Cachemapa v Google Earth 5
Vytvořeno od
hrasek
, Feb 10 2009 22:39
6 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 10 February 2009 - 22:39
Občas použiju mapu keší coby soubor *.kml (stáhnutelný ve vašem profilu na http://www.geocachin...networkkml.aspx) v Google Earth. Po nianstalování verze 5 se mi však místo původních ikonek rozlišujících typ kešky zobrazují jen žluté špendlíky. Netuší někdo jak upravti ten *.kml nebo nastavit Google Eart aby zobrazoval tak jako dřív? Tedy místo špendlíků ikonky dle typu cache.
#2
Publikováno 10 February 2009 - 22:50
Taky me to delalo....tak jsem se chtel podivat do vlastnosti toho kmz, dal jsem pravy tlacitko.....a vsechny ikonky se zmenily a vypadaji tak jak driv;) takze jak jsem to vyresil nevim ale uz to funguje;)
#3
Publikováno 11 February 2009 - 11:03
hrasek napsal/a:
Občas použiju mapu keší coby soubor *.kml (stáhnutelný ve vašem profilu na http://www.geocachin...networkkml.aspx) v Google Earth.
Můžeš mi poradit kde se v profilu doklikat na tu adresu - nějak jsem na to nepřišel?
Samozřejmě že překopírováním do adresního řádku to funguje a mohu potvrdit že se mě v GE 5tce zobrazujou jen ty špendlíky, teprve po najetí kurzoru se objeví správná ikona keše. Taky jsem koukal že pozice keší jsou v kml souboru asi schválně znepřesněný.
#4
Publikováno 11 February 2009 - 11:18
tomasCR napsal/a:Můžeš mi poradit kde se v profilu doklikat na tu adresu - nějak jsem na to nepřišel?
http://www.geocaching.com/my/
vpravo dole: Google Mapping Features
<i>
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
moje ČEŠTINA pro Oregon (200-400), neoficiální překlad pro fw 3.82 a nižší
moje TYPky (vyladěné ;-) pro Oregon, Colorado a Dakotu)
ortofotomapa Prahy pro Garmin Oregon, Colorado, Dakota
jak na HODNOCENÍ KEŠÍ?
NAVIGACE - Azimuth, Bearing, Course, Heading
medwynova exportní makra: GPX pro Oregon, Colorado a Dakotu a POI export .. k tomuhle makru moje alternativní ikonky
#5
Publikováno 11 February 2009 - 11:22
Myslíš že je to schválně? Ta pozice keše na mapě je mírně nepřesná a mění se i při zoomování mapy. Ale pro orientaci je to i tak dobré. K tomu *.kml se doklikáš přes svůj profil na http://www.geocaching.com/my/. V tom pravém sloupci úplně dole je sekce "Google Mapping Features" a v ní je takové obrovské políčko "Google Earth" a pdo ním nápis "Download Geocache browser in Google Earth"
Nevíte tedy někdo jak vyřešit ty špendlíky? Já zatím přišel jen na jednu věc, vzdycky si zobrazit nějaké území a po kliknutí pravým na ten kml soubor v Googel Earth dát "aktualizovat". To je ale takové řešení značně nanic.
#6
Publikováno 11 February 2009 - 12:20
Jo díky za rady, Googlu Earth jem přišel na chuť už dávno a teď ho mám i s kešema :-)
Ten špendlík by byl dobrej k tomu že konec přesně ukazuje pozici a místo není schovaný pod ikonou, ale na druhou stranu kryž jsem dal tradiční keš na maximální zoom tak vždy když jsem dal aktualizovat tak pozice keše lítala až +/- 60m kolem správné pozice, takže pro přesné dohledání je to nepoužitelný, pak jedině Google maps.
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů