z meho profilu na gc.com :) Jsem prava evropska poulicni smes, jak je v techto koncinach obvykle (byt nekteri porad ziji v iluzich o ciste rase ci alespon narodu) a jako narodnost uvadim Evropan :) Pro hujery blabolici cosi o tom, ze takova narodnost neexistuje (existuje, ale hujer je hujer), mam jeste druhou variantu: Luzican :) Ceske vlastenectvi je mi cizi, Landu povazuji za blba, narodni obrozeni za historickou chybu (predstav si Irsko mluvici gaelsky misto anglicky) a rozpad Rakouska-Uherska za tragedii a tesim se na schvaleni Lisabonske smlouvy :)

To samé na ústní zkoušky na VŠ. I u nás to převážná většina spolužáků chápala (studoval jsem biologii).


A to jako proc? Protoze to tak chces? Protoze to tobe pripada spravne? Oblek jsem na zkousce nikdy nemel (jen parkrat jako vyjukany prvak jsem si vzal k kosili a cerne dziny) a nikdy jsem s tim nemel problem. Ani jsem si nikdy nepripadal nejak vyjimecny, i na tech zkouskach, kde byly obleky bezne (zkousky jsem delal na peti ruznych fakultach :) rozhodne nebyly ani vyzadovany ani pouzivany v nejake drtive prevaze.

Vidim ze jsme nejen ruzne narodnosti, ale navic je mezi nami kulturni propast vetsi nez mezi indiany a spanelskymi konquistadory. Doufam, ze ti nasledujici citaci nezpusobim kulturni sok, ale je to ukazka toho, jak moje kultura hledi na to, co ty povazujes za samozrejme.

suit

1. Ugly and uncomfortable "business clothing" often worn by
non-hackers. Invariably worn with a "tie", a strangulation
device that partially cuts off the blood supply to the brain.
It is thought that this explains much about the behaviour of
suit-wearers.


Je tam i nejake vysvetleni ke tvemu chovani :)

Pokud to cítíš jinak nebo snad dokonce nemáš oblek, tak je mi Tě trochu líto. Já se před pár minutami vrátil Toscy ve Státní opeře a nutno přiznat, že v mém okolí seděli naštěstí samí kultivovaní lidé oblečení odpovídajícím způsobem vzhledem ke společenské situaci.


A procpak lito? Opera neni muj zanr a nijak zvlast me nezajima, ale presto jsem na ni parkrat byl. Naposledy to bylo v divadle mnohem starsim, vznesenejsim a uctyhodnejsim nez je libovolne divadlo v CR. Oblek nebyl vyzadovan a vetsina lidi ho nemela.

p.s.: Kaote, hodláš zalogovat ten můj coin, co jsi vyzvedl před dvěma týdny? Už by myslím bylo na čase. Online býváš dosti pravidelně, takže nevím, na co čekáš.


Hodlas, neprodlene, takhle se nemluvi s nekym, po kom neco chces a kdo s tebou byl ochoten komunikovat vecne a slusne... To jen pouceni pro priste, abys sis nemusel stezovat, ze ti kaote ci nekdo z danska (ci odkud byl ten druhy kacer, co ti prestal odpovidat) neodpovida na tve cisarske maily :) (Mnozstvi mailu nic neresi, blacklist je blacklist.)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#27 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:13

to kaote: takze ty si myslis, ze by clovek mel chodit do divadla v riflich a triku, ve kterem byl ten den v praci? A neni to skoda? Kdyz se jednou za uhersky rok dostanu na nejakou spolecenskou akci (divadlo,koncert,...), tak si uzivam, ze muzu jit oblecena jinak nez obvykle. Tim, jak kulturni je tvoje obleceni se meni i tvuj projev. Malokdo v otrhanych kalhotach pusobi jako gentleman na urovni, naopak v padnoucim obleku vypada muz hned jinak. Kesku Narodni divadlo mame uz za sebou a ja ji hodnotim jako jednu z nejlepsich, protoze jsem mohla konecne pouzit krasne vecerni saty. Ale k memu prekvapeni jsem patrila mezi nejlepe oblecenou skupinu lidi... dost smutne.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#28 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:19

Hodlas, neprodlene, takhle se nemluvi s nekym, po kom neco chces a kdo s tebou byl ochoten komunikovat vecne a slusne... To jen pouceni pro priste, abys sis nemusel stezovat, ze ti kaote ci nekdo z danska (ci odkud byl ten druhy kacer, co ti prestal odpovidat) neodpovida na tve cisarske maily :) (Mnozstvi mailu nic neresi, blacklist je blacklist.)

On po tobe neco chce??? ty mas jeho coin, neplnis pravidla a jeste držkuješ? to ma asi pokus o vtip, ze... Pokud vyzvednu z nejake kese TB nebo GC, je moji okamzitou povinnosti ho zalogovat a do 14 dnu poslat dal. Pokud se mi cokoliv z toho nepodari, je moji povinnosti ozvat se autorovi a omluvit se a podat vysvetleni (nemohla jsem k netu, nebyl kam dat a podobně). Tvuj pristup k mnoha vecem mi prijde ponekud podivny.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#29 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:25

muzu vedet kde v pravidlech je napsano neco o tom, ze elektronicky log musi byt proveden okamzite?
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#30 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:33

ZuZu napsal/a:
to kaote: takze ty si myslis, ze by clovek mel chodit do divadla v riflich a triku, ve kterem byl ten den v praci? A neni to skoda? Kdyz se jednou za uhersky rok dostanu na nejakou spolecenskou akci (divadlo,koncert,...), tak si uzivam, ze muzu jit oblecena jinak nez obvykle. Tim, jak kulturni je tvoje obleceni se meni i tvuj projev. Malokdo v otrhanych kalhotach pusobi jako gentleman na urovni, naopak v padnoucim obleku vypada muz hned jinak.
Kesku Narodni divadlo mame uz za sebou a ja ji hodnotim jako jednu z nejlepsich, protoze jsem mohla konecne pouzit krasne vecerni saty. Ale k memu prekvapeni jsem patrila mezi nejlepe oblecenou skupinu lidi... dost smutne.


Je jedno v cem byl clovek v praci. Ale v praci i v divadle by mel byt v necem pohodlnem. Ja si nechci uzivat nejake obleceni, ja si chcvi uzivat to divadlo. A to lze jen v pripade, ze me nerusi otravne obleceni a nejaky nesmysl u krku mi nebrani okysliceni mozku.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#31 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 14:45

kaote napsal/a:

Je jedno v cem byl clovek v praci. Ale v praci i v divadle by mel byt v necem pohodlnem. Ja si nechci uzivat nejake obleceni, ja si chcvi uzivat to divadlo. A to lze jen v pripade, ze me nerusi otravne obleceni a nejaky nesmysl u krku mi nebrani okysliceni mozku.


A neprijde ti nefer treba vuci hercum, ze oni musi mit neuveritelne nepohodlne kostymy a spoustu licidel, je jim horko, kouka na ne mraky lidi...a ty si nevezmes oblek? Nemusis mit smoking. Staci prosty oblek - kosile (klidne kratky rukav),sako, kalhoty. V dnesni dobe klidne bez kravaty. Jako nejmensi zlo bych rekla treba polokosili a cerne spolecenske kalhoty.
Proc dneska povazuji lidi rifle za obleceni na jakoukoliv prilezitost? Puvodne jsou to pracovni kalhoty pro delniky a zlatokopy. A dneska v nich chodime do divadla... Dokonce i muj drahy se nechal presvedcit, ze pujde v obleku a hotovo. Navic na vstupence mas vyslovne napsano, ze mas prijit ve spolecenskem obleceni...
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#32 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 14:47

kaote napsal/a:
muzu vedet kde v pravidlech je napsano neco o tom, ze elektronicky log musi byt proveden okamzite?

nemusi byt okamzity. Musi byt ASAP. To neni okamzite. Mas nekde v terenu svoje coiny? Ja ne, kvuli takovym jako jsi ty. Ty neprokazujes lidem milost tim, ze zalogujes JEJICH vec. Navic z tebe mam pocit, ze se ti porad na ceskem geocachingu neco nelibi...tak proc se ho ucastnis? Lov si v Nemecku nebo v Anglii. Nebo jinde v Evrope. Urcite ti tam bude lip.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#33 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 14:53

ZuZu napsal/a:
Proc dneska povazuji lidi rifle za obleceni na jakoukoliv prilezitost? Puvodne jsou to pracovni kalhoty pro delniky a zlatokopy. A dneska v nich chodime do divadla...

Víš jak vznikla kravata? Původně to byl takový šátek, který nosili vojáci. Jednou třeba budou rifle společenský oděv a bude se zase ohrnovat nos nad tím co se za společenské považuje dnes. Všechno je relativní.
  • 0

#34 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 15:07

vsechno ma svuj vyvoj, ale brano z dnesniho pohledu to spolecenske obleceni neni... Moje potiz je v tom, ze delam do mody a na tyhle veci jsem proste strasne hakliva.:)
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#35 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 15:28

ZuZu napsal/a:

kaote napsal/a:
muzu vedet kde v pravidlech je napsano neco o tom, ze elektronicky log musi byt proveden okamzite?

nemusi byt okamzity. Musi byt ASAP. To neni okamzite. Mas nekde v terenu svoje coiny? Ja ne, kvuli takovym jako jsi ty. Ty neprokazujes lidem milost tim, ze zalogujes JEJICH vec. Navic z tebe mam pocit, ze se ti porad na ceskem geocachingu neco nelibi...tak proc se ho ucastnis? Lov si v Nemecku nebo v Anglii. Nebo jinde v Evrope. Urcite ti tam bude lip.


Ale ja jsem logoval ASAP, tak jako vzdycky. Jen nekdy je to ASAP okamzite a nekdy za dva tydny. Takze nevim o cem se tu vlastne bavime. A ano, mam v terenu sve coiny. Jak jsem psal vedle, jeden se mi nyni ztratil. Tedy kacer ho ztratil. Je to smula, ale nevim, proc bych se kvuli tomu mel rozcilovat. S tim rizikem jsme ho daval do obehu a vim ze se to muze stat kazdemu- A v Evrope lovim, lovim vsude, kam me nohy zanesou.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#36 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 15:37

ZuZu napsal/a:
vsechno ma svuj vyvoj, ale brano z dnesniho pohledu to spolecenske obleceni neni... Moje potiz je v tom, ze delam do mody a na tyhle veci jsem proste strasne hakliva.:)

To je v pohodě, každý dělá co umí, ale většinový pohled nemusí být vždy ten nejsprávnější. Však to už dějiny mnohokrát ukázaly a proto je hloupé někomu vytýkat že se odlišuje od společensky uznávaných zvyků poplatných této době. ;)
  • 0

#37 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 15:38

ZuZu napsal/a:

kaote napsal/a:

Je jedno v cem byl clovek v praci. Ale v praci i v divadle by mel byt v necem pohodlnem. Ja si nechci uzivat nejake obleceni, ja si chcvi uzivat to divadlo. A to lze jen v pripade, ze me nerusi otravne obleceni a nejaky nesmysl u krku mi nebrani okysliceni mozku.


A neprijde ti nefer treba vuci hercum, ze oni musi mit neuveritelne nepohodlne kostymy a spoustu licidel, je jim horko, kouka na ne mraky lidi...a ty si nevezmes oblek? Nemusis mit smoking. Staci prosty oblek - kosile (klidne kratky rukav),sako, kalhoty. V dnesni dobe klidne bez kravaty. Jako nejmensi zlo bych rekla treba polokosili a cerne spolecenske kalhoty.
Proc dneska povazuji lidi rifle za obleceni na jakoukoliv prilezitost? Puvodne jsou to pracovni kalhoty pro delniky a zlatokopy. A dneska v nich chodime do divadla... Dokonce i muj drahy se nechal presvedcit, ze pujde v obleku a hotovo. Navic na vstupence mas vyslovne napsano, ze mas prijit ve spolecenskem obleceni...


Neprijde mi to nefer. Protoze nesdilim tve vnimani obleku. Pro me je to hloupe, neprakticke obleceni, ktere konzervativni lide pouzivaji z nejake setrvacnosti. Dokonce se da rici, ze v kruzich, kde se pohybuji, je jeho pravidelne uzivani znakem cehosi negativniho. Takze jeho pouziti nepovazuji za prokazani jakekoliv ucty ci co to ma znamenat. Zejmena v divadle, na koncerte (ci jinem miste, kde si mam neco o vychutnat) je dulezite pohodlne obleceni, ktere nerusi a neodpoutava pozornost od toho, kvuli cemu tam clovek prisel. Oblek proste pohodlny neni. Vadi mi cokoliv u krku, vadi mi mit v mistnosti vice nez jednu vrstvu obleceni, a pokud nekde neco takoveho vyzaduji, radeji pujdu o dum vedle. Myslim, ze dobry umelec spise oceni to, ze budu maximalne vnimat jeho umeni, nez ze se posadim vystrojeny do kresla a budu zoufale cekat na konec predstaveni.

Predevsim s tim ale nemam zadny problem - ja oblek nepotrebuji. Neposloucham operu, ale punk, metal nebo industrial, a tam se oblek moc neuzije :) Delam v nadnarodni korporaci, ale oblek jsem videl snad jen u tech nejvyse postavenych manazeru, ktere vidam jednou za rok na pul hodiny. Me oblibene divadlo je Archa ci divadlo Jary Cimrmana, a tam take oblek nepotrebuji. A kdyz preci jen jednou za deset let jdu na operu, jdu do divadla, kde po me oblek nepozaduji. A ve volnem case cestuji, lityam po lese a lovim kese, coz je take obor, ve kterem clovek oblek moc neuzije.

Proste si myslim, ze je to prezitek a vitam, ze stale vice a vice mist oblek prestava vyzadovat (treba i to Narodni divadlo). Coz byla myslim poznamka, kterou jsme se zapojil do teto diskuse.

PS: ono se to zenskym "keca" :) jim tyto zkostnatele "spolecenske" konvence nepredepisuji to priserne nepohodlne a neprakticke obleceni, ktere imho z odstupu pusobi jako ubor komedianta. Skoro mam pocit, ze pokud me nekdo nekdy donuti se "spolecensky" obleci, vezmu si z recese nejakiou tu sukni :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#38 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:25

kaote napsal/a:

ZuZu napsal/a:

kaote napsal/a:

Je jedno v cem byl clovek v praci. Ale v praci i v divadle by mel byt v necem pohodlnem. Ja si nechci uzivat nejake obleceni, ja si chcvi uzivat to divadlo. A to lze jen v pripade, ze me nerusi otravne obleceni a nejaky nesmysl u krku mi nebrani okysliceni mozku.


A neprijde ti nefer treba vuci hercum, ze oni musi mit neuveritelne nepohodlne kostymy a spoustu licidel, je jim horko, kouka na ne mraky lidi...a ty si nevezmes oblek? Nemusis mit smoking. Staci prosty oblek - kosile (klidne kratky rukav),sako, kalhoty. V dnesni dobe klidne bez kravaty. Jako nejmensi zlo bych rekla treba polokosili a cerne spolecenske kalhoty.
Proc dneska povazuji lidi rifle za obleceni na jakoukoliv prilezitost? Puvodne jsou to pracovni kalhoty pro delniky a zlatokopy. A dneska v nich chodime do divadla... Dokonce i muj drahy se nechal presvedcit, ze pujde v obleku a hotovo. Navic na vstupence mas vyslovne napsano, ze mas prijit ve spolecenskem obleceni...


Neprijde mi to nefer. Protoze nesdilim tve vnimani obleku. Pro me je to hloupe, neprakticke obleceni, ktere konzervativni lide pouzivaji z nejake setrvacnosti. Dokonce se da rici, ze v kruzich, kde se pohybuji, je jeho pravidelne uzivani znakem cehosi negativniho. Takze jeho pouziti nepovazuji za prokazani jakekoliv ucty ci co to ma znamenat. Zejmena v divadle, na koncerte (ci jinem miste, kde si mam neco o vychutnat) je dulezite pohodlne obleceni, ktere nerusi a neodpoutava pozornost od toho, kvuli cemu tam clovek prisel. Oblek proste pohodlny neni. Vadi mi cokoliv u krku, vadi mi mit v mistnosti vice nez jednu vrstvu obleceni, a pokud nekde neco takoveho vyzaduji, radeji pujdu o dum vedle. Myslim, ze dobry umelec spise oceni to, ze budu maximalne vnimat jeho umeni, nez ze se posadim vystrojeny do kresla a budu zoufale cekat na konec predstaveni.

Predevsim s tim ale nemam zadny problem - ja oblek nepotrebuji. Neposloucham operu, ale punk, metal nebo industrial, a tam se oblek moc neuzije :) Delam v nadnarodni korporaci, ale oblek jsem videl snad jen u tech nejvyse postavenych manazeru, ktere vidam jednou za rok na pul hodiny. Me oblibene divadlo je Archa ci divadlo Jary Cimrmana, a tam take oblek nepotrebuji. A kdyz preci jen jednou za deset let jdu na operu, jdu do divadla, kde po me oblek nepozaduji. A ve volnem case cestuji, lityam po lese a lovim kese, coz je take obor, ve kterem clovek oblek moc neuzije.

Proste si myslim, ze je to prezitek a vitam, ze stale vice a vice mist oblek prestava vyzadovat (treba i to Narodni divadlo). Coz byla myslim poznamka, kterou jsme se zapojil do teto diskuse.

PS: ono se to zenskym "keca" :) jim tyto zkostnatele "spolecenske" konvence nepredepisuji to priserne nepohodlne a neprakticke obleceni, ktere imho z odstupu pusobi jako ubor komedianta. Skoro mam pocit, ze pokud me nekdo nekdy donuti se "spolecensky" obleci, vezmu si z recese nejakiou tu sukni :)


A ted se citis jako velkej nekonvencni frajer a drsnak, co? :D:D:D

At se ti to libi nebo ne, tak spolecensky oblek v divadle (az na nektere alternativni formy, mezi nez ale napr. Narodni divadlo opravdu nepatri) v nasi spolecnosti zkratka je projevem kultury spolecnosti a samozrejme kazdeho jednotlivce. Je to znakem ucty k dane kulturni instituci, k danemu prostredi (zlato, samet) se zkratka hodi, stejne jako napr. do zminovane Archy se hodi i ty dziny.

Promin, ale kdyz napr. v Narodnim vidim nekoho v dzinach, bez spolecenskeho obleceni, pusobi na me proste jako buran, ktery neni schopen obleci se tak, aby to odpovidalo situaci. Pokud tedy uz odrostl pubertalnimu veku, tam je takovy projev ocekavatelny.

A pokud ti uvazana kravata brani privodu kysliku a krve do mozku, chyba nebude v kravate, ale v tom, ze si ji neumis uvazat. V tom pripade pomuze nekdo zkusenejsi nebo na webu je rada stranek s navody. A jeste jedna informace - nepohodlnost obleku tkvi v jeho kvalite, spravnemu, postave odpovidajicimu strihu i velikosti - stejne tak jako spolecenske saty u zen. V kvalitnim obleku vhodneho strihu chlap nevypada jako komediant, ale rade z nich naopak pomuze. ;)

Tinah
  • 0

#39 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:36

Ale vsak to je vzajemne. Ja ti pripadam jako buran, ty mne pripadas jako konzervativni sasek a muzeme byt oba spokojeni :) V cem je vubec problem? Jedine v netoleranci. Ti lide co jdou bez obleku vetsinou nenadavaji, ze nekdo sel s oblekem. Opacne bohuzel ano. A to je imho spatne.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#40 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:50

Tinah Team to vyjadril velice hezky A k tomu jestli je zenskym lip v satech...zalezi v jakych. Ja mam rada korzety, vlecky a podobne "staromodni" ulety. A v tom se teprve neda dychat! :P
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama