Přejít na obsah


Fotka

začínám s geocachingem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2005 - 21:21

Tak jsem dnes vyrazil najít moji první cache, po 2h patrani mě přešla chut a odebral jsem se domu. Ani za nic jsem nebyl schopen zaměřit dané souřadnice. Použival jsem GPS tuner a šipka vždy ukazovala kamsi do háje. Nakonec jsem jen tak chodil podle koordinát určujici aktualni polohu a opět neuspěšně. Chěl bych se tedy zeptat, jak blízko mě dokaže GPSka dovézt. Nachazel jsem se na kopci, v žadnem členitem okolním terenu, přijem družic 8-9. Chtěl bych se tedy zeptat, jaky postup preferujete při hledani cache,jak rychle se pohybujete, čekáte na miste aby se zpřesila poloha apod? Jsem v tomto směru nováček tak rád uvítám zkušenosti od starších harcovníků. Díky Petr
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2005 - 22:58

8-9 druzic je dost dobrej signal ktery te dovede priblizne s presnosti na 5 metru. Vyber si pro zacatek cache z mene hvezdickama obtiznosti. A az budes min jak tech 5 metru tak nezbyva nez hledat cmuchat. Nekdy je dobre poodejit na jinou stranu a priblizit se odjinud zda je pozice stale na svem miste. Pujde to nevzdavej se a hledej. Jo predpokladam ze souradnice jsi aspon 2x zkontroloval :-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2005 - 1:04

Chěl bych se tedy zeptat, jak blízko mě dokaže GPSka dovézt. Chtěl bych se tedy zeptat, jaky postup preferujete při hledani cache,jak rychle se pohybujete, čekáte na miste aby se zpřesila poloha apod?

Víš, přesný návod jak hledat kešku asi není. Každý z nás má svůj osvědčený způsob, který se může způsobu hledání některého z kolegů podobat, anebo stejně tak i lišit.
Myslím že velice stručně a výstižně to již popsal Klipík. Btw již několikráte jsem dohledal kešku i se dvěmi družicemi na displeji. Podle mně si musíš být jistý zda GPSr, kterou používáš, pracuje na 100% a měří tak jak má. Totiž opravdu jen zřídka tě GPSr navede ke kešce s přesností 1-2m. To už je luxus!- Ne že by to GPSr neuměla, ale kešky nejsou jen na místech kde máš dobrý výhled na oblohu. Třeba takový zmoklý listnatý les umí přístroji pěkně zavařit. A v takovém případě musíš spoléhat na svou intuici a hledat třeba tam, kde by jsi ji ukryl ty sám.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2005 - 1:58

S geocachingem jsem začal poměrně nedávno, takže si to ještě pamatuju. Nevěděl jsem přesně, co mám na daných souřadnicích očekávat, tak jsem si pro jistotu u pár prvních kešek přečetl nápovědu, kde přesně úkryt leží. A velmi mi to pomohlo. Sice jsem přišel o radost z nalezení úkrytu (i když i tak byla veliká - byly to mé první nalezené kešky), ale na druhou stranu celkem bezbolestné nalezení úkrytu zapříčinilo, že jsem hře propadl. Vím jaké to je, když se ze začátku nedaří, dokáže to odradit. Nevzdávej to, uvidíš, že geocaching je bezvadně strávený čas. // Vyzkoušel jsi gpsku na nějakých známých souřadnicích (případně porovnal s jinou), jestli není vadná?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2005 - 10:28

Doporučuji porovnat Tvoji GPS s jinou. Měl jsem stejný problém, kdy jsem měl vadnou GPS, která mela odchylku 140 m. I s touto vadou se mi podarilo nalezt 2 cache, ale byla to drina a znamenalo to v sirokem okoli propatravat mozne ukryty. S novou GPS je to parada, nekdy mne dovede i 1m od cache a to uz se to potom hleda. Clovek se rozhledne a vetsinou jiz vidi. Preji uspesne lovy, protoze ty neuspesne jsou opravdu k nastvani.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2005 - 0:28

8-9 druzic je dost dobrej signal ktery te dovede priblizne s presnosti na 5 metru.

ale nezapomeň, že ty máš odchylku 5m, ten kdo cache zakládal měl taky odchylku 5m - to už je dohromady 10m v průměru, tj cca 80m2 k prohledání.
Všechno je otázkou praxe. Po několika keškách už budeš vědět, kam se podívat. Jen bych ještě doporučil podívat se na velikost cache. Pokud je regular, tak je většinou zbytečné hledat ji ve spárách ve zdi (jako já v Plech Hamr)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2005 - 9:32

S geocachingem jsem začal poměrně nedávno, takže si to ještě pamatuju. Nevěděl jsem přesně, co mám na daných souřadnicích očekávat, tak jsem si pro jistotu u pár prvních kešek přečetl nápovědu, kde přesně úkryt leží. A velmi mi to pomohlo. Sice jsem přišel o radost z nalezení úkrytu (i když i tak byla veliká - byly to mé první nalezené kešky), ale na druhou stranu celkem bezbolestné nalezení úkrytu zapříčinilo, že jsem hře propadl. Vím jaké to je, když se ze začátku nedaří, dokáže to odradit. Nevzdávej to, uvidíš, že geocaching je bezvadně strávený čas. // Vyzkoušel jsi gpsku na nějakých známých souřadnicích (případně porovnal s jinou), jestli není vadná?

Ja mam na svem konte zatim 20 cache a HINT si dekryptuji rovnou. Bez neho bych to u vetsiny cache vubec nenalezl. Na druhou stranu uz jsem mel i cache, kde jsem sel uplne bez GPS doslova najisto. JInak muj postup je takovy, ze kdyz jsem na souradnicich, tak se poradne podivam a kdyz nic nevidim, tak zacnu chodit v trojuhelnicich a vzdycky kdyz se sipka zalomi, tak zmenim smer a takto se postupne priblizim.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2005 - 9:22

Pokud je regular, tak je většinou zbytečné hledat ji ve spárách ve zdi (jako já v Plech Hamr)

To "vetsinou zbytecne" bych zduraznil :-)
Takhle jsem se "spalil" na Skalka cache, kde podle propozic melo jit o regular a tak jsem hodnou chvili vubec neprohlizel misto, kam by se klasicky pullitrovy a vetsi kontejner nevesel ani nahodou, Takze doporucuji, pokud nemam prelouskane logy predchozich hledacu, se na velikost cache prilis spolehat a radeji pak hledat i v tech sparach a skvirach. U Skalky se mi to oplatilo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama