Přejít na obsah


Fotka

ZKUŠENOSTI SE SNĚŽNICEMI (nejen na kešování)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 10:34

Pazitka napsal/a:
Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic.

K hulkam jednu poznamku, vrele doporucit mohu tyto:
http://leki.com/Skii...aspx?prodid=316
Jsou to kvalitni, skialpinisticke, tridilne hole urcene pro toulani po horach. Maji vymenitelne talirky podle druhu snehu. V baleni jsou tri sady, nejvestsi maji prumer 120 mm;). Chytaji se i v prasanu. Co se tyka sneznic, do takovych podminek jake popisujes je treba zvolit opravdu vytlacne typy s delkou pres 70 cm. Kazdy centimetr navic a taky kazde kilo navic je hodne znat.:D Sneznice, ktere jsou popsany vyse maji do hlubokeho prasanu prilis malou plochu.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 11:06

Trhac napsal/a:
Tak ne, FTF je po dnešní noci pasé...


Právě koukám, kterou čerstvou zkušenost se sněžnicema to Dan popisoval :-)

Jo, prašan v tomhle množství je prevít .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 11:36

Pazitka napsal/a:
Po vcerejsi "hlubokem" sneznicovem zazitku prinasim nekolik cerstvych postrehu. V Jizerkach ted mame snad 2m cerstveho snehu. Na nosnosti zalezi. Kdyz se na sneznicich borite 50cm nebo 40cm, je to rozdil. Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic. Stejne tak nejake figle pod patou. Prostupnost v takovem snehu je mala az zadna. Proto je velmi dobre a snad i nutne chodit ve vice lidech. Jak je vseobecne znamo, tri jsou v horach minimum. Na sneznicich to pak ocenite jeste jednou, pri stridani na cele, jako cykliste v peletonu. Prvni proslapuje stopu, druhy to ma snazsi, a treti je uz tezce v pohode. To co jsme usli ve trech, by dva nezvladli a jeden uz vubec ne. Pouhych 400m se jednomu zda jako nadlidsky vykon. A to i na rovine. Dalsi nezbytnou pomuckou do hlubokeho snehu jsou navleky. A nezapomente na dobre obleceni a dostatek piti!


Souhlasim, v takovem terenu je potřeba velky vztlak.
Pokud se budeš pohybovat zejména po pláních,většinou málo kopcovitých jako jsou Jizerky je optimální sněžnice většího průměru, většinou neoprenovky, u kterych stačí stoupaci hrot na špičce a jeden hrot uprostřed.
Ale v takovém terénu to je pěkná makačka...
Tyto "moderny" z plastu jsou většinou na menší hloubky prašanu tak do 1m ale hlavní výhodu mají v možnosti traverzu po zledovatělém terénu a škrábání se i do skalnich útvarů a tam jsou pravě většinou ty kešule :)
  • 0

#24 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 12:02

Trhac napsal/a:
Tak ne, FTF je po dnešní noci pasé...


Ehm, ehm, ... a kdo ho asi ... B)

http://www.geocachin...aspx?wp=GC1MREY
  • 0
Via est scopus!

#25 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 12:08

bertlak napsal/a:

Pazitka napsal/a:
Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic.

K hulkam jednu poznamku, vrele doporucit mohu tyto:
http://leki.com/Skii...aspx?prodid=316
Jsou to kvalitni, skialpinisticke, tridilne hole urcene pro toulani po horach. Maji vymenitelne talirky podle druhu snehu. V baleni jsou tri sady, nejvestsi maji prumer 120 mm;). Chytaji se i v prasanu. Co se tyka sneznic, do takovych podminek jake popisujes je treba zvolit opravdu vytlacne typy s delkou pres 70 cm. Kazdy centimetr navic a taky kazde kilo navic je hodne znat.:D Sneznice, ktere jsou popsany vyse maji do hlubokeho prasanu prilis malou plochu.


No jo, to se snadno napise, ale cena 2500,- mi prijde dost vysoka. To je pro profesionala, ktery je pouzije 100x za rok. A ze by v hlubokem prasanu fungovaly nejak zazracne jinak, tomu neverim.
  • 0
Via est scopus!

#26 Fory

Fory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 12:26

Pazitka napsal/a:
Po vcerejsi "hlubokem" sneznicovem zazitku prinasim nekolik cerstvych postrehu. V Jizerkach ted mame snad 2m cerstveho snehu. Na nosnosti zalezi. Kdyz se na sneznicich borite 50cm nebo 40cm, je to rozdil. Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic. Stejne tak nejake figle pod patou. Prostupnost v takovem snehu je mala az zadna. Proto je velmi dobre a snad i nutne chodit ve vice lidech. Jak je vseobecne znamo, tri jsou v horach minimum. Na sneznicich to pak ocenite jeste jednou, pri stridani na cele, jako cykliste v peletonu. Prvni proslapuje stopu, druhy to ma snazsi, a treti je uz tezce v pohode. To co jsme usli ve trech, by dva nezvladli a jeden uz vubec ne. Pouhych 400m se jednomu zda jako nadlidsky vykon. A to i na rovine. Dalsi nezbytnou pomuckou do hlubokeho snehu jsou navleky. A nezapomente na dobre obleceni a dostatek piti!


Tak tak, v Jizerkach je to ted legrace. Byl jsem na GCTZG7 - Mrtvy les, poprve jsem testoval sneznice a necekal jsem jaka to muze byt makacka. Ja proslapaval stopu tak 4 kilometry (sel jsem sam) a uplne mi to stacilo... Mel jsem navrch jeste velky batoh, a chvilema, mezi smrckama jsem se stejne propadl az po hrudnik. Nesouhlasil bych teda s tema hulkama, protoze me prave v pripade, ze jsem se propadl, pomohly hodne. Moc si nedovedu predstavit, jak bych se bez nich z toho prasanu vyhrabal.
Ale sneznice me chytly, doporucuju nevahat a vyrazit!:)
  • 0

#27 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 12:57

Pazitka napsal/a:
No jo, to se snadno napise, ale cena 2500,- mi prijde dost vysoka. To je pro profesionala, ktery je pouzije 100x za rok. A ze by v hlubokem prasanu fungovaly nejak zazracne jinak, tomu neverim.

Ja to beru tak, lyzovani na sjezdovce stoji za den cca 500,- až 700,- Kč, hulky jsem kupoval okolo 2000,- na internetu. Nez nejake jednoucelove a tezke za 1000,-, tak jsem si radsi priplatil. Mam tedy misto 3-4 dni lyzovani na sjezdovce, kde me to moc nebavi hulky do kazdeho terenu na mnoho let;). Sire talirku hraje v prasanu zasadni roli. Navic pri pouziti hulek s odpovidajicimi talirky, rozlozite svoji vahu na dalsi dve plochy navic. Drive se pouzivaly bambusové hole s velkymi talirky proletenymi kozenymi reminky. Melo to svuj duvod. Tenkrat se totiz zadne sjezdovky ani bezecke trate neupravovaly a cerstvy prasan se uslapaval lyzemi. Kazdy mel jen jedny lyze a hole. Fungovaly jako bezky, sjezdovky a skialpy zaroven, vcetne holi. Ale to uz je davna minulost...:D
  • 0

#28 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 14:38

bertlak napsal/a:
...Tenkrat se totiz zadne sjezdovky ani bezecke trate neupravovaly a cerstvy prasan se uslapaval lyzemi. Kazdy mel jen jedny lyze a hole. Fungovaly jako bezky, sjezdovky a skialpy zaroven, vcetne holi. Ale to uz je davna minulost...:D


No nevim, jsme asi tak stejne stari :D:D:D a pamatuju se MOC dobre, jak jsme na Lucni, Fucikovkach, Martinovce slapali a slapali. Pekne rojnice a uz se uslapaval svah, aby se pak mohlo lyzovat. Ne ze by v te dobe nejezdily jeste vleky ;). Ale deti byly odlozeny na lyzaky takoveto. Byly ale super! Vzpominam.

A co se tyka hulek mas urcite pravdu. Levne je nakonec vzdy drahe a vetsinou clovek stejne dospeje ke kvalite, kterou pak stejne poridi. Ja muzu vypravet, nevim, proc se mi vzdy libi to nejlepsi a nejdrazsi...:|
  • 0

#29 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 14:41

Pazitka napsal/a:
FTF ----Ehm, ehm, ... a kdo ho asi ... B)


Tak to jsem se pobavila u logů. To FTF opravdu stálo za to!
Citace Cimrmana byla určitě výstižná :D
  • 0

#30 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:38

BAFteam napsal/a:
Levne je nakonec vzdy drahe a vetsinou clovek stejne dospeje ke kvalite, kterou pak stejne poridi. Ja muzu vypravet, nevim, proc se mi vzdy libi to nejlepsi a nejdrazsi...:|

No ono to chce jako vzdy zlatou stredni cestu. Tu nemoc mam taky:D, taky se mi libi to nejlepsi a vetsinou nejdrazsi:o. Co se tyka hulek, tak jsou samozrejme zavodni karbonove skialpove hole treba za 5 - 6 tisic, ale to je na bezne chozeni na sneznicich opravdu nesmysl. Air Ergo 3 od LEKI je myslim prave ten dobry kompromis.;)
  • 0

#31 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:51

Trošku bokem, nechcete udělat nějaký sněžnicový event v Jizerkách na jednu, dvě noci?
  • 0
Kolo jede

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 21:57

CykloDav napsal/a:
Trošku bokem, nechcete udělat nějaký sněžnicový event v Jizerkách na jednu, dvě noci?


Tak vyraz taky na tu keš GC1MREY :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 22:01

CykloDav napsal/a:
Trošku bokem, nechcete udělat nějaký sněžnicový event v Jizerkách na jednu, dvě noci?


Mno, a co by sis tak jako predstavoval, jak by takovy event vypadal?
  • 0
Via est scopus!

#34 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 22:33

sněžnice nejsou špatné ale já radeji skialpuji v hlubokém sněhu nesou stejně né-li lépe a rozhodně se v nich lépe chodí nedokážu si představit jít nejaký větsí vylet Kolem 10 km v hlubokem sněhu na sněžnicích i když třeba s volnou patou .. to na skialpech při troše té fyzičky je pohoda .... a navíc cestou dolu se člověk sveze.. :)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#35 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 23:46

honzahais napsal/a:
sněžnice nejsou špatné ale já radeji skialpuji v hlubokém sněhu nesou stejně né-li lépe a rozhodně se v nich lépe chodí nedokážu si představit jít nejaký větsí vylet Kolem 10 km v hlubokem sněhu na sněžnicích i když třeba s volnou patou .. to na skialpech při troše té fyzičky je pohoda .... a navíc cestou dolu se člověk sveze.. :)


No nemyslím si o sobě,že jsem nějaký velký sportovec a manželka už určitě ne ale dali jsme okruh Ferdinadov-U Tetřeva GCKQA4-Krásná Maří GC18VBR-Ptačí kupy GC12K2C-Holubník GC144T3- a zpět, cca 17km, z toho 2/3 ve volném prašanu 50-80cm a dalo se to zvládnout.
Manželka to sice měla dost ale ani moc neremcalaB), výhledy byly úžasné.
  • 0

#36 mato-21575

mato-21575

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 3:21

bob&bobek napsal/a:
TSL byl hlavní favorit při mém výběru.
Jsou to profesionální snežnice, se kterýma bych se nebál vydat i na sněžny pól ale...
Cena tomu odpovídá, začínaji někde okolo 4000 a model,který jsem původně chtěl koupit byl na ceně okolo 6000,-Kč (neberu on-line nabídky s "Dostupnost neznámá").
Ale stále tam je absence pohodlného ovládání podpatěnky.
Pokud stojíš v hlubokém sněhu a chceš stoupat do kopce, musíš se ohnout/kleknout,zvednout patu a rukou překlapnout kovovou sponu pod patu.
Někdy to bývá krkolomný manévr-zimní oblečení,batoh na zádech,hůlky,nerovný terén,hluboký sníh....zamrzlá sněhem obalená spona.
No apokud se pohybuješ v exponovaném terénu-30m stoupaní, rovinka, klesání a opět stoupaní a klesání....tak tě to dost otráví.
Já se pouze pootočím a hůlkou klapnu vázání (jako vypnutí sjezd.lyží) a jdu....
Tohle mě spolu s cenou 2700,-Kč včetně obalu přesvědčílo.
Nakonec jsem koupil duhé i pro manželku a navíc jsem si zařídil ditribuci.
Navíc tento model je TOP, v nabídce jsou i levnější typy, tvarově podobné TSL.


Dobry den,

Zaujimali by ma prakticke skusenosti s Inook OX1:

- Bocne hrany su dvojite. K comu presne je to dobre ? Mam velke obavy, ze sa v nich, resp. medzi nimi, bude zachytavat sneh.

- Maju (iba) 6 hrotov po obvode. Niektore, ako napr. Salewa, ich maju 10, prip. specialne macky na bokoch. Su OX1 stabilne aj v extremnejsich podmienkach ? A co napr. traverzovanie prudsich svahov ?

- Niektore (starsie) sneznice vydavali pri chodzi vselijake klopkave a ine otravne zvuky. Ako su na tom OX1 ?

- Nie je ich plocha trochu primala ? Nebyva problem s prilisnym zabaranim do snehu ?

Vopred dakujem za reakcie.

M.
  • 0

#37 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 19:05

tak jsem včera vyhrabal stárý vypletený bambusovky :) nojo je to sranda ... co se týče hulek tak určitě s hůlkama..
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#38 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 1:01

mato napsal/a:

bob&bobek napsal/a:
TSL byl hlavní favorit při mém výběru.
Jsou to profesionální snežnice, se kterýma bych se nebál vydat i na sněžny pól ale...
Cena tomu odpovídá, začínaji někde okolo 4000 a model,který jsem původně chtěl koupit byl na ceně okolo 6000,-Kč (neberu on-line nabídky s "Dostupnost neznámá").
Ale stále tam je absence pohodlného ovládání podpatěnky.
Pokud stojíš v hlubokém sněhu a chceš stoupat do kopce, musíš se ohnout/kleknout,zvednout patu a rukou překlapnout kovovou sponu pod patu.
Někdy to bývá krkolomný manévr-zimní oblečení,batoh na zádech,hůlky,nerovný terén,hluboký sníh....zamrzlá sněhem obalená spona.
No apokud se pohybuješ v exponovaném terénu-30m stoupaní, rovinka, klesání a opět stoupaní a klesání....tak tě to dost otráví.
Já se pouze pootočím a hůlkou klapnu vázání (jako vypnutí sjezd.lyží) a jdu....
Tohle mě spolu s cenou 2700,-Kč včetně obalu přesvědčílo.
Nakonec jsem koupil duhé i pro manželku a navíc jsem si zařídil ditribuci.
Navíc tento model je TOP, v nabídce jsou i levnější typy, tvarově podobné TSL.


Dobry den,

Zaujimali by ma prakticke skusenosti s Inook OX1:

- Bocne hrany su dvojite. K comu presne je to dobre ? Mam velke obavy, ze sa v nich, resp. medzi nimi, bude zachytavat sneh.

- Maju (iba) 6 hrotov po obvode. Niektore, ako napr. Salewa, ich maju 10, prip. specialne macky na bokoch. Su OX1 stabilne aj v extremnejsich podmienkach ? A co napr. traverzovanie prudsich svahov ?

- Niektore (starsie) sneznice vydavali pri chodzi vselijake klopkave a ine otravne zvuky. Ako su na tom OX1 ?

- Nie je ich plocha trochu primala ? Nebyva problem s prilisnym zabaranim do snehu ?

Vopred dakujem za reakcie.

M.


- boční hrany jsou sice v popisu uváděné jako dvojité ale asi tím mysleli jejich tloušťku/zesílení, v žádném případě nejsou dvojité jako dvě vedle sebe, takže snáh se v nich nedrží

- hrotů je 6 a myslím,že plně dostačují, pokud jsou na umrzlém firnu tak nezklouznou, zaseknou se a drží,
pokud je to na prašanu nebo mokré sněhu tak se v určitém sklonu svahu "utrhnou" a pomalu sjíždí jako na lyžích,přitom ale hroty nedovolí rozjezd a docela funkčně brzdí zkluz,který se ještě dá korigoat přenášením váhy na špčku-brzdí, nebo na patu víc kloužou.
V Alpách jsem s nimi udělal testovací výstup do 2150m a byl jsem si jistější než se stoupacíma železama, který by se bořili.Jediné co jim vadí jsou holé místa bez sněhu,tam se hroty zasekávají o kameny.

- v podstatě všechny plastové klapou, nejvíce na zmrzlém nebo urolbovaném podkladu, stačí ale 5cm sněhu a jsou relativně tiché

- vážím 82kg+batoh a standartě s nimi chodím po 1-1,5m sněhu se zabořením tak od 30 do 50cm, hodně záleží na skladbě a stáří sněhu. Na Aljašku bych si je asi nevzal ale do našich podmínek to je kompromis mezi pohodlnou chůzí,skladností a cenou.
  • 0

#39 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 8:15

Jen jeste doplnim, ze pokud ty OX1 chces tak ted je maji v Hudy tesne pod 2kKc
  • 0

#40 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 20:06

bobrb napsal/a:
Jen jeste doplnim, ze pokud ty OX1 chces tak ted je maji v Hudy tesne pod 2kKc


Furt to říkám, je to blázen, hoďte na něj síť!:D

Já ty bobrovy sněžnice viděl, pěkný....

Já zas všude od jistý doby vozím holínky a lopatku;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama